Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Haha izgleda da vama kome su jos i Zvezde poznati i nisu ostali u dobrom secanju 😂

 

Ne znam za tog Luku stvarno, ali ovaj Ivan je sinoc odigrao protiv Juventusa i to veoma dobro. Mislim da samo od njega i njegovih radnih navika zavisi kako ce dalje. Siguran sam da ce kod Jurica dobijati sansu, ako bude igrao redovno u Italiji tesko da ce se vracati u Srbiju, makar do penzije tamo.😄 Svakako da ima srece sto mu je trener sa ovih prostora i sto se odlicno sporazumevaju zbog jezika. To je neretko razlog zasto neki igraci dobiju prednost. Tako i Portuglac trener recimo dovodi Portugalce u klubove koje trenira i Spanci dovode Spance itd. 

 

Sto se tice Sitija, to je smesno, vidim da jeste odigrao neke utakmice za njihov U23 tim, ali nerealno je bilo da tamo i pomisli da moze dobiti sansu, pa i da je talenat poput Nejmara tesko se tamo dobija sansa kada si mlad i neafirmisan. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, lajavi krelac said:

Haha izgleda da vama kome su jos i Zvezde poznati i nisu ostali u dobrom secanju 😂

 

Ne znam za tog Luku stvarno, ali ovaj Ivan je sinoc odigrao protiv Juventusa i to veoma dobro. Mislim da samo od njega i njegovih radnih navika zavisi kako ce dalje. Siguran sam da ce kod Jurica dobijati sansu, ako bude igrao redovno u Italiji tesko da ce se vracati u Srbiju, makar do penzije tamo.😄 Svakako da ima srece sto mu je trener sa ovih prostora i sto se odlicno sporazumevaju zbog jezika. To je neretko razlog zasto neki igraci dobiju prednost. Tako i Portuglac trener recimo dovodi Portugalce u klubove koje trenira i Spanci dovode Spance itd. 

 

Sto se tice Sitija, to je smesno, vidim da jeste odigrao neke utakmice za njihov U23 tim, ali nerealno je bilo da tamo i pomisli da moze dobiti sansu, pa i da je talenat poput Nejmara tesko se tamo dobija sansa kada si mlad i neafirmisan. 

Ma daleko bilo. Luka je imao nekoliko utakmica, a Ivan jednu ili dve. Čim se ukazala prilika Terza ih je prodao.

Ivan jeste talentovaniji od Luke, ali videćemo. Italija je odlično mesto za njega, dobiće šansu i verujem da će je iskoristirlti. 

Prerano su prodati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Braća Ilić debitovala su za prvi tim samo zato što je to tražio Mančester Siti, barem je tako bilo medijski prezentovano a pametni ste momci pa zaključke izvucite sami. Naravno da su ih samo prepakovali na drugu destinaciju pa sad pokušavaju da se negde dokažu, mladi su ima vremena za njih ali priča da naši telentovani klinci iz imladinske lige Srbije idu direktno u Siti je stvarno previše lažna, u rangu obećanja predsednika Srbije.

Ivana Ilića gledao sam na par utakmica naše mlade reprezentacije i nisam video ništa, sad da li je to zbog bravura selektora iz pečenjare Milovanović ili srpskog Gvarsiole poznatijeg kao Svitlica nebih mogao da budem siguran. ta dva "stručnjaka" menjala su momcima pozicije pa je tako Aleka Terzić završio na desnom beku a Ivan Ilić par puta na levom beku.

Za momka je najbolje da igra i dokazuje se, ako je pravi naći će se mesto za njega makar i na levom beku😄    

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Braća Ilić debitovala su za prvi tim samo zato što je to tražio Mančester Siti, barem je tako bilo medijski prezentovano

To je bila ugovorna obaveza o pozajmici, pošto su oba igrača ostala u Zvezdi. Trebalo je Luka da ostane godinu dana, a Ivan dve godine.  

To na kraju nije ispoštovano, pa je Zvezda morala da plati penale. Ivan je odigrao dva meča za Zvezdu. Luka se poavio na 15-16 mečeva, uglavnom sa klupe.

Za Ivana se odavno zna da je izuzetno talentovan klinac, ali dečko je još suviše mlad da bi se pričalo o reprezentaciji, ali za sada napredak u igri je vidljiv i ako tako nastavi biće od njega nešto. Na kraju krajeva otkupna klauzula mu je 15 miliona evra. 

Luka se nije najbolje snašao i nažalost karijera mu ne ide uzlaznim putem, ali videćemo.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Don Juan said:

To je bila ugovorna obaveza o pozajmici, pošto su oba igrača ostala u Zvezdi. Trebalo je Luka da ostane godinu dana, a Ivan dve godine.  

To na kraju nije ispoštovano, pa je Zvezda morala da plati penale. Ivan je odigrao dva meča za Zvezdu. Luka se poavio na 15-16 mečeva, uglavnom sa klupe.

Za Ivana se odavno zna da je izuzetno talentovan klinac, ali dečko je još suviše mlad da bi se pričalo o reprezentaciji, ali za sada napredak u igri je vidljiv i ako tako nastavi biće od njega nešto. Na kraju krajeva otkupna klauzula mu je 15 miliona evra. 

Luka se nije najbolje snašao i nažalost karijera mu ne ide uzlaznim putem, ali videćemo.

Ta priča je više nego čudna ali ako pije vodu kod navijačkog puka ko sam ja da ometam razvoj FKCZ !

Momci su inače sinovi nekada sjajne košarkašice Danijele Ilić i ako su makar malo povukli fanatizam i drćnost na nju mogli bi da budu solidni igrači!

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Perkos2 said:

Ta priča je više nego čudna ali ako pije vodu kod navijačkog puka ko sam ja da ometam razvoj FKCZ !

