Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

I Sanogo i Scekic samo pokazuju kakav je nas fudbal, i sta je nas derbi.
Obojica su zasluzili barem po 3 zuta kartona.
Jos tu kad dodas Zdjelara...
Ovo zapravo onda nije ni toliko los derbi bio.

Partizan igra brze u napadu, i nisam siguran da je slabiji tim od Zvezdinog.
Ali ima jos uzasnije bekove nego Zvezda. 
Obradovic nije netalentovan igrac, onaj centarsut pred kraj meca, kako je tu vodio loptu, taj balans, vidi se da je to u sustini dobar igrac (nekad bio). Ali ovo je sad bas razoren igrac.
Miljkovic nikad nije ni bio igrac.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Knipex said:

Ne brate, nego se jedna stvar potencira a druga se i ne pominje.

 

Ne videh te silne žute i crvene za Sanoga osim onog žutog kad je Holender pogodio prečku. Sa druge strane slažeš li se da je Suma trebao dobiti direktan crveni karton zbog namernog udaranja protivnika na zemlji?

Iskren da budem, gledao sam mali deo derbija i to na preskoke i u nekoj gužvi da bih mogao da dajem neku ocenu o bilo čemu globalno. Sanogo jeste zaslužio žuti u prvom, što bi uticalo na njegovu igru, kao jesenas, npr.

 

Što se tiče Sume, moraću da vidim ponovo i to usporeno, delovalo mi da je uletao u duel, dok je ovaj padao pa da ga je udario kolenom. Neoprezno, svakako, ali kažem, moraću da pogledam da bih video da li je namerno i kakav je udarac bio.

 

Međutim, ako se potencira nešto što se (možda) dešavalo tokom cele utakmice, ne znam kako može da se izjednači sa potezom na samom kraju. Ne znam ni zašto bi se izjednačavalo ili pominjalo zajedno.

Link to comment
Share on other sites

Pa možda bi trebalo da pogledaš celu utakmicu pa sagledaš da li je uopšte realno to što se piše. Mislim, naravno da nećeš to uraditi jer nisi mazohista. Ne pratim grobarske stranice ali sam siguran da i tamo ima likova koji seciraju pojedinačne situacije pa ćeš sigurno naleteti na te Sanogove žute i crvene kartone koji se pominju ovde. Ja ih ne videh, osim onog žutog koji sam već pomenuo. 

 

Naletećeš, možda i na sliku Falćinelijeve noge, eno ima na našoj temi. Dobio Miljković žuti za to. Po meni taman kako treba, ali Jokić u analizi suđenja reče da to nije za žuti, kao ni pomenuti start Sanoga. Izgleda da nemamo svi isto shvatanje pravila igre.

 

Elem, Partizan ništa nije uradio u drugom poluvremenu. Osim šanse Sume u 89. minutu videli se niste. I onda kreće kuknjava na suđenje, koje je bilo loše ali koliko za vas isto toliko je i za nas. Pitanje je samo kroz koje boje gledaš...

Link to comment
Share on other sites

Sudjenje nije bilo bajno, ali nije uticalo direktno na rezultat. Bilo je gresaka, ali uzevsi neke prethodne derbije za poredjenje bilo je dobro. Da je bilo VAR-a mozda bi bilo i vrlo dobro.
Uvek mozemo da diskutujemo sta bi bilo da je Sanogo ranije dobio zuti, da li bi igrao opreznije, da li bi ga trener zamenio, da li bi ga npr zamenio Gavric ili Gobeljic... O ovome svemu ne bi ni raspravljali da je Suma dao gol na kraju. Verovatno ne bi ni raspravljali da smo dali gol u prvo poluvremenu kad smo bili relativno bolji i konkretniji. Zato je krivica za poraz samo na nama. Stanojevic nije izvrsio dobre izmene tj. one nisu donele nista. Jovica je morao da zameni jer je mali padao/klizao kao Bambi na ledu. Mozda nije morao da izvodi Natha, mogao je sacekati jos malo, mogao je prvo probati sa Jojicem/Sumom umesto Zdjelara ili Scekica.
Sto se tice te reakcije Sume, jeste se "ritnuo", ali ja nisam video da je bilo kontakta. Gazenje Obradovica od strane Sanoga je bilo za zuti karton i da je bilo VAR-a verovatno bi ga i dobio.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako to misliš da nisam mazohista? :classic_biggrin:

