Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

4 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Mitrovic je imao par ispadanja, kikseva kao u pionirima, koja su mogla skupo da nas koštaju...

 

Milenkovic,  igra u rangu Krnete ...

 

Ja se iskreno ne secam nijednog Mitrovicevog ispadanja. Ispao je Pavlovic jednom (i hteo muda da pojede sam sebi nakon toga), Mitrovic je imao 2 losa ispucavanja glavom u prvom poluvremenu, mada je po meni za to vise kriva sredina, odnosno nedostatak igraca u istoj.

 

Protiv Aberzejdzanaca krece Ilic/Maksimovic umesto Vlahovica i Radonjic umesto Lazovica. Mozda Djuricic ako je Tadic umro. Normalno, i neko umesto Milenkovica.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsva said:

Sad ganjati gol razliku ako je moguce pa da u revansu pritisak bude na njima.

Ok. Sada je pravo vreme da se spustimo na zemlju, proslavili smo, ali ne treba se zaletati, pošto ako poletimo kao što znamo, plašim se da će nas već Azeri spustiti na zemlju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Antizemljaš koji lebdi said:

 

Pa tesko da se vratis sa 0:3 na 3:3 samo srecom...Da je jedan pa i dva gola, ali tri...

 

I to sa igračem manje, pošto je Mihajlović dobio crveni. Još je i za jedan gol zasrao. Antologijski meč anyway, a interesantno je i da je pored tog duela sa Slovenoijom (najneizvesniji), meč Španija - Jugoslavij (4:3) proglašen za najbolji na šampionatu. Šteta je što su sagoreli pa ih unakazi Holandija na kraju, a prvu mrtvu šansu imao Mijatović. 

 

45 minutes ago, Don Juan said:

Zato što se ponaša kao seljak, a za onaj izlazak da nije Ronaldo, dobio bi direktan crveni karton.

Elem, Stefan Mitrović heroj večeri, kako se sudbina okrene za tri dana.

 

Progledano mu je kroz prste za onaj šut posle sviranog ofsajda, što je žuti po pravilima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Juan said:

Ok. Sada je pravo vreme da se spustimo na zemlju, proslavili smo, ali ne treba se zaletati, pošto ako poletimo kao što znamo, plašim se da će nas već Azeri spustiti na zemlju.

 

Nema sta da se zaleces. Piksi ce opet na sve ili nista. Drugacije i ne zna

Link to comment
Share on other sites

Piksi nije sablonski trener iz batadjorine akademije. Cim je video da se zajebo sa postavom i koncepcijom, odmah je reagovao. Mislim da moze da napravi dobre stvari.

 

U drugom polivremenu smo presli na igru sa 4 pozadi i tu je Piksi zatvorio bokove odakle su nam kidali meso, a i otklonio verovatnocu da se nasi stoperi saplicu jedan o drugog. Bleki je u drugom neuporedivo bolje igrao na desnom beku (gore od prvog nije mi moglo). Pavlovic je po meni polozio, i veliki je dobitak sto imamo stopera sa levom nogom. Videcemo protiv Azera ko ce sa njim igrati, ali ja mislim da ce sansu dobiti Spajic. Mitrovic je veceras odigrao solidno, ali sa njim se nikad ne zna kad ce mu se desiti pomracenje svesti. Ko bi Pavlovicu bio dobar partner - mozda Milunovic koji igra sezonu karijere, a i doneo bi nam veliki benefit kod prekida? 

 

Gudelj mi je odigrao dobro, siguran je i miran pri iznosenju lopte, a pretrcao je mozda i najvise. SMS je imao dobru sansu, ali se nije mnogo video. Maksimovic je bio tragican, meni i gori od Milenkovica veceras. Prvo je napravio onaj nepotreban faul na ivici sesnaesterca, a onda jednom tako glupo izgubip loptu da sam mislio - ili ce dobiti crveni za start, ili ga primamo. Lazovic je u napadu bio neprimetan a nazad nista nije krpio, i njegova izmena je bila pravi potez. Ja Radonjica jos ne bih stavljao u prvu, odlican je igrac za promenu ritma i cesto ga i u klubu tako koriste. Svakako jedan dzoker na klupi uvek dobro dodje.

Kostic - dao gol posle onakvog sprinta. Sta drugo da se kaze? Tadic - majstor.

Mitrovic - dao gol za rekord. Sta drugo da se kaze? Vlahovic - zrtva pogresne taktike. On i Mitrovic ne mogu zajedno, a zna se ko treba da ima prednost. Ima vremena za njega i dokazao je da se na njega moze racunati. Ristic nije imao mnogo vremena, ali neka oseti tim, bio je stegnut u nekim proslim utakmicama, a treba nam kao lebac na beku. Mislim da ce igrati protiv Azera. Jovic i Djuricic upisali jos po jedan nastup u statistiku, i to je to.

