Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

2 minutes ago, Alek The Great said:
26 minutes ago, ranzo said:
ma kakav stoper
nama bre treba bar 5 - 6 pojacanja ali pojacanja a ne menadzerske kombinacije
plus zamena kompletne klupe

Ko je u ovom timu menadzerska kombinacija?

Vitas, Scekic, Uroševac...

Link to comment
Share on other sites

Zar nije pre par dana Gvardiola iz Crne Gore rekao da ovaj tim moze da se takmici u ligama petice bez problema? Sad ce izgovori teren, protivnici sudija. Kako nije sramota prevaranta?

 

Ostojicev centarsut nista ne znaci. Urosevica kad vidim da krene da dribla, meni nije dobro toliko da me prikljucuju na respirator. Vitas drvoseca klasicni, Ostojic je vec mator cak i za rezervnog beka. 

 

Zeko lopove i Djuro vratite nam se. Nisam verovao da cu ovo da kazem, ali Babovic je Ronaldinjo za Scekica, Colica i Sumu. Na te grane smo spali.

Link to comment
Share on other sites

To sto pojedini igraci nemaju kvalitet za Partizan ne znaci da su menadzerske kombinacije.
Urosevic je primera radi dosao da bude rezervni bek i to mozda cak i treci. Konkurencija su mu bili Antonov, tada na pozajmici i Sehovic. Mislim da je El Munir vec bio u odlasku tada. Kako su za ovog prvog 400k obestecenja bilo puno za platiti, a drugi nije zadovoljio ni kriv ni duzan postao je prvi levi bek. Mislio sam da ce dolaskom Rajka da padne u drugi plan, ali decko daje maksimum, bori se i izgleda da trener to voli. Inace pre dolaska u Napretku je igrao levo krilo.
Scekic je dosao posle sezone u Turskoj gde je odigrao puno utakmica i dao po gol Besiktasu i Galati sa epitetom reprezentativca. Mozda bi nekoj gubitnickoj ekipi dobro dosao takav igrac, ali ne i Partizanu. Igrac, cak i na toj poziciji mora da ume da odigra napred sa loptom.
Vitasa smo zeleli jos dok je bio u Radu, ali tada nismo mogli da pariramo Gentu. Posle je solidno igrao u Mehelenu. Jednostavno nema dovoljno dobrih domacih igraca na toj poziciji.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Cooper said:

Pa nije jedini.

I Deki, Radonja, Miloje, Sćepa, Avram Grant...

 

Nije jedini, ali se on žestoko borio protiv dotičnih.

Neka me neko podseti, valjda je bio na skupštini protiv njih, pričao da su upropastili klub itd. I sada promenio ploču....

Oprosti ako sam pobrkao, ali čini mi se da je tako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vuletic predsedavao, Milosevic ga prekidao jer nije bilo kvoruma. On kao clan skupstine je cini mi se bio za Bjeku.
U sustini i kad je dolazio ja sam nacuo da se i nije puno ocekivalo. Dosao je da mu se ucini Valjda je bio u nekoj frci sa novcem, izgubio neko nasledstvo...tako se bar suskalo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

To sto pojedini igraci nemaju kvalitet za Partizan ne znaci da su menadzerske kombinacije.

pa sta ce u partizanu ?!

 

30 minutes ago, Jakob Aman said:

Savo mora otići za početak.

A potom i remont kompletne odbrane.

ne

za pocetak mora otici uprava !

a o savi otom potom

Link to comment
Share on other sites

Apsolutno NE !

Igrac da bi igrao u pfc-u mora da poseduje kvalitet za to, znaci to pod broj jedan pa sve ostalo, to vazi i za igrace na terenu i za klupu, nema ali nema ako tako ili nikako... Naravno desi se greska sa nekim igracem ali taj igrac kad je dolazio morao je da pokaze kvalitet koji odgovara partizanu e sad zasto se nije uklopio, snasao sta kako to je druga prica... 

Kako nema resenja ?! Uvek ima resenja ali treba traziti, toliko drzava, toliko liga, evropa, afrika, latinska amerika... i bas nigde nema igrac da se poklopi kvalitet i platezna moc, ma nije valjda

To sto mi dozvoljavamo da nas svaki prelazni rok ove partijsko tajkunske nakaze prave budalama to je drugo

Link to comment
Share on other sites

Eh da je ovo premier liga pa da mozes da dovedes 15 stranaca. Mislim mozes ti i ovde, ali samo 4 ce igrati. Ako je reseno da Natho, Suma, Asano i Sadik ostanu vise nije bilo mesta. Ovog Banjaka sto su doveli znaci da ce neko nekad da odmara ili naravno da dobije pasos.
Ja sam apsolutno protiv za ovo ogranicenje stranaca. Treba mozda povecati broj ovih klinaca i nekako im "zabraniti" da mogu da odlaze pre recimo 23-e godine. Znam da je ovo 21. vek i da je to verovatno nemoguce, ali mislim da bi bilo delotvorno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Eh da je ovo premier liga pa da mozes da dovedes 15 stranaca. Mislim mozes ti i ovde, ali samo 4 ce igrati. Ako je reseno da Natho, Suma, Asano i Sadik ostanu vise nije bilo mesta. Ovog Banjaka sto su doveli znaci da ce neko nekad da odmara ili naravno da dobije pasos.
Ja sam apsolutno protiv za ovo ogranicenje stranaca. Treba mozda povecati broj ovih klinaca i nekako im "zabraniti" da mogu da odlaze pre recimo 23-e godine. Znam da je ovo 21. vek i da je to verovatno nemoguce, ali mislim da bi bilo delotvorno.

