Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Quote

Ako se on pita, braniće do 45. godine. Poput Đanluiđija Bufona, Italijanu je sad 43, Vladimir – s obzirom da će za mesec dana napuniti 38 – ima još vremena. Promenio je način treninga, kvalitetnije se opravlja, što mu produžava karijeru

 

Ivica Kralj o Stojkovicu..

 

Ja vise ne mogu psihicki da podnesem njegovu igru. Ne mogu da podnesem njegovo ljubljenje lopte, zadrzavanje vremena na jedan nula protiv Surdulice. Jebote bolje da igramo bez golmana nego jos jednu sezonu da ga gledam. Smucio mi se kao pojava, smucile su mi se njegove teatralne izjave.. silovanja, drzavljanstva..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/5/2021 at 10:31 AM, Dragan Mićić said:

Jel igrao sad na pripremama neku tekmu ovaj mali Subotic? On mi je komsija tu iz kraja pa me zanima. Snimio sam da je krenuo na pripreme pa me interesuje kakav je ako je neko pratio. Hvala

Igrao je protiv krakovije, za prethodne dve nisam siguran. Nisam neki poznavalac fudbala ali deluje da mu brzina nije jaca strana i ima neki cudan polozaj tela. Tokom priprema igrao je neki klinac, verovatno isto godiste, koji izgleda mnogo zrelije od subotica. Jos jednom ponavljam da je vrlo moguce da nisam u pravu.

Link to comment
Share on other sites

Svakako jos on nije fizicki spreman za seniore.

 

Mene vise plasi zadnja linija, mi nemamo igraca koji ce da iznese loptu. Sanicanin, Vujacic, Miljkon i Scekic su operisani od bilo kakvog kontakta sa loptom. Urosevic, Jojic i Zdjelar iako su malo bolji od ovih prethodnih itekako znaju da kiksnu i da izgube loptu, desavalo se previse puta na pripremama. Tako da mi sem Natha nemamo nijednog pismenog igraca koji igra u odbrani ili na sredini terena. Protiv ekipa koje igraju visoki presing mi nemamo sta da trazimo, dozivecemo debakl. Ima da nam se svede fudbal na bunarenje neko na Rikarda. 


Taj jos jedan vezni igrac tipa Docic nam treba vise nego hleba. Umesto Holendera koji je najgora greska u istoriji Partizana, trebali smo te pare da ulozimo u njega ili nekog sposobnog domaceg igraca. 

Link to comment
Share on other sites

Vecina se vec slozila da nisi u pravu za Holendera. Decko je placen pola miliona, a npr samo je Miletic placen 300k. Jednostavno si prestrog. Decko je reprezentativac, vec nam se trecina ovog obestecenja vratila. Moze da igra na vise pozicija u napadu. Steta sto je propustio pripreme, ali vec ima plus jer je odlucio da se vrati pre nego sto je morao. I sve na ovo jos domaci igrac.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ne pisem ja to zbog njegovih igrackih sposobnosti. Sasvim solidan igrac..

 

Pisem zbog pozicije, na poziciji krilo/poluspic imamo previse igraca. Kad je dosao u klub imali smo na tim pozicijama: Stevanovica, Jovica, Asana, Sumu, Markovica, Lutovca. Sto je mnogo, mnogo je. A i sad bih pre na krilu nekog bonusa..

Link to comment
Share on other sites

Jovic tada nije bio ni u planu da zaigra, debitovao je mozda tek u decembru. Suma ne moze igrati po krilu, to se videlo u par navrata. O Lutovcu necu ni da pricam, decko je ostao da bi pokrivao desnog beka. Na kraju je odlaskom Asana vracen na svoju prirodnu poziciju.
Ako se ne varam Holender je doveden nakon odlaska Djoleta Ivanovica sto bi moglo da smatra da je doveden kao zamena za njega. A u trenutku kad smo i zvanicno otkupili njegov ugovor Stevanovic je vec prodat, a Asano uradio sta je uradio.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je cirkus. Mislim da jos nije sigurno. Po poslednjoj informaciji jedan bonus, ali mora da igra svih 90min. Ako mora da izadje mora uci bonus.
To je kod nas Jovic, na klupi ce biti Pavlovic, a verujem da ce uvek biti jos neko od ove decurlije. Namece se Milovanovic kao jedina zamena Rikardu.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bombas najavio azdaje pre mesec i po dana, i dalje nista, a sa Dunajskom igramo za 9 dana.

