Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ako cemo iskreno,to mu i jeste mali gaf. Da pobedu posvecuje "svim Srbima". Ipak u Srbiji zivi i relevantan broj pripadnika drugih nacionalnosti,a moje iskustvo cetiri decenije suzivota sa njima u Vojvodini,govori mi da veliki broj iskreno navija za nasu reprezentaciju i sportiste i dozivljava ih svojima. 
Ja verujem da Piksi nije imao losu nameru,ali onda losu nameru ne treba iskazivati ni prema onima koji na taj detalj ukazuju. Skraceno:malo vise tolerantnosti nije na odmet,cak i ako se osecate velikim Srbima. :classic_smile:

Od toga sta se svrlja po jednom malom forumu,mnogo je bitnije sto se npr.najbolje malo krilo Evrope ne poziva u drzavni tim,iz razloga koji nemaju veze sa sportom,vec verovatno sa politikom. To je problem,a ne Pletijin post. 
Sinoć neko od fudbalera pomenu u govoru "sve državljane Srbije". Nebitan kontekst, svakako je bilo u stilu "pobeda za...." nego me baš pozitivno iznanadio. Ne mogu da se setim ko je to rekao, izredali su se sms, tadić, rajković, veljković, kostić, bleki... Neko od njih.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

[emoji2957] [emoji2957] [emoji2] [emoji2]
Nisam ni znao da je bilo toliko naših negde na tribinama.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, shonke said:

Sinoć neko od fudbalera pomenu u govoru "sve državljane Srbije". Nebitan kontekst, svakako je bilo u stilu "pobeda za...." nego me baš pozitivno iznanadio. Ne mogu da se setim ko je to rekao, izredali su se sms, tadić, rajković, veljković, kostić, bleki... Neko od njih.

Tadic.


Da i ja zavrsim sa ovom pricom.
Ne mislim da Piksija treba napadati zbog izjave i siguran sam da uospte nije imao losu nameru. Ali isto tako ne treba odmah skakati na one koji su je uzeli ili shvatili neprimerenom. Jer je zaista istina da u Srbiji ne zive samo Srbi i ne osecaju se svi tako. Vise tolerance u drustvu i manje iskljucivosti i vrlo brzo bi se videli i neki efekti takvog pristupa.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Crni Bombarder said:

Tadic.


Da i ja zavrsim sa ovom pricom.
Ne mislim da Piksija treba napadati zbog izjave i siguran sam da uospte nije imao losu nameru. Ali isto tako ne treba odmah skakati na one koji su je uzeli ili shvatili neprimerenom. Jer je zaista istina da u Srbiji ne zive samo Srbi i ne osecaju se svi tako. Vise tolerance u drustvu i manje iskljucivosti i vrlo brzo bi se videli i neki efekti takvog pristupa.
 

Kako se inače zove državljanin Srbije? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, svi pjevaju said:

Tekmu nažalost nisam gledao ali ću prvom prilikom odgledati snimku.

 

Odgledao. Vrhunska partija, imponira način na koji su igrali pogotovo što su primili bezvezan gol na početku. Stara Srbija bi primila 5 komada. Baš je simpa bilo vidjeti Mitrovića kako poskakuje dok mu lopta leti prema glavi, tražeći idealan udarac, znajući da je to ta šansa.

 

Quote

Nikad ne "navijam" da se susretnemo ali ako baš moramo, možda bi to bilo najbolje tamo negdje u dalekoj pustinji u prosincu (decembru) :classic_biggrin:

 

U oktobru biće u novembru. U novembru biće u decembru. Ovaaaj, biće bolje da se ipak ne sretnemo :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

Dogovor naših reprezentativaca je da premiju od milion evra koja ih sleduje od države uplate onima kojima je to najpotrebnije, našoj deci za lečenje.

 

Svaka čast,nekako su svi i očekivali takav gest od igrača ...

Odredjenu dozu skepse izaziva vest da je država uplatila milionče na račun FSS ,  ali srećom smenjen je Kokeza a na mestu vd je uvek prepošteni Bjeka, tako da .... :s_d:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Perkos2 said:

Tumbak nikad nije bio fudbalski trener i ne treba ga uzimati kao poređenje. Da vidimo kako smo na primer igrali u doba Antica ili Muslina pa da uporedimo sa ovom ekipom.

Upravo treba.
Jer je ovako najlakse videti razliku izmedju dobrog trenera i vecitih mediokriteta i neznalica: zatucanih,arhaicnih,zaglavljenih u glibu jalove proslosti. Nije to samo u fudbalu tako. Ovakvo kadrovanje imamo u svim sferama drustvenog zivota.

Ali da ne sirim pricu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Upravo treba.
Jer je ovako najlakse videti razliku izmedju dobrog trenera i vecitih mediokriteta i neznalica: zatucanih,arhaicnih,zaglavljenih u glibu jalove proslosti. Nije to samo u fudbalu tako. Ovakvo kadrovanje imamo u svim sferama drustvenog zivota.

Ali da ne sirim pricu.

Tumbak je i postavljen kao deo kombinacije. Obecano mu je to mesto jos kad je ostavio reprezentaciju CG na dan utakmice. 