 

Mislim da bi mogao da se nadje kompromis i da bi to bilo 6 stranaca (ili 6 igraca koji nisu iz tvoje skole i nemaju drzavljanstvo).

 

Sto se tice zabrane, bukvalno 95% ljudi oko fudbala se i mota tu samo da bi prodali mlade talente. To je i citav smisao klubova. Gledati to ovako - igraci jedva cekaju da odu i to im je psihicki motiv da se bave fudbalom, jer sanjaju o milionima i Realima, a ako vec ne moze onda o nekom Napoliju ili Monacu. Menadzera ovde ima najvise i oni zaradjuju samo od prodaje igraca za koga mozes da kazes "sad nije toliko dobar, ali mlad je, obecava". Uprave klubova su tu da uzimaju pare od prodaje igraca. Sa uvodjenjem zabrane bi svi oni odustali od fudbala, jer sta ce oni tu?

 

Najveci problem je liga. Povecava se broj klubova na 20, a samo dva kluba imaju problema sa brojem stranaca. Samo dva kluba imaju kakve - takve uslove, samo tri dobijaju ozbiljnije pare od drzave, stadioni i tereni su najgori krs, nema jakih meceva. Mislim, to je problem i za mnoge druge klubove iz jacih liga. Resenje bi bilo stvaranje zajednicke lige nekoliko zemalja i to bi automatski podiglo kvalitet klubova koji imaju para da ulazu, a oni koji nemaju ili nema ko da im da bi ostali da igraju u domacim ligama.

Link to comment
Share on other sites

Ali i ta liga bi morala biti održiva i ne bi trebala biti nostalgična. Neke stvari očigledno nisu zrele i to je to.

 

Možda je preambiciozno, ali treba formirati nelu ligu u kojoj bi učestvovale ekipe iz Mađarske, Srbije, Rumunije, Bugarske, Severne Makedonije i Grčke. Možda ne iz svih ovih zemalja, ali neka kombinacija koja bi bila održiva. 

Link to comment
Share on other sites

Ogranicenje stranaca favorizuje ekipu koja trenutno ima veci monopol nad domacim igracima. Trenutno je to CZv koja moze dovesti veci broj kvalitetnih domacih mladih igraca.
Ni ta regionalna liga nije u interesu tih ljudi. Moglo bi da se desi isto kao u kosarci. Ta liga daje izlaz u Evropu i popune je npr 3 hrvatska i 1 rumunski klub. Kako ce se popunjavati onda budzeti ako se ne igra u Evropi?! Rekao bih da je jedno resenje privatizacija, ali ako se uradi po spanskom modelu, kao sto se nagovestavalo, bojim se da nece puno toga promeniti.

Link to comment
Share on other sites

Partizan ima problem jer je tesko napraviti tim da uspesno igra na dva fronta.

 

U LE se ekipa brani i igra na kontre, a u LLSL se ocekuje da stalno napada. Zato je Partizan tako dobro izgledao u grupi LE, a tako lose izgleda u LLSL. I to je problem, jer mozda je tebi svake sezone osigurana Evropa, ali to placas nekonkurentnom ligom i sezonom koja je osudjena na propast ako nisi prvi.

 

Barem bi u nekoj zajednickoj ligi isplivao i kvalitet Milosevica kao trenera i kvalitet napada Partizana i u toj ligi neko 2. ili 3. mesto uopste ne bi bilo neuspeh.

 

Sto se tice stranaca, to je problem i za Zvezdu. Sta kad odu Rodic i Gobeljic? Vec sad nemaju koga da dovedu kao zamenu za Degeneka. Cetiri stranaca je malo za iole ambiciozniju ekipu u Evropi. Partizan bi tu cak i mogao da bude u prednosti da lopovcine iz uprave ne prodaju svakog za koga postoji interesovanje.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Nije to baš pravo objašnjenje. Više grešaka pravimo tamo gde nam je odbrana pod manjim pritiskom, što je nonsens. Pojačanom odbranom u Evropi se kriju mane nekih igrača, koje jasno postanu vidljive na domaćim livadama. To bi treneri trebalo da isprave/promene igrače, što je njihov veliki minus.

 

Zatim, iz aviona je vidljiva razlika u pristupu utakmicama, iz čega proizlazi nedisciplina i pad koncentracije.

 

Inače, odavno sam za to o čemu priča Borivoje, samo što Uefa nije baš blagonaklona prema tim idejama. Ima nekih najava da će pokušati Belgijanci i Holanđani, pa ako se to ostvari, možda u nekoj perspektivi i mi uđemo u tako nešto.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Alek The Great said:

Trenutno je to CZv koja moze dovesti veci broj kvalitetnih domacih mladih igraca.
 

Ne sporim da smo trenutno platežno sposobniji, samo ne znam koga mi to od mladih domacih talenata dovedosmo? Koga god smo hteli od mladih zapalio je preko grane i oladio nas. Mozda jedino Njegoš i delomično Vulić, doduše ovaj prvi je menadžerska kombinacija veka. Sve ostlao što smo dovodili je bila LLSL škart ekipa poput Vukana, Simao Sabrose, Vidića, Vasiljevića, Jovančića. Nas drže ti povratnici, a nadamo se da ćemo i kojeg klinca uskoro lansirati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...