Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

6 hours ago, Alek The Great said:

Ljudi, vi ovde diskutujete o tome kao da znate sta se desava njihovim glavama. Ovde se moze diskutovati samo o postupku/posledicama ne i o namerama. Ja zaista ne znam sta je Suma ovde hteo, ali iz ovog ugla ne bih rekao da je pipnuo Sanoga (jos se ovaj hvata za glavu). Dok ne drugom gifu Obradovic stoji nepomican i Sanogo dolazi kod njega i ostvaruje ocigledan kontakt. Da postoji VAR ne znam sta bi bilo u slucaju Sume, mozda kad bi imali drugi ugao. Ali sam siguran da vi Sanogo dobio neki karton, pitanje samo koji.
Treneri su glavni krivci za ovakve akcidente. Juce su obojica bili "aktivni". Prvi je poceo Stankovic sa pritiscima, onda je i ovaj nas. Obojicu je trebalo izbaciti do poluvremena.65c04e559cbd684af998faf7fa8444d4.gif7b7b62d88963296a034097d90b6f84ec.gif

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Uporedite samo intenzitet gaženja i položaj tela, Sanogo okrenut leđima odmah podiže stopalo čim je osetio da je nagazio Obradovića dok Suma sasvim svesno sa intenzitetom koji nanosi teške telesne povrede pokušava da utaba kičmu igraču koji već leži na zemlji. Očigledan primer nenamernog i namernog gaženja.

Link to comment
Share on other sites

Izvini ( da ne ispadne da te stalkujem 😄ali dva dobra GIFa za diskusiju 😴

 

5 hours ago, Alek The Great said:

Ljudi, vi ovde diskutujete o tome kao da znate sta se desava njihovim glavama. Ovde se moze diskutovati samo o postupku/posledicama ne i o namerama. Ja zaista ne znam sta je Suma ovde hteo, ali iz ovog ugla ne bih rekao da je pipnuo Sanoga (jos se ovaj hvata za glavu). Dok ne drugom gifu Obradovic stoji nepomican i Sanogo dolazi kod njega i ostvaruje ocigledan kontakt. Da postoji VAR ne znam sta bi bilo u slucaju Sume, mozda kad bi imali drugi ugao. Ali sam siguran da vi Sanogo dobio neki karton, pitanje samo koji.
Treneri su glavni krivci za ovakve akcidente. Juce su obojica bili "aktivni". Prvi je poceo Stankovic sa pritiscima, onda je i ovaj nas. Obojicu je trebalo izbaciti do poluvremena.65c04e559cbd684af998faf7fa8444d4.gif7b7b62d88963296a034097d90b6f84ec.gif

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Kod gazenja Obradovica, voleo bih da vidim i 10ak sekundi koji su prethodili,  ali mislim da je gazenje bilo namerno i ogromna vecina sudija bi za ovo dala zuti , mozda i crveni,  sasvim zasluzeno... kao i za start u Ip.

 

Kod prekrsaja Sume, posle pada Sanoga jasno se vidi namera da istog nagazi , mislim da ga je zakacio malo ( u prenosu je bio dobar ugao kamere "sa ledja"  😄 )...  ne znam, cist crveni. Imao je kasnije i jedno namerno udaranje Milunovica, pri skoku, pred sam kraj utakmice. 

 

Start Miljkona u prvi mah nije izgledao tako strasan, ali kada se naknadno pogleda, uf 

 

 

4 hours ago, Alek The Great said:

A sve je krenulo od ove situacije. Ocigledno je bio jako bitan aut na sredini terena.emoji2960.png
VAR nam je preko potreban. Ali da se tacno definise sta se, kada i kako gleda.Naravno, nece se gledati ovakvi auti. Ta varijanta centralizovanog VAR-a mi se bas i ne svidja, ali bolje bilo kakav nego nikakav.
I da ne bude ni kao u basketu da mozes gledati da li je npr upucen sut na vreme, ali ne i da li je bila neka druga "povreda" igre.56725c6a26747cb051988f844be905d8.gif

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

Nije ovde počelo. Stankovic je ispizdeo I poceo neartikulisano da se ponasa kmu prvom poluvremenu, kod jednog prekrsaja mislim nad Ivanicem. Tada je I dobio zuti... u ovoj situaciji je Markovic dobio zuti , a Stanojevic , znate već sta 😄

 

btw,  Stanojević je izgubio derbi izmenama u IIp I Stankovic ga dobio takticki. Taotalno nepotrebno uvođenje Markovića   koji je bio minus igrac,  previse losih I netacnih pasova ,  losa kretnja , itd .. kao I uvođenje Jojica.

