Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

51 minutes ago, oubrevo. said:

 

nije zbog borbe crnaca, već je to prihvaćen čin za borbu protiv rasizma, čovek ti je objasnio.

 

jel' bi kleknuo zbog cigana? ili neke druge nacionalne manjine u srbiji?

Čudo jedno u šta se pretvorio narod koji za sebe tvrdi da je uvek na strani pravde i istine. Kad smo to, za ime boga, postali rulja zombija koja je ravnodušna na stradanje drugih, rulja bez trunke saosjećajnosti. Negde smo debelo skrenuli, i nikako da nađemo pravi put.

 

Ako izađemo sa mudima, vratiće se ovo protiv Portugala. Daćemo ga iz nekog karambola, pazite šta vam kažem. Bravo za momke i selektora, samo jako dalje.

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

 

Ne bi Piksi izašao tako ali bismo i mi kraj tevea i oni na terenu imali taj vajb čuvanja rezultata, mogu da se opkladim. Ali, kao što je rečeno idemo meč po meč. Treba pobediti Lukse i Azere pa hrabro u Portugaliju.

 

Inače, sinoć sam delić sekunde odbio da prihvatim da je ono bio gol, u fazonu ''nemoguće, mora da je neki prekid bio ili ofsajd ili je nekog pogodila lopta u ruku, nema šanse da je ono gol''. Smejao sam se sebi posle.

Upravo to. Ne moze ni jedan selektor na svetu da nasim igracima promeni mentalitet za tri meseca. 
Od malih nogu sa nasi uce da ako ti je dovoljan neresen rezultat nema razloga da pobedis.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

 

Neobjašnjivu glupost je Sergej napravio sinoć, em je Rajković bio na lopti em je Milenković mogao bez problema da je izbije ili pošalje u polje.

Onakva panika u situaciji kada treba sačuvati mirnu glavu je zaista čudna kod igrača koji ima toliko mečeva u Seriji A, ali možda i govori pod kojim su pritiskom igrači.

 

Nemam pojma.

 

U takvim situacijama je komunikacija u zadnjoj liniji od izuzetnog značaja. 

 

Jako bitno je šta ti saigrači javlju o opasnosti oko tebe. Ja mislim da Sergeju niko nije doviknuo da je sam, jer bi on u tom slučaju odreagovao dosta mirnije . Ovako, u glavi je verovatno imao da mu preti neki igrač sa ledja +87. minut + 1-0 rezultat = šikni je što dalje od gola, što brže moguče. A to je i pokušao da uradi. Nažalost, dost nespretno i desilo se šta se desilo.

 

Zamislite samo situaciju gde Sergej to nonšalantno prima u petercu. Napada ga igrač Irske sa ledja, otima loptu i daje gol. Pa mislim da živ nebi ostao. I svi bi tad pisali, Sergej brate, šikni to van stadiona kako znaš i umeš...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ma ovo je 101% samo njegova greška, al' prošlo je, šta da radiš. Niko nije ni mogao da mu kaže da je sam jer se lopta odbija, Bleki i Rajković se tek okreću a on je šiba bez razmišljanja i svesti gde je i ko je oko njega. Centaršut je došao sa strane gde je on, mogao je pre odbitka da vidi da nema nikoga u blizini, a prvo što je trebalo da uradi je da je gurne u korner. Ne vraćaš je u gužvu pred golom u toj situaciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tek kad odgledas utakmicu drugi put onako natenane (a ja jesam, morao sam, gledao sam i gore odigrane vala 2x:classic_laugh:) vidis koliko mi ustvari sinoc nismo mogli da odnesemo 3 boda. Koliko smo sansi propustili Mitrovic, Vlahovic, Kostic, sut Mlenkovica i SMS-a iz prilicno uobicajenih pozicija gde oni mogu da daju gol, Radonjicev skroz dekocentrisan pokusaj dribling golmana gde nesto pokusava spoljnom da ga prebaci umesto da lepo zahvati lotu, a mogao je jer je tajming bio dobar. Sve se to skupilo i namestilo nam, plus onakav gol. Jednostavno takvu utakmicu ne mozes da dobijes pa bio ti i Francuska, Portugal, Real Madrid ili Manchester United. Jbg.

 

Ono sto je nekarakteristicno za nas, svaka dobra sansa bila je iz nekih smisljenih akcija. Ili presinga odlicnog koji je protivnika naterao na gresku i gubitak lopte, ili nekoliko razmena dobrih pasova. Ono radnjenje onih "trouglova" gde vrtimo loptu pasovima dok se ne ukaze prilika da protivnik otvori malo prostor negde kako bi mogli da nastavljamo napade mi nikada nismo radili. Igraci se krecu bez lopte odlicno, u svakom trenutku imas igraca slobodnog za pas. Cak je i odbrana delovala bolje nego u utakmici protiv Irske kuci. 

