Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

1 hour ago, Barkley#34 said:

Ne znam da li si najbolje razumeo izjave. Cenim da aludiraju na priče po medijima i mrežama po kojima je zaista do juče Šarleroa predstavljan kao ultra jaka ekipa, a nakon utakmice je išla priča da baš i nisu nešto. 

 

Ja nisam primetio da se mnogo pisalo o tome da je Sarloa prejaka ekipa a ni da se sad insistira na tome da oni nisu nista posebno, ali cak je i to nebitno. Izgubis, a pricas o kvalitetu, o nametanju svoje igre, o pariranju i kontrolisanju utakmice, o tome da si pokazao kako "mozes"...A svi imamo oci i vidimo sta se desava na terenu. To je jedan uzasan alibi koji pokazuje do kakvog nivoa defetizma smo mi stigli. Ej, izgubili smo u nekom nebitnom kolu kvalifikacija, ali bili smo super, majke mi; i to sto smo ispali nas ne dotice, "okrecemo se obavezama u domacem sampionatu"...Govorim o oba kluba, nebitno sad sto je ovde Partizan u pitanju, nista drugacije nije u Zvezdi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, John Terry said:

Vi cete sada biti daleko konkurentniji za titulu od Zvezde, pod uslovom da i Zvezda ne ispadne i da ne rasprodate glavne igrace. Naravno, ne uzimam u obzir faktor FSS i da li su tu posla cista, jer za normalan razgovor jedino mozemo diskutovati o onome sto se vidi na terenu. 

 

Partizan nema tim za dva fronta, ali prvu postavu verovatno ima malo jacu od Zvezdine. Zvezda ima vise dobrih igraca, mada kako je krenula sad rasprodaja po kilogramu, videcemo.

 

Crvena zvezda je i ranije igrala grupe LS, pa to nije smetalo da bude ubedljivo prva.

 

Ne slazem se ni da Partizan ima prvu postavu jacu od Zvezde. Partizan ima tih 6 dobrih igraca na sredini terena i u napadu, ali sve ostalo im je dosta losije. Crvena zvezda ima Kataia, Kangu, Sanoga, uz domace igrace koji su bolji od Partizanovih.

 

Takodje, tim Partizana je dizajniran za grupe LE, videli smo da protiv protivnika koji se stalno brani uopste nije toliko efikasan.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem ove upise da Stanojevic nije odgovoran za poraz. Pa ko je onda? Da li je neki igrac kiksirao strasno pa ja Sarlroa samo zato prosao? 

 

Stanojevic (ili da je ostao i Savo) je odgovoran, naravno. Vise ili podjednako koliko i svi igraci zajedno. Nikako manje od njih ili manje od nekog pojedinca. To je uloga i odgovornost trenera. ON ih je birao da igraju tu utakmicu.  

 

Uz sve to ON je doveo onog nesretnog Miljkovica a oterao Miletica. ON je oziveo Jojica Lolu (kod Save mislim da nije ovoliko odigrao koliko je kod Stanoja - mozda gresim, tako sam neki utisak stekao - secam se da je kod Save uglavnom bio izmena kojom se trosi vreme dok ga je Stanoje stavio cak i kao startera i kapitena valjda protiv Zlatibora).  

 

 

Druga stvar koju ne razumem - kako je Savo bolji od Stanojevica? Mislim, nije Stanojevic neki fudbalski mag, ali se Savo prakticno tek ispileo iz fudbalske akademije sa trenerskom diplomom... To poredjenje Savo vs. Stanoje je kao kada bi tamo neke 2012. godine uporedjivao Jokica i Divca. 2012. godine, niko ne bi rekao da je Jokic bolji, ali da ce biti bolji mozda bi rekao neki mali procenat ljudi... A tek sada se moze reci da jeste bolji od Divca. 

 

 

 

Sta ce biti dalje sa timom? Ako sada ne prodaju Sadika, dosta rizikuju, ali nema gotovo nikakve zamene. Asano i Suma takodje mogu dobro da se prodaju sada. Ostali, tesko, a i nema smisla bas za dzabe prodavati. Za ove U21 igrace, ne znam, ne pratim i vasu mladjariju. Mozda tu bude prodaje ali to bi bilo steta, sada im treba dati sansu. Prelazni rok jos traje. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ruby Rhod (koji lebdi) said:

Ja nisam primetio da se mnogo pisalo o tome da je Sarloa prejaka ekipa a ni da se sad insistira na tome da oni nisu nista posebno, ali cak je i to nebitno.

