Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ne znam šta se čudite na reakciju Ronalda zbog sudijske krađe? Šta je trebalo da slegne ramenima i kazè nije bio gol u pravu si sudija😁  Umesto da ukazemo na katastrofalno izdanje golmana Dmitrovića bukvalno celu utakmicu. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, dzoneee said:

Ne znam, tacno koji je problem tu? Eto pogledas Luksemburg i nije primio gol od Iraca. Pa jbg sad :classic_biggrin: ajde sve i sve ali Luksemburg. A individualno onako imas reprezentacija koje su tu negde sa nasim nivoom ali igraju mnogo organizovanije i koncentrisanije. Ja ne znam koliko trener oko koncentracije moze da pomogne igracu? Ali bas pada drasticno kod nas. 

Milenkovic je bio uzasan realno. Ja ga gotivim mnogo, ali ovog puta katastrofa.

Problem je recimo u tome da su partije Lazovića i Kostića u prvom bile bukvalno za šamaranje. Ništa nisu pomogli pozadi, a napred iz nekoliko izglednih situacija možda jedan koristan centaršut. Na to se nadovezala najlošija Blekijeva partija u reprezentaciji, i protiv Irske je bio loš u prvom. U minus fazi je, biće bolji u sledećem prozoru, lošije od ovog ne može. Mitrović malo sigurniji i mirniji nego u prvoj, i svaka čast što je sačuvao taj jedan bod (kako god). Pavlović je toliko bio ostavljen na vetrometini od Kostića da sam mislio da nema šanse da ne napravi neki kiks. Ispao je i on u akciji kod drugog gola, ali opet je Blekijev 100%. U drugom je mali bio odličan. Na kraju, znamo da je Dmitrović dobar golman, ne prelazi u Sevilju jer je tutuban i kiksara. Očajna partija, logično bi bilo da odmori sledeću, ali možda Piksi baš bude želeo da ga "vrati" protiv Azerbejdžana. Ko god bude branio i igrao (a vreme je za meč sa 4 pozadi), clean sheet je obavezan. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Perkos2 said:

Ne znam šta se čudite na reakciju Ronalda zbog sudijske krađe? Šta je trebalo da slegne ramenima i kazè nije bio gol u pravu si sudija😁  Umesto da ukazemo na katastrofalno izdanje golmana Dmitrovića bukvalno celu utakmicu. 

Onda kad god sudija ocigledno pogresi i dirrktno time utice na rezultat, igraci ostecenog tima skinu kopacke i dresove i odu sa terena. Toliki je bilo skandaloznih odluka bilo na mnogo, mnogo vaznijim utakmicama... Pa i sam Ronaldo, stari prevarant, ko zna koliko pita je isprovocirao penale i jos neke prevare.

Dmitrovic? Odmah mu se zahvaliti i toliko.

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Perkos2 said:

Ne znam šta se čudite na reakciju Ronalda zbog sudijske krađe? Šta je trebalo da slegne ramenima i kazè nije bio gol u pravu si sudija😁  Umesto da ukazemo na katastrofalno izdanje golmana Dmitrovića bukvalno celu utakmicu. 

Niko njega ne kritikuke zbog protesta, ali ja nisam video do sada na utakmicama na ovom nivou, da igrač se toliko naljuti zbog sudijske odluke da krene da napušta igru. U stvari video sam kada smo kao klinci igrali fudbal pa drug se naljutio i uzeo loptu i otišao kući.

Koliko god se Ronaldo ljutio, situacija je bila jako teška, samim tim što je isti taj Ronaldo blokirao pogled linijskom sudiji. Jedmostavno 94 minut i sudije nisu bile sigurne, nema gol tehnologije, nema VAR-a i nisu hteli da preseku.

Na kraju krajeva taj isti Ronaldo nam je na prošlom meču dao gol iz čistog ofsajda, pa nikom ništa.

Elem, prošle sezone i pored VARa i poreg gol tehnologije nije priznat gol, a mnogo je bila čistija situacija nego sada, i to je na kraju bilo presudno da jedna ekipa ode u niži rang, i ništa se nije desilo. To je fudbal, a Ronaldo ima dovoljno i iskustva da zna da se takve stvari dešavaju.

Link to comment
Share on other sites

Апсолутно не треба да нас буде брига за Кристијана и његово тинејџ дурење, та будала би, да је ситуација била у корист Португала, прва сеирила и показивала трбушњаке насред стадиона. Нисам видео да је био тако истинољубив у ситуацијама које су му ишле на руку.

 

Свака част за приступ и кохонесе. Јебига, са оваквом одбраном се морало нешто и примити, да се почетничке грешке сведу на минимум, па да причамо о некој форми и утегнутости, али ово засад обећава.

Link to comment
Share on other sites

Reagovao čovek kako ga emocije ponele,naravno da ne bi napustio terene da je bilo makar 5 minuta do kraja ali to je iskustvo i procena situacije, kad sam ja malo igrao neki fudbal prvo što su stariji igrači savetovali mlađe je da prilikom protesta kod sudije ne prilaze prvi nego da puste starije da oni samo pripomazu. To je fudbalsko iskustvo. Ronaldo je fudbalercina  čak i neka emotivna reakcija mu se ne sme zameriti pošto je fudbalska.

