Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

15187383515b2685edcf671855479834_640.jpg

 

779 KEP 25.03.2019 Portugal Portugal Serbia Srbija 1-1 (1-1)
780 KEP 07.06.2019 ukr.png?resize=18%2C12 Ukrajina Serbia Srbija    
781 KEP 10.06.2019 Serbia Srbija Lithuania Litvanija    
782 KEP 07.09.2019 Serbia Srbija Portugal Portugal    
783 KEP 10.10.2019 Luxembourg Luksemburg Serbia Srbija    
784 KEP 14.10.2019 Lithuania Litvanija Serbia Srbija    
785 KEP 14.11.2019 Serbia Srbija Luxembourg Luksemburg    
786 KEP 17.11.2019 Serbia Srbija ukr.png?resize=18%2C12 Ukrajina

 

Fudbal je nepredvidiv

nema lakih protivnika

lopta je okrugla, trava je zelena...

zbiti redove i ispostovati dogovor iz svlacionice...

danas svi igraju fudbal, bice napeto i neizvesno...

 

Idemo na Ep

Edited by Don Juan
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

AS: Gotovo – Jović u Real Madridu za 60.000.000 evra!

Luka Jović, dvadesetjednogodišnji napadač Srbije, naredne sezone nosiće dres Real Madrida, prenosi ugledni španski list "AS".

Podeli
Photo by Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images
 
Photo by Ronny Hartmann/Bongarts/Getty Images

Prema pisanju madridskog medija, "kraljevski klub" uplatiće na adresu Ajntrahta iz Frankfurta sumu od 60 miliona evra.

Dvadeset odsto, odnosno 12.000.000 evra, pripašće Benfici, dok će Ajntraht inkasirati dvadeset odsto od narednog transfera srpskog fudbalera.

 

Luka Jović potpisaće ugovor na šest sezona sa Real Madridom, koji je u poslednjih nekoliko dana ubrzao proces njegovog dolaska, pošto je Jović privlačio pažnju brojnim velikanima.

Pregovori su trajali nekoliko nedelja i konačno su završeni. Jović će tako biti drugo pojačanje u rekonstrukciji Madriđana, jer je pre njega u slavni klub došao Militao.

Idea dovođenja Jovića je ta što Benzema polako ulazi u godine i Zinedin Zidan želi da ima ozbiljnu alternativu u napadu, piše "AS". Ove sezone srpski napadač postigao je 26 golova u svim takmičenjima i zbog toga je privukao pažnju mnogih klubova.

Prema pisanju španskog lista, Jović već nekoliko nedelja zna da će preći u Real i već je kontaktirao pojedine fudbalere da se upozna sa klubom. Raspitovao se kako je živeti u Madridu i koje su najbolje lokacije u gradu, prenosi "AS".

Jović je dete Crvene zvezde, gde je igrao od 2014. do 2016. godine, tada prelazi u Benfiku u kojoj provodi jednu sezonu, nakon čega odlazi na pozajmicu u Ajntraht, koji mu kasnije otkupljuje ugovor za svega 7.000.000 evra.

Ove sezone igra u formi života, jedan je od najvažnijih fudbalera kluba iz Frankfurta, koji je na njegovim krilima došao do polufinala Lige Evrope. U prvom meču protiv Čelsija postigao je jedini gol za svoj sastav, a u revanš utakmici pokušaće da, zajedno sa saigračima, odvede nemački tim u finale.

 

Iako je rano još za transfere, mislim da je ovo zaista gotovo. Krajnje samouvereno Španci prenose vest pa i detalje ugovora. 

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

uefa ukrajini progledala kroz prste pa im nece biti oduzeti bodovi zbog propusta sa naturalizovanim brazilskim igracem

 

Deki i lakovic zakazali

 

treba izvuci pouke... ne lomiti preko kolena.... nijanse ce odlucivati

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Quote

Krstajić vratio Kataija među "Orlove", nema Matića!

Selektor fudbalske reprezentacije Srbije Mladen Krstajić saopštio je spisak igrača za predstojeće mečeve kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020.