 

Sto se tice SMS-a i njegove igre na poziciji centralnog veznog sinoc. On nije neki defanzivni specijalista naravno, ali onakva igra centralnog veznog koji je siguran na lopti, diktira tempo, menja strane u svakom drugom napadu, smirije igru sigurnim pasovima sto napred sto nazad dok se ne otvori prostor za napad, je daleko bolje od bilo kojeg doprinosa gro tih nasih defanzivnih/centralnih veznjaka u proslosti. Ono je njegova uloga u klubu plus sto je kreativan i zna da napravi direktne probleme protivniku. Ali primarno mu je da drzi sredinu mirnom kad se ima posed. Zna da podvali loptu ali njegova primarna uloga nije da on non stop asistira i daje golove, i da carini loptu. On igra uglavnom na jedan dodir i nalazi prosta resenja koja su u vecini slucajeva dobra, a bar po meni najjaci adut mu je skok i igra glavom i pored dobre tehnike.   

Edited by dzoneee
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dekifisher said:

Fudbal ima svoja pravila i svako izmišljanje tople vode se ovako završi. Malo se Pikseto pogubio. Irci veze nemaju ali nisu Lihtenštajn. Igrati sa 4 defanzivna igrača i golmanom je budalaština, em što oni poginu nizašta, em si poremetio koncepciju tima koja je funkcionisala odlično. Izadjemo li ovako protiv Portugala,  biće puna kofa. Ali naravno nećemo i ovo eksperimentsanje nas je odvelo direktno u baraž.

 

Piksi se odlučio na svestan rizik da ostavi promaju u odbrani uz procenu da Irci nisu dovoljno kvalitetni da to i kazne. I bio je u pravu, da nije bilo Sergejevog privremenog pomračenja uma ne bi nam ni dali gol. A čak i taj jedan primljeni ne bi smeo da nam bude problem, međutim malo odličan golman, malo sreća, malo nedostatak koncentracije i umesto bar 4 gola koja smo po igri i šansama trebali da damo, dali smo samo 1. Dakle vrlo hrabra i po meni ispravna odluka da igra na ovaj način protiv Irske, jer smo videli dominaciju u svakom pogledu. Ovoliko šansi i šuteva na gol protiv Irske u gostima u stanju je da stvori vrlo mali broj reprezentacija. 

 

Samo da mi nastavimo na ovaj način da igramo i ja se ne brinem za rezultate i plasmane.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Ko ga je prihvatio, koliko vidim vise ekipa je to odbilo, jesu li oni rasisti? Vec sam napisao da je hiljade crnaca i drugih nebelaca stradalo po svetu pa niko nije prstom mrdnuo pre Black lives matter, cak ni ti isti crnci u Americi jer nije njihova borba. Nije se klecalo za hiljade umrlih i milione proteranih iz Sirije. Lepo ti je i @Don Juannapisao o hiljadama koji umiru od gladi i zedji za koje bi pre trebalo klecati pa nista. Za mene je to licemerno.

Sto se tice Cigana, ne vidim da njih iko ugnetava. Imaju ista prava, a u nekim slucajevima i veca od nas. Kada bi ih neko ubijao ugnjetavao ili slicno, razmotrio bih drugi vid podrske koji u svakom slucaju ne bi bilo klecanje.

Edit. Nisi odgovorio kako bi se ti osecao da tebe neko uslovi da klecis na poslu.

 

 

Umrlo je i umire na tisuće crnaca u Americi od posljedica Black on Black nasilja. Ali to je tema koju BLM gura pod tepih i vješto ju izbjegava

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Piksi se odlučio na svestan rizik da ostavi promaju u odbrani

Meni se čak čini da nije ni bilo toliko promaje (ne kažem da si ti napisao da jeste nego se nadovezujem :classic_smile:) jer je odmah kretao presing što je davalo dovoljno vremena igračima da se vrate na poziciju. Imamo problem što su nam spori bočni štoperi u toj postavci (kao uostalom i veći deo tima), ali to je uglavnom bilo anulirano odgovornijom igrom onih koji prvi kreću u presing. Onako po sećanju, uglavnom smo imali dovoljan broj igrača iza lopte, osim one kontre u prvom koju im je otvorio Mitar glupim pasom. U odbrani mi je mnogo veći problem ponekad ležerniji start, mekan i spor nekako, kao i nepreciznost u pasu. Nekoliko puta sam uočio da ne paničimo, pokušavamo da iznesemo loptu ali to radimo sporim i nepreciznim pasovima, čime sebe dovodimo u problem odmah nakon što smo otklonili prvu pretnju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jbg, ne slažem se. Dobro bi to izgledalo i da nisu igrali Mitar, Tadić i SMS. Katar je po meni bar u rangu Irske a lagano smo im utrpali 4 komada. Šta malo nam 4 po utakmici, ili je igrao 7+? I opet ponavljam, ne možeš da ostaviš odbranu da pogine. I gde ste vi videli da bilo ko na planeti nešto slično radi... možda u Japanu, jbg, ne pratim.

