Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

2 hours ago, Don Juan said:

Ali stoji da smo dobili meč na mišiće, i zbog činjenice da Vlahović nije bio u ofsajdu za par cm. 

Ja znam da svi žele napadački fudbal i ok, ali nije nužno da imaš dva špica da bi ti ekipa bila napadačka, čak suprotno, uz bolji protok lopte na sredini i na bekovskim pozicijama ekipa može ubojitija i sa jednim špicom. Jasno je da je nama Mitrović jako bitan pošto 70% golova dajd on, ako njega isključiš onda nastaje problem, i to se videlo sinoć. Međutim, veći problem su "rupetine" na sredini i posebno po bokovima. To jednostavno će jače reprezentacije iskoristiti.

No dobro, ajde da vidimo kako će se stvari odvijati, možda su neki igrači imali samo loš dan.

 

Bili je pitanje trenutka kada cemo dati gol. Ne bi se izvukli ni da je Vlahović bio u ofsajdu.

 

Stoji da bolje igramo kada imamo jednog igraca vise u sredini. Nema potrebe da sa 2 spica igramo od starta, to treba da sluzi za drugo poluvreme i promenu ritma. Mi sinoc nismo imali sta da promenimo. Meni se najvise svidela kombinacija sa Djuricicem pored Tadica, tu moze i Katai kad je spreman. SMS mi je za nesto defanzivniju ulogu.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Константин said:

Како год прошли али Ви поједини овде стварно не видите разлику у приступу репрезентације!?

Ne znam dal je ovo meni upuceno ali posto sam ja citiran uzecu da, izmedju ostalog, jeste.

 

procitaj ovaj moj deo posta molim te.

6 hours ago, dzoneee said:

Meni se pristup u ovim kvalifikacijama po prvi put bas svidja kod igraca, i kako su spremni za mec i kako od starta odmah stave do znanja da su izasli da se takmice i da zele da pobede. Ja bar to u ovih 30 godina zivota od reprezentacije nase u fudbalu nisam video ( ne racunam Jugoslaviju 98' i 2000 to je drugo), takav mentalitet i skoncentrisanost da znaju sta im je cilj odmah od prvog sudijinog zvizduka. Po meni sam taj detalj je veliki pomak na bolje. E za nesto vise fale i kvalitetniji igraci. Fali nam stoper komandant, fali nam dva bar veznjaka koji su upola dobri kao neki vrhunski centralni veznjaci, ajde za napad nam ide bolje. Golman je koliko tolio ok isto, samo ispucavanja su im katastrofalna ali to odjednom ne mogu da promene i pitanje je da li ce? 

 

Da vidis da ovo tvoje boldavano veze sa zivotom nema.

 

Drugo ja ne kazem da Piksi i igraci trebaju da odu u Portugal sa spustenim gacama. Meni ovo bodrenje od strane Piksija i vera u rezultat bas prija da cujem i treba tako. Ali sa druge strane kazem da javnost ne treba da ocekuje cuda neka a zasto to kazem e pa znam nasu javnost kakva je i ako ne uspemo da pobedimo Portugal bice da veze nemamo i da smo dzabe krecili i opet ce da se prave analize zasto su recimo Gudelj ili Milenkovic ostavili dovoljno prostora Joti ili Brunu Fernandesu da nam daju "glup" gol. Kao da su oni neki amateri pa igraju fudbal tako sto im neko poklanja prostor.

 

Igraci mogu da misle sta god zele, javnost MORA da bude zadovoljna drugim mestom u ovoj grupi koje je sinocnom pobedom vrlo verovatno i ostvareno i da ne pravi pritisak moranja da se pobedi Portugal tamo, ma sta Piksi i igraci pricali. Javnost treba biti optimisticna i pruzati podrsku svom timu ali takodje treba znati limite i ceniti kad neko pokusa nesto ali jednostavno ne bude dovoljno iz nekog razloga. 

 

Sto se mene licno tice, ja sam vrlo prijatno iznenadnjen igrom u ovim kvalifikacijama i kakve obrise pocinje da poprima ova ekipa. Fokusirana i takmicarski nastrojena od prvog minuta meca. I to nece da promeni ni petarda u Portugalu ni tesni poraz, ni remi ni pobeda. Zapravo ovom pobedom sinoc ja sam dobio sta sam hteo u ovim kvalifikacijama. A i rekao sam vec igranje u barazu ne mora biti toliki bauk jer bice tu ekipa sa kojima moze da se igra.

