Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

25 minutes ago, Constantin said:

Da, ali mislim da nije nešto značajno uradio sa svojom karijerom. Njihov deda je inače bio pevač, Slobodan Ilić Boban, koji je imao čuveni hit "Ramo, Ramo druže moj" pa sad i mladi Ilići (mislim Ivan) ima nadimak Ramo...😁

Danijela Ilić je bila zmaj na terenu, ako je Ivan pokupio od nje tu hrabrost i drskost biće veliki igrač.  Oca ne poznavam od tih niških Ilića fudbalera bila ona dva brata štoperi Ivan i Alkesandar ali su mlađe generacije.  Ivan je sinoć odigrao kao mator, siguran na lopti i pun vere u sebe.

Neće niko da kaže pa moram ja da napišem da niška škola fudbala podiže reprezentaciju, selektor, žile, radonja, ilić sve meraklije prave!  

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Najslađe od svega mi je svest o tome koliko razne terziće, sličan šljam, gnjide, bašibozluk i ološ u domaćoj tkz "struci" oličene u batođorizovanim debilima jebe ovaj Piksijev uspeh i sve bolja igra reprezentacije.

 

Koliko svekolika govna pate, a moraju da se smeše i "podržavaju" uspehe državnog tima, dok im žuč kipti i izlazi na uši.

 

312168844002211.png

 

Divno osećanje 🙂

Edited by Laki21
  • Like 16
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dekifisher said:

Napada on prostor, ali na drugačiji način od Kostića, shodno njegovim fizičkim karakteristikama. Neverovatno je kako se pojavi i u samoj završnici, videti gol protiv Slovenije i promašena šansa na utakmici sa Švedskom. Defanzivno je znatno bolji igrač od Lazovića, a od Radonjića neuporedivo. Iako nizak, izvanredno igra glavom. Smešno je to što neki tvrde da je fizički slab, to mu je čak vrlina.

Malo je ta desna strana visila sinoć bez Milenkovića, pa je mnogo snage trošio.

Nemamo mi bolje rešenje tu.

 

Pa nisam siguran da je defanzivno bolji od Lazovića.

Ipak Lazović igra godinama tu poziciju, u tom sistemu kod italijanskih stručnjaka, koji su jako rigorozni kad su taktika i defanzivni zadaci u pitanju.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Perkos2 said:

Danijela Ilić je bila zmaj na terenu, ako je Ivan pokupio od nje tu hrabrost i drskost biće veliki igrač.  Oca ne poznavam od tih niških Ilića fudbalera bila ona dva brata štoperi Ivan i Alkesandar ali su mlađe generacije.  Ivan je sinoć odigrao kao mator, siguran na lopti i pun vere u sebe.

Neće niko da kaže pa moram ja da napišem da niška škola fudbala podiže reprezentaciju, selektor, žile, radonja, ilić sve meraklije prave!  

Imao si još jednog Ilića...Dragoljuba Pešu Ilića koji je igrao krajem 60-tih i imao je preko 300 prvoligaških nastupa. 

Ivan je odigrao sinoć kao da godinama igra na "velikoj sceni". Samo nek nastavi ovako....nije džabe Siti bacio oko na braću...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Constantin said:

Imao si još jednog Ilića...Dragoljuba Pešu Ilića koji je igrao krajem 60-tih i imao je preko 300 prvoligaških nastupa. 

Ivan je odigrao sinoć kao da godinama igra na "velikoj sceni". Samo nek nastavi ovako....nije džabe Siti bacio oko na braću...

Gde bre tog da upamtim😄

ja sam Ilića više puta gledao u dresu mlade reprezentacije i bio blago razočaran njegovom igrom, izgleda da je ipak do raznih stolica koje su nažalost vodili te klince pa nas drali bugari i estonci a nama u ekipi i Ilić i Vlahović a mi ne šutnemo na gol.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da mi je neko rekao da mogu ovako da se osećam, kako sam se osećao sinoć, dok gledam fudbalsku repku, stvarno mu ne bih verovao.

Kakav fudbal, od svakog napada očekujem nešto, pa nepuštanje ni metra terena pri 2-0, da se u nekim trenucima veže po 20 pasova, baš fantazija.