Link to comment
Share on other sites

Realno, neka se i Dejan Tiago Stanković i Ivan Videnović (ko god taj bio) napuše kurca. Iz prostog razloga politizacije fudbalske reprezentacije, necega sto generalno ne bi ni u jednoj normalnijoj zemlji, trebalo da zavisi od dnevno-političkih aktuelnosti niti da ih u narocitoj meri reflektuje. A o ovom analiziranju izjava fudbalera tek nemam reči, da li je Tadić posvetio povedu državljanima RS ili je Mitar pozdravio južne Slovene beogradskog pašaluka, i pritom uplatio 100.000 evra za lečenje bolesnog deteta. Džizis fakin krajst, to su samo srpski fudbaleri, nekar teraju jebenu loptu koliko znaju i to je to, nije ovo USA niti je neko od njih Lebron. Inače, Estoril je gorepomenutog Tijago Mota Stankovića sasvim pristojan roman, mogu preporučiti bez ustezanja.      

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nisu svakojake persone krive što se petljaju i smatraju sve i svašta nego mi što se kačimo na njihove izjave i dajemo im dodatni značaj. Uostalom, Piksi je pozdravio sve Srbe, Tadić sve državljane Srbije, time je obuhvaćeno 99% onih koji su se najiskrenije obradovali sinoćnjem uspehu i gotovo. Niko nije imao lošu nameru niti je nekog uvredio, ne mora se na sve mrštiti i picajzlisati, posebno ne u situacijama kada emocije pregaze svakog od njih a i najveći broj nas. Ajde bre da se uživa malo.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

U Ligi nacija smo u sesiru sa Izraelom, Rumunijom i Rep. Irskom. Valjda su to ekipe sa kojima ne mozemo da padnemo u grupi. Ukrajina, Svedska, BiH i Island su prvi sesir dok su u poslednjem Albanija, Slovenija i Crna Gora od susednih zemalja pa verujem da ce nam pasti jedna iz komsiluka.

 

Ja bih voleo grupu Island, Skotska, Srbija, Crna Gora. Ovde sa svim ekipama mozemo sada da igramo i verovatno obezbedimo prvo mesto sto bi dodatno pomoglo za plasman na sledece EP kroz Ligu nacija.  

 

Mislim da je baraz 18. decembra ove godine :thumbup:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Barkley#34 said:

nego mi što se kačimo na njihove izjave i dajemo im dodatni značaj.

Vidi,ja ne osecam nikakvu krivicu sto sam okacio par tvitova. Niti su tvitovi tu zbog njihovih autora.

Dobro,evo jos par za nezne dusice,da se ne ljute sto im "prljam" topik

Srpski zet

Tako je govorio Piksi vol.2 (hronoloski je vol.1 zapravo). Kako? Lako!
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, McLeod said:

 

Sta je problematicno? Pitam zato sto ne znam i zato sto nikad nisam primetio, pa mozda sam i propustio.

Attention whore. Dežurni.

 

2 minutes ago, Crni Bombarder said:

Vidi,ja ne osecam nikakvu krivicu sto sam okacio par tvitova. Niti su tvitovi tu zbog njihovih autora.

Dobro,evo jos par za nezne dusice,da se ne ljute sto im "prljam" topik

Ma, buraz, ti si sasvim ok nego se pecaš na svašta, a ja usput imam prilično kratak fitilj za neke persone.

 

Kad sam se već zakačio, da dam i svoja dva centa i neću više na tu temu. Piksijeva izjava mora da se posmatra i u kontekstu toga ko je izjavio. Elem, dečačić iz predgrađa Niša je postao polubožanstvo u jednoj dalekoj, većini nas nepoznatoj kulturi. To nije postigao samo dobrim teranjem lopte nego i otvorenim stavom, razumevanjem i uvažavanjem sveta oko sebe. Posle je radio i u Kini, gajba mu je valjda u Parizu, zet mu je stranac, dovukao je Japanca da mu pomogne u poslu, dakle, nije bio zatvoren u svom selu. Živi i radi okružen raznim nacijama i rasama i stvarno nema potrebe da mu se poziv na slavlje provlači kroz filtere, treba malo šire gledati. Sinoć sam gledao meč u BL, sa likovima koji nemaju državljanstvo Srbije, je l' treba da se uvrede što ih Tadić nije pomenuo i da im presedne radost?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Barkley#34 said:

Ma, buraz, ti si sasvim ok nego se pecaš na svašta, a ja usput imam prilično kratak fitilj za neke persone.

 

Ne pecam se,ali ne razumes. Shonke pitao ko je dao tu izjavu,ja sam znao da je Tadic,ali mi bilo neprakticno da kacim ceo link sa nova.rs portala,pa okacih prvi tvit na koji sam  naisao. Ne zbog Videnovica,vec upravo Tadica. Da ljudi odmah odavde mogu da je cuju,bez da im se otvara drugi prozor (portal). Sam Videnovicev komentar mi je beznacajan.

 

 

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Piksijeva izjava mora da se posmatra i u kontekstu toga ko je izjavio.

Stvarno ne razumem sa kim se svadjas?
Ja dva puta napisah da mu je ne uzimam za zlo,vec da se bude malo tolerantniji i da se pokusa razumeti zasto nekome nece do kraja "sesti". Ni manje ni vise od toga. Nemoj da branis Piksija od mene. Ja sam ovu kampanju ispratio sa entuzijazmom upravo zbog njega.

 

 

14 minutes ago, Barkley#34 said:

Sinoć sam gledao meč u BL, sa likovima koji nemaju državljanstvo Srbije, je l' treba da se uvrede što ih Tadić nije pomenuo i da im presedne radost?

Sto bi im presela?
Valjda je dovoljan razlog pobeda sama po sebi. Inace su mi te "posvete" obicno patetika..ali je dovoljno reci nesto tipa "Posvecujemo pobedu svim nasim navijacima.." Sta znam..ja bih tako nekako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...