 

Nije reagovao za nedosuđen korner(a ovde se danima kukalo zbog toga)već za čist gol u 93minutu koji donosi pobedu njegovom timu. Zato i jeste jedan od najvećih fudbalera od kad ova igra postoji.

Edited by Perkos2
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, zorex said:

Problem je recimo u tome da su partije Lazovića i Kostića u prvom bile bukvalno za šamaranje. Ništa nisu pomogli pozadi, a napred iz nekoliko izglednih situacija možda jedan koristan centaršut. Na to se nadovezala najlošija Blekijeva partija u reprezentaciji, i protiv Irske je bio loš u prvom. U minus fazi je, biće bolji u sledećem prozoru, lošije od ovog ne može. Mitrović malo sigurniji i mirniji nego u prvoj, i svaka čast što je sačuvao taj jedan bod (kako god). Pavlović je toliko bio ostavljen na vetrometini od Kostića da sam mislio da nema šanse da ne napravi neki kiks. Ispao je i on u akciji kod drugog gola, ali opet je Blekijev 100%. U drugom je mali bio odličan. Na kraju, znamo da je Dmitrović dobar golman, ne prelazi u Sevilju jer je tutuban i kiksara. Očajna partija, logično bi bilo da odmori sledeću, ali možda Piksi baš bude želeo da ga "vrati" protiv Azerbejdžana. Ko god bude branio i igrao (a vreme je za meč sa 4 pozadi), clean sheet je obavezan. 

 

Moram da se osvrnem na igre Lazovića. Mislim da on nije baš najbolje rešenje za tu poziciju wingback-a (iako je možda najbolje od onog što imamo). Značajno je usporio, dribling kao da ne postoji, centaršutevi su mu katastrofalni. Škoti su ga stavili u džep, protiv Norveške je imao gomilu centaršuteva gde nije uspeo da digne loptu. Pamtim ga iz vremena dok je igrao u Zvezdi, bio je brz i eksplozivan, prosto je tutnjao terenom. Izgleda da su ga povrede prilično unazadile. Od svih igrača koje su Crnogorci maznuli iz Srbije, iz pomenutog razloga, najviše žalim za Marušićem. Mislim da bi nam bio jako dobro rešenje za tu poziciju.

 

Inače, što se tiče jučerašnjeg izdanja, meni je highlight utakmice onaj pas Radonjića za Kostića nakon što je zalomio Portugalca koji ga je pratio u stopu. Fenomenalno. A za tog momka se često govorilo da ima talenat i odlične fizičke predispozicije ali da mu je IQ problematičan. 🤣

Edited by drgnk
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Perkos2 said:

Reagovao čovek kako ga emocije ponele

Aha, to onda objašnjava to što je šutnuo na gol posle sudijskog zvižduka i prošao bez kartona.

Nisu njega ponele emocije, nego je nadmen igrač i zato ga ne vole. Zašto ostale Portugalce nisu ponele emocije, nego su sve podneli sportski? 

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na stranu to, ali ja ozbiljno mislim da je Portugal bolji bez njega. Brži su, opasniji, stvaraju više šansi, konkretniji su. Nas su u LN razorili bez njega. Istina, falili su nam stožerni igrači, ali svejedno. 4:1, s tim da je Livaković imao fenomenalan dan. Moglo je bit 10:1. Ne pretjerujem. U uzvratu, kada je igrao on, smo idigrali egal. Primili gol u 90+ za 3:2. Jučer slobodnjak na 18m, on uzima loptu i gađa zid. Lik svakih 100 utakmica pohodi iz slobodnjaka, ali ne da nikome. Isto je u Juveu od kad je došao. Pjanić gledao kako ovaj nabija u zid. Ali nitko nema tu snagu ga ostavit na klupi.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Meni je Aleksandar Mitrović postao ultimativno zanimljiv lik kad sam pred zadnje SP pitao da kaže nešto nešto o protivnicima. On meni: “Iskreno da ti kažem ja stvarno ne znam ništa o njima. Generalno ne pratim fudbal, sem Partizana. Ja mnogo više volim NBA”.

Daniel Bukumirovic

Link to comment
Share on other sites

1. Dva vrhunska centarsuta Portugala i dva vrhunska "trzaja" glavom omalenog Zote, nema se tu sta puno zameriti odbrani, jednostavno protivnik ne sme imati toliko prostora da se lagano namesti, pogleda i centrira.

2. Napokon na klupi sedi neko ko ne forsira Batađorizam. Izađeš sa najboljim što imaš pa šta ti bog da, svi smo trazili formaciju sa dva špica i čovek je to uradio. Kad je vidio da nas jedu na sredini pojacao je sredinu i ubacio brzeg igraca na krilo koji je namestio dva gola. Covek je motivisao ekipu i vidi da da ima zelje i medju igracima.