Pa čudna ili ne, zamalo smo zbog 500.000 duga prema Sitiju ostali bez licence. Taj dug je nastao zbog nepoštovanja ugovora o pozajmici. Umesto toga platilu smo 50.000 evra penale po kazni UEFA.

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Don Juan said:

Pa čudna ili ne, zamalo smo zbog 500.000 duga prema Sitiju ostali bez licence. Taj dug je nastao zbog nepoštovanja ugovora o pozajmici. Umesto toga platilu smo 50.000 evra penale po kazni UEFA.

ja nisam nigde pročitao da je neko kažnjen makar i sa 5000 evra zbog tog propusta

Link to comment
Share on other sites

Najjače mi je kad neko priča o događajima od pre dve godine, kao da su bili pre deset.

Ilići su ubedljivo najveći potencijali svoje generacije (stariji '99., mlađi '01.), što je prepoznato na tržištu i pre debija za prvi tim. Nije bilo potrebe da se stavljaju u izlog i da se reklamiraju po medijima ili forumima, po već ustaljenoj praksi burek novinara ili dežurnih forumskih stručnjaka. Igrali su u NAC Bredi prošle godine, Luka jako dobro na poziciji polutke, Ivan na poziciji box-to-box veznog igrača. Luka je uglavnom bio među najboljim igračima u timu, dok je Ivan u drugom delu sezone imao nekoliko sjajnih utakmica zbog kojih je skrenuo pažnju na sebe. Luka je sada u Tventeu, Ivan je u Veroni i ako se slože kockice, imaće dosta jaku karijeru. Luka je igrao na kašičicu u Zvezdi i za ono malo vremena što je dobio, pokazao je kvalitet i naznake klase. Bilo je potpuno jasno da u Zvezdi samo gubi vreme. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Don Juan said:

Kazna je bila što nismo na vreme uplatilu dug koji smo imali prema Sitiju, a nismo na vreme sklopili sporazum o odlaganju plaćanja.

Znam ja zašto je klub kažnjen nego me zanima ko je u klubu kažnjen zato što je došlo do tog propusta, imamo sasvim dovoljno administracije a sumnjam da je Miloje na svoju ruku izostavljao braću iz ekipe.

Proglašavanje i prepoznavanja talenata u srpskom fudbalu vidimo kako ide, nekome je i Simić bio talenat o Njegošu i njegovim milionima smo već pisali uveliko. Sve se to lepo upakuje ali sve manje je naivnih kupaca da bace pare za mačku u džaku. Sad pravo niotkuda eto i Ilića kao kandidata za A tim a nije mogao Estoniju i Bugarsku da pobedi sa mladom reprezentacijom. 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Siti kopira Celzijev pristup, gde za sitan novac kupuje talente i salje ih po pozajmicama. Tako da nije nikakva teorija zavere sto su kupili 2 omladinca od Zvezde, kupili su verovatno jos 20ak igraca pored njih. Njima je potrebno da 1 ispadne vrhunski igrac i vec su u plusu.

 

Ivan Ilic je ozbiljan potencijal, decko sa 19 godina igra Seriju A bez problema. Da li ce uspeti u Sitiju, niko  ne moze da zna, ali ce sigurno igrati lige petice jos  dugo vremena.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno nema nikakvu tezinu, niti je on igrao na svojoj poziciji niti je to njegova generacija, vec 2 - 3 godine stariji.

 

Sta nama vrede titule, finala, polufinala u mladjim kategorijama kad nismo igrali eliminacionu fazu nekog prvenstva 20 godina.

 

A sto se seli sa pozajmice na pozajmicu, nije nikakav problem, jer je iz slabije lige otisao u jacu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam i kritikovao najvise selektore mlade reprezentacije ali kako god oni postavili ekipu Estonce i Bugare moraju da dobiju najbolji naši igrači iz tog godišta( braca ilic, adzic, račić, njegoš, birmančević, stupatević,vlahović) Prelistajte malo sportsku istoriju da vidite ko je sve igrao i kako za mladu repku još od sfrj pa do samostlne Srbije. Proglasenje talentom na nasim livadama nije i dokaz da će ti momci postati pravi igrači. A dve-tri dobre utakmice u Italiji su tek nagovestaj da od Ivana moze nesto da bude.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, lajavi krelac said:

Vidi ga Radonjic protiv Sitija, e to moram da gledam 😄

 

On izgleda i igra tamo. Jel realno da se malo uozbiljio i da dobija tamo sansu 😄

Uglavnom ulazi sa klupe. Nije se baš naigrao ove sezone.

Mučeni Real.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo se krio od lopte. Dok Siti nije dao drugi gol Marsej je ssasvim solidno delovao, igrao ono sto i moze protiv trostruko jaceg protivnika, brzo i na neke polukontre ali nije da se nisu trudili ali Radonjic bas nekako odsecen od desavanja sa nekim povremenim utrcavanjima. Mislim da on ima problem sa kretnjom bez lopte najvise. Sve i sve, ali to ga bas koci. Inace ima predispozicije da igra dobre lige ali ne sme bre ovako da se krije od lopte. Nabio se uz onu aut liniju i ne mrda. A imao je prostora, mogao je da sece u sredinu, da napada loptu vise, da se vraca u dubinu po nju, imao je prostora. Al dobro Siti je to, jaci su jednostavno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ivan Ilic ima potencijal da bude Matic v2. Dosta bolji sut od njega, brzi je, okretniji, a slican tip igraca. 

 

Luka je dobar, ali nema poziciju i to ga mnogo muci. Nit je desetka, nit je centralni vezni, nit je krilo. Meni bi osmicu igrao doduse, ali nemam pojma, mislim da ga napred vise stavljaju. 

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...