Jump to content

Reprezentacija Srbije


sohorozo

Recommended Posts

Na prstima jedne ruke se mogu nabrojati selektori koji imaju veze sa savremenim fudbalskim tendencijama. Posle imas dosta njih koji malo kaskaju, pa onda dolaze nasi selektori. Klupski fudbal je pojeo reprezentativni da se ne lazemo, mada ima pracenje EP i SP svoju draz i pored slabijeg kvaliteta utakmica nego pre 10 i vise godina.

 

Desilo se u proslim kvalifikacijama da neko ko puno kasni za modernim trendovima zavrsi ispred onih koji malo kasne.:classic_laugh: Pritom su istog tog selektora(ne ovde u velikoj meri) smenjivali sa sadasnjim zato sto je dobro vodio CG u kvalifikacije i slavio na gostovanju u Danskoj. Kakvi su nam selektori u dometu, to je sve odraz nase ekonomije.

 

Jovica i Tadica nema u protokolu, Milenkovic, Kostic i Nastasic nisu uopste igrali, meni ovo mirise na dogovor izmedju Saveza i klubova da se postede ti igraci protiv Luksemburga. Neuigranost u zadnjoj liniji i u veznom redu ce nam biti najveca boljka u martu. Bas me interesuje da li Tumba vidi Nemanju Maksimovica kao startera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2019 at 11:22 AM, Znanje imanje said:

Loše izabrani igrači, pa mora i loša igra/rezultat.

Nastasić, Maksimović, Spajić, Kolarov, Milivojević, Matić, Sergej, Radonjić, svi napolje.

 

Temelj treba da čine golman Vladimir Stojković, odbrana Nikola Milenković-Strahinja Pavlović, bekovi Antonio Rukavina, Nemanja Miletić, Milan Rodić, Filip Mladenović.

Sredina terena Saša Lukić, Nenad Krstičić, krila Darko Lazović Filip Kostić, desetka, kapiten Dušan Tadić i centarfor Aleksandar Mitrović.

 

Ovog selektora neznalicu najuriti pod hitno!

 

Moze ovaj tim, taman zadnji u grupi da budemo. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2019 at 2:06 PM, Ta'veren said:

Na prstima jedne ruke se mogu nabrojati selektori koji imaju veze sa savremenim fudbalskim tendencijama. Posle imas dosta njih koji malo kaskaju, pa onda dolaze nasi selektori. Klupski fudbal je pojeo reprezentativni da se ne lazemo, mada ima pracenje EP i SP svoju draz i pored slabijeg kvaliteta utakmica nego pre 10 i vise godina.

 

Fudbal je generalno propao uglavnom zbog enormne količine novca koji se upleo u taj sport. Jednostavno, iako naravno da i dan danas ima odličnih igrača, boli ih uvo da se cimaju toliko kad im legne milionče na računu posle mesec, dva. 

 

To da je klupski fudbal toliko ispred reprezentativnog je opasna varka. Jer pre svega klupskih utakmica ima više tokom sezone, mnogo više. Drugo ljudi vide Real Madrid i City u polufinalu sa 22 ekstra kvalitetna igrača, a to što je tekma na nivou trećerazrednog fudbala nema veze, bitno da igraju Aguero, Benzema, Modrić, Karvahal, Kompani, Silva, Sterling, Bejl, Kristijano Ronaldo, Ramos.. A što na terenu to ni na šta ne liči nema veze. 

 

Prošle sezone finale LŠ je bilo za kurac. Jedine utakmice gde je bio odličan fudbal bile su Ajaksove. Svi ovi ostali igrali su fizički iscrpan i rudarski fudbal. Jer je nažalost takvo stanje danas u fudbalu i on prolazi. Sve neki tempo, fizikalije, kurac palac, a to što se pogodi okvir gola iz svakog desetog slobodnog udarca ili što se ubode svaki deseti centaršut to nikome ništa. 

 

Klupski fudbal u odnosu na reprezentativni ima prednost, ono za pola milijarde skocka se zanimljiv tim po imenima, ali ne toliko koliko se kod nas potencira. 

