Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

16 hours ago, Selektor said:

Mi smo kampanjci, pa nije nemoguce da tada stisnemo i odigramo dobra 2 meca. Imao bih mnogo vise optimuzma da imamo kakvog bilo selektora. Uzdam se u teoriju velikih brojeva, da je red da odigramo nesto, jer danas svi igraju fudbal, pa i mi 😁

Valjda će i nama jednom lopta biti okrugla. :classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Zvezdinho said:

Pa i imamo nekog selektora. U odnosu na Krstajica je barem trener.

 

S tim što smo kod Krstajića i odigrali ponekad nešto, dobili neke utakmice dok se nije raspao protiv Ukrajine... kod ovog Bata Đoriste je sve za nivo-dva ispod... Norvežani će da nas nabiju sa 3+... stavljam pare na to...

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Issey said:

 Norvežani će da nas nabiju sa 3+... stavljam pare na to...

Kad skontaš da na našu kritičnu odbranu udaraju Haland-Sorloth-King. #jeza

 

Iskopati šanac ispred gola, pa šta nam bog da. Možda ga uvaljamo iz prekida/kontre. Valjda Bata Đora zna postaviti kakav-takav bunker uz maksimalnu dozu krađe vremena izležavanjem.

Edited by Liska Manjina
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Issey said:

 

S tim što smo kod Krstajića i odigrali ponekad nešto, dobili neke utakmice dok se nije raspao protiv Ukrajine... kod ovog Bata Đoriste je sve za nivo-dva ispod... Norvežani će da nas nabiju sa 3+... stavljam pare na to...

 

Uvod u to sta bi moglo da se desi u Ukrajini su bili neubedljivi nastupi u LN+sto smo se provukli protiv Portugala u prvom mecu. Bilo je jasno jos tada da je izgubio svlacionicu. Sa Tumbom jos nismo dosli do tog stadijuma, najveci problem je sto nemamo uigranost u svakoj liniji jer menjamo formacije i igrace i sto je neko rekao da gura igrace po direktivi. Samo smo da kazem sada i pre godinu dana protiv Portugalaca igrali u formaciji u kojoj smo trebali. Lazovic koji je igrao sada i pre godinu dana, nije dobijao ni poziv na sledeca dva okupljanja. Tumba je marioneta i tu nema zbora, ali ne bih da osporavam toliko njegovo znanje posto nema toliko lose trenerske zamisli. Da smo godinu dana vezali sa ovim igracima u ovoj formaciji sa mozda malim promenama u poslednjoj liniji, malo bi vec sada licili na tim. Kao sto rekoh, fali nam uigranost u svakoj liniji i kontinuitet igranja u ovoj formaciji.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Ta'veren said:

Sa Tumbom jos nismo dosli do tog stadijuma, najveci problem je sto nemamo uigranost u svakoj liniji jer menjamo formacije i igrace i sto je neko rekao da gura igrace po direktivi.

Moguće je da neki igrači možda igraju više nego što trebaju, ali realno igrači koji se pozivaju su najbolje što imamo, tako da moramo da se i pomirimo sa činjenicom da više nemamo tim. Samo par igrača su među najboljima u svojim klubovima. U ligama petice, opet samo par igrača koji igraju u nešto jačim klubovima, ostalo je, realno, prosek.

Mi smo propustili priliku da posle Muslina, koji je trebao da izgura SP, dovedemo Krstajića koji bi lagano ubacivao igrače koji su osvojili zlato na Novom Zelandu i sada lutamo između podmlađivanja reprezentacije, koju nikad nismo zaista i sproveli, i davanje šansi "proverenim" igračima od kojih je dobar deo ili u tridesetoj, ili jako blizu, a potencijalne zamene, za sada, nisu dovoljno kvalitetne.

Jednostavno treba sačekati meč sa Norvežanima i videti šta dalje. Ako to ne prođemo, moraćemo pod hitno da totalno podmladio reprezentaciju i da dovedemo stručnjaka koji će u roku od 4 godine uspeti da pripremi tim za naredno EP, pošto plasman u Katar je SF u ovom trenutku.

Link to comment
Share on other sites

Po meni Kolarov, u formaciji sa 2 krilna beka (Kostić, Lazović) nema šta da traži kao štoper. Pravi se truli kompromis da bi mu se kao kapitenu našlo mesto u startnoj postavi i to može skupo da nas košta (videti pod utakmica sa Turcima). On može biti samo levi bek kad igramo u liniji sa 4 igrača u odbrani ili da bude taj krilni bek a da se Kostiću nađe druga pozicija.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dmitrović, Gudelj, Milenković, Nastasić, Ristić, Milivojević, Gaćinović, Tadić, Kostić, Lazović, Mitrović.

 

Rajković, Gajić, Pavlović, Ne.Maksimović, Grujić, SMS, Radonjić, Živković, Vlahović, Jović.

 

Zao mi je sto smo napustili formaciju sa 4 pozadi, jer i ono malo pristojnih utakmica koje smo odigrali posle Muslina, odigrali smo u toj formaciji. Tesko je uigrati 3 5 2 u reprezentaciji sem ako se ne igra jedno 5 godina konstantno. 

 

Skroz je los pristup da postavimo blok u Norveskoj. Funkcionisace dok ne primimo gol i onda raspad. Treba da ih napadnemo sa ciljem da damo 2 gola. Bolje igrace imamo, a nema ni logike da se brani ekipa kojoj je odbrana najgori deo tima. Posto sastav koji sam naveo nema sanse da izadje, cenim da ce biti ovako:

 

Dmitrović, Milenković, Pavlović, Kolarov, Kostić, Lazović, Ne. Maksimović, Milivojević, Tadić, SMS, Mitrović.

