Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Veliki problem nam je desna strana, Đuričko nije desni spoljni a Lazović je toplo hladno igrač. Ludig Radonju ne bih komentarisao. Sad iskreno ne znam ni koga bih ja izabrao na toj poziciji. Dobri treneri to procitaju i zatvore levu stranu i Tadica pa smo onda prilicno jalovi.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Perkos2 said:

Veliki problem nam je desna strana, Đuričko nije desni spoljni a Lazović je toplo hladno igrač. Ludig Radonju ne bih komentarisao. Sad iskreno ne znam ni koga bih ja izabrao na toj poziciji. Dobri treneri to procitaju i zatvore levu stranu i Tadica pa smo onda prilicno jalovi.

 

Ukradoše nam Crnogorci, Marušića samo tako. Njima neće mnogo biti od pomoći, a nama bi došao kao kec na desetku, na toj deficitarnoj strani.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dzoneee said:

Jesu proveravali i za penal, nego je verovatno uticalo sto je kontakt bio posle gubitka lopte. Sta znam, neko bi mozda i sudio ono. Udarac je svakako bio samo sto je Tadic izgubio vec posed lopte. 

 

Како су провјеравали код пенала када није писало на екрану ВАР за разлику од послије? Да не помињем судију који ништа није показивао нити се заустављао код пенала.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, drgnk said:

Mnogo smo sterilni u napadu. Kadgod upari Mitra sa Vlahovićem, Mitar deluje nevidljivo na terenu. Mislim da još uvek nema predstavu kako da reši ovo sa krilnim bekovima. Dosta lutanja i u tom segmentu igre.

Gubimo igrača u sredini kada su njih dvojica zajedno, Mitar igra povučenije i ima manji uticaj na igru, osim što možda imamo prednost u skoku. Mislim da smo lepo razvili par akcija kad smo ostali samo sa Vlahovićem, nismo izgubili probojnost centarfora, i dalje je vezivao par igrača, a ostalima se otvorio prostor. Kako upariti njih dvojicu i Jovića a da niko ne trpi nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

Tadic odavno ne igra veznjaka i mnogo je opasniji kad je drugi spic. Doslo je vreme da imamo "visak" napadača a manjak igrača po boku. Leva strana ja dobra(kostic, ristic, mladenovic) ali desno smo tanki. Marusica smo ispustili verovatno zato sto nije imao dobrog menadera pa je sad kasno za kajanje.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne delim vas utisak, mislim da smo, sa izuzetkom kraja poluvremena i pocetka drugog odigrali dobro. Luksemburg je odigrao odlicno i bez straha. Oni su lagano jaci od Azera, ovakvom igrom bi dobili recimo Irce lagano. Jedino sto je bilo lose je zavrsnica generalno.

 

Nije uopste toliki problem bilo to sudaranje Mitra i Vlahovica, najveci problem je bio sto Sergej bukvalno nije dosao na utakmicu, decko nije postojao, ja ne znam sta je radio, nit je nesto konkretno uradio sa loptom, nit je dva napada presekao, kao sa igracem manje da smo igrali, i Piksi ga ostavio do kraja.

 

I da igramo kao bogovi ne treba ocekivati pobedu u Portugalu, treba dobiti sledecu utakmicu i da se tamo odigra dobro pa sta bude.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio s nekim društvom pa smo više onako usput pratili, ali ni ja ne kapiram baš toliko nezadovoljstvo igrom. Moguće je da je tačno ovo što pričate za sredinu terena i da sam to propustio, ali meni izgleda da smo opet dosta šansi napravili i da je opet realizacija bila problem, što naravno nije dobro.

