Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Prilično očekivan, jadan sastav. Ali mi i nemamo bogzna šta bolje, čak i da dodamo sve koji ovde treba da budu i maknu ovih nekoliko volova. Ustvari, bilo bi to sasvim cool, shodno dometima, s nekim šmekerom i mudonjom od selektora ali takav sigurno neće uzeti da radi pod aktuelnim uslovima & za siću.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, vepar said:

Cuj nemamo bolje? Decko, ne razumes se bas u fudbal

 

Ti bi mogao da pročitaš šta piše u postovima koje komentarišeš pre nego što ispališ neku uobičajenu glupost , pošto nije prvi put da to radiš. To se vrlo brzo da promeniti, ako bude bilo neophodno... Srbija sa onim najboljim što ima i selektorom kome se neće mešati u posao menadžerske bitange i one iz FSS, u najboljem slučaju danas može biti oko 20. mesta na FIFA listi. Čak i kad smo igrali najbolji fudbal i bili najbolje plasirni kao samostalna država, u vreme SP u JAR, mislim da smo bili 13. ili tu negde. Mrzi me da tražim, zaista...

 

 

 

Edited by Barracuda
Link to comment
Share on other sites

Ko nedostaje na ovom spisku, a da nije povredjen i da igra?

 

Jovic je u potpunoj minus fazi, Matica nema nigde, Nastasic bio medju najgorima na terenu ovo sto je igrao.

 

Treba Jovic da bude tu umesto Pavlovica (ako je spreman), osim toga, mi nemamo nista bolje od ovoga trenutno.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Zapravo, ako pogledas trend i u najboljim reprezentacijama videces da se upravo prema formi i gradi tim, ako je neko trenutno ispao iz tima ili forme, a okosnica je reprezentacije, onda MOZDA ostaje u prvih 11, ostali se biraju po formi iskljucivo.

 

Kontinuitet dovodi do toga da Rukavina ima 60 nastupa za reprezentaciju, a recimo jedan Marko Rojs 43, ili covek koji je doneo titulu svetskog prvaka Nemcima, Mario Gece, 63.

 

Pre nego sto skocite, naravno da to ima veze sa tim koliki je pool igraca koji su kandidati za reprezentaciju, ali i kod nas realno nema potrebe drzati cak ni Matica i Milivojevica kad ne igraju dobro jer prvo nisu u cvetu mladosti, drugo, vise se ne uklapaju sa drugim igracima koji bi mogli da igraju mnogo brzi i moderniji fudbal.

 

Da ne pricamo o Nastasicu, Maksimovicu i ostalima, oni imaju ime, a generalno su nam svi stoperi kiksare i zavisi iskljucivo od trenutne forme ko je bolji.

 

I sve ovo ne znaci da treba menjati igrace svaku utakmicu, ali to po automatizmu, gde je Matic, gde je Jovic, a jednog istisnuo muceni MekTominaj iz tima, a drugi se izgubio u Realu kao pile u tri hektara.

Link to comment
Share on other sites

Sve treba da se uzme umereno, kao uostalom i sve u životu, ali ja sam definitivno u kampu "Forma".

Samo bi neznalica odlučila da izostavi Aleksandra Mitrovića na primer, rekordnog golgetera i u reprezentaciji i u Fulamu, samo zato jer je Jović član Reala.

 

Suprotan primer imamo kod Darka Lazovića, jednog od najboljih naših igrača na obe utakmice protiv šampiona Evrope i u gostima protiv Nemačke.

Ovaj naš selektor "genijalac" je odlučio da ga izbaci iz ekipe?!

Sramotna odluka u svakom slučaju!

Link to comment
Share on other sites

Ako neko nije primetio, reprezentacija Srbije igra u Kruševcu prijateljsku protiv Paragvaja. Na terenu neki "kombinovani" tim (u smislu 7-8 igrača su neka menadžerska kombinacija), publike ima otprilike koliko i pingvina u južnoj Sahari, da parafraziram Remarka, u Srbiji ništa novo.

Link to comment
Share on other sites

Šta mislite za budućnost stoperski par Milenković - Pavlović? Stoperi obično imaju svoj peak oko 30. godine. A Milenković već sa 22 godine ima puno staža u reprezentaciji i seriji A. Pavlović sa 18 pokazuje kvalitetu u Partizanu i mladoj repki.

 

Problem je možda visina i jednog i drugog 1,95.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ace Rimmer said:

Šta mislite za budućnost stoperski par Milenković - Pavlović? Stoperi obično imaju svoj peak oko 30. godine. A Milenković već sa 22 godine ima puno staža u reprezentaciji i seriji A. Pavlović sa 18 pokazuje kvalitetu u Partizanu i mladoj repki.

 

Problem je možda visina i jednog i drugog 1,95.

 

Slican tip igraca s tim da je Milnekovic mnogo kvalitetniji (ne samo trenutno, vec i potencijalno). Unistile bi nas brze ekipe. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...