Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ja sam oduševljen kako smo odigrali ove kvalifikacije. Mi nismo sinoć samo pobedili jednu od najkvalitetnijih svetskih reprezentacija pred njihovih 60 hiljada navijača, mi smo ih nadigrali. Do te mere da su oni izgledali kao batađoristi a mi kao moderna ekipa puna samopouzdanja. Piksi je uspeo ne samo da ostvari veliki rezultatski uspeh već da promeni paradigme naše reprezentacije, a igračima takođe svaka čast, izginuli su, ali ne u debilnom "gobelja stilu" bez mozga, već hrabro i pametno. Imamo čemu da se nadamo i u Kataru, a ja imam tu privilegiju da danas baš putujem u Katar pa će taj put imati karakter jedne lepe izvidnice. 

  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Markoss said:

Zbunio si me, uzeo sam da razmisljam za fudbal, precesljao ovu mucenu mladu reprezentaciju iz koje ako dva krstena seniora dobijemo - bice dobro. 

Od mladih slaba korist, jedini koji moze eventualno da konkurise za A tim je Ilić iz Verone. Imamo mi vec dovoljno mladih u A timu( Pavlovic, Vlahovic, Račic,) i solidan broj nesto iskusnijih tako da priče o podmlađivnju ekipe treba zaboraviti. Jedino ako nađemo nekog sa srpskim poreklom koji zna da igra uz desnu aut liniju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Treba uračunati još jedan faktor koji je sinoć išao našima u prilog.

 

Dok su tri dana pre utakmice u Lisabonu naši drugopozivci igrali rekreativo sa Katrom, prvi tim Portugala se žestoko istrošio u Dablinu, jedan deo utakmice i sa deset igrača. Posle samo tri dana oporavka, nisu bili u istoj kondiciji kao naš prvi tim u punoj spremi.

 

Tako im se zalomilo. Što kažu, život je nekom keva, a nekom jebe kevu.

Delimično si u pravu, ali treba gledati širu sliku. Zato smo mi na početku kvalifikacija igrali protiv Irske i Portugala u Beogradskom dramskom pozorištu, a oni kao domaćini pred punim tribinama. I nama se loše zalomilo na početku kvalifikacija a njima tada život bio keva. 🙂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Od mladih slaba korist, jedini koji moze eventualno da konkurise za A tim je Ilić iz Verone. Imamo mi vec dovoljno mladih u A timu( Pavlovic, Vlahovic, Račic,) i solidan broj nesto iskusnijih tako da priče o podmlađivnju ekipe treba zaboraviti. Jedino ako nađemo nekog sa srpskim poreklom koji zna da igra uz desnu aut liniju.

 

Ilica svakako racunam, on je "ustupljen" mladoj, jer inace vrv ne bi ni bod uzeli iz ovih utakmica. Smisleniji je od tog Racica mnogo, al dobro, videcemo u narednom periodu sta i kako. 

 

Ma i za tu desnu stranu imamo Lazovica i Radonjica, ne bih ja tu nista dirao. Treba mozda i Mijata probati, nije neka klasa, al je zahvalan igrac. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

Cenim da će igrati još koju prijateljsku u martu, dok se bude igrao baraž. Čudno bi mi bilo da do juna nema okupljanja.

 

Da se odigra jedan Kup maršala Tita, sa reprezentacijama bivše Juge :classic_biggrin:

 

Znam, znam, zabranili bi ovim našima da igraju sa Kosovom, a i Makedonija igra baraž...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zna li se kako ce to SP u novembru/decembru da se odigrava obzirom na sezonu koja je pocela i tece?

Kapiram da mora postojati nekakav dogovor sa klubovima, mnogo je to igraca koji treba da odsustvuju, jer nije samo turnir u pitanju, vec i pripreme za isti.

Link to comment
Share on other sites

Provukla se neka vest po medijima da će jako kratko trajati pripreme, tipa da će ih pustiti tek tri nedelje pred početak SP. Valjda su imali uvid u raspored narednog francuskog prvenstva i na osnovu toga su izvukli zaključak. Verovatno će se više o tome pričati nakon baraža, kad se SP malo primakne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manoly said:

Zna li se kako ce to SP u novembru/decembru da se odigrava obzirom na sezonu koja je pocela i tece?

