Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Pa dobro, on nema motivaciju u Realu, nema u reprezentaciji... Pa gde da ima tu motivaciju? Mnogo skolovanijih igraca od njega je propalo zbog problema u glavi, a Luku Jovica nista ne tangira, nista ne pogadja. Vlahovic ima sve sto i Luka, ali ima i muda i drcnost. Mitar gine dok ovak lelemudi.

Dzabe talenat kad ga boli kurac za sve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dzistrou said:

LOL

 

Dečko je najpismeniji fudbaler kojeg smo imali od Mijata otprilike. Onog momenta kada bude proigrao, tj. našao motivaciju da igra, nebo je granica. Svaki prijem lopte, pokret telom, pas ili kretnja mu je savršena. Fali mu samo ljudske drskosti da probije barijeru i uđe u visoko društvo svetskog fudbala. 

 

Толико је писмен да чекамо да нађе мотивацију играч Реала којег фудбалски свијет прозива више од годину дана.:roflmao:

Њему управо фали писменост односно мозак да игра озбиљан фудбал као у Ајнтрахту и ако не направи неку велику промјену у животу најбоље је да крене да ажурира Инстаграм профил Софије Милошевић.

Link to comment
Share on other sites

Obezbedjen baraz :thumbup:

 

Pokusavamo da igramo fudbal i to je bitno. Protiv Portugala kako bude neka bude, ako bude baraz to ce biti prvi ozbiljniji test za Piksija i reprezentaciju. Da li moze ovako isto da se igra protiv Norveske, Rumunije, Ceske, Velsa, Skotske, Ukrajine, Poljske. Ako moze i ako uspemo da se nadigravamo sa takvim ekipama to ce biti kilometar napred u odnosu sta smo igrali pa vervatno uvek. 

 

Rupa u odbrani ima, ali rupa u odbrani je bilo i kad smo igrali i zatvorenije sa Muslinom ili alibi fudbal sa Krstajicem, Curcicem ne daj boze i ostalima. Mi smo rupe u odbrani imali kad su nam stoperski par bili Vidic i Subotic i primali svakakve golove. Treba zategnuti ako moze odbranu koliko god moze naravno, ali nije to bilo bolje i pre, a sada bar pritiskamo protivnika vise, zelimo da igramo na njegovoj polovini i koristimo svaki povoljan trenutak za to. Jedino sto je steta sto nismo bili efikasniji u ovim kvalifikacijama sa ovakvim prilikama i pritiskom na protivnika. Nije lose, ali trebalo je bolje. Ali verujem da ce i biti bolje, jer je igracima ovog puta predoceno zapravo sta se ocekuje od njih i sta treba da rade, a to je bilo jos samo kod Antica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Елем ово би за моје укусе било одлично да Рајковић није пробао да глуми величину и испао глупан и оборио оцјену на врло добро.

Офанзиван фудбал, 22 шута према голу, акције, шансе, притисак и то са не баш страшном екипом. То је фудбал који ми се гледа и због којег се иде на стадион. Права је штета што сада у ери Пиксија немамо Видића који би командовао тренутно најслабијом кариком и био успјешан командант.

Али имамо кога имамо и у Португалији гдје у ниједном случају нисмо фаворити, немамо избора него опет храбро одиграти што је најавио и Пикси и то још прије ове утакмице.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, meni Jovic jeste bio los danas ali ne treba ga se odricati, imao je par ok poteza, imao je jedan dobar sut, nije bio agresivan, nije bio sjajan, ali to ne znaci da u jednom trenutku ne moze da napravi nesto.


Vlahovic je bas pokidao zverski danas, svaka cast, nadam se da ce moci tako i protiv Portugala.

 

SMS na ovoj poziciji igra bolje, Lukic onako, prilicno tanko, Lazovic mnogo bolji od Djuricica na ovoj poziciji ali je i on imao nekoliko ispadanja.

 

Ali ono sto je bitnije od svega, ko igra, koja je formacija i rezultata - igramo fudbal. Nismo ga igrali ne znam od kad, cak i sa Anticem bi mogli da kazemo da ga nismo igrali ovako, kod njega je bio jedan sablon i jahanje in form Krasica, koji kad je pao i ta reprezentacija se polako dezintegrisala i ipak dozivela neuspeh na SP.

