Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Al stvarno brate zamisli da Tvorza bude opet predsednik saveza. Koja se to poruka onda salje?

 

Prvo nije mi jasno ni kako je klub ko sto je Zvezda dozvolila da takav olos bude predsednik njihov, ali ajde to je njihov problem, ali covek sa poternice da ti bude predsednik saveza. Pa to bre nema nigde u svetu.🤐

 

 

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, lajavi krelac said:

Al stvarno brate zamisli da Tvorza bude opet predsednik saveza. Koja se to poruka onda salje?

 

Prvo nije mi jasno ni kako je klub ko sto je Zvezda dozvolila da takav olos bude predsednik njihov, ali ajde to je njihov problem, ali covek sa poternice da ti bude predsednik saveza. Pa to bre nema nigde u svetu.🤐

 

 

Pa valjda znas kako je dosao. Preko noci u vidu koalicije spasa Kokeza/Terzic/On/Dzajic(hm svaka svaka slucajnost sa aktuelnim zbivanjima je samo to). Nista se tu nije Zvezda pitala.
Ali sto je najgore sve su ovo mogli da urade na jedan tih nacin. Istorijski neuspeh bla bla poraz od balvana bla bla bla, moraju odgovorni da snose posledice, dolazi fudbalska legenda i mislim da niko ne bi dignuo obrvu na  sve te promene, vec bi bile docekane sa odusevljenjem.
Ali moralo ovo samocentricno govno da licno najavi velike promene, sada bas slucajno opet je on glavna karika spasa i promena. Malo eshatologije nikad ne skodi harizmatskom tipu vlasti.

Edited by LayupFromTheMidget
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Manoly said:

Prica o nekad istaknutom igracu na celu ovog saveza, u ovakvoj drzavi je realno koliko i snegovi Kilimandzara u nikad ekoloski cistijem Beogradu.

Prazne cestitke, zelje i pozdravi plus nije toliko lud jedan Vidic da gazi u mulj.

Pod uslovom da ne želi i sam da gmaca po istom....

Link to comment
Share on other sites

1606473533182_uu4jaajvcqjvhrnvhzpa_Cropp

 

Šeširi za kvalifikacije za SP 2022. u Kataru.

 

Grupe će se oždrebiti 7. decembra u 18h u Cirihu. Deset pobednika grupa ide direktno a deset drugoplasiranih, zajedno sa još dva najbolje plasirana pobednika grupa iz upravo završene LN igraće plej-of za tri preostala mesta (tri mini grupe po četiri tima, po jedna utakmica u polufinalu i finalu - domaćin se izvlači žrebom, slično kao što je bilo prilikom za nas neuspešnih kvalifikacija za EP). Kvalifikacije će se po planu igrati u martu, septembru, oktobru i novembru 2021. a plej-of je predviđen za mart 2022.

 

Očigledno će najbolje reprezentacije imati veliku mogućnost za direktan odlazak na SP jer je ipak primetna razlika u odnosu na ostale šešire. Naravno, lopta je okrugla i tako to.

 

Pošto smo videli da i selekcija beogradske lige može da nam pravi probleme jasno je da je nezahvalno priželjkivati protivnike. Sami sebi smo najveći protivnik, očito.

 

Međutim, optimalna grupa bi, po meni, imala pet timova, recimo Danci iz prvog šešira (što će biti teško jer se već zna da će nosioci u grupama sa pet timova biti Italija, Belgija, Francuska i Španija - najbolje ekipe iz ove LN), Finci ili Severni Irci iz trećeg, Luksi iz četvrtog i Andora, Farani ili Latvija iz petog (u stvari, samo izbeći putovanja u Jermeniju, Kazahstan ili Azerbejdžan). 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Danci na konto Lige Nacija u prvom sesiru. Posle reci da je to irelevantno takmicenje kada moze da ti stvori pocetnu prednost. 

 

Bice tesko doci i do drugog mesta, a ako uspes u tome posle opet moras da gostujes nekoj reprezentaciji u rangu Norveske. Ceo trud tokom kvalifikacija mozes da prospes u barazu tipa fali ti bod da bi bio prvi u grupi. Imali smo najtezi kostur za EP, a u ovom formatu to ce biti standard. Pogledas ekipe iz drugog i treceg sesira, nece tu biti nekih vecih iznenadjenja. Posto se za SP 2026 povecava broj ucesnika na 48, sigurno ce Evropa da dobije 2-3 mesta. Tako da ovaj format je privremenog karaktera, nesto ce modifikovati za sledeci kvalifikacioni ciklus. Moras da priznas da su povukli pravi potez tako sto su prijateljske utakmice konvertovali u LN i implementirali su taj element u kvalifikacioni sistem.

 

Cim neko od ovih osam glavnih reprezentacija kiksne, najebali su ga oni koji se nadju u istom kosturu u vecini situacija.

 

Nego mene vise brine sto Tumba jos nije otpusten i ako dodje do promene selektora to ce se desiti 15og decembra. Bas male sanse za SP ako ostane Tumba posto smo sa njim zaredjali neuspehe. Potrebno je novo lice.

Link to comment
Share on other sites

LN bi bila bezveze da nije uključena u ceo sistem. Jeste haotično kad dođe do određivanja ko upada u baraž ali sveukupno daje drugu šansu nekim ekipama. Meni se dopalo i što su u ovom krugu dali šansu i ekipama iz prizemlja da se dovuku na EP, što su iskoristili Makedonci. Malo je problematično što ne ostaje dovoljno prostora za prijateljske sa vanevropskim ekipama, smoriće jedni te isti protivnici. 