 

Kada se vec znalo da mi moramo poceti sa dva bezveznjakovica Njegos/Velja, da je Stanojevic rizikovao i poceo sa Sumom od starta,  umesto npr Scekica , ubedjen sam da bi nam dali dva tri u Ip. Suma je juce bio idealan da igra iza napadaca... Ali dobro 😄

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, K.Dot said:

Uporedite samo intenzitet gaženja i položaj tela, Sanogo okrenut leđima odmah podiže stopalo čim je osetio da je nagazio Obradovića dok Suma sasvim svesno sa intenzitetom koji nanosi teške telesne povrede pokušava da utaba kičmu igraču koji već leži na zemlji. Očigledan primer nenamernog i namernog gaženja.

Dobar trol, ali čemu?

16 minutes ago, John Dies at the End said:

Suma je juce bio idealan da igra iza napadaca... Ali dobro 😄

To uvek tako deluje ex post, ali ga gledamo dugo već i mnogo je bolji kada uđe kasnije. Drugo, očekivano je da Stanoje želi da ima opciju za izmenu u drugom poluvremenu. Ako bi Suma i Natho crkli u 60. mogao bi mene da uvede.

Link to comment
Share on other sites

Stanojevic sam sebi dao autogol time sto mu Suma nije startovao. On je ubedljivo najopasniji igrac Partizana i prakticno jedini koji potezom moze da resi utakmicu i da ni iz cega nesto izmisli. Moglo je da se pocne i sa njim i sa Nathom, da se nesto iskombinuje, jer su svakako i Asano i Holender sa loptom totalno bezopasni i generalno su igraci koji ne mogu neku prevagu da naprave u ovakvoj utakmici. 

 

Uz to se previse oslonio na kontre i na to da ce Zvezda ne znam koliko visoko da izadje (a Zvezda visoko u derbiju nije izasla barem pet godina). Partizanova sredina totalno odsutna, okej Zdjelar-Scekic je uigran tandem, ali sa Jojicem od starta dobijas mnogo vise opcija, a Zdjelar je svakako imao koronu, plus bio nespreman. Izmena Jovic-Markovic najveci fail utakmice. Mali je bio najopasniji igrac Partizana u prvom poluvremenu, i on ga izvadi zarad penzosa Markovica koji nije odigrao dobru utakmicu od 2014. godine. 

 

Bas ziheraska priprema derbija, totalno bez osecaja za desavanja na terenu i potpuno pogresno skautirana Zvezda. Okej, protiv Zvezde najbolje prolazi brzina u napadu, jer imaju spore defanzivce, ali ne mozes sebi da pucas u nogu i startujes bez Sume. Mislim daj onda tri atleticara napred i to je to. 

 

Nije se ni Stankovic proslavio, ali je jasno ko dan bilo da Zvezda hoce samo da izgura prvo poluvreme, i da ce u drugom da se uvedu sve raspolozive snage. Znaci, u tom slucaju napadnes u prvom poluvremenu, jer u drugom svakako imas mnogo manje sansi za bilo sta, sto se i pokazalo. 

Link to comment
Share on other sites

Stanojevicu igraju uvek najuigraniji i najspremniji, nema tu nikakvih taktickih zamisli. Meni se svidja takav stav jer prakticno igras svoju igru i zelis tako da kontrolises utakmicu. Tako da tesko da je Suma ikada bio u planu da pocne. A da ne govorimo da bi morao da ga menja posle prvog poluvremena. Suma dolazi do izrazaja kada je svez, a protivnici umorni. Opet kazem, da je Suma dao gol za 1:1, ne bi ni pisali o mogucim greskama trenera.
Nije se Jovic nista posebno istakao, klizao se na terenu kao da nosi patike. Ali Markovic je bio daleko losiji.
Sto se tice onog gazenja, kolega forumas je bas promasio temu. Neposredno pre starta bio je blagi osmeh Obradovica (ne vidi se zbog cega/koga, ali pratio je Sanoga pogledom). I apsolutno je netacno da je odmah pomerio nogu kad je osetio, zadrzao je bar 2sek.
Za Sumu ne znam sta bih rekao. Ne postoji snimak koji bi dokazao da je bilo kontakta. Bar ne za sada. Cak se iz ovog ugla ne moze ni reci koliko su bili blizu jedan drugom. Ali ovo teatralno hvatanje Sanoga za glavu mozda nam govori nesto. Ako je negde trebao da se uhvati to je za desno rame ili ledja.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad bi u zivotu mogao da vratis vreme bilo bi manje losih odluka.

