Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Ja se iskreno nadam da se nece zaboraviti ovo ponovno ne plasiranje na prvenstvo sa 24 ekipe iz Evrope i da ce biti promena.

 

Na stranu kako su Rusi igrali, a ocigledno da su igrali lose, mnogo znaci kada u timu imas igraca kao sto je Luka Jovic koji igra onako kako bi trebalo da igra. Krivo mi je sto je Mitrovic bas pao u formi i nije mi jasno kako to kod njega ide, cas bude odlican spreman, cas se vuce kao prebijena macka iako je ovu sada odigrao solidno i bez gresaka u pasovima. 

Radonjic pokazao da moze biti koristan, kritikovao sam ga ali partije njegove u reprezentaciji su za sada dobre, nek nastavi tako i nek nastavi i u klubu. 

 

Napisao sam da bi mi u sredini pored Sergeja igrao Maksimovic, i dalje stojim iza toga da znaci ekipi, ali Gudelj je ovo odigrao maestralno bas kako igraju pravi zadnji vezni u evropskom fudbalu a ne po nasem modelu zadnjeg veznog. Jak, pokretljiv, siguran na lopti, mnogo lopti unapred. Odlican je bio. Ocigledno da sa ovakvom igrom on treba biti taj u vezi i pored njega Sergej. Sergej igra to i u Laciju. Ne vidim razlog zasto to ne bi igrao kod nas, on jeste ofanzivniji ali sredina terena je njegova, jak je, skocan, tehnika dobra, pasovi isto, zna da bude kreativan iz dubine. Osim toga iza su tri stopera a ne dva. Sta ce nam defanzivni vezni koji samo biju i kvare igru i protivnika ali i nasu. 

Link to comment
Share on other sites

Bilo je do 2:0 ovde nekog presinga Rusa posle kad smo dali dva gola iz tri sanse a oni iz dve nisu nijedan raspali se. To je slicno nesto nama, tako bi i mi 😄

 

Presing ne presing, promene moraju da se dogode. Dobra je ovo generacija sa kojom se moze raditi, ali mora neko i da zna to.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, lajavi krelac said:

Ocigledno da sa ovakvom igrom on treba biti taj u vezi i pored njega Sergej. Sergej igra to i u Laciju. Ne vidim razlog zasto to ne bi igrao kod nas, on jeste ofanzivniji ali sredina terena je njegova, jak je, skocan, tehnika dobra, pasovi isto, zna da bude kreativan iz dubine. Osim toga iza su tri stopera a ne dva. Sta ce nam defanzivni vezni koji samo biju i kvare igru i protivnika ali i nasu. 

 

Srbija je igrala 4-4-2 tako da iza nisu tri nego dva stopera. Mislim da Sergej ne moze igrati u srednini u 4-4-2. U ovoj formaciji on je zapravo idealan da igra ovo sto je veceras igrao Mitrovic. Mislim da bi mu to i odgovaralo, kao sto cini mi se odgovara i svima ostalima, sto se napada tice. Mitrovic je veceras bio odlican. Kljucno je bilo da nije bio usamljen i da je bilo drugih igraca koji ce napasti kazneni prostor kad se on izvlaci na stranu i pokupi loptu.

Link to comment
Share on other sites

Jako je tesko reci sta smo mi igrali veceras u smislu postave, ali meni se cini da je to pre neka jako cudna 433 postavka nego bilo sta drugo. Spajic, Milenkovic, Ristic I Mitrovic pozadi, ispred Gudelj, Maksa i Mladenovic, i u napadu Jovic, Vlahovic i Mitrovic koji je bio povuceniji. 

Edited by Desetka
Link to comment
Share on other sites

Pa, ne verujem ali ajde nek bude tako. U toj formaciji nema mesta za Milinkovic-Savica. On ovo sto igrao Mitrovic ne moze da igra. Nikada u Laciu nije igrao to. I Korea i Luis Alberto su pokretljiviji od njega. Ubacuje se on iz drugog plana i ima njuh za to, kao sto se ubacio i kod gola protiv Turaka, ali da sad on bude na toj poziciji postavljen i igra tako to ne radi u klubu. Uvek kad pogledas utakmicu Lacia najvise je na sredini, ima ofanzivnu ulogu ali je na sredini, kao recimo sto je Rakitic bio u reprezentaciji Hrvatske ili sada Kovacic. Doduse Hrvai nemaju defanzivne vezne kako ih mi gledamo i kod njih svaki vezni mora znati da igra fudbal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je moronu koji je ovo napisao palo na pamet da baš ovaj tim treba i dalje da igra, u baš ovakvom sastavu:

 

Quote

I onda u meču protiv Rusije, koji je malo koga zanimao, u koji su ušli sa sastavom koji verovatno više nikada neće zaigrati zajedno - fantazija!

 

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/magicna-noc-raspevane-zabe-srbija-pregazila-rusiju-i-ostala-u-ligi-b/371138

 

edit: Evo i ovde, resavska škola, od ultrairitantnog tipa koji svako malo umesto "t" izgovara "c":

 

 

7:55.

Edited by Neme
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Železničko gnomče said:

Moze li neko da mi objasni zbog cega je toliki uspeh sto smo obezbedili ostanak u grupi B? Vec smo bili u drugom sesiru za zreb za SP, a imali bi lakse protivnike u C grupi za evropsko, pa bi lakse usli bar u baraz.

 

Nekom ovde sam primetio potpis "Winning is a habit. Unfortunately, so is losing".

