Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

4 hours ago, Markoss said:

 

To nikad nije mislilo 90 posto Srbije. Muslin je maltene smenjen jer je javnost u Srbiji mislila da je Sergej odlican igrac, a Muslin izlapeo. Na kraju su i oni koji su doveli Muslina zauzeli taj stav i smenili ga. 

 Kokeza je izjavljivao da je zbog nepozivanja Sergeja i Radonjića u reprezentaciju, pretila opasnost da isti zaigraju za Crnu Goru, te da je molio Muslina da ih bar uvrsti u tim na nekim prijateljskim utakmicama, kako ih ne bi izgublii u budućnosti. Navodno, Muslin je i to odbio. Ko će ga znati da li je to istina, ili se radilo o menadžerskim kombinacijama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Almerija potvrdila da će Babić biti pozvan u A reprezentaciju za utakmice Lige nacija. Po meni potpuno zasluženo, pogotovo što je Spajić povređen i otvorilo se mesto. Da li će i Eraković dobiti poziv? Moguće i on da ponovo bude sa ekipom.

 

Dobro je i što je Pavlović krenuo da igra redovnije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nije bas ni da je "pljuvan" na FKCZ temi.

Ja sam doduse bio jedan od retkih koji ga je podrzavao i video u njemu veci potencijal,ali ostale kolege ga nisu nazivale neznalicom,pikslom itd. niti je teran iz tima. Vise je bio fazon da nije dovoljno kvalitetan za Zvezdu.

Mislim da je fin dodatak odbrani koja je ionako najslabiji deo repke.

Edited by Drug Crni
slova
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Azazelkg said:

Eh, da kad se setim kako je taj Babić pljuvan ovde.... Kakvi su to dani bili... 

To je bilo zbog procenata a ne što je loš igrač. Nego ja stvarno ne vidim svrhu pozivanja zvezdinog Stefana Mitrovića u repretlzentaciju a još manje čime je to zaslužio. Eto od mene prvi minus za Piksija od kad je selektor.

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2022 at 2:17 PM, dzoneee said:

Bukvalno nikada ni 50% ljudi nije mislilo da je Sergej prevara a kamoli 90%. To što neko napiše negde da je loš u tom trenutku, da nije za tu i tu poziciju ili ne može da igra odbranu ili spor je itd. ne mora da znači da se misli da je prevara. Njegove karakteristike, vrline i mane se dobro znaju jer se već dosta puta ponavljao tokom sezona na isti način, kod njega nema laži nema prevare tako da je jasno da ne može biti prevara.

 

Njegov najveći problem što nije došlo do nekog većeg transfera je što je specifičan igrač, bar je to moje mišljenje. Kada ga se uklopi u tim onda može biti vrhunski i direktno utiče na rezultat svog tima, ali pretpostavljam da su se neki veći klubovi koji su hteli da ga angažuju plašili kako bi se ukopio u tim i da li bi, a pritom masna lova bi se izdvojila za njega. A sa druge strane njemu se i ne ide iz Lacija toliko, zadovoljan je i to se vidi po njegovoj igri tamo.

A i cifre koje su se spominjale su bile pre pre velike za igrača sustava.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, threepwood said:

 

Svrha je u tome da se zacementira igrac sa potencijalom za buducnost. Stefan je vec nekoliko puta dobijao poziv Kanade da zaigra za njih i sigurno ne bi cekao FSS doveka.

Prvo bi trebalo svojim igrama da zasluži poziv pogotovo za SP koje predstoji. Ima određeni talenat ali je trenutno jedan Birmančević pet puta bolji igrač od njega. Ta politika da se učini usluga nekom je i upropastila srpski fudbal. Ima sigurno barem još par igrača po Evropi koji bi za obećano mesto na SP pristali da igraju za Srbiju pa da kreneemo onda da ih sve ubacujemo u ekipu.

  

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2022 at 6:57 PM, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ako kojim slucajem na spisku bude i Samardzic iz Udinezea, umesto nacionalnog stadiona Piksiju da se digne spomenik od 10 miliona evra.

Ovog Samardžića sam pomenuo u nekom od ranijih postova. Evo vidim da je Romi zavukao sa 20 metara, pa me zanima da li se u savezu radi nešto po tom pitanju. Znam da ga je Piksi gledao pre nekih mesec dana na utakmici sa Milanom. Radi se o sličnom profilu igrača kao Tadić (ofanzivni vezni, desetka).

