Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Primetno je da se rade stvari koje se rade na pocetku kvalifikacija, pritom situacija u veznom redu i napadu je prilicno jasna i sem ako Milivojevic ne izvuce neke pouke kao i da treba da zagrize, ne bi trebalo da imamo problema. Za ovih sest utakmica nijednom nismo imali standardnu cetvorku pozadi. Taj podatak je sam po sebi porazavajuci u krajnjoj fazi kvalifikacija. To je nas najveci problem. Nemamo dobitnu kombinaciju i nismo uigrani pozadi. Ovo sto Tumba radi sa odbranom, radi se na pocetku kvalifikacija. Jesu na sadasnju situaciju uticale povrede Nastasica i Maksiimovica, ali mogla se izabrati neka srecnija varijanta od ove tj od uparivanja Kolarova sa Milenkovicem kao stoperskim tandemom. Nisam siguran da bi za nas bio hendikep kada bi levog stopera igrao stoper cija je jaca noga desna uzevsi u obzir trenutni sastav+par imena koja su se mogla naci na spisku.  Koja god cetvorka izadje u martu to ce biti prvi put u tom sastavu ili drugi put. Jedino mi je pitanje da li ce Mladenovic ili Rodic dobiti mesto u startnih 11, ostalo se zna ukoliko svi budu zdravi.

 

 

Plasman na EP jedino moguc ako nam se napad raspuca sto i nije nemoguce. Ali toliko smo busni pozadi da i ako im damo tri gola da nisam siguran da bi ih pobedili.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, perkos said:

Mi zbog nedostatka bekova moramo da igramo u 3-5-2 formaciji gde bi Kostić i Gaćinović pokrivali bokove  pošto nemamo ništa bolje a koliko vidim ni u mladoj nema nekog ko to može da odigra korektno. Milenković i Maksa i Kolarov pozadi n sredini Luka,Nemanja Maksimović i Gudelj u špicu Tadić i Mitar. U ofanzivnijoj varijanti Sergej, Ljajić ili Radonjić umesto Gudelja

Grujića su otpisali a ima mesta i u prvih 11 

 

Kolarov nikako u liniji 3 štopera. Ne znam kako Tumbaković na osnovu neuspešnih pokušaja Gvardiole da ga upotrebi na toj poziciji u Sitiju, nije to ukapirao. Od pomenutog trojca u vezi MIlivojević-Maksimović-Gudelj ne zna se ko ima manje fudbalskog znanja (o sporosti istih i da ne govorim). Drva bez tehnike i kreacije. Ne daj bože još da se vrati Matić i imaćemo Srbijašume na terenu. Mislim da smo jedina selekcija u Evropi koja masovno uzgaja taj tip veznih igrača smlatina od preko 1.90cm (Sergej, Grujić, Matić...).

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, drgnk said:

 

Kolarov nikako u liniji 3 štopera. Ne znam kako Tumbaković na osnovu neuspešnih pokušaja Gvardiole da ga upotrebi na toj poziciji u Sitiju, nije to ukapirao. Od pomenutog trojca u vezi MIlivojević-Maksimović-Gudelj ne zna se ko ima manje fudbalskog znanja (o sporosti istih i da ne govorim). Drva bez tehnike i kreacije. Ne daj bože još da se vrati Matić i imaćemo Srbijašume na terenu. Mislim da smo jedina selekcija u Evropi koja masovno uzgaja taj tip veznih igrača smlatina od preko 1.90cm (Sergej, Grujić, Matić...).

Pa to je kvalitet koji ima srpski fudbal, i sa slabijim igračima ozbiljni treneri naprave zajebane ekipe a kod nas se igraju menadzera razni diletanti. 

Link to comment
Share on other sites

Obrnusmo krug i dođosmo na 3-5-2, i na Muslina koji je jedini imao neki sistem i viziju. I koji je kroz taj sistem izbacio u prvi plan jedino vredno što je danas u reprezentaciji Tadića, Mitrovića i Kostića. A imao je i rezultat. No jbg, rekoše imao laku grupu..
Danas smo dosta lošiji nego pod Krstajićem, o Muslinu da ne govorimo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, mister-no said:

Obrnusmo krug i dođosmo na 3-5-2, i na Muslina koji je jedini imao neki sistem i viziju. I koji je kroz taj sistem izbacio u prvi plan jedino vredno što je danas u reprezentaciji Tadića, Mitrovića i Kostića. A imao je i rezultat. No jbg, rekoše imao laku grupu..
Danas smo dosta lošiji nego pod Krstajićem, o Muslinu da ne govorimo.

 

Samo što je Muslin insistirao na drvnoj građi na poziciji spoljnih igrača i time uništavao svaki pokušaj da odigramo bilo šta smisleno. Grupa je bila prelaka, a mi smo iz utakmice u utakmicu igrali sve lošije i kvalifikacije završili u raspadu. Sa Muslinom Bleki dugo ne bi dobio šansu. Krstajić je najbolje birao igrače, ali jednostavno nije imao znanjr i iskustvo. Kao kada bi neko od nas sa foruma sastavio prvih 11 i to vrvt ne bi izgledalo loše, ali treba od tih igrača napraviti tim. Tumba je već sprdnja i zajebancija.

