Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

28 minutes ago, Darko said:

Ima li nekog talenta u mladoj? Vidim da su opet izgubili danas i da su na tabeli iza Farskih Ostrva. Jesu li stvarno toliko loši ili ih vodi totalni Batađorin dunster?

Ma veze nemaju. Sto je najjace ne mozes da kazes da nisu trcali, trudili se, uklizavali, bili su i agresivni ali kad je trebalo nesto da se uradi sa loptom u nogama truba. Bas bas lose. Sa druge strane kod Ukrajinaca lopta ide kao podmazana, strasna neka resenja su imali. Rezultat je 2:1, ali je trebao biti daleko veci za Ukrajinu po kvalitetu. 

 

Tipicna utakmica kad se vidi da jednostavno ekipa nije dorasla protivniku i nikakve taktike tu ne mogu da pomognu. Zalaganje je cak i bilo dobro, pritiskali smo na sredini i pokupili puno puta loptu, ali uvek kad su je oni imali u posedu nesto se desavalo, jer su brzi od nas duplo.

 

Aca Informacija za svakog naseg igraca ponovio "radi se o izuzetnom talentu" a talenti loptu ne znaju da ustopuju, da posalju pas u prostor, da igraju na prvu. Sta treba reci za onu njihovu 20-ticu ako su nasi talenti? 

Ja mislim da iz ove U21 ekipe jedan igrac nece videti seniore. Pre ce to biti neki deran od 17 godina koji je zapalio u neku italijansku Primaveru ili neku Belgiju, Francusku i samo iskociti njegovo ime, nego sto ce to biti neko iz ove ekipe U21.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Perkos2 said:

malo mora menadzeri da krenu sa prodajom mladih nada a što ne mogu ni farska ostrva da pobede koga briga

 

Ma sve to stoji,ali opet kažem iz te generacije imamo već tri igrača u A timu...

Realno,nije ni moguće da svi mladi reprezentativci u jednoj generaciji napreduju u toj meri da postanu materijal za A tim ...

Naročito je to nemoguća misija kod nas kada se zna kako se radi i u reprezentativnim selekcijama,a i na nivou klubova ...

Inače danas igrala i U19 protiv Francuza,izgubili smo 2:1 golom u poslednjem minutu  (klasika 😄 ) .... mada,uz ogradu da sam meč gledao na preskoke,nije to ni toliko loše izgledalo ...

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mare80 said:

 

Ma sve to stoji,ali opet kažem iz te generacije imamo već tri igrača u A timu...

Realno,nije ni moguće da svi mladi reprezentativci u jednoj generaciji napreduju u toj meri da postanu materijal za A tim ...

Naročito je to nemoguća misija kod nas kada se zna kako se radi i u reprezentativnim selekcijama,a i na nivou klubova ...

Inače danas igrala i U19 protiv Francuza,izgubili smo 2:1 golom u poslednjem minutu  (klasika 😄 ) .... mada,uz ogradu da sam meč gledao na preskoke,nije to ni toliko loše izgledalo ...

Imamo dosta mladu reprezentaciju. Tu su Tadic, Gudelj i Nastasic nesto iskusniji ostali mogu tek da igraju najbolji fudbal. Ali kod nas se naviklo na tu prič " daj mlade da ih prodamo"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mlada nam je generalno slaba kad se izuzmu Vlahovic, Pavlovic i Ilic. Ovi ostali su em upitnog kvaliteta za ozbiljniji nivo, em retko ko igra standardno u svom klubu (a i ako igra onda je to neki Vozdovac npr), selektori se menjaju kao na traci, tako da nije ni cudno sto je rezultat ovakav. 

Link to comment
Share on other sites

Pavlovicu toliko odgovara ova formacija i uloga koju ima da je postao zver od igraca.

Imamo dosta igraca u rotaciji po levom boku - Kostic, Ristic, Mladenovic, Živković, dok su desno samo Lazovic i Radonjic. Njih dvojica su odlicna kombinacija, ali definitivno fali jos opcija. Zivkovic je bio igrac manje na toj strani zbog kontra noge. Ranije se Djuricic nije proslavio na toj poziciji. Ima dovoljno vremena da se proba jos neka opcija.

 

Najveci problem ce biti kada se Tadic povuce, jer ni u naznakama ne vidim nekog ko moze barem delimicno da ga odmeni.

 

Koliko je tim napredovao najbolje moze da se vidi kada se uporede utakmica sa Portugalom na Marakani 2:4 i ova poslednja u Lisabonu. Nebi i zemlja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Živković je odličan na poziciji desnog krila iako je leva samo što mu je potrebna dragćija formacija od ove gde je igrao desnog bočnog. Sa dobrim desnim bekom iza sebe pokazao bi da je opasan u napadu. Ovako pokrivao je celu desnu stranu verujem prvi put u životu i nije to ni bilo loše. Ja bih njega čak probao da igra ono što igra Tadić da vidim koliko tu može, ne zaboravimo da je tadić kod krstaje bio bačen na desni bok i nije se video na utakmicama.