3. Fantastican posak Radonjica, Portugalci morali da vade faking Kansela kojeg je pojeo toliko da je ovaj lipsao.

4. Nema ispucavanja lopte, trudimk se da gradimo kroz pas, ali nam za to jos treba sigurniji golman i uigranija poslednja linija. Celu utakmicu je covek vikao izadji i pritisni. To sto pokusava da usadi ekioi je moderan fudbal, ali to ne dolazi tako brzo i svakako da postoji cena koju cemo morati da platimo. Napred Piksi, majstore!

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Konacno da mogu k'o covek da proslavim poraz :classic_biggrin:

Rekoh ja posle Irske:Piksi je talican..situacija od sinoc ide u rubriku "Legendarni momenti Marakane". Onakve scene/situacije se vidjaju samo na stadionu koji ima neku magiju.. (izvin'te kolege groboshi,ali je tako)..Piksiju bih opusteno dao jedno tri kvalifikaciona ciklusa i nadam se da ce dugo ostati selektor. Jednostavno - verujem mu. Ja ni na poluvremenu nisam bio nezadovoljan izdanjem,a drugo poluvreme me odusevilo. Portugal je,rodjaci,bas dobra i zajebana rerezentacija. Najvise su me fascinirali uigranoscu - kao da sam gledao klupski tim. Toliko automatizama imaju u igri..kao da igraju svake sedmice zajedno. Nije da je cudno,ipak su dugo na okupu i Santos je uspostavio jasan sistemTM. 
Sto me opet vraca na -> Piksi -> 3 ciklusa minimum :classic_sleep:

Veliko hvala FIFA i holandskoj trojci. Prvi gol je situacija koja je na ivici ofsajda,a ono u nadoknadi da ne pominjem. Da se desilo obratno,da je nama onako oduzet gol ovde se ne bi moglo doci na red od kukanja,psovanja i proklinjanja. Nije da mi je nesto zao Kristine & Portugalaca,ali treba imato to u vidu.

 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bugl Khan said:

Na stranu to, ali ja ozbiljno mislim da je Portugal bolji bez njega. Brži su, opasniji, stvaraju više šansi, konkretniji su. Nas su u LN razorili bez njega. Istina, falili su nam stožerni igrači, ali svejedno. 4:1, s tim da je Livaković imao fenomenalan dan. Moglo je bit 10:1. Ne pretjerujem. U uzvratu, kada je igrao on, smo idigrali egal. Primili gol u 90+ za 3:2. Jučer slobodnjak na 18m, on uzima loptu i gađa zid. Lik svakih 100 utakmica pohodi iz slobodnjaka, ali ne da nikome. Isto je u Juveu od kad je došao. Pjanić gledao kako ovaj nabija u zid. Ali nitko nema tu snagu ga ostavit na klupi.

 

I meni deluje kao da je ovo slucaj. Kao da je njegovo prisustvo ponekad opterecenje, sto za druge koji moraju da mu dodaju, sto za njega samog koji je u fazonu da mora sam da povuce i nesto solo uradi. To bi mozda imalo smisla u nekoj drugoj ekipi, ali ovde je okruzen bukvalno top igracima. A slobodnjaci su najveci wtf, koliko je samo bizarno videti kada ga Bruno onako tugaljivo gleda dok ovaj hvata zalet, a Fernandes izvodi prekide jedno duplo bolje😂

 

S druge strane, sve to nekako i mogu da razumem. Nije bas redovna pojava da imas u timu jednog od najboljih igraca ikada, a i doci ce opet neka bitna tekma gde ce on da poludi i da im vrati sve to.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na vrhunski centaršut treba da imamo vrhunsku reakciju štopera a toga sinoć nije bilo. Ja sam uveren da Milenković ne napreduje više u Fiorentini i da mu je potrebna promena kluba da igra za ozbiljniji klub sa non stop tenzijom sto se rrzultata tiče.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Pero_Cameron said:

Pomalo brine sto smo u 2 meca primili 4 gola a da su protivnici ukupno imali 6,7 ozbiljnijih prilika.

 

Pa šta ja znam. Možda je ipak bolje nego da smo primili jedan gol, a protivnik imao 20 ozbiljnih prilika. Jer kad se pravi presek na duži rok, ti češ na svakih 10 gol šansi uvek primiti određeni broj golova. Znači, manje šansi za protivnika, bolje.. Nisam ovo najspretnije napisao, ali se nadam da razumeš šta hoču da kažem 😄

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Pa šta ja znam. Možda je ipak bolje nego da smo primili jedan gol, a protivnik imao 20 ozbiljnih prilika. Jer kad se pravi presek na duži rok, ti češ na svakih 10 gol šansi uvek primiti određeni broj golova. Znači, manje šansi za protivnika, bolje.. Nisam ovo najspretnije napisao, ali se nadam da razumeš šta hoču da kažem 😄

Želiš reći da je bolje dopustit što manje prilika jer na dulji rok nije održivo da dopuštaš puno prilika a primaš malo golova. Slažem se

 

😁Isto je sa stvaranjem šansi i gubljenjem utakmica. Ako imaš igru, rezultat mora doć. Dok nizovi bazirani na sreći i krumpirima moraju završiti.

Edited by Bugl Khan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...