A. KOVAČEVIĆIZVOR: B92 PETAK, 24.05.2019. | 11:10 -> 12:03
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©
 
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Novo ime u selekciji je samo povratnik Aleksandar Katai, koji je u poslednja dva meseca u sjajnoj formi u američkom Čikago Fajeru.

Katai je postigao tri gola uz četiri asistencije na 11 utakmica u MLS ligi ove sezone. On je šest puta igrao za Srbiju, ali nije bio u planovima selektora od 2016. godine.

 
  •  
  •  

U sastavu nema veziste Mančester junajteda Nemanje Matića zbog povrede, a u odnosu na prethodni meč, u timu nema ni veznog igrača Crvene zvezde Branka Jovičića.

Srbiju će predvoditi naše najveće zvezde Dušan Tadić, Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović, Luka Jović, Adem Ljajić, Nikola Milenković, te kapiten Aleksandar Kolarov...

"Orlovi" će 7. juna gostovati Ukrajini u Lavovu (20.45), a potom 10. dočekuju Litvaniju u Beogradu (20.45), pred praznim trubinama jer je UEFA kaznila FSS zbog navijačkih ispada na meču sa Crnom Gorom u Ligi nacija.

Srbija je kvalifikacije počela na više nego zadovoljavajući način, remijom sa braniocem evropskog trona Portugalom (1:1) u Lisabonu.

Golmani: Marko Dmitrović (Eibar), Predrag Rajković (Makabi Tel Aviv), Nikola Vasiljević (Radnik Surdulica);

Odbrana: Antonio Rukavina (Astana), Nemanja R. Miletić (Partizan), Uroš Spajić (Krasnodar), Nikola Milenković (Fiorentina), Miloš Veljković (Verder Bremen), Stefan Mitrović (Strazbur), Aleksandar Kolarov (Roma), Filip Mladenović (Lehija);

Sredina: Ljubomir Fejsa (Benfika), Nemanja Maksimović (Hetafe), Saša Lukić (Torino), Adem Ljajić (Bešiktaš), Sergej Milinković-Savić (Lacio), Filip Kostić (Ajntraht Frankfurt), Mijat Gaćinović (Ajntraht Frankfurt);

Napad: Darko Lazović (Đenoa), Andrija Živković (Benfika), Nemanja Radonjić (Olimpik Marsej), Aleksandar Katai (Čikago Fajer), Dušan Tadić (Ajaks), Aleksandar Mitrović (Fulam), Aleksandar Prijović (Al Itihad), Luka Jović (Ajntraht Frankfurt)

 

Spisak manje više očekivan, s tim što očekujem da se Fejsa povredi za neki dan :classic_biggrin:

Edited by lajavi krelac
Link to comment
Share on other sites

Velike nade treba polagati u mladog  perspektivnog Mladena Krstajica, koji svojim idejama i taktickim zamislima moze mnogo postici sa svojim igracima, koji su perjanice najboljih evro klubova.

Takvu struku nismo dugo imali na klupi reprezentacije, Bog sam nas je pogledao sa Doktorom Mladenom.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VLADIMIR PERIC VALTER said:

ali ga kenjaju malo rezultati 

Malo više :classic_biggrin: 

 

Ne pamtim da smo imali ovoliko sreće sa nekim selektorom kao sa Krstajom. Možda zato što smo sa nekim drugim seletorima imali manjka sreće pored slabijeg kvaliteta pa je ovo sada neka kompenzacija.

 

Solidno kvalitetan sastav + srećan selektor = dobitna kombinacija :18:

Edited by lajavi krelac
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tragicno je eto ce los selektor i jos gore rukovodstvo fss upropastiti mozda i najbolju generaciju jos od cileanaca. Minse zadovoljavamo plasmanima na sp ili ep. Nama ovo ep treba da bude test za nesto veliko tipa 1/4 finale ili cak 1/2 finale u kataru, ali dzabe kad ce ovi sve razjebati. Znam da mnogimanovo zvuci preterano ali za godinu dve imacemo bar tri igraca u top klubovima i nekolicinu u vodecim evropskim klubovima. Realno nam fali golman i desni bek ako bleki igra centralno. Na ostalim pozicijama nikad nismo ovako bili popunjeni. 