Pored toga imaš i Jovića, koji je realno naš najkvalitetniji igrač, a on nezadovoljan. Opet qrcobolja kad je ušao.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Barkley#34 said:

Meni se čak čini da nije ni bilo toliko promaje (ne kažem da si ti napisao da jeste nego se nadovezujem :classic_smile:) jer je odmah kretao presing što je davalo dovoljno vremena igračima da se vrate na poziciju. Imamo problem što su nam spori bočni štoperi u toj postavci (kao uostalom i veći deo tima), ali to je uglavnom bilo anulirano odgovornijom igrom onih koji prvi kreću u presing. Onako po sećanju, uglavnom smo imali dovoljan broj igrača iza lopte, osim one kontre u prvom koju im je otvorio Mitar glupim pasom. U odbrani mi je mnogo veći problem ponekad ležerniji start, mekan i spor nekako, kao i nepreciznost u pasu. Nekoliko puta sam uočio da ne paničimo, pokušavamo da iznesemo loptu ali to radimo sporim i nepreciznim pasovima, čime sebe dovodimo u problem odmah nakon što smo otklonili prvu pretnju. 

 

Bilo je nekoliko situacija gde su imali višak ali nije bilo preciznog pasa ili dobre kretnje. Pre primljenog gola imali smo situaciju da nam je u 16 bio samo Pavlović sa dva Irca. Centaršut otišao na drugu stativu, ovaj Irac loše primio loptu i tako se završilo. To su situacije koje bi ozbiljniji napad lako rešio. Plus ta gubljenja lopte na našoj polovini.

 

17 minutes ago, dekifisher said:

Jbg, ne slažem se. Dobro bi to izgledalo i da nisu igrali Mitar, Tadić i SMS. Katar je po meni bar u rangu Irske a lagano smo im utrpali 4 komada. Šta malo nam 4 po utakmici, ili je igrao 7+? I opet ponavljam, ne možeš da ostaviš odbranu da pogine. I gde ste vi videli da bilo ko na planeti nešto slično radi... možda u Japanu, jbg, ne pratim.

Pored toga imaš i Jovića, koji je realno naš najkvalitetniji igrač, a on nezadovoljan. Opet qrcobolja kad je ušao.

 

Prijateljska utakmica protiv Katara na neutralnom terenu i takmičarska protiv Irske na njihovom - u startu je velika razlika u pristupu utakmici, da ne upoređujemo uopšte kvalitet. Razlika je vidljiva bukvalno u svakom duelu, svakom startu, mnogo su tvrđi Irci i teže ih je probiti. Nama su bila dovoljna po dva igrača u napadu protiv Katara da im naprave haos u odbrani u nekoj kontri, ovde je ipak bilo komplikovanije, ne bismo napravili toliko šansi sa manje igrača u napadu.

 

I što reče Barkli visok presing je pomogao odbrani, gde su svi napadači odradili svoj deo trčanja. Nisu Irci previše često to probijali pa ni odbrana nije često 'ginula'.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

Nama su bila dovoljna po dva igrača u napadu protiv Katara da im naprave haos u odbrani u nekoj kontri, ovde je ipak bilo komplikovanije, ne bismo napravili toliko šansi sa manje igrača u napadu.

Ne odredjuje sastav sa koliko ćeš igrača napadati ili ići u presing. Piksi stavlja Djuričića na wing beka, Sergeja na zadnjeg veznog, Vlahovića na drugog špica. Svi su popišani sada, i Lazović i Jović i Maksimović i Lukić pa i Vlahović i SMS i Djuričić. Da ne pričam o štoperima. Pogledaj samo Blekijevu facu kad izlazi sa terena. Razumem ja da je nezadovoljan učinkom Lazovića i Makse/Lukića i da mu daleko bolji igrači sede na klupi, ali ne radi se to tako. Kako će ovi pomenuti da odigraju sledeću utakmicu? Ili ćemo gledati Jovića kao veznog ili i njega da proba na beku, jer, jbg, bolji je igrač od Kostića?