Pisalo se i još se piše ali nije ni bitno. Slažem se ono za alibi, ima toga, ali nije baš preterano.

Just now, MetalHead said:

Ahahaha Lolu naravno 😄

 

Jojic mi u glavi bio jer se pominjao njegov povratak... 

Bilo je jasno, ali simpatično. :wink2: NIsam ni ja bio srećan zbog toga, ali mora i on nešto da pokuša, isproba. Jeste da trener uvek ima odgovornost za poraz, ali ne bih ga sada stavljao u prvi plan. Na kraju krajeva, on je malo i zategao odbranu za ovih par nedelja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hteo sam da sacekam par dana, da mi se ohladi glava i da dam mislenje o porazu.

 

Najpre, Aleksandar Stanojevic nikako nije kriv za ovaj poraz!

Postoje ogromni problemi u samom igrackom kadru. Igraci su jako ograniceni, jer da nisu ne bi igrali za Partizan trenutno.

 

* Klupa nam je kraca od suknji voditeljki jutarnjeg programa. Ekipa igra vec skoro mesec dana bez ikakve pauze i bilo je ocekivano da se desavaju kiksevi usled umora. Problem je sto imamo okej prvu postavu, ali zamene su u rangu FK Brzi Brod. Sve nam govori kad je Lola Smiljanic koji krstenu utakmicu nije odigrao deset godina u protokolu za najvazniji mec u sezoni. Jednostavno kvalitet zamena je na toliko losem nivou da je to nemoguce.

* Recimo da se desi da su Natho i Suma na terenu i jedan od njih mora da izadje jer mu je dusa u nosu. Njih nema ko da odmeni ni 2% i jedino mogu da udju ili limitirani Scekic ili splavar Lola.

* Ma koliko da je Sadik ogranicen igrac, Matic uspeva da bude deset puta gori od njega. On nista nije pokazao za ovo vreme koje je proveo u Partizanu. Mi imamo pola coveka u napadu.
* Asano nema nikakvih fudbalskih kvaliteta, sem brzine. Sut mu je nikakav, i iz nekog razloga uvek sutira po zemlji. O nekom krstenom centarsutu da ne pricam.

* Tacno se vidi da Sadik nije prosao nikakvu fudbalsku skolu. Ima veliki talenat, ali sve to je jako nedefinisano. On ne razmislja fudbalski, vec sve nesto improvizuje. Kad primi loptu, umesto da krene prema golu on krece prema korner zastavici i kao jedini spic tu se izgubi. Fizicki je jako inferioran, i njegova jedina taktika jeste da se dokopa sesnaesterca i tu nekako padne (zbog toga je bio i najuren iz Rendzersa). Cak i da dobije neki upotrebljiv centarsut, igra glavom mu je nepostojeca.

* Suma je eksplozivan igrac, i on nije za vise od 15-20 minuta po utakmici. Uvek pravi taj potez vise dok dribla, a to ne bi smelo da se desava igracu koji se priblizava tridesetoj godini.

* Markovicu se zadnjica vuce po terenu, toliko je mlak i neupotrebljiv. Lopta se odbija od njega, i sad samo moze da se pridruzi Loli Smiljanicu na splavu.

* Neko krsteno pojacanje tek sad necemo dobiti kad smo ispali iz Evrope. A dobra stvar je sto se sada igra samo po jedna utakmica nedeljno i nadam se da tim moze da izdrzi taj tempo bez nekakvih povreda.

* Urosevica i njegovo fudbalsko znanje ne bih da komentarisem jer su kolege sa foruma to iskomentarisale milijardu puta i sve to stoji.

* Stojkovic je odavno zreo za penziju, sutira mu se jednom po mecu na gol i on to uspe da primi. Imam veliko poverenje u malog Popovica, i siguran sam da malo poradi na samopouzdanju bice on dobar golman. Mali je bacen u vatru zbog debilnog pravila. Ostavite to dete na miru dete je pouzdan golman, dete je iskusan golman.