Link to comment
Share on other sites

Kakav je on meni genijalac. Pazite,nije to recnik profesora univerziteta,ali od njega ni ne ocekujem kitnjasti stil. Medjutim,zivotna inteligencija izbija iz svake reci.
 


Poslusajte do kraja,necete se smoriti. Ne secam se kada sam poslednji put slusao sa paznjom nekog fudbalera/trenera 15 minuta,a da mi nije postalo neprijatno bar u nekom momentu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 11/17/2021 at 9:02 AM, Perkos2 said:

Živković je odličan na poziciji desnog krila iako je leva samo što mu je potrebna dragćija formacija od ove gde je igrao desnog bočnog. Sa dobrim desnim bekom iza sebe pokazao bi da je opasan u napadu. Ovako pokrivao je celu desnu stranu verujem prvi put u životu i nije to ni bilo loše. Ja bih njega čak probao da igra ono što igra Tadić da vidim koliko tu može, ne zaboravimo da je tadić kod krstaje bio bačen na desni bok i nije se video na utakmicama.

 

Drugim recima opasan je kad primi loptu blizu šesnaesterca, a kad je vuče od centra onda je problem jer mu je desna noga gotovo neupotrebljiva. Slazem se da bi ofanzivnije mogao biti upotrebljiv. Nije on još dostigao prajm. Malo je tehnički tanak u odnosu na Tadića, ali je brži. Zao mi je sto Randjelovic nije isproban na toj poziciji, dok se Gaćinović baš loše snašao. 

 

Radonja sa druge strane rodjen za dzokera. Upropasti te za 15 minuta.

Link to comment
Share on other sites

Da smo otisli u baraz igrali bi kuci protiv Turske, pa onda protiv Italije. Mislim da bi ova reprezentacija imala sta da trazi u tim utakmicama. Dobro je da o tome ne moramo da razmisljamo.

 

Sam zreb je izrazito neposten i besmislen. Do kraja se moralo gledati ili broj bodova iz kvalifikacija ili rang lista reprezentacija i kod ukrstanja i kod domacinstva.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Auuuh kako bi nam ovaj Dragovic legao u reprezentaciji. On komandant pored Milenkovic i Pavlovic, ako igramo sa trojicom. Odlicno. 

 

Mislim znam da jeste dobar igrac i pre nego sto je dosao u Zvezdu, verovatno je pre i bio bolji, al opet i takav drzi Zvezdu lagano u igri celu LE.

 

Jebes ga kad ovaj nas inostrani skauting veze nema i ne krene na vreme da vrbuje igrace. Nema sile da bi igrao za Austriju sa pravim pristupom, nego ko zna kakve su tu korupcijske mucke na delu kad i krene da se pregovara sa nekim igracem. Garant im traze pare i da potpisuju ugovore sa koje kakvim menadzerima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

 

Naigrao se on u mladjim selekcijama reprezentacije, sigurno je na radaru.

Poceo kao zadnji vezni ali vremenom ga pomerili na štopera gde igra prilično korektno. '98 godište i tek se moze očekivati da igra dobro. Ja takkve zovem pošten igrač, radi do zasnjeg sekunda na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Masovic je potencijalno zanimljiv igrac, pogotovo ako se ima u vidu da su nam stoperi sve u svemu tu negde. Gledao mu malo statistiku na Sofascore, po njima on je po formi 5. igrac svoje ekipe sto nije lose. Sad protiv Dortmunda je visoko ocenjen. Bohum fino gura za sada u BL.

 

Iako mi Piksi deluje kao selektor koji izabere svoje igrace i drzi se njih verovatno dok god mu ne daju povoda da ih promeni, Liga nacija svakako moze biti fin prostor za par nekih novih igraca da se cisto probaju u nekoj utakmici, medju njima bi mogao biti i Masovic. 

 

Kad smo kod Bohuma, tamo ima jos jedan potencijalni reprezentativac, veznjak Milos Pantovic, 25 godina. Vidim da je po formi 10. igrac Bohuma, ali ono sto je zanimljivo je da je igrac koji je svom timu napravio najvise cistih sansi. Nazalost jedino u toj kategoriji prednjaci. Cak nije ni u top 5 igraca svoje ekipe po preciznosti u pasovima sto je uobicajeno za igraca na toj poziciji. Prednjaci i u promasenim sansama, prvi je :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...