Bas steta sto Stanoje ima uzasan backing, uradio je odlican posao sa poprilicno cudnim rosterom i bas sam se nadao da ce dobiti 2-3 pojacanja na kljucnim pozicijama u ovom prelaznom roku.


Kako bi samo dobro bilo da se Jovetic vrati, pojma nemam koliko je izvodljivo ali siguran sam da bi bio odlican fit i da bi se isplatio u potpunosti.

Link to comment
Share on other sites

Pa jedna od bombi je bio Rikardo. Druga je trebalo da bude ovaj Ngoy. Pominjalo se i neko alternativno resenje, ali nista. Realno nam krilni igrac i ne treba. Nama treba neko umesto Rikarda ili u paru s njim, pogotovo ako bude "efikasan" kao na poslednjoj utakmici. Jovetic bi bio sjajno resenje, ali imao je solidnu sezonu, ima taj ponuda.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Quote

Na kraju tog dugačkog lanca odlučivanja trenutno je Aleksadar Stanojević, a na početku – Dejan Rusmir. Analogno, „šef kuhunje“ prilikom odabira kako se sastavlja meni pojačanja. Glavni skaut Parnog valjka predstavlja prvi filter u proceni da li je određeni fudbaler vredan posmatranja. Jer, od njegovih ruku potiče sve.

„Proces angažovanja fudbalera u Partizanu, naročito inostranih, teče tako što nam ih uglavnom menadžeri nude. Ivici Ilievu, kao prvom čoveku sportskog sektora ili Milošu Vazuri, našem generalnom direktoru. S obzirom da su zauzeti i drugim poslovima, moja uloga je da selektiram šta je od svega ponuđenog vredno daljeg istraživanja. Gledaju se snimci utakmica, prate karakteristike uz pomoć savremenih platformi, Instat skaut ili Vaj skauta. Pod uslovom da je neko zaista ozbiljan gledamo njegovih celih pet utakmica, da bi se na kraju procenili da li je za nas ili ne. Što ne mora da znači da smo u pravu, mora baš dosta stvari da se poklopi. Plus, čak i ako se Ilievu svidi, a Stanojeviću ne – od posla nema ništa. Trener je taj koji poslednji seče“, predočio je Rusmir.

 

:classic_laugh: :Hail:

 

Inace, porazno je koliko lose sve vezano za naprednetm tehnologije i data science izgleda kod nas u klubu. Kao klub koji ima vidljiv disadvantage u odnosu na glavnog konkurenta svake sezone, uopste im ne pada na pamet da smanje taj gap trazeci neke insights kroz dokazane konsultantske agencije koje se bave analitikom i podacima, bilo kada se radi o aktivnostima na trzistu, bilo kada se radi o taktici, skautingu protivnika i ostalo. Sve se svodi na eye test, struku i verovatno pogresno tumacenje napredne statistike na InStatu. 

 

7 hours ago, Alek The Great said:

Jovetic bi bio sjajno resenje, ali imao je solidnu sezonu, ima taj ponuda.
 

 

Sigurno je interesantan mnogim klubovima, ali nema dileme da bi kontakt sa Jovetom morao da bude prioritet za FKP. Pitanje je kakve su njegove ambicije, ima i zabrinjavajucu istoriju povreda koja verovatno smanjuje pool zainteresovanih klubova, barem onih koji imaju vece ambicije od mid-table finish u najjacim ligama. Jedan Jovetic bi doneo mnogo, mnogo vise u sirem kontekstu od Ngoy-a npr, koji iako po odredjenim parametrima deluje zanimljivo, nosio je i respektabilno obestecenje a i godisnju platu. Naravno, ovo pricam iz perspektive Partizana, pojma nemam kako se Jovetic oseca po pitanju povratka. Trenutno jeste u situaciji gde bi neki poslednji djusk na visokom nivou verovatno prioritet.  

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...