 

Sada za zakljucak, cini mi se da lepo mozemo da se okrenemo nasoj ligi jer sam uveren da ova ekipa moze da igra barem na tom jednom frontu + kup.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Sir Alex Ferguson said:

Fizicki je jako inferioran

 

?

 

Sadik je značajno potonuo u poslednje dve-tri nedelje, da li zbog umora, sitnih povreda, promaje u glavi, činjenice da je ozbiljno skautiran i da se odbrana protiv njega posebno sprema, nečeg petog ili kombinacije svega toga, ne znam. Svakakve stvari mogu da se napišu za njega gledajući samo poslednje dve utakmice, ali ocenjivati ga na osnovu toga kao igrača nije ispravno. Sadik je bez konkurencije najbolji igrač Partizana. Po ukupnom kvalitetu, statistici, uticaju na dešavanja na terenu i rezultate, konstantnosti, ceni, potencijalu - by far naš najbolji igrač. To što ja obožavam Natha kao nekog čija igračka inteligencija prevazilazi zbir svih ostalih u timu, ne menja činjenicu da su njegove genijalnosti postale suviše retke i da njegova korisnost u napadu već odavno ne pokriva rupu koju ostavlja defanzivno. Suma je, što se tehnike tiče, igrač za lige petice, ali i on je izrazito nekonstantan, a uz to nema ni liderski ni pobednički mentalitet, plus igrački IQ vrlo nizak. I, po meni najveći problem, završni pas i realizacija su mu najslabiji segmenti igre. To su razlozi zašto je Sadik najbolji igrač Partizana.

 

Što se njegovih vrlina i mana tiče, tačno je da je i dalje prilično sirov i da mu nedostaje finalna obrada. Međutim, i bez toga on ima mnogo kvaliteta. U stanju je da izdrži desetine duela tokom meča, da igra stalno sa igračem na leđima i da dobije većinu tih duela, i da uz to igra ozbiljan presing i odrađuje defanzivne poslove na visokom nivou. Tako da stvarno ne razumem kako je to fizički inferioran. Te njegove improvizacije nisu uvek loša stvar, koliko puta je iz situacija kada je okružen protivničkim igračima i kada je jedino logično da se oslobodi lopte, uspevao da se izvuče solo akcijom i stvori šansu sebi ili nekom drugom. Bez obzira što to generalno izgleda prilično nespretno, on ima i dribling i šut i pas, kao i prijem lopte. On je, na primer, jedan od retkih koji pokušava i često uspeva da napravi prednost iz prijema, odnosno prvog kontakta s loptom. Igra glavom mu verovatno nije jača strana, ali to je teško i oceniti kada kršten centaršut nisam video mesecima. Tako da, čak i da ima vrhunsku igru glavom, to mu u ovakvom Partizanu ne bi bilo od koristi. Jedan od njegovih većih problema je što voli da, kako se to ovde popularno kaže, izlazi iz opanaka. Bira atraktivnije i komplikovanije rešenje u situacijama koje mogu jednostavnije i efikasnije da se reše. Ali opšti utisak mi je da su sve njegove mane prilično lako ispravljive, a da onaj teži deo, koji već formiran igrač ne može da nauči, on već ima u sebi.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Generalno sve u vezi FK Partizan u poslednjih par sezona (u kojima nema titule) je neozbiljno.

 

Uprava sa ispadima na društvenim mrežama - neozbiljno.

 

Treneri bez iskustva (Mirković - Milošević) - neozbiljno.

 

Stojković kapiten - neozbiljno.

 

Miletić i Urošević bekovi u prvih 11 - neozbiljno.

 

Pojačanje za LE Miljković - neozbiljno.

 

Marković pre Sume - neozbiljno.

 

Stevanović extra talenat - neozbiljno.

 

Borba za titulu posle -6 u prvih par kola - neozbiljno.

 

Bilo šta sa ovom garniturom je neozbiljno i ne priliči FK Partizan.

