Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

9 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

VMS, rekfleksi macke i fokus tokom cele utakmice.

Pavlovic, beskompromisno komandovao odbranom svih 90 minuta.

Ilic, sjajno povezao redove, novi SMS u najavi (vise ne i u najavi, vec skora realnost).

Vlahovic, pritisak, trcanje i voljni momenat zasluzeno krunisani golom za vodjstvo u najboljem momentu utakmice.

 

To su po meni bili kljucni igraci veceras.

Ja moram da pomenem kondicionog trenera reprezentacije, JApanca, koji zna reči himne i peva je od početka do kraja.

Em smo pobedili, em smo gi utepali od igru. Šteta, mogli smo bar još jedan da smestimo u mrežu, ali neka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se odavno ne dopada Zivkovic na toj poziciji. On igra bez jedne noge i to ga uzasno limitira. I Lazovic i Radonjic su mnogo konkretniji.

 

I ja bih voleo da vidim Pavlovica u sredini odbrane, ali to se sada nece desiti. Pogotovo sto on voli da igra sa loptom i da ucestvuje u napadu. Babic mi je bolji za tu poziciju od Mitrovica, pa i Veljkovica.

 

Zna li neko kako se odredjuju protivnici u barazu za EP? Nece nam trebati, ali da znamo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bugl Khan said:

Piksi je od vas u godinu dana napravio ozbiljnu reprezentaciju. Mogli bi bit opasni na SP ako ga ne krenu pred prvenstvo "savjetovat" i "predlagat" rješenja neka. Portugal, Švedska, Norveška... s tim da su zadnje 2 odrađene rutinski. Nisu Brazil ili Španjolska, ali prije godinu bi ovo glatko izgubili. Ili dobili jednu i pukli na ključnoj. Već sam pisao da mi se čini da je glavna stvar koju je napravio da im je usadio vjeru da mogu, izliječio malodušnost, i poslao 541 taktike u 3pm. Pokušavate igrat kakav god rezultat bio. I to od prve utakmice. Sjećam se pri 0:2 u Bg protiv Portugala da se derao i inzistirao na igri i podizanju zadnje linije. Lik je car.

Muda i samopouzdanje su neke od kljucnih osobina koje krase uspesne osobe ( ne mislim na prepotenciju ). Piksi nam je to doneo, nisam verovao da ce mu selektorski mandat biti ovako uspesan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nema ni Kostic jednu nogu, ali Zivkovic je malo spor i ima kratak korak da bi pokrivao tu stranu na bolji nacin od ovoga sto radi. A mislim da radi korektan posao. Pomaze pozadi i dobar je na lopti da moze da ucestvuje u gradnji napada. Plus ima skroz dobar ulazni centarsut ako ima prostora da se namesti na levo. Nije idealno resenje, ali bolje nemamo.

 

A Radonjic je duplo korisniji igrac kad ulazi sa klupe nego kad pocinje. Secam se da je u Marseju imao period kada je davao gol maltene 5 meceva uzastopno nakon sto udje sa klupe. I onda ga stave u startnu postavu narednih par meceva i ne zna gde se nalazi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Markoss said:

Radonjic je isto avion za Zivkovica, e sad, moguce je da Piksi ovog drugog drzi jer je reano odgovorniji u odbrani. Ali napadacki, mnogo bolji Radonjic.

 

I misterija mi je kako Pavlovic ne igra u nekom jacem klubu od Bazela. 

 

Bio je polusezonu na pozajmici tamo, potpisao je letos za Salcburg sto je idealna sredina za njega, igra standardno, protiv Celzija je bio odlican.

 

Sto se tice Radonjic-Zivkovic dileme, Zivkovic ima kakav-takav kontinuitet igara na tom desnom wing back-u za repku, u PAOK-u igra desno krilo ali ima dosta odgovornosti u cuvanju lopte i kreaciji. Danas je bio odlican, nikada nije bio igrac kome su treneri stavljali disciplinu kao imperativ, ali cini se defanzivno i u igri sa loptom sigurnijim od Radonjica. Siguran sam da u situacijama kada budemo jurili rezultat (kao protiv Portugala npr.) Radonjic ce imati prednost i nema dileme da vec neko vreme donosi extra spice kada god udje u igru. Ta uloga mi se cini idealna za njega.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kostic je ceo zivot na toj poziciji, Zivkovic ovo nije igrao u klubu. I mislim da Kostic mnogo korektnije koristi slabiju nogu. Ali naravno i Kostic kada bi igrao desno ne bi mogao da se sastavi. Lazovic mora biti opcija pre Zivkovica.