 

Da počnemo da stvaramo nekako taj "winning habit", a ne provlačenje na foru "da budemo što jadniji pa ko Makedonci na Evropsko". Ko da će tamo Makedonci svima da #%$*! kevu, a ne da služe za gol razliku.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Železničko gnomče said:

Moze li neko da mi objasni zbog cega je toliki uspeh sto smo obezbedili ostanak u grupi B? Vec smo bili u drugom sesiru za zreb za SP, a imali bi lakse protivnike u C grupi za evropsko, pa bi lakse usli bar u baraz.

Znaš kada je krenula ona prva liga nacija mi smo bili u grupi C i bila je ista priča da ćemo sigurno da idemo na EP zato ako ne prođemo kroz grupu sigurno ćemo kroz baraž, pa se to nije desilo. Naravno, C liga je sada slabija, ali opet i toj C ligi postoje timovi koji opet mogu da budu mine poput Grčke, Severne Irske, Slovačke, A opet mi i ne znamo kako će se odvijati kvalifikacije za sledeće EP, pošto postoji velika šansa da će biti različite u odnosu na ovo.

Grupa B nam daje jače protivnike, ali i mogućnost da izborio drugi šešir za naredne kvalifikacije za EP. Da smo ispali u C ligu bili bi smo u 4. šeširu.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da naredna sezona LN neće imati veze sa sledećim EP, nego tek neka kasnija. Do tada, bolje je da igramo sa jačim protivnicima, posebno jer ekipe u B ligi nisu neki bauk. 

 

Što se tiče potencijalnog baraža, u sezoni u kojoj se rezultati u LN budu uzimali u obzir za odlazak na EP, mislim da je opet bolje biti u jačoj ligi jer je veća šansa da ćeš igrati baraž čak ni da ne budeš prvi u grupi. Baraž igraju pobednici grupa u okviru lige, a ako su se oni već direktno kvalifikovali za EP, onda ostale ekipe popunjavaju mesta u baražu. Pošto najveći deo ekipa iz liga A i B direktno ode na EP, ako opet propadnemo u kvalifikacijama, mogli bismo da računamo na baraž. Ako sve ostane isto, što reče kolega iznad. Plus taj drugi šešir.

 

Primera radi, ova baraž na stazi A su igrali Island iz lige A, Bugarska, Mađarska i Rumunija iz lige C, jer nije bilo drugih raspoloživih kandidata. Na stazi B su igrale ekipe iz lige B koje se nisu kvalifikovale za EP (poklopilo se da se četiri ekipe iz te staze nije kvalifikovalo za SP).

 

Dakle, učešćem u ligi B 99% bismo bili učesnici nekog budućeg baraža - na stazi A ili B, svejedno. Imali bismo dodatnu šansu za EP.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Reče juče komentator da od 20 ekipa iz prva dva šešira kvalifikacija za SP samo Srbija nije otišla ne EP. Tako da ima smisla ova priča Barkley#34 da i iz Lige B se može otići na EP kroz LN. Samo, kako sam ja shvatio, ta naredna sezona je ta koja se veže za EP 2024-e. Sledeće godine nema LN, opet se igra od 2022-e, i da će taj ciklus biti vezan za EP 2024-e.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Mislim da naredna sezona LN neće imati veze sa sledećim EP, nego tek neka kasnija. Do tada, bolje je da igramo sa jačim protivnicima, posebno jer ekipe u B ligi nisu neki bauk. 

 

Što se tiče potencijalnog baraža, u sezoni u kojoj se rezultati u LN budu uzimali u obzir za odlazak na EP, mislim da je opet bolje biti u jačoj ligi jer je veća šansa da ćeš igrati baraž čak ni da ne budeš prvi u grupi. Baraž igraju pobednici grupa u okviru lige, a ako su se oni već direktno kvalifikovali za EP, onda ostale ekipe popunjavaju mesta u baražu. Pošto najveći deo ekipa iz liga A i B direktno ode na EP, ako opet propadnemo u kvalifikacijama, mogli bismo da računamo na baraž. Ako sve ostane isto, što reče kolega iznad. Plus taj drugi šešir.

 

Primera radi, ova baraž na stazi A su igrali Island iz lige A, Bugarska, Mađarska i Rumunija iz lige C, jer nije bilo drugih raspoloživih kandidata. Na stazi B su igrale ekipe iz lige B koje se nisu kvalifikovale za EP (poklopilo se da se četiri ekipe iz te staze nije kvalifikovalo za SP).

 

Dakle, učešćem u ligi B 99% bismo bili učesnici nekog budućeg baraža - na stazi A ili B, svejedno. Imali bismo dodatnu šansu za EP.

Mislim da će biti slično kao sa euro 2020. Treba imati na umu da su sada sve reprezentacije bile u kvalifikacijama. 2024, međutim, Nemačka će biti domaćin, tako da će 23 tima proći kroz kvalfikacije. Što znači kao i sada 20 kroz kvalifikacione grupe i 3 ekipe kroz baraaž, a to će biti od liga A-C, s tim što liga D neće davati timove za baraž.

Link to comment
Share on other sites

Sad videh da nema LN 2021. a igra se 2022/23 i vezuje za EP 2024. Nama to odgovara kao što objasnih gore. Ako baš opet budemo papani pa ispadnemo u kvalifikacijama igraćemo sigurno jedan od prva dva baraža (A ili B).

 

Nisam znao da se EP 2024 igra u Nemačkoj. Super za odlazak na utakmice samo da prebrodimo tu formalnost oko plasmana.

 

Inače, ovu LN smo zvanično završili na 27. mestu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...