 

Neće se skoro promeniti ništa, jer da bi se promenilo nešto u FK Partizan mora se promeniti nešto i u državi.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Arsenije Pesic said:

To što ja obožavam Natha kao nekog čija igračka inteligencija prevazilazi zbir svih ostalih u timu, ne menja činjenicu da su njegove genijalnosti postale suviše retke i da njegova korisnost u napadu već odavno ne pokriva rupu koju ostavlja defanzivno. Suma je, što se tehnike tiče, igrač za lige petice, ali i on je izrazito nekonstantan, a uz to nema ni liderski ni pobednički mentalitet, plus igrački IQ vrlo nizak.

U suštini imamo samo jednu ozbiljnu utakmicu kao reper gde Natho igra u paru sa Zdjelarom i nisam primetio bilo kakve probleme u defanzivi. Štoperi su nam bili neprimetni, što je pokazatelj da je vezni red perfektno odradio defanzivu. Natho igra na pamet i znanje i to funkcioniše. Njegov doprinos u čuvanju poseda nakon oduzete lopte i otvaranju kontri je ogroman iako je činjenica da igra slabije nego kada je došao. Što se Sume tiče, njegov problem je samo fizička sprema i sve što si naveo je posledica toga. Tn je igrač koji je po svemu za najjače klubove u Evropi, ne samo tehnički, čovek je nestvarno brz i na prvim koracima i na 20-30 metara, ali bukvalno ima snage za 5-10 minuta u punom tempu. To je problem sa konstitucijom, koji se nekada zvao ''mala pluća''... bila je gomila nestvarnih igrača u staroj Yugi, koji nikada nisu prekočili republičke lige jer jednostavno nisu mogli se spreme. Znači svi oni šutevi u kukuruz, pogrešni pasovi, nelogične odluke... sve to deluje kao manjak fudbalske inteligencije a u stvari mozak nema dovoljno kiseonika.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Sir Alex Ferguson said:

Najpre, Aleksandar Stanojevic nikako nije kriv za ovaj poraz!

 

Ma daj, trener je uvek kriv, ta odgovornost mu je u opisu posla. Ne kazem ja da je iskljucivo (samo on) kriv, ali je vecinski njegova krivica (osim ako ga zaista nije prodao neki igrac ogromnim kiksom koji je bio iskljucivi razlog poraza - a ovde to nije bio slucaj).

 

 

Link to comment
Share on other sites

Uživanje je, za promenu, čitati ovakve rasprave na topiku. :thumbsup:

15 hours ago, Sir Alex Ferguson said:

Asano nema nikakvih fudbalskih kvaliteta, sem brzine. Sut mu je nikakav, i iz nekog razloga uvek sutira po zemlji. O nekom krstenom centarsutu da ne pricam.

Ima on fudbalskih kvaliteta, samo što ga najviše jebe ono ključno za krilnog igrača - nema nikakav dribling niti centaršut. 

 

Inače, uglavnom kukamo da nam je igra sužena zbog slabog kvaliteta bekova, što i jeste, na kraju krajeva. Međutim, svi naši krilni igrači su u debelom minusu kada su u pitanju prodori, probijanja sa strane i centaršutevi, a tako je već par sezona. Samo povremeno se desi promena - kao kad je Filip pravio dar-mar u drugom poluvremenu u prolećnom derbiju na Mitiću. Setih se da je jednom Lutovac prošle sezone probio po strani lepim driblingom i idealno centrirao, iznenadio sam se kao da se Gigs pojavio na JNA. Ali, ostalo je na tome.

 

Natho je imao utakmica prošle sezone na kojima se švercovao u odbrani, ali pardoksalno, ove sezone su se oba preokreta (NP i NS) u kojima smo dobili po dupetu desila dok nije bio na terenu. Manji mu je učinak u napadu zato što igra povučenije. Međutim, očigledno je da se nešto dešava s njim, deluje nezadovoljnije i manje je energičan na terenu - da li su pare u pitanju, onaj trač oko trake, nezadovoljstvo timom, fizička sprema ili nešto peto, ne znam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve u svemu cini se da Partizan u ovom trenutku ima prilicno istrosen tim .... 

A i smena trenera u sred sezone nije po meni bio bas pametan potez.