 

Bzv skroz ovo prozivanje Ace informacije.

Edited by Profesor
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Profesor said:

Kostic je ceo zivot na toj poziciji, Zivkovic ovo nije igrao u klubu. I mislim da Kostic mnogo korektnije koristi slabiju nogu. Ali naravno i Kostic kada bi igrao desno ne bi mogao da se sastavi. Lazovic mora biti opcija pre Zivkovica.


Iako igra desnom nogom, Lazovic vec godinama u Italiji igra levog wing back-a. Nema mnogo ekipa koje imaju igraca slicnog Zivkovicu na toj poziciji, ali poprilicno sam siguran da nam je najbolje resenje u ovom trenutku (osim situacija koje sam pomenuo gore, kada nam treba brzina/flair ili kada jurimo rezultat, kada ce Radonjic sigurno imati prednost).

Link to comment
Share on other sites

Ma Živković je fizički slab pre svega. Nije prodoran. Ajde da je brz pa i nekako a ovako ne nešto brz a preslab fizički i jbg. Mada ni po meni nije toliko loše odigrao. Nije kao Kostić toliko prodoran da dođe u poziciju da centrira često, ali je čuvao loptu, branio taj deo terena dobro.

 

Ali slažem se da za nivo više je potreban mnogo bolji igrač na toj poziciji. Radonjić nije mnogo bolji ili znači dosta kada uđe ovako sa klupe pa počne da "maltretira" tu stranu na kojoj igra. Radonjić nije baš tako dobar kada krene utakmicu od početka.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Jeste Coa blago prso, i uzdiše, dahće, vrisne i kad ne mora, al meni je sve to zanemarljivo u odnosu na energiju i strast sa kojom čovek prenosi fudbal.

 

Baš neke jako bitne trenutke pamtim sa sve njegovim komentarima na iste, i ne bih ništa tu menjao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, fillam said:

 

Jeste Coa blago prso, i uzdiše, dahće, vrisne i kad ne mora, al meni je sve to zanemarljivo u odnosu na energiju i strast sa kojom čovek prenosi fudbal.

 

Baš neke jako bitne trenutke pamtim sa sve njegovim komentarima na iste, i ne bih ništa tu menjao.

Ja bih samo voleo da jednu utakmicu ne moram da gledam na mute zbog Ace Stojanovica, ne treba mi komentator  ako je on jedina opcija

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kendrick said:


Iako igra desnom nogom, Lazovic vec godinama u Italiji igra levog wing back-a. Nema mnogo ekipa koje imaju igraca slicnog Zivkovicu na toj poziciji, ali poprilicno sam siguran da nam je najbolje resenje u ovom trenutku (osim situacija koje sam pomenuo gore, kada nam treba brzina/flair ili kada jurimo rezultat, kada ce Radonjic sigurno imati prednost).

 

Ako nemas dobrog levonogog igraca onda je ok da prebacis nekog poput Lazovica koji inace ima saavim pristojnu slabiju nogu. U ovom slucaju obzirom da imamo Lazovica i Radonjica, ne vidim razlog da pocinje Zivkovic. Zile pre moze da bude zamena Kosticu, posebno ako jurimo rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pantelia said:

Ne treba da se plasimo nikoga, ali bas nas zreb nije pogledao za SP. Brazil mozda i prvi favorit prvenstva, poludela Svajcarska... Bas je mogao i neko laksi.

 

No nema veze, idemo da se koljemo sa svima.

Ali zato ako prođemo, idemo na Portugal/Gana/Urugvaj. Mogla je lagano da padne neka Španija/Francuska koja bi zabetonirala prvo mesto u toj grupi.

 

Ja sam rasporedom zadovoljan, ako ne pobedimo Švajvarce ili makar nerešeno, pa da se juri gol razlika, onda ni ne zaslužujemo ići dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ajde umesto sto dodajem pomalo, da malo prokomentarisem tu desnu wing back poziciju.