 

Generalno ovo izgleda fino i ceo vajb oko reprezentacije konačno postaje dobar. Iako realno nema nekog trenerskog iskustva, očigledno Piksi ima tu auru velike igračke legende i autoriteta. I među igračima i među navijačima, a oba je vrlo bitno. Slično kao i sa Saletom što je bilo (dobro, dok nije postao Salo sujeta za neke :D). Moglo bi od ovoga da ispadne nešto dobro. Ali koliko su nas puta pre zajebali, bolje da sačekamo još malo :D

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da utisak kod mnogih kvari najvise to sto smo im ostavljali previse prostora. E sad ne verujem da je Piksi to hteo u toj meri, ali koliko je lud ne bi me iznenadilo i da je pustio malo da "duva" sa strane jer je pretpostavio da ovi ne mogu bog zna koliko da nam naude tako. Bilo je situacija kada su mogli oni bolje da iskoriste prostor ali jbg nisu i to je taj rizik u fudbalu koji nasi treneri moraju da shvate konacno. Ne mozes da ne dozvolis protivniku da ti napravi neku sansu na celoj utakmici tako sto ces se braniti i igrati neke blokove. Em ces primiti gol(ove) tako vrlo izvesno em u napadu ne mozes nista da uradis. 

 

Onaj pritisak pred kraj utakmice i da im ne dozvolimo da nam se priblize golu je falio protiv Iraca, onako se najbolje cuva rezultat a ne pozivanjem protivnika da ti dodje u sesnaest a ti postavljaj blokove i kradi vreme izlezavanjem. 

 

Meni se pristup u ovim kvalifikacijama po prvi put bas svidja kod igraca, i kako su spremni za mec i kako od starta odmah stave do znanja da su izasli da se takmice i da zele da pobede. Ja bar to u ovih 30 godina zivota od reprezentacije nase u fudbalu nisam video ( ne racunam Jugoslaviju 98' i 2000 to je drugo), takav mentalitet i skoncentrisanost da znaju sta im je cilj odmah od prvog sudijinog zvizduka. Po meni sam taj detalj je veliki pomak na bolje. E za nesto vise fale i kvalitetniji igraci. Fali nam stoper komandant, fali nam dva bar veznjaka koji su upola dobri kao neki vrhunski centralni veznjaci, ajde za napad nam ide bolje. Golman je koliko tolio ok isto, samo ispucavanja su im katastrofalna ali to odjednom ne mogu da promene i pitanje je da li ce? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

9 hours ago, Don Juan said:

Pa slabo pratim Seriju A i ne znam šta Sergej igra tamo, ali svaki put kada ga ubace u sredinu, mi tu sredinu gubimo. Posebno kada se Gudelj vraća nazad da krpi odbranu. Nismo kažnjeni za gluposti i to je dobro. Pamet u glavu u narednim mečevima. Portugal će iskoristiti svaku našu grešku i ispadanje.

 

 

 

Sergej je kod Simonea Inzagija u Laciju imao slobodu na sredini, jer  je u toj neko 3-5-2 formaciji pored njega bio Alberto, a ledja im pokrivao Lukas Leiva. 

I tu on funkcioniše odlično. 

Već sad kod Sarija u 4-3-3 ima problema i trpi kritike. Jednostavno, on nije igrač zadatka i oličenje discipline. 

Znamo da mu ni Muslin nije mogao naći mesto. 

 

U suštini je znači "problem" viška napadača. Ne ide to sa Mitrovicem i Vlahovicem i još Tadicem, a da sredinu pokriva Sergej sa Gudeljom. 

 

Gubimo na sredini, a nismo ubojitiji u napadu, jer se Mitar se ne snalazi u tandemu. 

Videlo se protiv Portugala u Beogradu, prvo poluvreme kako to izgleda protiv ozbiljnijih ekipa. 

 

Šteta je što se mora žrtvovati jedan od napadača, kad ne znaš koji je u boljoj formi u ovom trenutku. 

 

Mitar može sam da nosi na leđima celu odbranu i tako igra celu karijeru, ali Vlahović je pokretljiviji i brži. Te lopte iz dubine prema njemu mogu biti ubitačne u ovom sistemu.

