Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Forma Kulusevskog u Juventusu nikada nije bila dobra, ali on igra odlicno za reprezentaciju. Kod njega to nema veze. Ocigledno je da se radi o dobrom igracu koji jednostavno se ne uklapa u viziju trenera Juventusa i njihov sistem. Ni prvi ni poslednji takav igrac. 

 

Ova ekipa sto im je igrala na proslom EP-u igrace i sledece SP sigurno. Mozda minus Ibra, sve zavisi kako on odluci. Iskreno za njih je bolje da on ne igra, opusteniji su kad ga nema i opasniji timski.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

 

Ova ekipa sto im je igrala na proslom EP-u igrace i sledece SP sigurno. Mozda minus Ibra, sve zavisi kako on odluci. Iskreno za njih je bolje da on ne igra, opusteniji su kad ga nema i opasniji timski.

Polako, prvo da se kvalifikuju 😁. Ibra već duže nije u prvom timu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dzoneee said:

Forma Kulusevskog u Juventusu nikada nije bila dobra, ali on igra odlicno za reprezentaciju. Kod njega to nema veze. Ocigledno je da se radi o dobrom igracu koji jednostavno se ne uklapa u viziju trenera Juventusa i njihov sistem. Ni prvi ni poslednji takav igrac. 

 

Ova ekipa sto im je igrala na proslom EP-u igrace i sledece SP sigurno. Mozda minus Ibra, sve zavisi kako on odluci. Iskreno za njih je bolje da on ne igra, opusteniji su kad ga nema i opasniji timski.

20 utakmica 1 gol i 3 asistencije.

 

Zbog ravnopravnog guranja sa Špancima oni se dižu u nebesa, a u suštini ispali su sa Eura od Ukrajine, a u kvalifikacijama kući jedva dobili Gruziju a u gostima Izgubili, a dobili ih i indisponirani Grci u Atini. Forsberg je bio alfa i omega ovog tima, ali već godinu dana ne igra na nivou kao pre 2-3 godine, a vidim da se i povredio. Olson je činio čuda na golu, a već dve godine nije konstantan u klubu, tek je sad u Šempionšipu počeo da brani. Augustinson koji je izgubio mesto startera u Sevilji, a igrao je fantastičan fudbal. Seba Larson ima 133 nastupa za reprezentaciju, čovek je izvodio sve prekide, igrao fantastično. Nije neko ime, ali je bio srce i duša ovog tima. Claeson igra svoju najslabiju sezonu u Krasnodaru, dugo je imao 0 na kontu, kako po pitanju golova, tako po pitanju asistencija. Na sve to Forsberg je povređen i vraća se na teren tek početkom marta. Ne znam, meni to ne deluje uopste zabrinjavajuće, uigrani jesu, ali mislim da će morati da porade na podmlađivanju ekipe, a to je uvek bolno.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 1/14/2022 at 11:20 AM, Stiletto said:

 

Napredak u odnosu na dosad zakazivane turneje po Hondurasu i Hong Kongu u ovakvim terminima.

To je zato što selektor radi i preko svojih ovlašćenja pa ne mogu da organizuju turneju za menadžerske igrače samo da bi upisali nastup u reprezentaciji.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Ne vredi brate mili sa ovim Jovicem u Realu pa to ti je. Koliko se lose krece bez lopte to je strasno. Uvek tri koraka iza igraca Elcea. Najjace je sto Real konstatno napadao, svi zivi dolazili u posed a on jedini ne moze loptu da pipne, ali bukvalno jedini. Sta reci kad je stoper Militao postigao gol i to nije bio prekid a skocio za tri glave vise od Jovica umesto on kao spic da uvek bude ispred svakog igraca, pogotovo protivnickih, u svakom napadu. 

 

Podseca na MIlosa Krasica kad je odigrao oniih par utakmica u Juventusu kako treba, a ostalo je istorija, s tim sto Jovic u Realu nije odigrao nista cak ni kada mu je pruzena neka sansa. Moguce da im je i interesovanje za fudbal posle dobrih ugovora slicno, zato tako i prolaze.

Link to comment
Share on other sites

Krasic je za Juve odigrao vrhunsku polusezonu, bio jedan od najboljih igraca lige, nije bas par utakmica.

 

A sto se tice Jovica sve se slazem. Vucara se po terenu. Kad pogledas kako Benzema igra, nudi se, ucestvuje u izgradnji napada, svuda ga ima, a ovaj ne moze da pipne loptu.