 

Sad i ako opet prdnemo u cabar, vidi se da je jasno da se nesto radi, igraci imaju zadatke koje izvrsavaju, trcaju, agresivni su, nema malodusnosti, nema slepanja, nego maksimalno zalaganje, pa u skladu sa kvalitetom.

 

Nista vise bukvalno ne treba da se trazi od njih od ovoga sto pruzaju i bukvalno ce morati jednom da se poklopi pa da dodje i rezultat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi cemo u Portugalu da igramo rastereceno sigurno. Siguran sam da ce ih PIksi rasteretiti jer on pre svega ima mnogo ozbiljnije utakmice kao igrac iza sebe i znace sta treba da prenese na ekipu, ja ne sumnjam u to, e sad kako ce i sta ce biti zavisi od nas, a vala zavisi "malo" i od njih. Sta je tu je, lepa pozicija svakako da se u direktnom okrsaju sa glavnim konkurentom boris za direktan plasman. 

 

Meni se najvise odve svidja sto je promenjen mentalitet ekipe nacisto. Ove kvalifikacije, bez obzira na protivnike jer smo i u proslosti imali slabije protivnike takodje pa znamo kako smo igrali, smo odigrali prilicno agresivno i na svaku utakicu isli da pobedimo, pa cak i sa Portugalom gde smo stigli 0:2 i nastavili da igramo fudbal. Tako se pravi pobednicki mentalitet i sa tim mora biti rezultata nekakvih.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mora se istaci da Stefan Mitrovic nikada ne moze biti starter protiv bilo koje poluozbiljne ekipe, jer je jednostavno prespor kada igramo ovako ofanzivno i sa visokom linijom u odbrani. Nije bio toliko los danas, ali mislim na generalno unaprijed.

Edited by Steele_321
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma stoperi su nam Milenkovic - Nastasic - Pavlovic. Nema sile da ce Piksi to menjati, da su mogli veceras da izadju u tom sastavu igrali bi oni. Mitrovic, pa onako, za rezervu ok, i protiv slabijih protivnika. Nastasic je imao strasan potencijal, zeznulo ga to sto je staklen, ali je veliki upgrade njegovo vracanje u reprezentaciju. Moguce da ce kiksunuti, napraviti glupost kao Rajkovic, imati katastrofalnu tekmu, ali definitivno nas najbolji stoper i nesto najblize tom komandantu u ovom trenutku za nas koji nam je potreban. 

 

Jovic nije da nema motiviaciju ljudi, nego covek ne igra vec duuuugo vremena. Ok, treniras ti u Realu, sa Benzemom, Modricem, Asensiom, Iscom, Casemirom, sve to znaci, ali ne moze nista da zameni igranje u kontinuitetu. Ja sam video veceras Jovica kojem je bas stalo da postigne gol, ali ne ide, ne moze kad si totalno van forme. Ne znam sta ce biti sa njim, ali sto se tice fudbala tesko ce se on vratiti u neku super formu iz Frankfurta.

 

Sergej je igrao vrlo dobro sada i ok bolji je na ovoj poziciji blize golu, jer je opasniji, ima vise lopte u nogama a plus se vracao vise puta na poziciju gde su Grujic i Lukic da pokupi loptu i prosledi pas ili je prevede blize protivnickom golu. Za Grujica isto vazi sto i za Jovica.