 

U baražu se može desiti i da obe igraš kod kuće ili da obe gostuješ, zavisi od žreba. Ne bih rekao da je to prosipanje nego ipak druga šansa, a igraš protiv ekpa koje su tu negde, niko ne iskače. Ovi najjači će verujem uvek biti u prvom šeširu, teško da će baš toliko da kiksiraju pa da ispadnu iz njega. A slažem se, ako neka npr. Belgija završi nekako na drugom mestu u grupi, u PO će biti u dosta boljoj poziciji. Mada, jedna utakmica je uvek rizik, pogledaj kako su Severni Irci otišli na EP.

 

Sviđa mi se što se sve odlučuje u međusobnim susretima, nema onog da idu npr. prve tri najbolje drugoplasirane i slično.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, da. :classic_biggrin:

 

Mada su mi S. Irci gori primer jer su bili valjda poslednji u grupi, bez pobede, a pošto su svi ostali otišli na EP, dođoše do baraža i hop - do prvenstva.

 

Edit: vidim, Žigara kaže da nema potreba za promenama, bitan je kontinuitet... neodlaska na prvenstvo, valjda. 

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

Quote

Katai: Kokeza je uradio sve što je mogao, obećao je čak i premije

 

„Uopšte ne mislim da je odgovornost na ljudima koji rukovode Savezom. Oni su svoj deo posla odradili najbolje što su mogli. Obezbedili su nam vrhunske uslove u Staroj Pazovi, od terena do smeštaja, pružili nam podršku uoči utakmice. Nisu mogli i fudbal da igraju. Zašto bi Slaviša Kokeza odlazio sa mesta predsednika, ako je uradio sve što je bilo u njegovoj moći. Sve je ispoštovao, da ne pričam da je čovek obećao i premije ukoliko pobedimo Škotsku. Sa njegove strane je sve bilo maksimalno korektno i ne mislim zaista da je problem u njemu“, podvlači Aleksandar Katai.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/katai-kokeza-je-uradio-sve-sto-je-mogao-obecao-je-cak-i-premije/372015

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se gleda izdvojeno samo utakmica protiv Škotske, onda i nema odgovornosti Kokeze. Finale, igraju igrači, taktiku postavlja selektor. 

Problem je dublji, od samog početka, izbora selektora, guranja igrača, precrtavanja nekih drugih, ali šta Katai može o tome da komentariše kad je tek upao u tim i to naknadnim pozivom, odigrao tu finalnu utakmicu i izgubio. Bilo bi jako glupo da on traži odgovornost nekog drugog, kad je već bio na terenu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gtr avangardi je, sigurno slucajno, promakao ovaj intervju:

 

Nenada Bjekovića možeš da voliš i da ne voliš, ali mu jednu stvar ne možeš osporiti – čovek se razume u fudbal. Bio je vrhunski fudbaler, posle je u trenerskoj ulozi osvajao titule sa Partizanom, a proslavio se i kao funkcioner. Pa on je lansirao Tumbakovića koji je u tom periodu radio sa petlićima. Dakle, Nenad zna znanje. Pantelić isto tako, mislim da je pravi momak, vredan, ambiciozan. takođe je bio veliki igrač. Šta je krivo rukovodstvo Saveza što je Škotska imala više sreće tokom penala? Šta su krivi Nenad, Panta, Kokeza?

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/ore-tomic-nije-fss-kriv-sto-su-skoti-imali-srece-na-penalima/371931

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Dropkick Murphys said:

Ako se gleda izdvojeno samo utakmica protiv Škotske, onda i nema odgovornosti Kokeze. Finale, igraju igrači, taktiku postavlja selektor. 

Problem je dublji, od samog početka, izbora selektora, guranja igrača, precrtavanja nekih drugih, ali šta Katai može o tome da komentariše kad je tek upao u tim i to naknadnim pozivom, odigrao tu finalnu utakmicu i izgubio. Bilo bi jako glupo da on traži odgovornost nekog drugog, kad je već bio na terenu. 

Onda salo madjiko bolje da cuti i da se ne blamira, a ne da prica ovo sto prica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa čovek prihvatio svoju odgovornost, a ne nekog drugog. Nema u tome ništa loše, bar po meni. 

 

Šta se blamira? Sad je ušao u reprezentaciju, imao dobre uslove i premije ako prođu. Što se njega tiče, to je bilo fer od strane Saveza. 

 

Verovatno je bio pitan za komentar od novinara, pa je dao odgovor, nije odbio. Nisam video da je pružao neku podršku samoinicijativno. 

 

Edit : da dodam da je potpuno druga stvar što se sad spinuje kako je najveći problem i greh Saveza i Kokeze samo utakmica protiv Škotske. Sve se svodi na to u branjenju. Kao, napadaju nas zbog te jedne utakmice, a Vidić je lepo sve napisao opširno. 

Edited by Dropkick Murphys
Link to comment
Share on other sites

Naravno da se neće uhvatiti glavnog problema nego će usmeriti priču na "penali su lutrija" priču. To kako smo se pripremali za tu utakmicu,kako smo bedno izgledali na toj utakmici i kako smo smo samo pukom srrećom došli do tih penala Katai i kokezanija će preskočiti. Naravno i kako se ulazi preko noći u ekipu i to će se preskočiti a to je ono što ubija fudbal u Srbiji.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...