Na kraju, Dmitrovic. Imao je on ranije dobrih utakmica u reprezentaciji, dobar je i u klubu, ali mislim da pored Rajkovica stvarno nema mesta u prvom timu.

 

Pitanje je da li vredi da igramo sa 3 igraca pozadi i dva wing-beka. To super zvuci u praksi, ali mislim da nemamo kvalitet za tako nesto. Ipak sam sada misljenja da treba uigravati formaciju sa cetvoricom pozadi: Ristic - Pavlovic - ? (mozda Milun) - Milenkovic. Rezerve Mladenovic, Spajic, Mitrovic, Gajic i to je to.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Bugl Khan said:

Jbt vi ste nakon 2 kola praktično osigurali baraž. U Portugalu će se vjerojatno odlučivati o prvom mjestu. Naravno, pod uvjetom da nastave sa ovakvom igrom. 

 

Veliki uspeh ako se ima u vidu da su u grupi mocni Azerbejdzan, Luksemburg i Irska.

 

Sto se tice gola, bio je, Portugal je grubo ostecen i imaju prava da se bune. Znamo da se bunimo kad sudija ne da korner nakon isteka zaustavnog vremena, a ovde nas bas briga, hehehe, neka Portugalci pate - pa zato nam tako i ide i zato nikada necemo nista uraditi u reprezentativnom fudbalu.

Link to comment
Share on other sites

Irci opet nisu dali gol što je još jedan pokazatelj da mi sa ovom odbranom nemamo čemu da se nadamo. Lepo je gledati utakmice sa puno golova ali ne donosi to baš uvek rezultat koji želimo. Piksi tu mora da baš povuče nešto radikalno. Da se ne ponavljam šta bih ja uradio ali čekati da nam proigra ovaj trio štopera je utopija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Don Juan said:

Mitrović je danas bio odličan, nemoj tražiti dlaku u jajetu.

 

Samo konstatujem 😄 jbg, meni je bas bilo upadljivo 😴

 

Ja sam optimista, posle dve odigrane utakmice... nikako ne smemo da zaboravimo da je ovu druga zvanicna utakmica, bez ijedne pripremne I sa samo par treninga, dok portugalci igraju godinama "zajedno".

 

Potrebno je vremena i malo utakmica da se is iskristalise tim,  da se igraci uigraju, ali vec se vidi ogroman pomak, posebno u ofanzivi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, drgnk said:

Piksi mora naći mesto za Kostića i Radonjića u startnoj postavi kako zna i ume. Bez brzih igrača možemo da se slikamo pa makar ponekad morali da žrtvujemo Sergeja radi taktike. Nadam se da će se i Đuričić vratiti u formu iz Tumbinog perioda.

 

Bemliga, pokazao je Piksi da ume da se poigrava strateški. Pitanje je da li bi Radonjić ili neki ekvivalentno brz igrač mogao da pruži od starta isto ono što bi pružio za vreme koje mu je dodeljeno, u ovom slučaju u drugom poluvremenu. Piksi je čak rizikovao prvu utakmicu s onakvom postavom, gubili smo do pred kraj 1p, na kraju pobedili a sve zbog ovog meča večeras.  Malo je reći da sam pozitivno iznenađen, samo je pitanje koliko ovakvih fora ima Stojković. Trebaće svakako neko vreme da bi ga protivnici provalili.

 

Svaka čast i samo napred, jer se kult reprezentacije stvara godinama. :thumbsup:

Edited by Neme
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goldberg said:

Znamo da se bunimo kad sudija ne da korner nakon isteka zaustavnog vremena, a ovde nas bas briga, hehehe, neka Portugalci pate - pa zato nam tako i ide i zato nikada necemo nista uraditi u reprezentativnom fudbalu.

 

Dobro, to se mi malo na forumu zezamo, ne treba biti prestrog prema ljudima, ali cesto to radimo i na svoj racun; koji smo uostalom mi faktor pa da nam zbog nas tako ide? Mislim da smo svi ovde vrlo svesni nasih fudbalskih (ne)kvaliteta. Realno, ovakve greske se desavaju, i na nas i na tudji racun; realno vise je ih je, ako promislim, bilo na nas racun, ali za to smo najvise mi sami krivi. Fudbal je to, cudna igra. Idemo dalje...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Veliki uspeh ako se ima u vidu da su u grupi mocni Azerbejdzan, Luksemburg i Irska.

 

Sto se tice gola, bio je, Portugal je grubo ostecen i imaju prava da se bune. Znamo da se bunimo kad sudija ne da korner nakon isteka zaustavnog vremena, a ovde nas bas briga, hehehe, neka Portugalci pate - pa zato nam tako i ide i zato nikada necemo nista uraditi u reprezentativnom fudbalu.

A jbg, igraš protiv onih koji su ti dodijeljeni. Irska je očito dno dna, ali nadigravali ste sa sa Portugalom. 