To i vredi da se pomene da jedna LŠ jednostavno nikada neće biti prestižna kao jedno fudbalsko SP. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teško će biti nekih promena u celokupnom savezu. Pogotovo sada kada mogu da kažu da je za vreme njihovih mandata klupski fudbal znatno ojačao. Zvezda igra LŠ 2x za redom, Partizan igra LE. Ako ćemo realno i Zvezda i Partizan beleže najbolje rezulatate u Evropi još od pitaj Boga kada. To što su oni skromni u odnosu na neki evropski top nivo to je već druga priča, ali realno i jedan i drugi klub pružaju bolje partije i pogotovo rezultate. E sada i to što samo ta dva kluba uživaju u boljim rezultatima i to je za analizu, ali ljude u ovoj zemlji i ovako boli kurac za boljitak celokupnog srpkog fudbala, oduvek je zemlja bila podeljena na samo 2 kluba i samo oni su bili važni dok ostali mogu da sisaju, da se gase, da propadaju, dižu se uz pomoć političko-stranačkog dopinga... retko koga to zanima dok ova dva guraju uzvodno. 

 

Ne verujem da će ikakvih promena biti pa ni čak selektora. To nam je što nam je, za neko vreme. Verovatno dok ne završi ta Liga Nacija. Pa ko tu ispušimo onda će standardno neke promene oko selektora, tipa ovaj Neško Milovanović cirkuzant.

Link to comment
Share on other sites

On 9/19/2019 at 11:45 PM, lajavi krelac said:

 

Fudbal je generalno propao uglavnom zbog enormne količine novca koji se upleo u taj sport. Jednostavno, iako naravno da i dan danas ima odličnih igrača, boli ih uvo da se cimaju toliko kad im legne milionče na računu posle mesec, dva. 

 

To da je klupski fudbal toliko ispred reprezentativnog je opasna varka. Jer pre svega klupskih utakmica ima više tokom sezone, mnogo više. Drugo ljudi vide Real Madrid i City u polufinalu sa 22 ekstra kvalitetna igrača, a to što je tekma na nivou trećerazrednog fudbala nema veze, bitno da igraju Aguero, Benzema, Modrić, Karvahal, Kompani, Silva, Sterling, Bejl, Kristijano Ronaldo, Ramos.. A što na terenu to ni na šta ne liči nema veze. 

 

Prošle sezone finale LŠ je bilo za kurac. Jedine utakmice gde je bio odličan fudbal bile su Ajaksove. Svi ovi ostali igrali su fizički iscrpan i rudarski fudbal. Jer je nažalost takvo stanje danas u fudbalu i on prolazi. Sve neki tempo, fizikalije, kurac palac, a to što se pogodi okvir gola iz svakog desetog slobodnog udarca ili što se ubode svaki deseti centaršut to nikome ništa. 

 

Klupski fudbal u odnosu na reprezentativni ima prednost, ono za pola milijarde skocka se zanimljiv tim po imenima, ali ne toliko koliko se kod nas potencira. 

To i vredi da se pomene da jedna LŠ jednostavno nikada neće biti prestižna kao jedno fudbalsko SP. 

 

 

 

Mnogo vise sam ciljao na trenere, posto su oni ti koji prave razliku izmedju klupskog i reprezentativnog fudbala.  Skoro svi selektori bi bili marginalci u najjacim ligama. Ja sumnjam recimo da bi Desam mogao da vodi tim koji nije puno bolji od Marseja. Mozda samo za par reprezentacija se ne prica kako igraju dekadentan fudbal. Znaci kao sto rekoh, tu je najvise do trenera. Neretko reprezentacije vode treneri koji su prevazidjeni u klupskom fudbalu, drugim recima ispusene mustikle. Naravno da mi zaostajemo puno za modernim trendovima u klupskom fudbalu, ali kasne i druge reprezentacije i to se uopste nece promeniti. Pre svega zbog prirode posla selektora(i sam izazov posla nije toliko veliki) i koliko zajedno vremena igraci provode na godisnjem nivou.