 

Od trenutka kako je postalo jasno da cemo sa Piksijem igrati u formaciji sa trojicom pozadi i ofanzivnim wing backovima, bilo je jasno da ce na desnoj strani morati da se improvizuje. Iskreno sam se nadao da ce se probati neka varijanta sa Maksimovicem (da, nije igrao to nikada u karijeri, ali trenutak) - borben, stamen, ne preterano spor, vec godinama veoma lukavo u Hetafeu napada dzepove prostora i jako dobro cita igru. Nije neko ko bi ofanzivno donosio mnogo - ali kao neko kome bi sigurno pustali prostor, mogao bi da ulece i tera odbranu da ispravlja. Pritom, kod Bordalasa su Arambari i on drzali tu desnu stranu (istina, sa centralnih pozicija) jako dobro.

 

Piksi ocigledno voli pas i kreaciju, a Zivkovic je nekako logican izbor uz Radonjica da pokrivaju tu desnu stranu. Na papiru, a ispostavilo se i na terenu, Zivkovic nam donosi mirnocu na lopti (umeo je i da iznenadi borbenoscu i dobrim pozicioniranjem), ima dobar centarsut (sto je kada imamo Mitra i Vlahu napred bas lep bonus) - Radonjic sa druge strane je em brzi, em daleko raznovrsniji napadacki, ali preveliki luksuz da bude prva opcija, odnosno neko ko ce pokrivati tu desnu stranu u raznim segmentima utakmice. Ono kako ga Piksi za sada koristi je po meni savrseno - kada god udje u igru, ima dosta prostora da trci, konstatno pravi probleme svim ekipama sa kojima je igrao, ali nismo ga videli u situacijama kada pobeda nije vec u dzepu ili kada jurimo rezultat.

Poprilicno sam siguran da Piksi planira i u Kataru da igra sa Zivkovicem jer je tek toliko sigurnija opcija, a napadackog arsenala i kreativnosti nam svakako ne manjka. Ukoliko budemo jurili rezultat, Radonjic je sigurno prvi igrac koji ulazi, a sto da ne i iznenadjenje u 11 protiv Kameruna/Svajcarske, ne bi me cudilo da Piksi proba tako nesto.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Ali zato ako prođemo, idemo na Portugal/Gana/Urugvaj. Mogla je lagano da padne neka Španija/Francuska koja bi zabetonirala prvo mesto u toj grupi.

 

Ja sam rasporedom zadovoljan, ako ne pobedimo Švajvarce ili makar nerešeno, pa da se juri gol razlika, onda ni ne zaslužujemo ići dalje.

 

Slazem se, ali treba proci grupu. Svajcarci su dobili 3 utakmice zaredom, Portugal, Spaniju i Cesku, to je bas ozbiljan zamajac. Iskreno, nadao sam se da ce pasti kada ih je uzeo Jakin.

 

Sa kime igramo posle Brazila, Svajcarci ili Kamerun?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, pantelia said:

 

Slazem se, ali treba proci grupu. Svajcarci su dobili 3 utakmice zaredom, Portugal, Spaniju i Cesku, to je bas ozbiljan zamajac. Iskreno, nadao sam se da ce pasti kada ih je uzeo Jakin.

 

Sa kime igramo posle Brazila, Svajcarci ili Kamerun?

Sa Kameruncima.

Link to comment
Share on other sites

Just now, pantelia said:

 

Iskreno, nadao sam se da ce pasti kada ih je uzeo Jakin.

 

 

Ovo sam i ja mislio da će biti slučaj no izgleda da polako hvataju formu. Biće zajebani to nema dileme. Mi ćemo sigurno igrati fudbal protiv njih ali za rezultat sve zavisi.

 

Brazil pa Kamerun pa Švajcarska.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, threepwood said:

Vidim da je odlicno raspolozenje na temi, pa malo da vas spustim na zemlju. Ovu poruku je preko Vibera poslao jedan forumas ciji nik pocinje sa McL... 

IMG_20220928_000331.jpg.f4a63c486dd3b598c6e28da4dc198d5b.jpg

 

 

Pa eto da znate koga da krivite ako krene po zlu

 

To ako budemo imali sreću u QF, inače bi trebalo sve do tada da pomeljemo.

Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa svim sto ste rekli apropo Zivkovica, ali bas wasted talent. On je mnogo raznovrsniji igrac bio kad se pojavio u FKP, ali lova ispred karijere uz halapljivog caleta ga je bas usporila. Cak mi deluje da fizicki ich nije napredovao, pa cak i da je usporio malo, jebem li ga. Ali korektno odradjuje za sad. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...