Kapiram da mora postojati nekakav dogovor sa klubovima, mnogo je to igraca koji treba da odsustvuju, jer nije samo turnir u pitanju, vec i pripreme za isti.

 

Bice drugacija polusezona u odnosu na pre. Igrace se do 1. novembra, posle toga ide pauza, u smislu polusezone za klubove, a onda se okupljaju reprezentacije i igraju od 21. novembra do 18. decembra. Klubovi se ponovo okupljaju tada, i idu na pripreme, dakle na pripremama ce biti i za NG npr, i takmicenje konkretno za SL se nastavlja vec sredinom januara. 

 

E sad, posto ce iz SL ukupno 0 igraca da ide u Katar, mozda i nece biti promene kalendara, ali verovatnije je da hoce, jer ce i Zvezda i Partizan, nadamo se, ucestovati u grupnim fazama LS/LE, pa ce na konto toga da se ravnaju. Ipak, losi tereni u Srbiji i sve, ko zna sta ce da se desi.

 

To je neka nacelna ideja, pa eto, videcemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, berti said:

Belosvetski olos politicari vrte poslove sa psihopatom, daju mu podrsku, okrecu glavu od svih gadosti koje ovde radi, jebe im se sto njegova mafija ubija politicke protivnike... Ali, zato cemo da pljujemo Piksija i fudbalere. Valjda je Piksi trebao da ispsuje mamlaza, da ga fudbaleri oteraju u kurac i kazu da nece pare od njega, da mu selektor i igraci saspu u lice da je sramota sto se deca lece sms porukama. To moze samo u glavama onih kojima smeta ova pobeda jer je Piksi pomenuo da je ovo pobeda za sve Srbe i to mu vec po tviteru idioti zameraju, moze samo u glavama jer je ova pobeda valjda pobeda psihopate.

Isti kalup koji primenjuju dramoseri vec vidjen hiljadu puta kod velikih pobeda Djokovica.

 

Тачно тако.

Пљувати Пиксија и фудбалере због опсједнутости пљувача политиком је прејадно. Ми смо на Балкану још увијек предполитичко друштво и од када ја памтим све власти су на овај или онај начин куповали неке поене и на конто спортских успјеха, спортских личности и спортских догађаја. Потпуно је бесмислено очекивати да би тренери и фудбалери (чак и када би им набилдовали интелектуалне капацитете) требали да реагују на та позерска сликања политичара ма коју функцију обављали, прије свега јер им core business сигурно није политика.

А поготово глупо је сада политику провлачити са овом репрезентацијом која напокон игра озбиљан фудбал и која се напокон котарисала одвратног декадентног деценијског батађоризма...

Link to comment
Share on other sites

Neverovatna sreća sinoć, klinci zaspali, nisu izdržali, a ja skačem po dnevnoj sobi bez da ispuštam zvuk.

 

Jutros kad su ustali, prva stvar naravno pitanje kako smo završili, a ja im puštam gol. 

 

Sve u svemu, ako što su mnogi ovde rekli, ne pamtim tu količinu radosti zbog fudbala, sjajan rezultat ostvaren na sjajan način. Svaka čast Momcima i Piksiju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Cetvrti direktan plasman (kao pobednik grupe) na poslednjih pet kvalifikacionih ciklusa za Mundijal. ..nije loše

cini se nikad lepršavije i spektakularnije, cak ni kod Antare..

ispadanje od škota se moze ispostaviti kao najbolja stvar koja se desila prošle god. dugorocno posmatrano...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manoly said:

Zna li se kako ce to SP u novembru/decembru da se odigrava obzirom na sezonu koja je pocela i tece?

Kapiram da mora postojati nekakav dogovor sa klubovima, mnogo je to igraca koji treba da odsustvuju, jer nije samo turnir u pitanju, vec i pripreme za isti.

Premier liga je već izbacila kalendar.

 

Počeće ranije, pa se pravi pauza dve nedelje do poečtka šampionata do boxing day-a.

 

edit. čak ni dve cele nedelje. Zadnje kolo se igra 12-13.11, a šampionat počinje 21.11.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...