 

Za penal si u pravu, bio je cist penal i nema tu previse diskusije. Delovalo mi je drugacije kad sam gledao mec, ali realno jutros kad sam video situaciju nema sile da ono nije penal. Glup penal, ali je penal (trebao da bude). Ali mi je draze sto su na ovaj nacin uzeta 3 boda ako hoces iskreno. Da ne moze neko toliko bas kritikovati Piskija i ekipu da smo jedan Luksemburg pobedili zbog penala. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Pa i jeste problem u Mitroviću. Mislim, glupo zvuči kad kažem problem, ali on iako ume da učestvuje u napadu, razume igru a ume i da doda, drastično je manje koristan za tim kad nije centar napada nego igra povučenije. A ne možeš ni da ga ostaviš na klupi kad je brutalan na svojoj poziciji, bez obzira na to što su mu konkurenti jača imena.

 

To je tacno, ali ne vidim da je preterano problematicno u ovakvim mecevima.

 

Nama je najveci problem oduvek bio taj sto sve nekako moramo da uglavimo da igraju i onda mesas pozicije i to izgleda jalovo, nikako, kao nesto se branimo, onda ga primimo i ne mozemo da ga damo nikako.

 

Mi smo u ove dve utakmice dali 2 gola i uzeli "samo" 4 boda, takodje smo mogli i da primimo vise od jednog, pa onda neke stvari deluju losije nego sto jesu.

 

Ja ne ocekujem da cak i protiv ovakvih reprezentacija mi mozemo da dominiramo po 90 minuta i gazimo ih. Pa pogledajte na primer na sta jedna Francuska lici u ovim kvalifikacijama, gde se muce sa timovima koji su u rangu Luksemburga i Irske, ako ne i gori, i osvojili su manje bodova od nas.

 

Sada imamo potpuno drugaciju situaciju. I ako uklapamo igrace prema nekom sablonu koji selektor gura, to nisu njegove fiks ideje sa Football Managera, nego realni sistemi u koje se VECINA najbolje uklapa. Mitar jeste najbolji napadac reprezentacije u reprezentaciji, iako tehnicki i Jovic i Vlahovic su vec sada uradili vise od njega u klupskim karijerama, ali ne mozes da sklepas tim tako da odgovara poslebno samo njemu.

 

Mnogo vise smisla bi bilo da ga sklepas prema Tadicu, sto mislim da Piksi i radi, plus mu je "nuspojava" toga i sistem koji recimo jako odgovara Kosticu, koji je vec nekoliko godina jedan od nasih najspremnijih i konstantnijih igraca, sa svojim nedostacima naravno. Ne odgovara ova pozicija Djuricicu, SMSu ne znam ni sta odgovara, decko 20 minuta protiv Portugala igra kao fuzija Zidana i Ronaldinja, a u ovoj utakmici na vrlo slicnoj poziciji sa slicnim zadacima protiv losijeg protivnika izgleda kao Guma Bogdanovic, tako da bih rekao da je ipak do njega i nekih njegovih neresenih problema nego do sistema.

 

Mozda ne odgovara ni Mitrovicu da igra u paru, ali nisam ja siguran da je ideja da se on vraca po loptu i napada iz drugog plana. To treba da radi Vlahovic. Mitrovicev problem je sto zeli da navlaci sve na sebe, da nosi sve na ledjima i da bude Sunce koje "jede" sve oko sebe i gravitacijom privlaci svaku loptu, i onda to izgleda onako.

 

Do selektora je da proba to da resi, nije problem ni da Vlahovic sedne na klupu, nista od toga sto se ovde pominje nije problem, jer i ovako, sa svim manama, mi smo brat bratu realno trebalo da damo u ove dve utakmice jedno 7-8 golova, a ako nas prosere i celih 10, pa bi ovde, sa istom ovakvom igrom, da ne pricam o "narodu" bilo

 

DAJTE BRAZIL DA SE IGRAMOOOOO!!!

 

I apsolutno nista od nedostataka se ne bi pominjalo. Rezultat u ove dve utakmice je mnogo gori nego sama igra, a takodje treba pri evaluaciji iste obratiti paznju na stvarni kvalitet, a ne ime protivnika sa kojim smo igrali, jer ovaj Luksemburg sada svakako nije u ligi Farskih Ostrva, Lihtenstajna i Malte kao nekad, vec je reprezentacija koja ne zaostaje za slabijim severnoevropskim ekipama, a cenim da je i bolja od vecine bivseg SSSRa, sto su uostalom i pokazali u ovoj grupi, jer su pobedili i Azere i Irce.

 

I generalno u poslednje dve, tri godine, razbili smo ih mi, Portugalci i Danci po jednom. Zlopatili su se sa njima Ukrajinci, Svedjani, igrali su nereseno sa Francuskom, dobili Bugare, Albance, Gruziju, Moldaviju, Litvaniju, Crnogorce, Kipar.