 

Naravno da ću pogledati, jer sam rekao da me zanima kako ćemo izgledati protiv pristojne evropske ekipe. Iz onog što sam uhvatio video sam ok delove ali i neverovatne trenutke panike uz puno grešaka u najosnovnijim potezima, kao i neke spavače na terenu, pa se nadam da će to konačno pokazati sa kojim igračima bi trebalo raskrstiti.

 

Kad smo već kod suđenja, stigao sam jutros da vidim prvih 15-ak minuta i mogu da potpišem da ukoliko je Rodić napravio sva tri faula u nizu između početka 11. i 13 minuta, trebalo je da leti napolje već tada. Najčistiji mogući žuti je oprošten za start nad Asanom na samom početku 11. minuta što je dalo dozvolu da može da se nastavi sa lomljenjem pa je žuta karta usledila tek nakon tri krljatorska starta. Ali, o tom - potom.

 

Na stranu sve to, da se vratimo na početak diskusije. Na ovoj temi je napisano svega nekoliko postova juče. Zaista ne vidim razlog da se nakon jednog od prvih punog jeda o suđenju i Sanogu uleće sa drugom temom u cilju izjednačavanja. Ako smatraš da je napisana glupost ili je prijavi ako krši pravila foruma, traži da se tvrdnja podupre dokazima ili navedi iste kao argument da nije tačno to što je napisano. Ti si gotivan lik i lepo je raspravljati s tobom, međutim, Stiletto je potpuno u pravu o zapišavanju teme. 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta bih ti rekao ali evo imaš Alekov komentar iznad pa uporedi sa Stiletovim i ostalim od juče. Sa Alekovim se većinom slažem, osim ovog oko Sume jer se i za samu nameru udaranja dobija karton. Takođe i oko ovog gaženja Sanoga bi se moglo raspravljati, ali bi se mogli i složiti. Meni je izgledalo da ga nije ni video dok se kretao ali ću pogledati opet. Pretpostavljam da ima do toga što su juče pisani komentari vruće glave pa se pominje i napuštanje foruma.

Link to comment
Share on other sites

U vezi starta Sume, ono je za žuti jer je neoprezno išao na igrača. Sanogo je kolenom pomerio loptu u padu pa je Suma uleteo u njega dok pada. Da ga je nagazio posle ovaj bi odskočio i previjao se, vidi se da je Suma jače zgazio na travu u besu.

Edited by Barkley#34
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Barkley#34 said:

U vezi starta Sume, ono je za žuti jer je neoprezno išao na igrača. Sanogo je kolenom pomerio loptu u padu pa je Suma uleteo u njega dok pada. Da ga je nagazio posle ovaj bi odskočio i previjao se, vidi se da je Suma jače zgazio na travu u besu.

 

Jace zgazio travu? 🙂

 

Voleo bih da imamo i neki drugi ugao pa da potvrdimo, ja nisam bas siguran da je to tako bilo... mozda ga je delimicno promasio, mozda samo potkacio, ali namera, zelja da ga "opauci" (copyright: Djordje Pantic) je evidentna. 

 

I rekao bih da Sumi to nije prvi put, on dodje nesto kao Kanga kod nas, sibica koja se lako zapali. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Barkley#34 said:

U vezi starta Sume, ono je za žuti jer je neoprezno išao na igrača. Sanogo je kolenom pomerio loptu u padu pa je Suma uleteo u njega dok pada. Da ga je nagazio posle ovaj bi odskočio i previjao se, vidi se da je Suma jače zgazio na travu u besu.

 

Želim da verujem da samo nisi dobro pogledao snimak. 