Link to comment
Share on other sites

Ni jednog igrača se ne treba odreci posto Srbija nema 100+ kvalitetnih igrača vec ovih 20-25 i to je sto se tuce srpskog fudbala. Tu jos moze Katai ako je zdrav i mozda Zdjelar a od mlađih Ivan Ilic ako nastavi da napreduje. Ko je gledao danas nase mlade mogao je da vidi njihov zaostatak u odnosu na francuske igrace a to je prevashodno zbog slabih trenera u Srbiji. Pojavi se tu i tamo neki momak sto odskoči ali naši igrači nisu nquceni da igraju u punoj brzini. Kad odu preko treba im vreme da to isprave a neki se i izgube pa se posle vracaju da ozive u metalcu ili vozdovcu. Jovic i Grujic su dobili sansu i nisu razocarali. Naravno moraju i mnogo vise da pokazu ali to sad od njih zavisi. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam slusao Zivkovicev govor posle utakmice sa Francuzima. Ne znam njegove kvalitete kao trenera, verovatno su skromni, ali covek je bio na ivici suza maltene i vidno iznerviran i besan pogotovo nakon pitanja one sa Arene "a sta to nije valjalo" ili "sta moze bolje" tako nesto. Tu je puko covek. Iskreno bilo mi ga je i zao u tom trenutku. A nije da nije u pravu za ono sto je rekao, no mislim da bi imao on sto sta da kaze nego ne sme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Martin Mystere said:
9 hours ago, Bejbl said:
Jović baš tako deluje, kao da je osvajanjem Sofijinog srca, osvojio sve što jedan fudbaler osvojiti može. 
I teško mu je sad naći motivaciju da se bavi fudbalom i dalje. 

Razumi ga, nije lako osvojiti Sofijino srce - bar ne za jednog fudbalera...

Pogotovo je to tesko fudbaleru milioneru

Link to comment
Share on other sites

Luka Jović još nije napunio ni 24, kakvo crno odricanje od njega. Ima on još dovoljno vremena da pokaže da nije zaboravio da igra lopte. Iz ugla reprezentacije je dobro što ne zavisimo od njega, nema toliki pritisak (kad već ima pritisak samim igranjem u Realu), ima vremena da namesti glavu.

 

9 hours ago, Don Juan said:

Nije toliko bitno, ali nije lepo što Tadić nije pustio Vlahovića da postigne het-trik.

 

Ali dobro, kaže mora da se zna stariji.

 

Ne znam koliko se videlo na teveu, baš se smorio Vlahović, par minuta je potpuno potonuo. Srećom, posle meča je bio baš raspoložen a dobio je i mini skandiranje. Detetu u meni je bilo krivo što mu Tadić nije dao loptu, ali sam brzo shvatio da mora da se zna šta i kako se radi u timu, da ne bi došlo do nesporazuma u važnijim utakmicama. U tom trenutku utakmica još nije bila rešena, niti je u pitanju neka revijalna da bi mogli da se dogovaraju kao na terenčetu. Šta da je promašio a Azeri izjednače malo kasnije? Drvlje i kamenje bi bilo bačeno na igrače i Piksija.

 

Najjači utisak kod Vlahovića je želja sa kojom igra. Kao što je primećeno ovde, na svakoj je lopti, prangija iz svih pozicija, sam sebi stvara prilike. Lepo je videti da nije uzleteo još uvek mlad igrač oko koga se pričaju velike priče i nabacuju razni milioni. Baš mu je stalo da se dokaže u reprezentaciji.

 

Bolje je što je Rajković napravio glupost nego da je loše branio. Ovo će lakše prevazići.

 

Za sad je dobro što smo došli do nivoa da ekipe kao Azerbejdžan lagano rešavamo kod kuće i što pravimo dosta prilika. Treba biti svestan da će onih nekoliko ispadanja i odličnih pozicija koje su sebi stvorili bolji igrači i bolji timovi rešiti bez problema. Sviđa mi se u rasporedu što smo završili sa takmičarskim utakmicama i možemo da se na miru pripremamo za Portugaliju. Bilo bi lošije da imamo dve nezgodne utakmice u novembru. Zna li neko, da li igramo ponovo sa Katarom?

 

Kako bi nam leglo da odemo direktno na SP... Samo hrabro i pametno ući u meč, pa ako izgubimo svaka im čast.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Bolje je što je Rajković napravio glupost nego da je loše branio. Ovo će lakše prevazići.

 

 

Ja ga opsovah sinoć ovde ali jesi u pravu. Pritom, Rajković nije loš golman. Mene ustvari više boli imbecilnost golova koje primamo. Posebno sam ispizdeo jer opet mučimo muku sa jbnm Azerbejdžanom. Samo mi se vratiše one scene iz '01. i '03., rekoh "neće valjda opet da nam se useru život"... :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Bilo je samo pitanje koliko cemo da im damo i posle onakvog izjednacenja. To se vidi jer i kad oni napadaju i to generalno istorijski za nasu reprezentaciju izgleda opasno, vidis kako smo agresivni, odmah idemo da vratimo loptu i znas da je manja sansa da urade nesto a istovremeno veca nama da se otvori i uradimo nesto.