 

Znaci svakako nisu ne znam ni ja sad, u rangu Svajcarske ili Rusije, Ceske, koje se redovno bore za plasman na velika takmicenja, ali su vec sad ne toliko daleko ispod njih, a ispred ex SSSRa, drugih manjih drzava i u rangu Rumuna, Bugara, Finaca i tako tih reprezentacija.

 

To sto se zovu Luksemburg ne znaci da su odron koji su bili pre 10 i kusur godina.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Profesor said:

Da li postoji osoba na svetu koja razume sistem odredjivanja domacina u barazu?

Baraz igraju 10 drugoplasiranih ekipa iz grupa i dve iz LN. Od ovih 10, najboljih 6 u grupama ce biti domacini u polufinalu. Po trenutnoj tabeli Portugal je prva drugoplasirana reprezentacija, sto ce reci da bismo i mi bili prvi na toj tabeli. Da dobijemo AZE i mislim da smo definitivno obezbedili domacinstvo u polufinalu. Za finale bi trebalo da se zreba.

Takodje da dodam, ako se zavrsi u tih prvih 6 onda se ne dobija samo domacinstvo u polufinalu vec i laksi protivnik. Npr. u prvih 6 ce biti i Svajcarska/Italija, Spanija/Svedska, Rusija/Hrvatska, dok ce u drugom delu biti Ukrajina/Bosna, Ceska/Vels, Makedonija/Rumunija/Jermenija, a neke reprezentacije su na granici kao sto su Skotska, Norveska/Turska, Poljska/Albanija,

Edited by Del Piero
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dzoneee said:

Ne znam dal je ovo meni upuceno ali posto sam ja citiran uzecu da, izmedju ostalog, jeste.

 

procitaj ovaj moj deo posta molim te.

 

Da vidis da ovo tvoje boldavano veze sa zivotom nema.

 

Drugo ja ne kazem da Piksi i igraci trebaju da odu u Portugal sa spustenim gacama. Meni ovo bodrenje od strane Piksija i vera u rezultat bas prija da cujem i treba tako. Ali sa druge strane kazem da javnost ne treba da ocekuje cuda neka a zasto to kazem e pa znam nasu javnost kakva je i ako ne uspemo da pobedimo Portugal bice da veze nemamo i da smo dzabe krecili i opet ce da se prave analize zasto su recimo Gudelj ili Milenkovic ostavili dovoljno prostora Joti ili Brunu Fernandesu da nam daju "glup" gol. Kao da su oni neki amateri pa igraju fudbal tako sto im neko poklanja prostor.

 

Igraci mogu da misle sta god zele, javnost MORA da bude zadovoljna drugim mestom u ovoj grupi koje je sinocnom pobedom vrlo verovatno i ostvareno i da ne pravi pritisak moranja da se pobedi Portugal tamo, ma sta Piksi i igraci pricali. Javnost treba biti optimisticna i pruzati podrsku svom timu ali takodje treba znati limite i ceniti kad neko pokusa nesto ali jednostavno ne bude dovoljno iz nekog razloga. 

 

Sto se mene licno tice, ja sam vrlo prijatno iznenadnjen igrom u ovim kvalifikacijama i kakve obrise pocinje da poprima ova ekipa. Fokusirana i takmicarski nastrojena od prvog minuta meca. I to nece da promeni ni petarda u Portugalu ni tesni poraz, ni remi ni pobeda. Zapravo ovom pobedom sinoc ja sam dobio sta sam hteo u ovim kvalifikacijama. A i rekao sam vec igranje u barazu ne mora biti toliki bauk jer bice tu ekipa sa kojima moze da se igra.

 

Za penal si u pravu, bio je cist penal i nema tu previse diskusije. Delovalo mi je drugacije kad sam gledao mec, ali realno jutros kad sam video situaciju nema sile da ono nije penal. Glup penal, ali je penal (trebao da bude). Ali mi je draze sto su na ovaj nacin uzeta 3 boda ako hoces iskreno. Da ne moze neko toliko bas kritikovati Piskija i ekipu da smo jedan Luksemburg pobedili zbog penala. 

 

 

 
Oк исправио си се, појаснио прије свега за пенал. Болдовано видиш да је у множини.

Изнервирам се када видим да и даље неки људи не виде разлику између батађориста и Пиксијевог покмања фудбала. То је први предуслов за напредак јер и да имамо недостајуће играче које смо помињали не бисмо ништа направили са фудбалом из доба Јуре.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma kako nema pomaka kad ih vidim da izadju od prvog sudijinog zvizduka za zestokim presingom i par sansi odmah na startu da se stavi do znanja protivniku gde mu je mesto. Ja ne verujem da od nasih trenera je samo to Piksi uspeo da implemetira uspesno u reprezentaciju, i to za kratko vreme. Mi smo odigrali finu utakmicu protiv Norveske, Norveska je respektabilan protivnik, ali cak ni tada nismo imali ovakav pristup kakav imamo sada, a mec sa Skotima necu ni da pominjem. 