 

16 minutes ago, dzoneee said:

Dobro sad sam siguran da se deki iz nekog razloga zafrkava, troluje nas sta vec :classic_laugh:

Pa naravno da se zajebavam, valjda je bolje 1:1, a da igramo po ukusu forumaša, nego 4:1 i svi nešto nezadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

1:4 protiv Irske u gostima? Pa to bi bilo super, usli bi mozda i u istoriju kao ekipa koja ih je pobedila najvecom gol razlikom tamo. :classic_biggrin:

 

Zanimljiva je i polemika na drustvenim mrezama nekim kako Muslin nije igrao lepo ali je uzeo Ircima 3 boda u Dablinu. Pa ok. A koliko je uzeo u Beogradu protiv njih? :classic_biggrin:

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne da nije trebao onako da ispuca (kroz 16erac) nego nije trebao uopste da ispucava (ni u korner ni u aut, a mogao je i preko glave mada bi i to bilo rizicno). 

 

Mogao je samo da zagradi loptu, isla je u gol aut a verovatno bi se i Rajkovic bacio na nju.

 

Sto vise gledam sve veci transfer blama dozivljavam 😕 

 

 

Nista sad, moramo na pobedu u Portugalu (jer ne verujem da ce oni kiksirati). 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, dzoneee said:

1:4 protiv Irske u gostima? Pa to bi bilo super, usli bi mozda i u istoriju kao ekipa koja ih je pobedila najvecom gol razlikom tamo. :classic_biggrin:

 

Zanimljiva je i polemika na drustvenim mrezama nekim kako Muslin nije igrao lepo ali je uzeo Ircima 3 boda u Dablinu. Pa ok. A koliko je uzeo u Beogradu protiv njih? :classic_biggrin:

 

 

 

 

Sustina je da su onakvi Irci od pre dve veceri zaista bili spremni da prime bar 3 komada od Srbije koja je bila za dve klase bolja na terenu, ali nije realizovala svoje sanse. Nema tu sta da se prica o istoriji rezultata u Irskoj na njihovom terenu, oni su definitivno u procesu podmladjivanja ekipe ili nekih promena, jako su slabi i to pokazuje i pozicija na tabeli, jer apsolutno nisu favorit ni protiv Luksemburga ili Azera tj po meni su za deobu pretposlednjeg mesta u grupi.

Nazalost, desila se fudbalska mantra - promasi onoliko sansi i primices gol iz neke gluposti pred kraj meca. Sad je jasnije da su manje sanse za 1.mesto, videh ovaj novi sistem baraza, tu moze da te pogleda sreca ili ne svakako ce biti jebada al Piksi jeste uneo energiju i pozitivne stvari u igru ekipe, videcemo.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

ŠEŠIRI ZA B DIVIZIJU LIGE NACIJA:

A - Ukrajina, Švedska, Bosna i Hercegovina, Island

B - Finska, Norveška, Škotska, Rusija

C - Izrael, Rumunija, SRBIJA, Irska

D - Slovenija, Crna Gora, Albanija, Jermenija

Žreb će biti održan 16. decembra, a LN će se igrati od juna do spetembra sledeće godine. Pobednici grupa igraju baraž za mesto na EP 2024.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2021 at 8:30 AM, Barkley#34 said:

Žreb će biti održan 16. decembra, a LN će se igrati od juna do spetembra sledeće godine. Pobednici grupa igraju baraž za mesto na EP 2024.

 

Što veli Don, da se ne precenjujemo, ali do LN ima skoro godina dana i dosta utakmica. Da ne prognoziram sad idemo li u Katar, svakako pod uslovom da Piksi ostane selektor, imamo mi finu šansu da završimo kao prvi u nekoj normalnijoj grupi. Voleo bih da nam upadnu reprezentacije sa kojima nismo igrali, ili bar one sa kojima smo se susretali ređe. Jebeš više Irce i sl.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Golmani: Marko Dmitrović, Predrag Rajković, Mile Svilar

Defanzivci: Strahinja Pavlović, Miloš Veljković, Stefan Mitrović, Uroš Spajić, Matija Nastasić, Nikola Milenković i Filip Mladenović

Veznjaci: Mihailo Ristić, Darko Lazović, Nemanja Gudelj, Nemanja Maksimović, Uroš Račić, Saša Lukić, Marko Grujić, Sergej Milinković-Savić, Filip Kostić, Nemanja Radonjić, Andrija Živković, Filip Đuričić i Dušan Tadić,

Napadači: Aleksandar Mitrović, Luka Jović i Dušan Vlahović

U odnosu na prošli spisak, fali golman Kortrajka Marko Ilić, defanzivac Marko Petković (TSC), odnosno veznjaci Ivan Ilić (Verona) i Veljko Birmančević (Malme).

 

SPisak za naredne meceve reprezentacije.

 

Nema debitanata ovog puta.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...