 

Samo se mi kritikujejmo kako igramo zaostali fudbal i posmatra jednostrano, ne gledajuci uopste u tudja dvorista. To je maltene TM reprezentativnog fudbala. Svako pljuje svoju. Ovde je izmedju ostalog ruznija slika zato sto ovde dolazi do izrazaja koliko je necija nacionalna ekonomija jaka, na osnovu nje vidis kupovnu moc i ko su tu sve dostupna resenja. A nasa selektorska resenja su u skladu sa finansijama.  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nije nego! Sad ce ispasti da je reprezentativni fudbal nebitan pa kad je vec tako obi nasi banditi odlučili da nesto zarade umesto da naprave neki rezultat. Koliko je jnteresovanje vidi se tokom EP i SP a kvalitet naravno oscilira posto se ekipe sklapaju od raspolozivih igrača a ne kupovinom svega što nedostaje. Pitanje je kako bi se uspešni klupski trenneri snasli na mestu selektora neke prosečne drzave. Evo na primer Švajcarske ili Poljske

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gde sam ja napisao da je nebitan? Prestiz ne moze da se ospori. Ja samo kazem da vecina selektora ne bi bila relevantna u evropskom fudbalu sto je tacno i pod time mislim na najvisi nivo i da su to u najbolju ruku drugorazredna imena. Malo kome je karijera u usponu, nego vecina ili stagnira ili je karijera u padu. Izuzeci u vidu Kontea se pojavljuju, ali oni na kraju samo potvrdjuju pravilo.

 

Geret Saugtejt i Roberto Mancini su bas ljudi kojima bi dao da vode nacionalni tim i od kojih moze da ocekujes da prate fudbalske trendove. :classic_biggrin:Ni druge repke nemaju znatno bolja resenja od njih. Zapravo sve je pocelo od toga kako se prica kako dosta kaskamo za modernim trendovima, pogledas druge selektore i vidis da ni oni nisu skroz u tokovima iako su neki solidno ispred nas.

 

Svajcarska ili Poljska bi igrale sigurno cetvrfinale mozda polufinale u zavisnosti od zreba, razbucali bi fudbalske dunstere sa jacim sastavima. 😄

Link to comment
Share on other sites

Ne amnestiram ih, jos u prvom postu sam napisao da je cinjenica da zaostaju za modernim shvatanjima. Samo po meni ni imena koja vode najjace reprezentacije nisu skroz u toku sa fudbalskim trendovima koji postavljaju klupski treneri. Svako ko od njih nesto vredi nadje angazman u velikom klubu nakon repke kao sto je bio slucaj sa Konteom. Nije da nema takvih primera kojima repka posluzi kao odskocna daska. Nijednog naseg selektora ne smatram drugorazrednim, tako da nigde nisam ni napisao da ih izjednacavam.

 

A i generalno kada pocnu EP ili SP, ne kritikuju se bez razloga strani selektori jer vecina njih ne mogu da isprate kvalitet tima. Oni su u poredjenju sa timom koji vode par klasa ispod.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ta'veren said:

Ne amnestiram ih, jos u prvom postu sam napisao da je cinjenica da zaostaju za modernim shvatanjima. Samo po meni ni imena koja vode najjace reprezentacije nisu skroz u toku sa fudbalskim trendovima koji postavljaju klupski treneri. Svako ko od njih nesto vredi nadje angazman u velikom klubu nakon repke kao sto je bio slucaj sa Konteom. Nije da nema takvih primera kojima repka posluzi kao odskocna daska. Nijednog naseg selektora ne smatram drugorazrednim, tako da nigde nisam ni napisao da ih izjednacavam.

 

A i generalno kada pocnu EP ili SP, ne kritikuju se bez razloga strani selektori jer vecina njih ne mogu da isprate kvalitet tima. Oni su u poredjenju sa timom koji vode par klasa ispod.