 

Prekosutra da pobedimo i da stikliramo kvalifikacije kao uspesnu probu Piksija, a Piksi i igraci za mec u Portugalu nek misle sta god hoce, ja i ovako ne citam novine. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Darth Bane said:

Samo 1:0 sa Luxemburgom je zaista sramota! Blamaza!!! Mi nemamo nikakve sanse da pobedimo Portugal! Nereseno bi bila premija!!! 

Ovi reprezentativci bi 50-tih godina bili zreli za Goli otok!!@!@!!!

 

Evo ja se sećam kvalifikacija za SP 1986 u Meksiku, kad je reprezentacija one bivše Jugoslavije, dva puta na jedvite jade savladala Luksemburg sa po 1:0.

A Luksemburg je onda baš bio amaterska boranija.

 

Danas su daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, McLeod said:

Ja ne vidim zasto njih dvojica nisu kompatibilni u teoriji. Potpuno razliciti tipovi igraca. To sto i Vlahovic izgleda kao planina pa prosecni gledalac tripuje da igramo sa Kolerom i Birofom u napadu je njihov problem. Drugo, ako uzmemo za kriterijum ono sto Mitar voli, Mbape nije kompatibilan sa njim, problem je u Mitrovicu, s ne njegovom partneru u napadu.

 

Može i tako da se kaže.

 

Mitar je najbolji strelac kvalifikacija, dao je sedam golova, ali eto kad god počne u tandemu sa Vlahovićem, njega nema nigde.

Deluje nekako po strani, a on je navikao da je ceo šesnaesterac njegov.

 

Može to da bude opcija za drugo poluvreme ako se juri rezultat, jer momenat je jako bitan faktor. Ali počinjati utakmicu tako, do sad se nije pokazalo efikasnim.

 

Ako se već pokušava sa dva napadača, možda treba probati već protiv Azerbejdžana sa Vlahovićem i Jovićem od starta. To je u Kataru delovalo jako dobro.

 

Dobro je što selektor pred sobom ima dosta izbora i kombinacija. Samo ih treba prilagoditi momentu i protivniku.

 

Što se tiče utakmice sa Portugalom, od osamostaljenja 2007 godine, mi smo sa njima dosta često igrali. I nikad ih nismo pobedili, ali je uvek bilo gol-gol ili GG3+.

Tako da sam ubedjen da možemo do remija.

Bitna je i gol razlika, a videćemo kako će Portugalci proći u Irskoj.

 

 

 

.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, McLeod said:

 

To je tacno, ali ne vidim da je preterano problematicno u ovakvim mecevima.

 

Nama je najveci problem oduvek bio taj sto sve nekako moramo da uglavimo da igraju i onda mesas pozicije i to izgleda jalovo, nikako, kao nesto se branimo, onda ga primimo i ne mozemo da ga damo nikako.

 

Mi smo u ove dve utakmice dali 2 gola i uzeli "samo" 4 boda, takodje smo mogli i da primimo vise od jednog, pa onda neke stvari deluju losije nego sto jesu.

 

Ja ne ocekujem da cak i protiv ovakvih reprezentacija mi mozemo da dominiramo po 90 minuta i gazimo ih. Pa pogledajte na primer na sta jedna Francuska lici u ovim kvalifikacijama, gde se muce sa timovima koji su u rangu Luksemburga i Irske, ako ne i gori, i osvojili su manje bodova od nas.

 

Sada imamo potpuno drugaciju situaciju. I ako uklapamo igrace prema nekom sablonu koji selektor gura, to nisu njegove fiks ideje sa Football Managera, nego realni sistemi u koje se VECINA najbolje uklapa. Mitar jeste najbolji napadac reprezentacije u reprezentaciji, iako tehnicki i Jovic i Vlahovic su vec sada uradili vise od njega u klupskim karijerama, ali ne mozes da sklepas tim tako da odgovara poslebno samo njemu.

 

Mnogo vise smisla bi bilo da ga sklepas prema Tadicu, sto mislim da Piksi i radi, plus mu je "nuspojava" toga i sistem koji recimo jako odgovara Kosticu, koji je vec nekoliko godina jedan od nasih najspremnijih i konstantnijih igraca, sa svojim nedostacima naravno. Ne odgovara ova pozicija Djuricicu, SMSu ne znam ni sta odgovara, decko 20 minuta protiv Portugala igra kao fuzija Zidana i Ronaldinja, a u ovoj utakmici na vrlo slicnoj poziciji sa slicnim zadacima protiv losijeg protivnika izgleda kao Guma Bogdanovic, tako da bih rekao da je ipak do njega i nekih njegovih neresenih problema nego do sistema.