 

Imobile se tako nadavao golova u Laciju. Jer je takav neki igrač poput Vlahović koji traži loptu u prostor i izbegava ofsajd zamke. 

 

Edited by Bejbl
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa Sergej je drugo poluvreme protiv Portugala bas na ovoj poziciji koju je sinoc odigrao igrao i to mu je bila verovatno i najbolja partija jer je bas bio dominantan veznjak na tom mecu, tacnije u tom poluvremenu. 

 

Ja sam gledao Sergeja u Laziu dosta i shvatio da ono sto on u stvari jeste i neka potencijalna slika u nasoj javnosti sta on jeste se bas razlikuju. Vecina misli da on treba igrati blizu golu da ce tu biti ubojit, praviti cuda i neke trikove a to je daleko od istine. Govorimo o igracu kojem je najjaci adut skok igra i igra glavom. Ja mislim da on nogom nije postigao gol ako ne dve godine vec onda godinu dana sigurno. On je igrac koji ti donosi mirnocu u vezi prostim pasovima i koji zna da podvali dubinsku loptu da otvori sansu, to mu je pored skok igre takodje jak adut. Tehnicki jeste solidan ali ne onoliko koliko se kod nas misli da jeste. Naduvana cena je takodje faktor koji ne pomaze u formiranju realne slike o njemu. Ona sezona kad je formirao tu cenu je odavno prosla, a sezone prolaze i prolaze i on te partije takve ne moze da ponovi i verovatno i nece. Dobar je igrac, koristan ali niti je plejmejker niti neki Eden Hazard iz najboljih dana koji ce resavati utakmice i biti glavni na terenu. Nije takav tip, mentalitet, sklop.

 

Sinoc je odigrao kako je odigrao, ali dosta njih je podbacilo. Pavlovic koji je bas dosta uticajan bio u gradjenju igre u proslim utakmicama sada je gubio masu puta loptu ili los prijem ili los tajming da krene na nju, Gudelj je takodje bio na vi sa loptom sinoc, Tadic neprimetan, Mitrovic nedovoljno koncentrisan. Bilo je igraca koji su jednostavno podbacili i verujem da ce bolje izgledati protiv Azerbejzana. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, dzoneee said:

Pa Sergej je drugo poluvreme protiv Portugala bas na ovoj poziciji koju je sinoc odigrao igrao i to mu je bila verovatno i najbolja partija jer je bas bio dominantan veznjak na tom mecu, tacnije u tom poluvremenu. 

 

 

Pa nije igrao. 

To jest, igrao je u prvom poluvremenu u paru sa Gudeljom, kao sinoć. 

Ali pošto je to isto loše izgledalo, na poluvremenu izlazi Vlahovic, a ulazi Maksimović da zakrpi rupe na sredini. 

E onda Sergej dobija slobodu u igri i samim tim igra bolje, kao i cela ekipa. 

 

U suštini, ne mogu i SMS i Tadić i dva napadača. 

Neko mora na klupu. 

Tako je i Krstajic dobio pet komada u Ukrajina, kad je u istom sistemu počeo sa Tadićem, Prijovicem, Jovicem I Ljajicem. 

Edited by Bejbl
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se plasio sinocnje utakmice iz samo jednog razloga a to je da ce napad na Piksija uneti nervozu u ekipu da ne kazem neku grublju rec. Na srecu nije tako ali se i dalje plasim da ce kancer srpskog fudbala poznatiji kao drzvezdanterzic nastaviti da rovari i minira reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

^^

Da u pravu si, moja greska. Zaboravio sam da je Maksimovic usao na poluvremenu da pojacaja sredinu. Ostalo mi je da je Sergej vise igrao u sredini nego u napadu i bio odlican, ali da tacno je Maksimovic je usao tada da zgusne sredinu. Mislim da Piksi nece igrati bas ovako protiv nekih jacih ekipa, ovo je bilo za Luksemburg, Irsku i verovatno ce i Azerbejdzan, jer vidi da tu moramo mi da se pitamo. Protiv jacih ekipa moracemo da se mi prilagodjavamo.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dzoneee said:

^^

Da u pravu si, moja greska. Zaboravio sam da je Maksimovic usao na poluvremenu da pojacaja sredinu. Ostalo mi je da je Sergej vise igrao u sredini nego u napadu i bio odlican, ali da tacno je Maksimovic je usao tada da zgusne sredinu. Mislim da Piksi nece igrati bas ovako protiv nekih jacih ekipa, ovo je bilo za Luksemburg, Irsku i verovatno ce i Azerbejdzan, jer vidi da tu moramo mi da se pitamo. Protiv jacih ekipa moracemo da se mi prilagodjavamo.

 

 

Ali stoji da smo dobili meč na mišiće, i zbog činjenice da Vlahović nije bio u ofsajdu za par cm. 

Ja znam da svi žele napadački fudbal i ok, ali nije nužno da imaš dva špica da bi ti ekipa bila napadačka, čak suprotno, uz bolji protok lopte na sredini i na bekovskim pozicijama ekipa može ubojitija i sa jednim špicom. Jasno je da je nama Mitrović jako bitan pošto 70% golova dajd on, ako njega isključiš onda nastaje problem, i to se videlo sinoć. Međutim, veći problem su "rupetine" na sredini i posebno po bokovima. To jednostavno će jače reprezentacije iskoristiti.

No dobro, ajde da vidimo kako će se stvari odvijati, možda su neki igrači imali samo loš dan.

Link to comment
Share on other sites

Meni je sve ovo ok, iz dva razloga. Prvi razlog je vec pomenut, igramo fudbal, vidi se cilj, ideja, smisao, sistem igre. Drugi je zalaganje, odnosno izvrsavanje tih prostih taktickih zadataka. Znaci svi trce, svi rade jedni za druge (mozda nekad i previse 😄 ) i to je odlicno. E sad, sto to nekad izgleda losije i zasto muku mucimo sa realizacijom - jbg drustvo, nismo Brazil, Francuska, pa ni taj Portugal, imamo rupe i nedovoljno dubine na nekim pozicijama, ali za razliku od proslosti, pokusavamo da napravimo funkcionalan sistem od najboljih koje imamo, pa cak i to sudaranje u napadu, gusenje je bolje jer mozda i proradi i profitiramo, nego da se tvrdoglavo gura neki sistem koji veze sa zivotom nema i da igraju menadzerski igraci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Igrali smo mi napadački i stvarali šanse i sa jednim špicem, upravo kao što je gore objašnjeno, zbog ofanzivnih k-ka Sergeja, Tadića i ostalih. Sa malo boljim bočnim igračima sevalo bi na sve strane. Pogledajte onaj višak sinoć na kraju stvoren za Radonjića, nestade odbrana za par sekundi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Trece, vecina ljudi po automatizmu gleda ime. Ova ekipa Luksemburga je cak bila i oslabljena, plus se stalno uvode neki klinci da ih istestiraju valjda, to im je neki dugorocni plan i vidi se da vec beru plodove. Ako samo pogledate ekipe u kojima igraju nije vise to kao nekad Nemacka i Francuska treca liga nego respektabilni klubovi koji uglavnom igraju LE i ovu novu konferenciju. Da se zovu recimo Rumunija, koja sumnjam da je ista kvalitetnija u ovom trenutku, svi bi bili u fazonu uspeh, bravo za Piksija sto ih je napao u gostima itd. Ovaj Til batica spakova Realu golcinu pre neku nedelju, ne treba ih potcenjivati jer se zovu Luksemburg.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dzoneee said:

Jesu proveravali i za penal, nego je verovatno uticalo sto je kontakt bio posle gubitka lopte. Sta znam, neko bi mozda i sudio ono. Udarac je svakako bio samo sto je Tadic izgubio vec posed lopte. 