Sada se po meni postavlja sledece pitanje: treba li ostaviti ovaj tim i pokusati eventualno doci do titule ili bar osvojiti kup? Ili zrtvovati ovu sezonu, igrati sa mladim fudbalerima iz omladinskog pogona Partizana, zrtvovati sezonu-dve, ali zato kasnije imati jedan pravi, dobro uigran tim? Uzeti omladince koji bi igrali zajedno bar 5-6 sezona? 

Link to comment
Share on other sites

ovaj tim ne moze da osvoji titulu jer nema kvalitet za tako nesto

sto se tice omladinaca, teleoptik je bleda senka sto je nekad bio i igrace koje sad izbacuje ne mogu da se porede sa nekima ranije

da igraju 5 - 6 sezona nije moguce, ko nesto pokaze odlazi za 6 meseci eventualno godinu dana, klub zeli da ih proda i oni momci zele da odu a vala nije im ni za zameriti

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, dekifisher said:

Što se Sume tiče, njegov problem je samo fizička sprema i sve što si naveo je posledica toga. Tn je igrač koji je po svemu za najjače klubove u Evropi, ne samo tehnički, čovek je nestvarno brz i na prvim koracima i na 20-30 metara, ali bukvalno ima snage za 5-10 minuta u punom tempu. To je problem sa konstitucijom, koji se nekada zvao ''mala pluća''... bila je gomila nestvarnih igrača u staroj Yugi, koji nikada nisu prekočili republičke lige jer jednostavno nisu mogli se spreme. Znači svi oni šutevi u kukuruz, pogrešni pasovi, nelogične odluke... sve to deluje kao manjak fudbalske inteligencije a u stvari mozak nema dovoljno kiseonika.

 

Hm, iskreno nisam posmatrao problem iz tog ugla jer mi nije delovalo da on generalno ima problem sa fizičkom spremom, više sam to povezivao sa povredama, ispadanjem iz ritma itd. U svakom slučaju, izraz 'mala pluća' sam zadnji put čuo pre verovatno tridesetak godina i u pravu si da su mnogi igrači tada 'bolovali' od toga.

 

Moguće da je to osnovni problem, mada se ja sećam utakmica koje je bez problema istrčao, ali jeste bilo više onih (naročito evropskih) gde posle 60-70 minutaviše nije mogao da se makne.

 

Moj utisak je da mu je najveći problem kod završnog pasa i realizacije to što nekako prebrzo reaguje, naročito kad treba da šutne, ne sačeka da mu lopta lepo 'legne' i onda to odleti gde ne treba.

Link to comment
Share on other sites

Meni je to sa njegovom konstitucijom bilo jasno od kada je došao kod nas. Vidjao sam igrače koji imaju njegov talenat a nisu dosegli lige petice ali svi oni ili su bili prespori, plašljivi ili su se konstantno teže povredjivali. Suma ima i brzinu i bezobrazluk, povredjuje se ali ne kida ligamente ili tetive.

47 minutes ago, Arsenije Pesic said:

Moj utisak je da mu je najveći problem kod završnog pasa i realizacije to što nekako prebrzo reaguje, naročito kad treba da šutne, ne sačeka da mu lopta lepo 'legne' i onda to odleti gde ne treba.

Ali kako onda u prvih 10 minuta kada udje skida paučine, a posle 20 iz sličnih pozicija lopte idu u kukuruz? Nema šanse da takav majstor iz čiste pozicije, na dobrom terenu, sa ivice kaznenog, šutne 5m preko gola, osim kada je duša u nosu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, dekifisher said:

Ali kako onda u prvih 10 minuta kada udje skida paučine, a posle 20 iz sličnih pozicija lopte idu u kukuruz? Nema šanse da takav majstor iz čiste pozicije, na dobrom terenu, sa ivice kaznenog, šutne 5m preko gola, osim kada je duša u nosu.

 

Ma definitivno ima logike to o čemu pišeš, samo mislim da to nije jedini razlog, jer nisu ni toliko česte te njegove paučine ili idealni pasovi ni u prvih deset minuta. Premalo je on golova dao ili namestio za vreme koje je proveo u Partizanu.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...