 

Namera Sume da udari Sanoga đonom po leđima je toliko očigledna na snimku da nema šanse da bi neko ko se smatra za objektivnog forumaša napisao ovako nešto. Promašio ga je samo pukom srećom. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Počelo je od namernog gaženja Sanoga a došlo se do namere gaženja

 

Da, Suma jeste prznica i zbog toga je npr. u NS dobio crveni, ali ja ovde vidim samo uletanje, tj. prekasno zaustavljanje kao posledicu malo oštrijeg starta i ''dečje treskanje'' nakon sudijskog zvižduka. Dok ne vidimo snimak iz drugog ugla sve ostalo je čista špekulacija a za to se ne dobija crveni.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Barkley#34 said:

Počelo je od namernog gaženja Sanoga a došlo se do namere gaženja

 

Da, Suma jeste prznica i zbog toga je npr. u NS dobio crveni, ali ja ovde vidim samo uletanje, tj. prekasno zaustavljanje kao posledicu malo oštrijeg starta i ''dečje treskanje'' nakon sudijskog zvižduka. Dok ne vidimo snimak iz drugog ugla sve ostalo je čista špekulacija a za to se ne dobija crveni.

 

Nije nikakva spekulacija, snimak postoji. To što ti odbijaš da vidiš šta se desilo, ne znači da se nije desilo. 

 

EDIT: Ali sad kad ponovo vidim ovo "jače zgazio travu u besu", malo sam u fazonu, jbt s kim se ja raspravljam. 

Edited by Tunji Awojobi
Link to comment
Share on other sites

Evo gledam 36 puta i ne vidim da pokušava da ga zgazi po leđima dok još pada (ne znam ni kako se to radi, a tek ne vidim da pokušava da ga šutne, što je takođe navedeno). Kda sam prvi put video snimak mislio sam da kreće da ga zgazi na ruku ali sam posle video da su ruke potpuno na drugoj strani. Vidim ga da se treska i u tome širi ruke i okreće se prema sudiji u fazonu ''koji faul''. Rekoh, mislim da bi snimak iz drugog ugla bolje pokazao šta pokušava da uradi, do tada sve je špekulacija. Ali pristajem na to da se ne slažemo. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, vi ovde diskutujete o tome kao da znate sta se desava njihovim glavama. Ovde se moze diskutovati samo o postupku/posledicama ne i o namerama. Ja zaista ne znam sta je Suma ovde hteo, ali iz ovog ugla ne bih rekao da je pipnuo Sanoga (jos se ovaj hvata za glavu). Dok ne drugom gifu Obradovic stoji nepomican i Sanogo dolazi kod njega i ostvaruje ocigledan kontakt. Da postoji VAR ne znam sta bi bilo u slucaju Sume, mozda kad bi imali drugi ugao. Ali sam siguran da vi Sanogo dobio neki karton, pitanje samo koji.
Treneri su glavni krivci za ovakve akcidente. Juce su obojica bili "aktivni". Prvi je poceo Stankovic sa pritiscima, onda je i ovaj nas. Obojicu je trebalo izbaciti do poluvremena.65c04e559cbd684af998faf7fa8444d4.gif7b7b62d88963296a034097d90b6f84ec.gif

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cooper said:

Ali nije ga Sanogo video, bilo je slučajno.

Pa nemate stida.

I na drugom gifu Suma nije video, jel? 🙄

Sudjenje je podleglo pritisku trenera, obojica su trebali letjeti van do poluvremena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, bistru vodu mutim said:

Sanogo bi, kod Colline barem, za ovo dobio crveni.

A Soumah ako ga je zgazio ja hitno moram kod okuliste. Nije imao ni namjeru, vidi se da je frustriran što je dosuđen faul.

jO tO nO vidim tOko :59:

  • Like 3
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

A sve je krenulo od ove situacije. Ocigledno je bio jako bitan aut na sredini terena.[emoji2960]
VAR nam je preko potreban. Ali da se tacno definise sta se, kada i kako gleda.Naravno, nece se gledati ovakvi auti. Ta varijanta centralizovanog VAR-a mi se bas i ne svidja, ali bolje bilo kakav nego nikakav.
I da ne bude ni kao u basketu da mozes gledati da li je npr upucen sut na vreme, ali ne i da li je bila neka druga "povreda" igre.56725c6a26747cb051988f844be905d8.gif

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...