 

Svaka čast Piksiju i momcima, ovo je bilo ozbiljno uživanje.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, drgnk said:

Gledam šešire za žreb za EP 2024. i teoretski je moguća i ovakva grupa:

 

Španija

Srbija

Ukrajina

Turska

Slovačka

Lihtenštajn

 

Divota od grupe. Ne znaš gde bi se pre mogli prosuti bodovi. 🤣

Samo ne Ukrajina. Sada sve ide kako treba, ne treba nam da vanfudbalske stvari ponovo budu u centru paznje. A debila ima koliko hoces, ne bi propustili zicer da upropaste sve.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

U ova teška i krizna vremena uspeh reprezentacije i nastup na SP ovima sa vlasti dolazi kao  poručen i sigurno neće dirati Piksija do završetka SP, probaće terzinjo da u sastav reprezentacije ugura nekog od igrača Zvezde ali realno sem možda Erakovića u tih 26 ne može niko od sadašnjeg sastava Zvezde.

Umesto tih spletkarenja trebali bi i trenerima i igračima, posebno velji nikoliću da puštaju utakmicu od sinoć svaki dan da glerdaju kako igraju moderni vezni igrači Lukić i Ilić, pa ako uspeju da velja igra barem 50% od toga onda mogu da računaju na neki trensfer.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

 

Da, meni je Kamerun najopasnija utakmica. Dolazi posle velikog pražnjenja protiv Brazila a mora da se odigra na maksimumu.

Ma kakvi..nema sanse da cemo videti ovaj scenario.
Mi cemo i na otvaranju i protiv Kameruna biti na top nivou spremnosti..igracki i mentalno. Mene zabrinjava poslednji mec sa Svajcarcima.
 

2 hours ago, deez nuts. said:

Ajoj Ivan Ilic, kakva smirenost, kakva lucidnost. Nadam se da necemo vise gledati u dresu razne Gudelje i ostale dodavace lopte u nazad.

Ne treba otpisivati Gudelja tek tako..Piksi sigurno nece. Ilica i Sergeja svakako necemo videti zajedno na terenu. Parnjak Sergeju ce biti ili Lukic ili Gudelj.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim na ceo stručni štab jer ima sigurno zasluga i onog Japanca i skauta i koga sve ne. Naravno da je Piksi šef parade, ali nije on Vučić pa da neumorno radi sve sam.

 

 

 

Јапанац је за кондицију задужен и не сумњам да тај дио предано јапански и одрађује. Ове остале рандом да узимаш са српских ливада, свеједно је. Помоћници добију своје задачиће и најбитније је да не буше шефа извршавајући исте, а сигуран сам да их не консултује претјерано.

Понављам, иста ова репрезентација је изгледала ужасно код претходника.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Константин said:

 

Јапанац је за кондицију задужен и не сумњам да тај дио предано јапански и одрађује. Ове остале рандом да узимаш са српских ливада, свеједно је. Помоћници добију своје задачиће и најбитније је да не буше шефа извршавајући исте, а сигуран сам да их не консултује претјерано.

Понављам, иста ова репрезентација је изгледала ужасно код претходника.

 

Postoji krajnje jednostavno objašnje;

 

- kvalitet igrača je dobar

- SVI trče

- igra se visoki preseing čitav meč

- osnova igre je 1 do max 2 dodira i pas/kretanje/promena mesta - NE TRČI SAMO ONAJ SA LOPTOM DOK OSTALI STOJE I GLEDAJU ŠTA RADI

Edited by Laki21
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Del Piero said:

Pavlovic definitivno ima taj Vidicevski momenat. Brutalnost u duelima i odlucnost.

 

Što se duela tiče - da, u svemu ostalom su vrlo različiti. Pavlović je igrač koji će mnogo puta u toku utakmice da ispadne, pogrešno proceni let lopte ili poziciju protivnika, a onda da pogine da to ispravi. I pored te vrste sirovosti, ne možeš da ga ne voliš i, bitnije, ne možeš da mu osporiš da je obavezan deo ove ekipe. Što se tiče zadnje linije, da je Nastasić uspeo da spoji makar nekoliko meseci redovne igre mislim da bi trio gde je on u sredini, a Milenković i Pavlović oko njega bio sila pozadi. Ovako ćemo s tim trećim za preferans uvek da imamo polovična rešenja, a ekipe koje budu probijale našu prvu liniju presinga da nam prave dosta problema.