Sa sudačkim greškama je uvijek isto. Kad su u tvoju korist su simpatične, kad su u korist protivnika se radi o zločinu 😁

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Constantin said:

emoji106.png5029f323d38f5052008466f9a47fec15.jpg2c81e9d745b87b9a3b8d9c810ce0f3be.jpg

Послато са Huawei MATE 40 Pro помоћу Тапатока
 

Ne vidi se ovde treca dimenzija, ne bi bio prvi put da ovakva situacija nije gol. Var je ponistavao golove za koje sam mogao da se zakunem da su bili pola metra unutra, a kada ga on zarotira odozgo ispostavi se da je lopta liznula liniju spolja. No goal 🙂

Link to comment
Share on other sites

I meni se cini da smo u drugom poluvremenu presli na 4 pozadi? Meni je uvek to bolje nego trojica plus wing-beckovi. Treba uigravanja vise za takav sistem, plus moras da nadjes stopere koji su kompatibilni. 

 

Voleo bih da protiv Azera izadjemo sa cetvoricom i da tako i igramo u buduce. Mada nesto ne verujem da ce Piksi menjati to? 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Hvala Ceferinu,sto bi rekao Zex 😄

bogami zeks se pokazuje kao veliki znalac, dobar deo poslednje emisije posvetio je dmitrovicu, tj trpanju mooda u usta doticnog i objasnjavanju koja je to prevara od golmana, drugi par cipela je sto misli da bi i dalje morao da brani stojkovic😆

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, goldberg said:

 

Sto se tice gola, bio je, Portugal je grubo ostecen i imaju prava da se bune. Znamo da se bunimo kad sudija ne da korner nakon isteka zaustavnog vremena, a ovde nas bas briga, hehehe, neka Portugalci pate - pa zato nam tako i ide i zato nikada necemo nista uraditi u reprezentativnom fudbalu.

 

Koliko "ne uradiše" Španci posle sudije Sorensena? Švajcarci posle Briha?

 

Argentinci toliko "ne uradiše" zbog Maradonine Božje ruke da osvojiše Svetsko prvenstvo nedelju dana kasnije.

 

Gol rukom Anrija u baražu protiv Irske? Vidim, Francuzima baš loše ide...

 

Sudijske greške se dešavaju i dešavaće se. Nekad za tebe, nekad protiv tebe. Sad preteglo na našu stranu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 3/25/2021 at 10:55 AM, Константин said:

 

Ма ниђе везе. Прво није Пикси тај лик из батађорине школе да има те сулуде идеје, друго као играч није био алиби тип, на крају већ је изјавио да квалитетних играча никад доста.

Мене само интересује да ли ће за кратко вријеме успјети одвојити жито од кукоља, тј. јасно дефинисати које за 11 а ко не. Неке потезе је већ повукао раније, и  то је кључ његовог (не)успјеха. Финансијски је независан и поред поменутог предуслова ако добије још сличног Видару у савезу могли би нешто направити упркос багри из политике која ће се петљати па петљати, до неких срећнијих времена.

 

Само ћу се надовезати на претходни пост. Пикси је објаснио да је тата ове игре. Хебено је што није клупски фудбал па да има утакмица и припрема, а има још посла. Има ту још менаџерских играча које треба растјерати. Одбрана нам је танка више је него јасно, мртва Ирска не може Луксебургу да метне а нама 2х, данас добијамо 2 главом од играча за главу мањег од нашег халфа, голман несигуран. Треба наставити играти фудбал, наредни мечеви против слабијих од Португалије да се види јача транзиција на средини и сигурност доле. Наравно не одустајати са офанзивном формацијом и ако Пикси успије ово све утегнути, колико сјећам задњи меч је у Португалији, не сумњам да ћемо и тамо офанзивно. Батађорино зло од чекалица треба послати у историју за сва времена и ући у коначну реформу српског фудбала.

Edited by Константин
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

16 minutes ago, goldberg said:

 

 

Sto se tice gola, bio je, Portugal je grubo ostecen i imaju prava da se bune. Znamo da se bunimo kad sudija ne da korner nakon isteka zaustavnog vremena, a ovde nas bas briga, hehehe, neka Portugalci pate - pa zato nam tako i ide i zato nikada necemo nista uraditi u reprezentativnom fudbalu.

 

 

samokriticni autralijanci i svajcarci su izvukli pouku i digli svoj fudbal na hajer level. sve se mislis kako  provokatori u redovima svajcarske analiziraju nesvirani penal, grcko rimski stil. 

 

a metro sisica da  popravi svoje tetovirane obrvice. klubovi za koje je igrao, i za koji igra su sinonim za oruzanu pljacku (iskljucujem man utd), pa po zakonu velikih brojeva  mora nekad i on da bude ostecen jelte

Edited by maXa88
  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...