 

Nama je onih 11 bilo zacementirano i mislim da bi se 89% navijaca opredelilo za istu postavu.

 

Sto se tice izmena i reakcija, to je vec interna stvar.

Ne znamo sta se desavalo na terenu, ko je mogao, a ko nije, ko je dobio udarac, ko obnovio povredu, sta je bio dogovor, ko sta pokriva, ko je sta ispunio...

 

Sve u svemu, mi smo imali 14 igraca za derbi (neko bi rekao i manje) i svih 14 su imali dovoljno vrmena za ucinak.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Da je Stanoje znao da se prilagodi ekipi mi bi igrali dve vezane Lige Šampiona za redom još pre 10 godina. 

Ne mislim da je loš trener, ali da je sujetan to jeste i to je pokazao mnogo puta i u Partizanu a i u Paoku odakle ga izjuriše posle mesec dana. 

Nažalost imam utisak da se u Srbiji trenerskim poslom bave obično oni najmanje inteligentni bivši fudbaleri koji jedva sastave rečenicu, možda me utisak vara ali kada gledam po ovim raznim podkastima hrvatske trenere zapitam se da li prolaze neku školu pa ih nauče da komuniciraju normalno ili su jednostavno takvi.

 

Radeći te 2010 za jedan portal često sam prisustvovao tim treninzima pred utakmicu i stvarno mi je bilo malo mučno gledati kako se džiberski ponaša prema igračima kojih da nije bilo ne bi sastavio dva vikenda na klupi. Zato su igrači i plakali za Grantom koji je bio 6 meseci a ne za Stanojem sa kojim su igrali Ligu Šampiona.


Menjaj se Stanoje dok još imaš vremena, sujeta nikom dobro nikad ništa nije donela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako u finalu budemo mi i cigani igrace se ili u rupi ili kod nas... mislim da je novi sad vise puta bio odredjivan za domacina finala ali posto je vosa ispadala ranije onda oni to domacinstvo iskuliraju (prepuste nekom drugom?!) Verujem da ce tako biti i sad

U svakom slucaju ta utakmica protiv vose nam je sledeca najbitnija... pa onda u finalu protiv komsija da bar izadjemo na teren u drugom poluvremenu ako nista drugo

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2021 at 8:29 AM, Alek The Great said:

Sudjenje nije bilo bajno, ali nije uticalo direktno na rezultat. Bilo je gresaka, ali uzevsi neke prethodne derbije za poredjenje bilo je dobro. Da je bilo VAR-a mozda bi bilo i vrlo dobro.
Uvek mozemo da diskutujemo sta bi bilo da je Sanogo ranije dobio zuti, da li bi igrao opreznije, da li bi ga trener zamenio, 
 

Bukvalno su anulirane sve stvari. Kao sto je Sanogo zasluzio mozda 3 zuta, tako je i Scekic (inace igrac koji bi u svakom drugom fudblau, u svakom drugom univerzumu igrajuci za klub koji se ne zove Partizan ili Zvezda) dobijao 3 zuta kartona po utakmici.
Scekic - Sanogo
Suma potenicjalni crveni - Sanogo potenicjalni crveni.

U svakom slucaju sudjenje nije uticalo na rezultat. 