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Prvo bi trebalo svojim igrama da zasluži poziv pogotovo za SP koje predstoji. Ima određeni talenat ali je trenutno jedan Birmančević pet puta bolji igrač od njega. Ta politika da se učini usluga nekom je i upropastila srpski fudbal. Ima sigurno barem još par igrača po Evropi koji bi za obećano mesto na SP pristali da igraju za Srbiju pa da kreneemo onda da ih sve ubacujemo u ekipu.

  

 

Koliko sam ja shvatio, taj poziv koji je Stefan Mitrović mlađi dobio nije za SP, već za dve utakmice Lige nacija u septembru. Do spiska za SP ima još ihahaj.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Stiletto said:

 

Koliko sam ja shvatio, taj poziv koji je Stefan Mitrović mlađi dobio nije za SP, već za dve utakmice Lige nacija u septembru. Do spiska za SP ima još ihahaj.

kod nas to tako krene pa posle bude kasno, nije da nam to nisu servirali već više puta

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dzoneee said:

Nemam ništa protiv da Lazar Samardžić dobije poziv za utakmice LN. 

 

Ne može tek tako da dobije poziv, pošto je član U21 Nemačke. Mora da se odradi papirologija, kao što je to urađeno svojevremeno za Kuzmanovića i Subotića. Naravno, neophodan je pristanak igrača, o čemu za sada nemamo nikakve informacije osim izjava njegovog oca, uvijenih u oblande.

Edited by drgnk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, kažem da bi njegov poziv bio u neku ruku i logičan. Samo to. Sada da li će igrati za nas ili ne ne bitno. :classic_smile:

 

Inače što se tiče toga da se pozivaju igrači samo zbog tog "zaključavanja" već smo diskutovali na forumu o tome i tu se potpuno slažem sa Perkosom. Jel hoćeš da igraš za Srbiju? Sačekaj malo da se pokažeš, veruj u sebe, napreduj, odigraj sezonu, dve na nekom ozbiljnijem nivou i dobiće takav igrač poziv sigurno. Stvarno poenta treba da bude zvati igrače koji zaslužuju u nacionalni tim, da bi se jednostavno dao primer ostalima da mogu svi dobiti poziv ako ispune te neke uslove za poziv. Kada to postane praksa atmosfera u ekipi će uvek biti odlična jer kada je čist račun duga je ljubav. Niko neće osetiti da ga se zajebava i da se dolazi u neku neozbiljnu priču da bi se gubilo vreme, već će igrači reprezentaciju shvatati ozbiljnije. Pogotovo što ćeš uvek u timu imati po par igrača sa nekim povećim egom a plus ako takav još bude bitan za igru tek je od velike važnosti napraviti sistem gde će takvi igrači videti ozbiljnost i fer tretman u timu. Ništa to nije nenormalno, tako se svuda radi u ovim ozbiljnijim reprezentacijama. Fudbal je profesionalan sport i naravno da svaki igrač želi da reprezentuje svoju zemlju, ali takođe želi i da nema osećaj da ga se zajebava kada dođe u tim.

 

Što se tiče Stefana Mitrovića mislim da jeste talenat ali da on ima još vremena da stiče iskustva i da napreduje za poziv u reprezentaciju. Stefan Mitrović ako ima radne navike, a nadam se da ih ima, mogao bi vremenom da postane baš dobar igrač. Kapiram i da igranjem za reprezentaciju, bilo koju, našu ili kanadsku, bi skrenuo pažnju odmah na sebe više nego što je to slučaj sada dok igra za Zvezdu, što bi se reklo porasla bi mu cena a i interesovanje. Tako da verujem da je tu svima od koristi, i igraču, i menadžeru i klubu za koji igra da igrač dobije poziv igranja za reprezentaciju. Ali pored svega ja nisam da se na taj način igrači pozivaju. Ako ne može malo bar da sačeka jbg, neka igra za Kanadu na SP.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako važi ovo pravilo za igrače koji su igrali za neku U21 koje su naveli u slučaju samardžić isto važi i za Mitrovića pa da zaigra za Kanadu trebalo bi vremena da se sva papirologija zvrši a SP je za dva meseca a sastavi se prijavljuju i ranije.  Da se razumemo, mItrović je talentovan igrač ali trenutno ni blizu da po kvalitetu zaigra za reprezentaciju Srbije. Rekoh već to činjenje usluga, drugu, bratu ,kumu, rođaku već je više puta zakopalo srpski fudbal ali izgleda da ne možemo bez toga.  Uz sve to ne vidim umesto koga bi trebalo da bude u ekipi za SP. Imamo tri ful napadača, imamo i oslične igrače po krilu i ne vidim gde bi on mogao da upadne. Babić je već nešto drugo, prvo što kuburimo sa štoperima a drugo što on igra ozbiljan fudbal u ozbiljnoj ligi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...