 

Mozda ne odgovara ni Mitrovicu da igra u paru, ali nisam ja siguran da je ideja da se on vraca po loptu i napada iz drugog plana. To treba da radi Vlahovic. Mitrovicev problem je sto zeli da navlaci sve na sebe, da nosi sve na ledjima i da bude Sunce koje "jede" sve oko sebe i gravitacijom privlaci svaku loptu, i onda to izgleda onako.

 

Do selektora je da proba to da resi, nije problem ni da Vlahovic sedne na klupu, nista od toga sto se ovde pominje nije problem, jer i ovako, sa svim manama, mi smo brat bratu realno trebalo da damo u ove dve utakmice jedno 7-8 golova, a ako nas prosere i celih 10, pa bi ovde, sa istom ovakvom igrom, da ne pricam o "narodu" bilo

 

DAJTE BRAZIL DA SE IGRAMOOOOO!!!

 

I apsolutno nista od nedostataka se ne bi pominjalo. Rezultat u ove dve utakmice je mnogo gori nego sama igra, a takodje treba pri evaluaciji iste obratiti paznju na stvarni kvalitet, a ne ime protivnika sa kojim smo igrali, jer ovaj Luksemburg sada svakako nije u ligi Farskih Ostrva, Lihtenstajna i Malte kao nekad, vec je reprezentacija koja ne zaostaje za slabijim severnoevropskim ekipama, a cenim da je i bolja od vecine bivseg SSSRa, sto su uostalom i pokazali u ovoj grupi, jer su pobedili i Azere i Irce.

 

I generalno u poslednje dve, tri godine, razbili smo ih mi, Portugalci i Danci po jednom. Zlopatili su se sa njima Ukrajinci, Svedjani, igrali su nereseno sa Francuskom, dobili Bugare, Albance, Gruziju, Moldaviju, Litvaniju, Crnogorce, Kipar.

 

Znaci svakako nisu ne znam ni ja sad, u rangu Svajcarske ili Rusije, Ceske, koje se redovno bore za plasman na velika takmicenja, ali su vec sad ne toliko daleko ispod njih, a ispred ex SSSRa, drugih manjih drzava i u rangu Rumuna, Bugara, Finaca i tako tih reprezentacija.

 

To sto se zovu Luksemburg ne znaci da su odron koji su bili pre 10 i kusur godina.

Lično nisam nezadovoljan igrom na poslednje dve utakmice  niti gledam kroz prizmu rezultata, a još manje potcenjujem protivnike (naleteh na nekom portalu, valjda mondo, na zanimljiv tekst o tome kako su Luksi od boranije postali korektna ekipa, čak im je i Pjanić zamalo izmakao) više mozgam na temu optimalne formacije za značajnije mečeve koji slede. Bez obzira na kvalitet protivnika i tu mogućnost da se otkačimo pa strpamo pešes golova, protiv Portugala ili u eventualnom baražu sigurno ne bismo izašli u ovakvom sastavu.

 

Nego, da li Luksi mogu da izdrže sutra u Portugaliji?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok, moguce da je i Piksi sam probao razne kombinacije kao i pripremu za Portugal i eventualno i baraz kasnije? SMS-a u srcu sredine, Vlahovic-Mitrovic tandem, onda ko se najbolje slaze u vezi izmedju Gudelja, Maksimovica i Lukica? Sve je to opcija. Stopere nije toliko setao vec i to mi se dopada. Ocekuje se da tu budu Milenkovic, Pavlovic i sada Nastasic i Rajkovic kao golman. A sa ostalim delom tima isprobavao razne varijante.

 

Bas jedva cekam da vidim sta ce sutra izvesti jer bi to moglo da bude ono blizu sto ce u Portugalu izaci.

Link to comment
Share on other sites

Mitar neće dati gol nikada na ovoj poziciji, Tadić je igrač manje, SMS je krater u odbrani. Ovo je sprdnja od fudbala. Ima reprezentacija gde mnogo veća imena sede na klupi od Vlahovića, Jovića, SMS-a ili Mitra. Kada je ušao veznjak umesto špica, Luksemburg više nije postojao na terenu. Imali smo i fizionomiju i igru i rezultate, ne razumem ovo eksperimentisanje i podseća me na Sinišino. Znamo kako se to završilo.