Link to comment
Share on other sites

U svakom sportu selektori su legende i ozbiljni sportski radnici, zato i imamo rezultate u vaterpolu, odbojci, košarci itd(rukomet excluded) ... samo u fudbalu isplivaju najveći gmazovi. Bilo bi tako i u odbojci da se vrti kinta kao u fudbalu. Pošto nema kinte onda mogu i Nikola ili Boba. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Vredni mrav said:

 

Samo što je Muslin insistirao na drvnoj građi na poziciji spoljnih igrača i time uništavao svaki pokušaj da odigramo bilo šta smisleno. Grupa je bila prelaka, a mi smo iz utakmice u utakmicu igrali sve lošije i kvalifikacije završili u raspadu. Sa Muslinom Bleki dugo ne bi dobio šansu. Krstajić je najbolje birao igrače, ali jednostavno nije imao znanjr i iskustvo. Kao kada bi neko od nas sa foruma sastavio prvih 11 i to vrvt ne bi izgledalo loše, ali treba od tih igrača napraviti tim. Tumba je već sprdnja i zajebancija.

 

Da analiziramo rezultate nasih protivnika iz te grupe, Austrija na EP, Vels veceras igra odlucujucu tekmu za prolaz i favorit je u tom mecu, Irska prva ispod crte.

 

Moze samo da se kaze da je laka zato sto nismo dobili jak tim iz prvog sesira, ali samim tim kakve smo sve ekipe ostavili iza nas i da od toga sigurno dve su spadaju u top15 evropskih reprezentacija, govori da je to uspeh i da smo zasluzili da se nadjemo na SP.

 

Prica se ko da smo igrali protiv Finske, Ceske, Andore i Izraela a ne da smo bili u grupi sa tri tima koji su igrali na proslom EP.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Crni Bombarder said:

I ja mislim da,zbog igrackog kadra,nama trenutno najbolje moze da "legne" neka 3-5-2 ili 3-4-1-2 formacija.
Kolarovu organizovati oprostajnu utakmicu,uruciti uramljeni dres i cvece.

Ne bih imao nista protiv ni da se samo oproste od njega precrtavanjem sa spiska. Bez cveca, utakmice i dresa. Eventualno mu prirediti prigodan oprostaj na nekom prestonickom splavu uz go go igracice i Acu Lukasa.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ta'veren said:

Moze samo da se kaze da je laka zato sto nismo dobili jak tim iz prvog sesira, ali samim tim kakve smo sve ekipe ostavili iza nas i da od toga sigurno dve su spadaju u top15 evropskih reprezentacija, govori da je to uspeh i da smo zasluzili da se nadjemo na SP.

Pa da smo jaki kao Nemačka, onda bi smo mogli da kažemo da je grupa prelaka. Nama je svakako išlo na ruku da je Vels izvučen iz prvog šešira, a oni su svoj maksimum dostigli na EP, a ostale dve reprezentacije (Austrija i Irska) su po kvalitetu tu negde sa nama. Imali smo sreću da ne dobijemo neku zver iz prvog ili drugog šešira. Recimo, koliko se sećam, Italija je bila u drugom šeširu. Svakako da je to bio ogroman uspeh, i to se svakako može videti iz ove perspektive. Sve šta se dešavalo posle je samo jedan logičan splet događaja kojim orkestriraju ljudi koji su glavni u našem fudnalu, i koji su dobrim delom postavljeni po partijskoj liniji, a ne po nekom znanju, počevši od predsednika Saveza.

Tumbaković je izmešao karte za baraž, tj. traži najboljih 11, ali nisam siguran da je ovo silno rotiranje urodilo plodom, pošto gotovo ništa značajno nismo dobilli sa izmenama. I dalje imamo dvojac Tadić-Mitrović koji je ključan, a u dobroj meri je bio i kod Muslina (plus Kostić), a sve ostalo je uglavnom neka potraga i lutanje. Recimo, Milenković koji igra jako dobro u svojm timu, ovde dosta često luta i uklapa se u sivilo. Ne znam kakva nam je perspektiva i kakve su nam šanse u baražu, pošto je to dosta promenjivo kod nas, ali svakako nisam preterani optimista. Treba nam jedan (još jedan), totalni reset, pa da vidimo da li će to dati rezultate. Ukrajinci su bili šokirani praznim tribinama, što samo govori da je i pubilika odavno digla ruke od reprezentacije. Šteta.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, perkos said:

Ako Njegoš vredi 5 onda Rus sa brojem 10 vredi 20 miliona. Totalno nespremna generacija, taktički i tehnički i fizički. Terzic na klupa a beka glumi jedan od Ilića. Pavlović je valjda povređen

Druze perkose, mislim da si ozbiljan mazohista kad pored ovih matorih neznalica gledas i mlade. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...