Zvezda je dala gol jer ima boljeg golmana. Ono bi Borjan odbranio, Stojkovio je samog sebe bacio na ugao odakle se ono ne brani. S druge strane Borjan je odbranio ono sto dobar golman brani.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Pa mislim da mora da bude neutralni teren. Moze da ne bude ako se sloze oba finalista. Male su sanse da to bude.

pa zadnja dva finala kad smo se nasli igralo se kod na rajku a pre toga kod nas... ne mora da bude neutralan teren mislim da se isto odlucuje preko kuglica ko ce biti domacin (mada moraju oba kluba da se sloze da pristaju na to)

 

ljudi kakve sudije sta vam je

Edited by ranzo
Link to comment
Share on other sites

Finale treba da se igra tamo gde je najbolji teren, svakako publike nema. A i domaćinstvo treba da se određuje ili kao pre što je bilo reprezentacija na Rajku, kup na JNA ili pre početka sezone i gotovo. 

Pa Čelzi - Bajern 2012 su igrali na Bajernovom stadionu finale čini mi se? Nije se menjao domaćin zato što je Bajern ušao u finale.

Link to comment
Share on other sites

"Место одигравања финалне утакмице Купа Србије одредиће Извршни одбор ФС
Србије имајући у виду да стадион на коме би се играла финална утакмица испуњава
инфраструктурне критеријуме који су прописани за такмичење у Супер лиги.
У случају да се не донесе одлука из става 1. овог члана, финална утакмица се
игра у Беораду, по правилу на стадиону ФК "Партизан". Уколико су финалисти ФК
"Партизан" и ФК "Црвена звезда", путем жреба се утврђује који је клуб домаћин,
односно на којем стадиону се игра финална утакмица. Уколико су финалисти ФК
"Партизан" и неки други клуб, финална утакмица се игра на стадиону ФК "Црвена
звезда". Уколико су клубови финалисти сагласни могуће је да се утакмица игра на
стадиону једног од њих. Уколико се клубови финалисти не договоре, Такмичарска
комисија ФСС жребом утврђује који клуб ће бити домаћин финалне утакмице."

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, ranzo said:

Ako u finalu budemo mi i cigani igrace se ili u rupi ili kod nas... mislim da je novi sad vise puta bio odredjivan za domacina finala ali posto je vosa ispadala ranije onda oni to domacinstvo iskuliraju (prepuste nekom drugom?!) Verujem da ce tako biti i sad

U svakom slucaju ta utakmica protiv vose nam je sledeca najbitnija... pa onda u finalu protiv komsija da bar izadjemo na teren u drugom poluvremenu ako nista drugo

da li je organizator finala fss ili klub koji se prijavi i dobije organizaciju?

ako se neki klub prijavi da bude organizator, a zatim odustane trebao bi da dobije neku kaznu. makar simbolicnu.

Link to comment
Share on other sites

Meni je bio cudan nacin na koji je gospodin iz Radnika mesao one dve loptice koje odredjuju domacina kad su ubacene u posudu - stidljivo vrhovima prstica.
Nije ni to problem da isti gospodin nije mogao da vidi sta je u kuglici. Ali ako je hteo mogao je lagano da isprati koji papiric je u koju kuglicu vracen jer se odvijalo neposredno ispred njega.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alek The Great said:

Meni je bio cudan nacin na koji je gospodin iz Radnika mesao one dve loptice koje odredjuju domacina kad su ubacene u posudu - stidljivo vrhovima prstica.
Nije ni to problem da isti gospodin nije mogao da vidi sta je u kuglici. Ali ako je hteo mogao je lagano da isprati koji papiric je u koju kuglicu vracen jer se odvijalo neposredno ispred njega.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Nije ih miješao nego je samo prstima pratio naknadno ubačenu kuglicu u kojoj je bila Zvezda. I svi su znali da je unutra Zvezda.

Da li je bilo namjerno, ne znam. Ali je jasno da je ovo na granici regularnosti. Najblaže rečeno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako pored živog Ostoje i Vučele da tražim od novinara da isteruju pravdu? Sve i da je namešten žreb? 
Ljudi gutaju priče oko Ostojine evrolige koju već godinu? U FK rasulo već godinama, pa možda čak od sredine devedesetih. Promenilo bi nešto da osvojimo sada 4 uzastopne titule? Opet bi se svako leto krpili i rasprodavali sve što imamo.

 

Dok u klub ne dođe neki Mađar, Slovak, Japanac, sa lovom nema od fudbala u Srbiji ništa. Evropa je svima nama merilo a tamo teško da će skorije neko nešto da uradi.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...