Jednostavno je, igraš do 60 minuta u normalnoj formaciji pa menjaš u zavisnosti od rezultata. A igrače rotiraš u odnosu na protivnika i da li igraš kod kuće ili na strani.

Link to comment
Share on other sites

Da se ne zajebavamo, ovo kako je Piksi postavio igru u Dablinu i Luksemburgu može da se postavi samo protiv slabašnih ekipa. Protiv Portugala je za 45 minuta primio dva lakih komada protiv ekipe koja je došla da odigra nerešeno. Čim je došlo do formacijske korekcije, proigrali su Tadić, Kostić i MItrović, sredina dobila na čvrstini, a ekipa zagospodarila terenom. Prema tome, svakome je jasno da sa dvojicom napadača Srbija nema šta da traži u Portugalu i da će novi eksperiment doneti fijasko. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne moramo da igramo sa dva napadaca u Portugalu, mada se ova formacija jako brzo transformise i tako smo tehnicki i dali ovaj gol, preskocili smo linije, direktan pas i gol. Mozda nece proci protiv ozbiljne reprezentacije, ali je bitno da se svi krecu, nude i otvaraju konstantno. Zbog objektivnog kvaliteta igraca (nismo ni Brazil ni Francuska) necemo videti ne znam ni ja koliko golova i visok procenat iskoriscenosti sansi, ali upravo zbog toga je bolje da imas otvorene situacije od kojih ces neke da pretvoris u gol (a ako te usere i 2-3) umesto nekog zatvorenog pristupa gde ces prvo stvoriti 10 puta manje sansi, a sigurno neces biti bolji nazad, jer mi nemamo dobru odbranu.

 

Milenkovic nam je najbolji stoper, on stagnira vec neko vreme. Nastasic je ok, ali on je bas senka igraca kakav se ocekivalo da bude i to je vec jasno klasican pipe dream, on bolji biti nece, moze biti samo gori, plus je staklen. Pavlovic, Spajic, Mitrovic i slicni su ono, ok, ali suv prosek.

 

Bekove nemamo, imamo jednog dobrog Wing backa, Kostica. To moze da igra i trebalo bi da igra i Lazovic sa druge strane.

 

Ja zaista ne vidim koja formacija nama vise odgovara od ove.

 

Eventualno neki modifikovani 3-4-3 gde je Mitar jedini spic, gde nominalno krila, recimo Tadic i Djuricic idu cut inside, dok wing backs Kostic i Lazovic pokrivaju celu stranu i prikljucuju se napadu (sto je jako problematicno, i sto nam je generalno najveci problem i u ovoj formaciji, ali bolje resenje tesko da imamo), ali nam onda trebaju ultra jaki holderi na sredini i gubimo kreativnost, Sergej onda ide na klupu, a igraju recimo Gudelj i Maksimovic i onda imamo problem ako nas jaci protivnik odsece na sredini, mi prakticno nemamo nista, bukvalno samo treba da nas ubiju na sredini i pritisnu, sve pada u vodu.

 

Zato je ova formacija koju igra Piksi bolja.

 

Klasican 4-4-2 sa ovim igracima je ne daj boze nikom, nekakav 4-5-1 koji isto mozemo da probamo je takodje jalov zbog toga sto nemamo protok po krilima i Mitar opet moze da bude odsecen a i pojacana sredina veliko pitanje koliko nam pomaze.

 

Djuricic umesto Vlahovica napred, ili on na Tadicevoj poziciji, a Tadic umesto Vlahovica u spic, ili Mitar na klupu Vlahovic u spic, u svim varijantama Lazovic na wing backa desno i to nam je to.

 

Bukvalno ne postoji nista bolje. Naravno, i da krenemo ovako, to ce i dalje biti ova potpuno ista formacija, samo sto cemo mi misliti da je u pitanju formacija sa jednim spicem. Tog spica ce igrati Tadic/Djuricic.

Link to comment
Share on other sites

i kad ne igraju Mitrovic i Vlahovic zajedno igramo sa dva špica posto Tadic postaje drugi spic samo je on puno pokretniji pa mnogo gledalaca ne skapira sta se igra. I ja sam za to da Sergej igra blize protivnickom nego nasem golu a da parnjak Gudelju bude mali Maksa ali nemam mnogo primedbi ni kad je Sergej povuceniji a spic na čine dva prava centarfora. Samo da se ne vracamo na tri zadnja vezna i duple bekove pa i neka izgubimo u Portugalu 4:2. Fudbal mora da se igra a ne opstruiše kako se naviklo u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ne moramo da igramo sa dva napadaca u Portugalu, mada se ova formacija jako brzo transformise i tako smo tehnicki i dali ovaj gol, preskocili smo linije, direktan pas i gol. Mozda nece proci protiv ozbiljne reprezentacije, ali je bitno da se svi krecu, nude i otvaraju konstantno. Zbog objektivnog kvaliteta igraca (nismo ni Brazil ni Francuska) necem

o videti ne znam ni ja koliko golova i visok procenat iskoriscenosti sansi, ali upravo zbog toga je bolje da imas otvorene situacije od kojih ces neke da pretvoris u gol (a ako te usere i 2-3) umesto nekog zatvorenog pristupa gde ces prvo stvoriti 10 puta manje sansi, a sigurno neces biti bolji nazad, jer mi nemamo dobru odbranu.