Vođenje nacionalne selekcije i vođenje vrhunskog tima nisu uporedivi i bezveze širimo priču. Nisu ni isto plaćeni selktori i treneri vrhunskih timova, igrači u selkcijama uglavnom igraju na dobrovoljnoj osnovi dok u klubovima odrađuju masne ugovore. Selektoru igrači dođu na kraju sezone totalno iscrpljeni i za 10-20 dana mora da ih uigra i regeneriše kompletno.

Nema prava na kiks na velikom takmičenju dok poraz Barse od Granade više niko i ne pamti ili remi Juventusa u Firenci.

Link to comment
Share on other sites

To jeste tacno, ali koliko oni stvarno vrede u klupskom fudbalu vidis po CVu selektora. A dosta sadasnjih selektora je dozivelo svoj peak u klupskom fudbalu nekoliko godina ranije ili duze, retko kome vodjenje nacionalnog tima dodje kao odskocna daska ili je to glavni hajlajt karijere.

 

Kako mi imamo bolje trenere koji su napravili nesto u svojim karijerima od sadasnjih selektora i koji prate fudbalske tokove, tako i drugi imaju mnogo bolja resenja od trenutnih selektora. Tako je i u drugim sportovima. Vodjenje nacionalnog tima je drugorazredni posao.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ta'veren said:

To jeste tacno, ali koliko oni stvarno vrede u klupskom fudbalu vidis po CVu selektora. A dosta sadasnjih selektora je dozivelo svoj peak u klupskom fudbalu nekoliko godina ranije ili duze, retko kome vodjenje nacionalnog tima dodje kao odskocna daska ili je to glavni hajlajt karijere.

 

Kako mi imamo bolje trenere koji su napravili nesto u svojim karijerima od sadasnjih selektora i koji prate fudbalske tokove, tako i drugi imaju mnogo bolja resenja od trenutnih selektora. Tako je i u drugim sportovima. Vodjenje nacionalnog tima je drugorazredni posao.

 

 

Jeste tamo gde su klubovi vrhunski ali u zemlji kakva je srbija koja ima dva polukluba i na stotine amaterskih klubova vođenje reprezentacije nije drugorazredni posao. Vešto to pokušavaš da provučeš u celoj ovoj tvojoj priči ali jednostavno mi nismo ni sredina fudbalske Evrope već treći ili četvrti rang i biti selktor nacionalnog tima sigurno nije degradacija.

Istina mi i nemamo mnogo pravih trenera koji rade negd epo svetu sa uspehom. Oni neće u reprezentaciju ne što im je to poniženje već zato što ne mogu da dobiju odrešene ruke da vode nacionalni tim kako misle da treba. Znamo svi da se nameću igrači i da je reprezentacija pretvorena u izlog za prodaju sirovog srpskog mesa. Nisu to treneri izmislili vać čelnici saveza u dosluhu sa menadžerima. Pojedini treneri su se tu vešto ugradili a oni koji su imali barem malo drugačiji stav su oterani.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa eto, ako si sam rekao da je to kod njih drugorazredni posao i da se podrazumeva da oni vode glavnu rec, vidimo da ni tamo nije slika bajna. Pritom ja sam se osvrnuo na njih ne na nas i ko njih vodi i da to nisu glavna imena u svetskom fudbalu nego pozadinci uz par izuzetaka. I od takvih ne mozes da ocekujes da ce da postavljaju nove trendove. Kritike na racun nase reprezentacije su na mestu, samo se zanemaruju u kakvom su stanju druge repke. Kroz fudbal se i najvise vidi koliko smo siromasna nacija a to se naravno preslikava na selektora i ceo strucni stab. Paradoks je misliti da ono sto igraju najjace reprezentacije je vrhunac fudbala. Kaskaju i drugi i neki i za njihovo poimanje igraju dekadentan fudbal, ali nismo da kazem svi u istoj fazi ''razvoja'' i logicno je da mi u odnosu na zemlje koje neguju fudbal kaskamo vise zbog slabije ekonomije.  To sto pricamo mi za nase je vrlo verovatno preslikana prica i za druge reprezentacije, samo su tu standardi visi.