 

Ја се трудим да реално сагледам ситуација али вас неколико овде се баш проваљујете. Пенал је био као кућа. Какав црни утицај контакта након губитка лопте? Какав губитак посједа?

 

Тадић га је школски заломио и добио ударац у ногу!

Да је овај Шкот прави Шкот лагано би окречио и још казнио сероњу са гола који је алиби дивљао на Тадића одозго.

 

Пикси реалан, помиње да смо тешко добили али и шансе које смо имали и наравно најављује да идемо до краја на побједе. Не сере "о буџетима" и скупим звијездама Португала.

 

Како год прошли али Ви поједини овде стварно не видите разлику у приступу репрезентације!?

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Igra sa dva špica nije problem i ja sam uveren da bi bas Portugalcima pravila problem zato što oni i ocekuju da parkiramo autobus pa da kroz dominantni posed lopte ostvare pobedu. Mi se jednostavno ne znamo braniti dovoljno dobro i napad na njihove štopere i centralne vezne poremetio bi im sistem a neki brzi gol nasih uneo i dodatnu nervozu. Treba otici u Portugal sa stavom da idemo na pobedu a ne sa šibicarenjem i jajarenjem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Nije problem u igri sa dva špica nego u tome što ova dva naša ne izgledaju kompatibilno zajedno i sa ostatkom tima. 

 

Drugo, mi možemo da odigramo bez jajarenja i sa jednim špicem, uz ofanzivno postavljen ostatak tima.

Ja ne vidim zasto njih dvojica nisu kompatibilni u teoriji. Potpuno razliciti tipovi igraca. To sto i Vlahovic izgleda kao planina pa prosecni gledalac tripuje da igramo sa Kolerom i Birofom u napadu je njihov problem. Drugo, ako uzmemo za kriterijum ono sto Mitar voli, Mbape nije kompatibilan sa njim, problem je u Mitrovicu, s ne njegovom partneru u napadu.

Link to comment
Share on other sites

Piksi bez razloga eksperimentise sa Djuricicem koji se blamira na toj poziciji. Lazovic je svaku urakmicu bio barem solidan, a neretko i odličan kao protiv Norveške. On je verovatno naš najpotcenjeniji igrač. Radonjić je igrač trenutka i od njega se očekuje sa kad udje radi ono što je radio protiv Portugala u Beogradu. Šteta je što to ne radi češće. Njih dvojica su odličan tandem za po poluvreme. Mozda smo još mogli da probamo Ranđelovića. 

 

Ova formacija inače zahteva ogromnu potrošnju krilnih igrača i bukvalno je neophodno tokom utakmice zameniti obojicu kako bi se održao nivo trčanja i ponavljanja po boku. 

 

Ako već gledamo koja je pozicija najveći problem pored odbrane, to je pozicija centralnog veznog, odnosno igraca koji je parnjak Gudelju ili Lukiću. Taj box to box veznjak koji igra u oba smera.

 

Da li postoji osoba na svetu koja razume sistem odredjivanja domacina u barazu?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Ja ne vidim zasto njih dvojica nisu kompatibilni u teoriji. Potpuno razliciti tipovi igraca. To sto i Vlahovic izgleda kao planina pa prosecni gledalac tripuje da igramo sa Kolerom i Birofom u napadu je njihov problem. Drugo, ako uzmemo za kriterijum ono sto Mitar voli, Mbape nije kompatibilan sa njim, problem je u Mitrovicu, s ne njegovom partneru u napadu.

Pa i jeste problem u Mitroviću. Mislim, glupo zvuči kad kažem problem, ali on iako ume da učestvuje u napadu, razume igru a ume i da doda, drastično je manje koristan za tim kad nije centar napada nego igra povučenije. A ne možeš ni da ga ostaviš na klupi kad je brutalan na svojoj poziciji, bez obzira na to što su mu konkurenti jača imena.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...