 

Milenkovic nam je najbolji stoper, on stagnira vec neko vreme. Nastasic je ok, ali on je bas senka igraca kakav se ocekivalo da bude i to je vec jasno klasican pipe dream, on bolji biti nece, moze biti samo gori, plus je staklen. Pavlovic, Spajic, Mitrovic i slicni su ono, ok, ali suv prosek.

 

Bekove nemamo, imamo jednog dobrog Wing backa, Kostica. To moze da igra i trebalo bi da igra i Lazovic sa druge strane.

 

Ja zaista ne vidim koja formacija nama vise odgovara od ove.

 

Eventualno neki modifikovani 3-4-3 gde je Mitar jedini spic, gde nominalno krila, recimo Tadic i Djuricic idu cut inside, dok wing backs Kostic i Lazovic pokrivaju celu stranu i prikljucuju se napadu (sto je jako problematicno, i sto nam je generalno najveci problem i u ovoj formaciji, ali bolje resenje tesko da imamo), ali nam onda trebaju ultra jaki holderi na sredini i gubimo kreativnost, Sergej onda ide na klupu, a igraju recimo Gudelj i Maksimovic i onda imamo problem ako nas jaci protivnik odsece na sredini, mi prakticno nemamo nista, bukvalno samo treba da nas ubiju na sredini i pritisnu, sve pada u vodu.

 

Zato je ova formacija koju igra Piksi bolja.

 

Klasican 4-4-2 sa ovim igracima je ne daj boze nikom, nekakav 4-5-1 koji isto mozemo da probamo je takodje jalov zbog toga sto nemamo protok po krilima i Mitar opet moze da bude odsecen a i pojacana sredina veliko pitanje koliko nam pomaze.

 

Djuricic umesto Vlahovica napred, ili on na Tadicevoj poziciji, a Tadic umesto Vlahovica u spic, ili Mitar na klupu Vlahovic u spic, u svim varijantama Lazovic na wing backa desno i to nam je to.

 

Bukvalno ne postoji nista bolje. Naravno, i da krenemo ovako, to ce i dalje biti ova potpuno ista formacija, samo sto cemo mi misliti da je u pitanju formacija sa jednim spicem. Tog spica ce igrati Tadic/Djuricic.

 

Nije problem ova formacija.

I ja smatram da nam ona najviše odgovara s obzirom kakve igrače imamo.

I mišljenja sam da jedino s njom možemo neki rezultat postići.

 

Samo se postavlja pitanje odabira igrača po pozicijama.

I u suštini, ključno pitanje je pozicije SMS-a.

On je vrlo atipičan igrač i suvo zlato, ali samo ako  ga se koristi kako treba.

Stavljanje njega na mesto centralnog veznog, odnosno tog nekog box to box igrača je traćenje njegovog talenta. Više štete nego koristi.

To je Muslin video i on u njegovoj 3-4-3 nije imao nigde mesta.

To su pozicije za Matića, Milivojevića, Gudelja, Maksimovića, Lukića, Račića, Zdjelara i tako te tipove.

 

SMS je ofanzivni vezni, pa čak i  napadač pre nego centralni vezni.

I tu dolazimo do suštine. Ako je SMS malo napred, a iza njega dva centralna vezna...onda nema mesta i za Tadića i za Vlahovića i za Mitrovića. Neko mora na klupu.

 

A može se i bez Sergeja, što da ne? Samo s obzirom na njegov kvalitet i relativnu mladost, šteta je ne koristiti ga na pravi način.

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Perkos2 said:

i kad ne igraju Mitrovic i Vlahovic zajedno igramo sa dva špica posto Tadic postaje drugi spic samo je on puno pokretniji pa mnogo gledalaca ne skapira sta se igra. I ja sam za to da Sergej igra blize protivnickom nego nasem golu a da parnjak Gudelju bude mali Maksa ali nemam mnogo primedbi ni kad je Sergej povuceniji a spic na čine dva prava centarfora. Samo da se ne vracamo na tri zadnja vezna i duple bekove pa i neka izgubimo u Portugalu 4:2. Fudbal mora da se igra a ne opstruiše kako se naviklo u Srbiji.