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio sam iskreno kako je islo sa Krasicem i Juveom. Hteo sam da napisem polusezonu i ja, ali rekoh da ne preteram.  Ne secam se njegovih partija u LS, mozda mi zbog toga malo bledi ceo utisak, ili je bese to bilo ono vreme kada Juventus nije igrao LS? Sve sam zaboravio. :classic_biggrin: Secam se da je u prvenstvu igrao odlicno neko vreme, kad krene nizao po par igraca, postizao golove i asistirao. Posle valjda video da moze pa ga smorilo :classic_laugh:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nisu igrali LS. U drugoj sezoni je dosao Conte i zaigrao 3-5-2, nije tu vise bilo mesta za njega. Ali taj Juve iz 2010/11 kada je Krasic bio jedan od najboljih igraca je zavrsio 7. u ligi, ne znam bas koliko je uporedivo sa Realom koji je i sada jedan od favorita za LS.

 

Ali za Jovica sve stoji. I meni je isto bio utisak kada sam gledao onu emisiju koja je snimana kod njega u Madridu, batica zivi sa 5 drugara, maltene kao neko koledz bratstvo. Preko dana sedimo u omiljenom kaficu, uvece gledamo filmove.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Nisu igrali LS. U drugoj sezoni je dosao Conte i zaigrao 3-5-2, nije tu vise bilo mesta za njega. Ali taj Juve iz 2010/11 kada je Krasic bio jedan od najboljih igraca je zavrsio 7. u ligi, ne znam bas koliko je uporedivo sa Realom koji je i sada jedan od favorita za LS.

 

Ali za Jovica sve stoji. I meni je isto bio utisak kada sam gledao onu emisiju koja je snimana kod njega u Madridu, batica zivi sa 5 drugara, maltene kao neko koledz bratstvo. Preko dana sedimo u omiljenom kaficu, uvece gledamo filmove.

 

I Sergej zivi isto tako, a igra dobro. Ali da, slazem se s poentom.

 

Jovic nema prosto killer instinct sto je presudno za top spica. Krije se od lopte, ne nudi se, sve suprotno od onog sto Benzema ima.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljivo je kako je, po svom prvom dolasku u Ajtraht, zaista kidao. Nisu to bili samo golovi koje je zabijao (a trpao je na vrlo razlicite nacine), vec upravo zelja,strast,glad za fudbalom..bukvalno si mogao da vidis kako ore teren..ne samo u Bundesligi; bio je sjajan i u Ligi Evrope (odmah se setim nastupa na "Meaci")..onda se preselio u Madrid i fudbalski ponovo ugasio.
Ocito da je glava najveci problem,a unutar te glave se ti problemi multiplikuju i dalje klasifikuju.

Steta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa njega su 8 (cini mi se) golova u LE i prodala u Real najvise. Nego jednostavno nije se snasao, ne odgovara im, a i verovanto je moguce da mu je interesovanje za fudbal opalo kad je potpisao za Real. 

 

Real je zeznuta sredina. Koliko je samo izgradjenijih i iskusnijih igraca progutao i upropastio i nije uspeo da izvuce maksimum koji je mogao iz njih. Ali takodje kad uspes ti si krem svetskog fudbala i igras sa takvim samopouzdanjem da nista nije nemoguce za tebe. Gomila njih su tu imali kao neke epizodne uloge i cisto na ime bili deo ekipe ali sad neki bog zna kakav uticaj na igru nisu imali. Odlazak u Real je mac sa dve ostrice i to svaki igrac koji se usudi na takav potez treba da zna.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U Realu nece sigurno, ali mozda moze da proigra u nekom drugom klubu. Odlicno bi bilo kada bi otisao negde na zimu i to ne na pozajmicu nego da ga ovi prodaju. Ali mislim da Jovic nije zainteresovan da napusta Real dok mu ne istekne ugovor tamo.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dzoneee said:

Real je zeznuta sredina. Koliko je samo izgradjenijih i iskusnijih igraca progutao i upropastio i nije uspeo da izvuce maksimum koji je mogao iz njih. Ali takodje kad uspes ti si krem svetskog fudbala i igras sa takvim samopouzdanjem da nista nije nemoguce za tebe. Gomila njih su tu imali kao neke epizodne uloge i cisto na ime bili deo ekipe ali sad neki bog zna kakav uticaj na igru nisu imali. Odlazak u Real je mac sa dve ostrice i to svaki igrac koji se usudi na takav potez treba da zna.

 

 

Tako je. Tamo nisu uspjeli neki igrači koji su kasnije postali svjetske zvijezde u drugim sredinama (Robben, Sneijder, Eto'o...). Neki su stigli kao zvijezde pa nisu uspjeli (Owen, Hazard, James, Kaka...) , neki su stigli kao potencijali pa se tamo ostvarili (Ramos, Marcelo, Vinicius....), a neki su samo nastavili gdje su stali u prijašnjim klubovima (Benzema, Zidane, Kroos, Ronaldo...). Rekao bi da je za uspjeh u Realu najbitnija glava (i naravno sreća, kao i svugdje). Što se tiče nekog nogometnog znanja i talenta, to nije upitno kod 99% igrača koji dođu u Real. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...