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče toga mislim da je sasvim realno da se očekuje plasman na završna prvenstva, kako evropskog tako i svetskog, ali za nešto dalje potrebno je i neke kockice druge da se poklope. Nije baš samo do nas jer ima tu još ekipa koje pucaju visoko. Mada bi bio red možda i da odigramo jedan završni turnir preko svojih mogućnosti, opet ne treba to da se predstavlja kao neki realan cilj. Mislim ja bih voleo, al jbg realnost je, ja bar mislim, malo drugačija. A to šta će da bude tek, bolje da se priča kada bude i ako bude. Ja sam to već prošao tamo onu generaciju kad je Miha bio selektor i više ne. Kako se pokažu u tom trenutku tako i projektujem neke realne ciljeve i plasmane.

 

E sada uvek postoji šansa da odlično uigrana ekipa sa dobrim trenerom da da i više od svog nekog zamišljenog maksimuma, kao recimo Ajaks ove sezone u Evropi ili možda čak i Švajcarska u reprezentativnom fudbalu. Ali opet to nije realno postavljanje ciljeva. Nego ako se tako nešto dogodi uhvatiš taj momentum i voziš dok god te hoće.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Manoly said:

Velike nade treba polagati u mladog  perspektivnog Mladena Krstajica, koji svojim idejama i taktickim zamislima moze mnogo postici sa svojim igracima, koji su perjanice najboljih evro klubova.

Takvu struku nismo dugo imali na klupi reprezentacije, Bog sam nas je pogledao sa Doktorom Mladenom.

Dozvolite..Barde,ti si? :classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Manoly said:

Velike nade treba polagati u mladog  perspektivnog Mladena Krstajica, koji svojim idejama i taktickim zamislima moze mnogo postici sa svojim igracima, koji su perjanice najboljih evro klubova.

Takvu struku nismo dugo imali na klupi reprezentacije, Bog sam nas je pogledao sa Doktorom Mladenom.

Kralju:Hail:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/1/2019 at 7:41 PM, KrX037 said:

Marko Grujic?

Kažu mediji Grujić nije pozvan zato što je u sukobu sa savezom.

Samo u Srbiji ovo nije nenormalna vest, pošto ja nigde nisam pročitao da je u nekoj normalnoh zemlji igrač u sukobu sa savezom.

Link to comment
Share on other sites

Benzema valjda u sukobu sa trenerom? Svaki naredni spisak neko nov otpada :classic_laugh:

 

Komedija smo realno, al ovog puta smo i igrački dobri taman onoliko da mislim da dobar neki krajnji rezultat (kao recimo plasman na EP) ne može da izostane iako je savez mufljuski a trener dunster, ali srećara :classic_laugh: 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Selektor protiv Ukrajine unapred otpisao mogucnost pobede
Fejspalm

To je inace taj zdrav stav,to je nacin da se izneguje pobednicki duh..sav jad i beda srpskog fudbala satkani su u toj recenici tzv.selektora.

"Idemo u Ukrajinu da ne izgubimo" - a šta ostali inače idu da izgube. 

 

Ko je nama selektor, majko moja. Kakvi su to ljudi ispuzali iz svojih rupa na svim nivoima od sporta do kulture.

 

Tuga.

Link to comment
Share on other sites

Selektorova mudrost lezi u taktici uljuljkivanja protivnika ovako nepompeznim izjavama.

Ali u svakoj njegovoj reci oseca se pozitivna vibracija i vera u vedete srpskog fudbala.

To kako mocno ce Srbija delovati u ovim kvalif pokazace i takticke zamisli i iznenadjenje koje ceka rivale...

Bice tu i visokog presinga na njihovoj polovini, bar dva spica koji ce zbuniti protivnicke stopere, vrsna igra veznog reda i puno trcanja bez lopte.

Napred, napredni nas Mladene!

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...