U tome i jeste poenta, koga kombinuješ na terenu. Tadić je uvek mnogo više od špica kad igra tog drugog napadača, a to je ono što nam uglavnom treba dok utakmica teče normalno, kad se ne juri rezultat i tako to. SMS, Tadić i Mitar/Vlahović i teraj. Naravno, dosta zavisi i od toga ko je na boku, iza njih, da li su zdravi, kartoni i slično.

Link to comment
Share on other sites

Piksi za sad odlično koristi igrače uglavnom na njihovim standardnim pozicijama i jedino nema ful resenje na desnom boku gde Lazovic ipak najvise lici na ono što nam treba. Na sredini terena rizikuje sa manjim brojem defanzivnih ali zato uglavnom imamo posed lopte pa se to i ne primecuje previse. Lukic, Grujic, Maksimovic su korektni igrači ali ipak mnogo manjeg kvaliteta od Sergeja koji ima tu loptu koja cesto presudi na utakmici a i u skoku je dobar. Pisao sam da koliko to bilo antifudbalski u nekim trenucim moramo i preskočiti igru pa dugom loptom prebaciti igru na protivnicko polje gde Mitar, Sergej i Vlahovic uvek mogu da prihvate loptu. Samo da nam je jedan dobsr desni bočni sve bi to sjajno izgledalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Piksi za sad odlično koristi igrače uglavnom na njihovim standardnim pozicijama i jedino nema ful resenje na desnom boku gde Lazovic ipak najvise lici na ono što nam treba. Na sredini terena rizikuje sa manjim brojem defanzivnih ali zato uglavnom imamo posed lopte pa se to i ne primecuje previse. Lukic, Grujic, Maksimovic su korektni igrači ali ipak mnogo manjeg kvaliteta od Sergeja koji ima tu loptu koja cesto presudi na utakmici a i u skoku je dobar. Pisao sam da koliko to bilo antifudbalski u nekim trenucim moramo i preskočiti igru pa dugom loptom prebaciti igru na protivnicko polje gde Mitar, Sergej i Vlahovic uvek mogu da prihvate loptu. Samo da nam je jedan dobsr desni bočni sve bi to sjajno izgledalo.

Da ali se pravi ogromna rupa pozadi, pošto Gudelj se često vraća da pokrije odbranu i onda su nam linije predaleko što je problem i kod prenosa lopte i kod uključivanja napadača. To se videlo kao dan protiv Luksemburga, pošto svaki put kada bi nam se pritisne zadnja linija nastane problem, i samo pukom srećom greške koje su nastale tada nisu kažnjene.

Nama su dve ključne izmene bile Spajić i Maksimović, i kada je Radonjić promenio stranu ulaskom Lazovića. Prve dve izmene su donele sigurnost i zazvorile rupe koje su postojale. Te rupe i to ispadanje će Portugal sigurno kazniti, na kraju krajeva to smo videli i u Beogradu.

Ali dobro, Piksi dobro vodi meč i on ispravlja greške u hodu, što je nešto što nismo imali kod prethodnik selektora i zato mi uvek imamo šansu da se vratimo kao protiv Portugala, pa sam ja umereni optimista.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Don Juan said:

Da ali se pravi ogromna rupa pozadi, pošto Gudelj se često vraća da pokrije odbranu i onda su nam linije predaleko što je problem i kod prenosa i kod uključivanja napadača. To se videlo kao dan protiv Luksemburga, pošto svaki put kada bi nam se pritisne zadnja linija nastane problem, o pukom srećom greške koje su nastale tada nisu kažnjene.

Nama su dve ključne izmene bile Spajić i Maksimović, i kada je Radonjić promenio stranu ulaskom Lazovića. Prve dve izmene su donele sigurnost i zazvorile rupe koje su postojale. Te rupe i to ispadanje će Portugal sigurno kazniti, na kraju krajeva to smo videli i u Beogradu.

Ali dobro, Piksi dobro vodi meč i on ispravlja greške u hodu, što je nešto što nismo imali kod prethodnik selektora i zato mi uvek imamo šansu da vratimo kao protiv Portugala, pa sam ja umereni optimista.

 

Ne samo kad krećemo u napad, nego su se rupe u linijama videle i kad udarimo visoki presing na njihovu zadnju liniju. 

SMS i Gudelj to uglavnom nisu pratili. 

 

Evo i Mozzart najavljuje Vlahovica i Jovica u špicu za sutra, a Sergeja ofanzivnijeg.

Tadić i Mitrović se čuvaju za Lisabon. 

Maksimović i Lukić u sredini. 

 

Edited by Bejbl
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...