Link to comment
Share on other sites

Par minuta pre gola kaže drugar sinoć da se boji da ćemo ga primiti, a zatim pomene zbirku smešnih golova do sada. Kako je popizdeo odmah nakon te izjave. :lol_2:

 

On je dobar golman i mnogo gore po nas bi bilo da je u lošoj formi. Al' zato je batica na golu Azera izdominirao. :Hail:

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2021 at 1:30 PM, Perkos2 said:

Da tako se igra kad te treniraju Stanoje i Miloje no na srecu Piksi još nije povio glavu pred batađoristima.

Jeste, jedino te hebe malo statistika jer smo na tri utakmice u junačkoj formaciji dali 3 gola iz igre i dva sa penala. Protiv istih protivnika u BataDjora modu, samo 9 (DEVET) iz igre.

Link to comment
Share on other sites

Neka se Piksi samo mane kerefeka sa Mitrovićem i Vlahovićem istovremeno, protiv Portugala. Ni u jednoj dosadašnjoj utakmici nije napravilo razliku na terenu, neće ni u najtežoj. Portugal će vršiti presing na naš vezni red, samo nam fali da imamo čak dvojicu igrača potpuno odsečenih od igre.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dzoneee said:

Ja sam slusao Zivkovicev govor posle utakmice sa Francuzima. Ne znam njegove kvalitete kao trenera, verovatno su skromni, ali covek je bio na ivici suza maltene i vidno iznerviran i besan pogotovo nakon pitanja one sa Arene "a sta to nije valjalo" ili "sta moze bolje" tako nesto. Tu je puko covek. Iskreno bilo mi ga je i zao u tom trenutku. A nije da nije u pravu za ono sto je rekao, no mislim da bi imao on sto sta da kaze nego ne sme.

 

Ma mlada reprezentacija nam je katastrofa. Generalno od Novog Zelanda i tog 96 godiste, sve ispod toga je prilicno slabo. Mozda je generacija 99 odskocila malo, ali ostalo nista. Ipak, dobili smo Jovica, Vlahovica, Kalabu, tu je Ivan Ilic, videcemo Racica, Joveljica, ali nazalost to je prelose kad se uzme u obzir prakticno pet godista. Kao da imamo 2 miliona stanovnika. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ko je Kalaba? Nisam cuo za njega do sada. 

 

Ivana Ilica gledam u Veroni. Igra redovno i to je super. Deluje da moze da ispadne dobar igrac od njega. Ima pas, ima i inteligenciju fudbalsku, to je veoma bitno a takticki deo ce razviti igranjem u Serie A. Ono sto je bitno kod njega se primeti ta volja da napreduje i nauci sve sto trener zahteva od njega. Trci, uklizava, udara, prati svog igraca makar i do sopstvenog gola, trazi prosta i pametna resenja. Raduje me sto je bas tipicni centralni veznjak i to sa nizim tezistem u odnosu na neke nase igrace na toj poziciji i pre i sada. Da napreduje jos malo fizicki i da stekne neku rutinu i mogao bi da ispadne bas zanimljiv igrac. 

 

Licno ja nemam neke vere ni u Racica, ni Grujica, no voleo bih da me razuvere. Za Grujica mi je malo krivo jer talenat jeste bio definitvno, ali tim nasim igracima uvek nesto fali. Grujic ne igra min. 3 godine redovno. Kada je trebao da igra najvise on je sedeo na tribinama i trenirao sa zvezdama Liverpoola i sada u ovoj vezi Porta mnogo male sanse mu dajem da se izbori za mesto. Pretesko je. Ne razumem ni potez Porta iskreno, da otkupi za 12m ugovor sa njim? Ajde da mogu da ga prodaju za vecu sumu, ili da su ga uzeli za dzabe pa da uzmu neke pare, a ovako. Ja stvarno ne vidim da on tamo moze da se izbori za starno mesto i opravda ulozeno, a ne vidim ni neku volju Porta da ga sad uigrava i da smatraju da im je on potreban.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...