 

Da kazem jos ovo mi imamo Mihajlovica kao jednog od najboljih nasih trenera koji ne moze da se stavi u isti kos sa bilo kojim selektorom iz fudbalski jake zemlje.

 

Ja sam svoje rekao.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ma apsolutno ne može ova tvoja priča da pije vodu, niko i ništa ne može da spreči naše fudbalske radnike da reprezentacije ima dobrog trenera i da igra solidan fudbal. Svaki izgovor za to samo je vetar u leđa ološu koju je zajahao od početka 90-tih i koji nikako neće sam da ode jer zgrće lepu lovu.

Link to comment
Share on other sites

Stvaranje jakog tima je ekstremno komplikovan proces.

Staviti najveća imena u reprezentaciju je u startu osuđeno na propast, pogotovo ako su ta imena loše vođena.

 

Recept u pravom smeru je pokazao Slavoljub Muslin, imao je svoj koncept, jasnu ideju i prilagodio je izbor igrača toj ideji.

Sergej Milinković Savić je zaista sjajan igrač, ali mi imamo Dušana Tadića koji ima učinak na nivou Mesija i Ronalda, nema apsolutno nikakve potrebe za Sergejem.

 

Ludi Krstajić je prilagođavao tim imenima i muzičkim željama Slaviše i njegovih nalogodavaca što je na kraju dovelo do nuklearne katastrofe u Ukrajini.

Link to comment
Share on other sites

Golmani: Marko Dmitrović (Eibar), Predrag Rajković (Rems), Boris Radunović (Verona).

Odbrambeni fudbaleri: Nemanja Miletić (Partizan), Marko Gobeljić (C. zvezda), Aleksandar Kolarov (Roma), Filip Mladenović (Lehija), Nikola Milenković (Fjorentina), Nikola Maksimović (Napoli), Stefan Mitrović (Strazbur), Nemanja Milunović (C. zvezda).

Vezni fudbaleri: Luka Milivojević (Kristal Palas), Saša Lukić (Torino), Nemanja Maksimović (Hetafe), Nemanja Gudelj (Sevilja), Mijat Gaćinović (Ajntraht), Filip Kostić (Ajntraht), Nemanja Radonjić (Marselj), Dušan Tadić (Ajaks), Adem Ljajić (Bešiktaš), Sergej Milinković Savić (Lacio).

Napadači: Aleksandar Mitrović (Fulam), Milan Pavkov (C. zvezda), Andrija Pavlović (APOEL).

 

Spisak za Paragvaj i Litvaniju. Jako tanko na svim pozicijama. Prosto tera da se ne gledaju pomenute utakmice.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Azazelkg said:

Golmani: Marko Dmitrović (Eibar), Predrag Rajković (Rems), Boris Radunović (Verona).

Odbrambeni fudbaleri: Nemanja Miletić (Partizan), Marko Gobeljić (C. zvezda), Aleksandar Kolarov (Roma), Filip Mladenović (Lehija), Nikola Milenković (Fjorentina), Nikola Maksimović (Napoli), Stefan Mitrović (Strazbur), Nemanja Milunović (C. zvezda).

Vezni fudbaleri: Luka Milivojević (Kristal Palas), Saša Lukić (Torino), Nemanja Maksimović (Hetafe), Nemanja Gudelj (Sevilja), Mijat Gaćinović (Ajntraht), Filip Kostić (Ajntraht), Nemanja Radonjić (Marselj), Dušan Tadić (Ajaks), Adem Ljajić (Bešiktaš), Sergej Milinković Savić (Lacio).

Napadači: Aleksandar Mitrović (Fulam), Milan Pavkov (C. zvezda), Andrija Pavlović (APOEL).

 

Spisak za Paragvaj i Litvaniju. Jako tanko na svim pozicijama. Prosto tera da se ne gledaju pomenute utakmice.

 

Zaista je teško gledati reprezentaciju, zaista. Frustrirajuće loš spisak. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...