 

14 hours ago, L' Imperatore said:

Bilo je komentara na Živkovića tokom utakmice, ali meni nije bio toliko sporan. Bori se maksimalno, trči kao navijen. Dobro prepoznaje situacije kad je neki igrač u problemu, pa krene u presing. A daleko je od neke fudbalske neznalice. Možda je Radonjić stvarno opasniji ofanzivac, ali meni je ta podela 60/30 izmedju njih dvojice idealna. Ovaj prvi da odradi posao u prvih sat vremena igre, a Radonjić da napravi pometju za kraj sa svojom brzinom, kad protivnik malo padne.

 

Živković je igrač poteza, na većini utakmica ćemo od njega dobiti neki vrhunski pas, centaršut, dribling ili gol. Ali to je redovno praćeno i sa dosta grešaka, izgubljenih duela, pogrešnih dodavanja. Osim toga, kao što je već rečeno, on nije igrač kojem možeš da šalješ pas u prostor, već mora lopta do noge, pa da je on u 90% sličajeva prebaci na levu pa da onda uradi nešto s njom. Lazović je na toj poziciji dosta korisniji u toku igre, ima bolji pas i bolje se otvara, ali mu je završni pas/centaršut vrlo loš. Bila je skoro neka utakmica u Bg, možda baš protiv Norveške, kada je preko 10 puta probio po desnoj strani i svaki centaršut ili povratna su mu završili kod protivničkih igrača. Radonjić je igrač za promenu ritma i blickrig. 

 

Iskreno ne znam, gledajući kvalitete, da li bih pre dao prednost Živkoviću ili Lazoviću, u toj situaciji možda je najbolje ustaliti jednog igrača kome će rasti samopouzdanje i kvalitet igara kroz utakmice. A Lazović je regularna opcija i za levu stranu, tako da postavka viđena na prethodna dva meča možda ima najviše smisla.

 

Norvežani su uradili sličnu stvar kao i u Beogradu, zadnja linija je izlazila vrlo visoko, razmak između dve linije je bio vrlo mali a gužva u tom prostoru velika. To smo pokušavali da rešimo dugim loptama, lopte u dubinu nisu pravile štetu a u širinu (uglavnom sa desne strane prema Kostiću) su dugo letele i davale vremena Norvežanima da pokriju prostor. Trebalo nam je dobrih pola sata da to krenemo da rešavamo pas igrom po zemlji, kada smo uspeli krenulo je mlevenje. Naš presing je bio odličan i davao nam je kontrolu igre i u periodu kada nismo direktno ugrožavali njihov gol.

 

Piksijevu Srbiju bih uvek gledao, i da se zove Azerbejdžan. Vrlo gotivna ekipa i vrlo gledljiv fudbal.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Константин said:

 

Јапанац је за кондицију задужен и не сумњам да тај дио предано јапански и одрађује. Ове остале рандом да узимаш са српских ливада, свеједно је. Помоћници добију своје задачиће и најбитније је да не буше шефа извршавајући исте, а сигуран сам да их не консултује претјерано.

Понављам, иста ова репрезентација је изгледала ужасно код претходника.

Dobar je Japanac sigurno ali ipak je i do igrača koji ne dolaze zapušteni na utakmice reprezentacije što i ne čudi pošto igraju u ozbiljnim klubovima gde mora da se radi. Ne bi ni Japanac puno pomogao u 5-6 dana da oni dolaze poluspremni. Pomoćnici imaju dostao zadataka kod Piksija, uglavnom rade na terenu sa igračima razne uigrane kombinacije i postavku igre u odbrani na primer Đorović pravi plan kako se brane prekidi i koliko štoperi mogu visoko da izađu. Naravno glavni strateg je Piksi ali nisu ni Drulović ni Živković tamo samo zbog slikanja, odrađuju oni to što Piksi zacrta od prve do poslednje stavke. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...