 

U startu se prepoznaju 2 problema. Prvi je Kolarov i generalno pozicija levog stopera(kod Muslina Nastasic). Drugi problem je spora i kruta veza, gde bas fali igrac poput Gacinovica(on moze da bude o alternativa Lazovicu) ili Grujica.

 

Ja bih u 11 dao prednost Radonjicu pre SMS-a.  

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selektor said:

Dmitrović, Gudelj, Milenković, Nastasić, Ristić, Milivojević, Gaćinović, Tadić, Kostić, Lazović, Mitrović.

 

Rajković, Gajić, Pavlović, Ne.Maksimović, Grujić, SMS, Radonjić, Živković, Vlahović, Jović.

 

Zao mi je sto smo napustili formaciju sa 4 pozadi, jer i ono malo pristojnih utakmica koje smo odigrali posle Muslina, odigrali smo u toj formaciji. Tesko je uigrati 3 5 2 u reprezentaciji sem ako se ne igra jedno 5 godina konstantno. 

 

Skroz je los pristup da postavimo blok u Norveskoj. Funkcionisace dok ne primimo gol i onda raspad. Treba da ih napadnemo sa ciljem da damo 2 gola. Bolje igrace imamo, a nema ni logike da se brani ekipa kojoj je odbrana najgori deo tima. Posto sastav koji sam naveo nema sanse da izadje, cenim da ce biti ovako:

 

Dmitrović, Milenković, Pavlović, Kolarov, Kostić, Lazović, Ne. Maksimović, Milivojević, Tadić, SMS, Mitrović.

 

U startu se prepoznaju 2 problema. Prvi je Kolarov i generalno pozicija levog stopera(kod Muslina Nastasic). Drugi problem je spora i kruta veza, gde bas fali igrac poput Gacinovica(on moze da bude o alternativa Lazovicu) ili Grujica.

 

Ja bih u 11 dao prednost Radonjicu pre SMS-a.  

Slazem se, Tumbakovic je jednostavno zakasnio sa uigravanjem 3 u zadnjoj liniji.

A i selekcioniranje mu upitno(pogotovo zadnja linija i forsiranje Kolarova) plus osnovna taktika kao sto kazes, tesko moze takav tim (bolji u napadu, losiji u odbrani) da igra na 0:0 ili 0:1 u Norveskoj

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Sta mislite o spisku Ilije Stolice za U-21? Dobro sto je raskrstio sa 1998. godistem, a na spisku ima bas zanimljivih imena.

 

Ima gomila menadzerskih igraca, kao i na prethodnim spiskovima doticnog.

 

Ako ce opet Stuparevic koji dve godine nije dao gol da mu igra, ili Njegos ili Kamenovic, onda bolje odmah da javimo da necemo na EP.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Markoss said:

 

Ima gomila menadzerskih igraca, kao i na prethodnim spiskovima doticnog.

 

Ako ce opet Stuparevic koji dve godine nije dao gol da mu igra, ili Njegos ili Kamenovic, onda bolje odmah da javimo da necemo na EP.

 

Meni je zanimljiva pojava "nasih" Danicica iz Dinama i Bosica iz Olimpije. Posto si mag za mladje kategorije, reci mi kako ti se cini narocito prvi? 

Link to comment
Share on other sites

Stolica se pita za taj spisak manje od mene i markosa. Totalno nebitan lik kao trener, postavljen da ubacuje igrače koje mu preporuče menadzeri. Ta generacije 98-99 nije bas toliko losa da ne moze nikog da dobije ali lik je imao takve bisere da je tesko poverovati da je bio fudbaler. Terzic na desnom beku ili Nišić na desnom beku su baš promašaji koje ne bi ni trener Pukovca napravio.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

 

Meni je zanimljiva pojava "nasih" Danicica iz Dinama i Bosica iz Olimpije. Posto si mag za mladje kategorije, reci mi kako ti se cini narocito prvi? 

 

Meni je Danicic bas zanimljiv bio u Zvezdi. Dug korak, zna fudbala, dobro centrira. Malo ga zezala defanziva, ali je za onog Konatara avion. Steta sto ga nismo zadrzali, bio bi dobra bekap opcija ako je procena da Blagojevic jos uvek to ne moze.

 

@Perkos2 meni mnogo ide na zivce to tumbanje pozicija. Imas levih bekova u vidu Terze, Devetka i Sehovica, a ti onda stavis Ivana Ilica i to za desne bekove si i sam rekao. Kamenovic koji je suvi prosek igra standardno sa dve godine starijima, a u Cuki ne moze. 

 

Stuparevic je takodje klasican menadzerski igrac. Nije tri seniorske utakmice dobro odigrao, prodali ga i vec sad ne znaju sta ce s njim, a ovom tantuzu igra prvog spica pored Joveljica i Tedica. O Njegosu da ne pricam, decko veze nema, ali ima vezu pa je svaku igrao. Onaj Masovic isto, smesan igrac, ali neizostavan. Bosic sad isto pozvan bez ikakve potrebe, ok igra u Olimpiji, ali je decko dileja i za takve treba lestvica da se digne toliko da ce poziv da dobiju samo ako krenu da porobljavaju. Danilo Mitrovic wtf, samo kad su ga gledali u b timu Linca. Sreca pa nema onog Zivojinovica koji cim ga je Kokeza uzeo je espresno dobio poziv u mladu.

 

Ovo je sasvim ok godiste i da se igra po zasluzi, a ne po uslugama, lagano bi se plasirali na EP.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kostić je danas van protokola zbog povrede. Ristić je prošlo kolo igrao u 11 u slicnoj formaciji, videcemo sutra da li ce biti u sastavu. Lazović je prosllo kolo bio na klupi, sutra bi trebalo da zaigra.

Edited by Selektor
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...