Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Nije kod njega problem rasizam jer se na njega žale i domaći i strani. Samo ona imena koja su do javnosti dospela... Moreira, Bogunović, Šćepović, Tomić, Bajbek, Suma, Stevanović, Banjak... I ko zna koliko još njih. Sećate se Granta? Plakaše igrači za tim čovekom nakon samo 6 meseci saradnje, a uz Stanojevića niko nije stao sem navijača onomad. 

 

Porediti Stanojevića i Duleta je glupost, Stanojević nije ni blizu po bilo čemu Vujoševiću. Čovek je od 3 evrope samo jednom uspeo da uđe... I porediti ga sa Duletom koji je igrao F4 ako ništa je van pameti.

Edited by Haklberi
Link to comment
Share on other sites

Savi i Sale su zajedno igrali godinama u mladjim kategorijama i zajedno sa Belim se druzili,nisu u svadji i Sale ga ne mrzi.

Sto se tice stranaca jedan detalj,sretnemo se pre jedno dve godine bas kod Belog u restoranu,dok je bio u Kini. Kaze mi "mrzitelj stranaca", hteo sam Lea da dovedem ali Kinezima nije dovoljno zvucno ime...

 

I samo mi reci jel treba igracima da titra jajca,da ih zamoli da igraju? 

Edited by Dolce gusto
Link to comment
Share on other sites

Svlacionica puca zato sto nema para,zato sto recimo prosle sezone urosevic nije imao da plati kiriju. 

Ja iskreno nemam bas visoko misljenje o Saletu kao treneru ali da je on glavni krivac nije. Sta mislis da on ne bi voleo da mu spica igra,ne znam, recimo Djurdjevic umesto Skulica?

Ja mu samo zameram sto se uopste vratio i dopusta da ga svako razvlaci kako hoce.

Uz sve to, veci je Grobar od svih legendi kluba koji cute kao pizde dok nas uprava odvaljuje u svakom smislu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Druže kad je kod nas bilo para? 

 

To ko je koliko Grobar iskreno me više ne loži jer sam se radeći uz Partizan punih 8 godina nagledao tamo svega i svačega što u FK, što u KK. Ljudi grobarima nazivaju i okorele Zvezdaše, isto je i na drugoj strani, eto nama Zvezdaš na golu, Zvezdi Grobar, i jedan i drugi su sad kao veliki profesionalci, aha, jeste baš se u 30 godini promeni navijačko opredeljenje.

Link to comment
Share on other sites

Bilo je para. Kasnilo se ali je bilo para. Ako si radio 8 godina u klubu onda ne moram da ti objasnjavam kako su se izvlacile pare iz kluba. Dok je bilo rezultata kakvih takvih bilo je sve ok,svi su cutali iako su znali sta dolazi iza toga. A sve je radjeno uz pomoc glasova tih legendi kluba. Zato sam napomenuo grobarstvo.

Link to comment
Share on other sites

Nisam radio u klubu radio sam uz klub. Bio sam fotoreporter. Ali sam svaki dan skoro bio u Zemunelu. Iskreno da ti kažem sećam se dobro kada su igrači dolazili u klub za manje od 1000 eura mesečno dok je Jokan bio trener, pogledaj danas ugovore... I što je najgore sve će to biti naplaćeno. I svaki trener ima nekog svog pulena preko kog će uzeti pare, o upravi tek da ne pričam, ja ni na vidiku nemam nekog ko bi bio dobar za Partizan, ljudi nešto pominju Toleta, pa taj je Đurića i doveo, nisu se razdvajali u tom nekom periodu kada smo igrali Ligu Šampiona. Svako malo je dolazio u klub.

Link to comment
Share on other sites

Nece biti naplaceno nego ce ih pustiti bez obestecenja da odu ali uz oprost dugova. Za pulene se slazem ali ne od strane trenera nego uprave. Uprava preko igraca izvlaci pare vec dugo godina.

U svakom slucaju nam se ne pise dobro i to nije do trenera

Link to comment
Share on other sites

Često ti dugovi nisu oprošteni nego zamrznuti, Lola i Saša su u klubu bili/Lola je još tu dok im se ne isplati ono što se godinama dugovalo. Verovatno ima još mnogo takvih primera. Neki lik je kod zapadne tribine rekao da onog dana kada je Bata Kan Kan  umro da je tada i umro fudbal kod nas, i ima istine u tome, mi treći klub u državi godinama nemamo.

Link to comment
Share on other sites

Što se 'igre' tiče, da bi se nešto komentarisalo u našoj igri treba prvo stvari staviti u realan kontekst. Iz naših startnih 11 mislim da bi samo Sveta Marković imao mesta u Zvezdinih startnih 11, a i on se brzo povredio. U odnosu na to može dalje da se komentariše. Ja mislim da je sinoć izvučen maksimum iz ove ekipe, a to se može reći i za čitavu sezonu od kada je Stanoje tu. Njemu bih mogao da prebacim što je uopšte vraćao Jojiće i Miljkoviće u Partizan i što mu je Jojić u bilo kojoj utakmici bio na terenu (što se tiče Miljkovića, svakako nismo imali boljeg). Sve ostalo je odrađeno u skladu sa mogućnostima igrača.

Ma ni Sveta ne bi imao mesta da je Degenek spreman, trenutno. Videćemo sledeće sezone. Što se Jojića tiče, ja ga nikada nisam nešto cenio kao igrača ali čovek je igrao za Dortmund i to je bio standardan msm bar pola sezone. Niko slučajno ne zaigra za Dortmund ili Saragosu ili slučajno završi u Liverpulu. Vraćeni su igrači koji su u nekom trenutku igrali fudbal pet nivoa iznad ove naše vukojebine. Klinci sigurno mogu mnogo da nauče od njih, ako ništa drugo. Miljko je posebna priča, sigurno najomraženiji igrač u istoriji PFC-a, ali one njegove suze imaju težinu kod mene i nikada ga neću pljuvati, posebno što igra na mestu gde ne postoji šansa da nadjemo bilo kakvog krštenog igrača. Danas niko neće da bude desni bek. Boris Jovanović je to fenomenalno opisao u svojoj knjizi Ivonin izbor 4-4-2, koju preporučujem svima.

Što se Stanoja tiče, ta priča da je rasista, da kinji pojedine igrače je tupava, isto koliko i ona da je bunkeraš, Bata Djorina škola, neznalica, itd. Prvo, ovo nije '78. da se svakom igraču pristupa na isti način, da svi imaju podjednak tretman i slične davno prevazidjene metode. Odavno se zna da neki igrači reaguju na pritisak, drugi na pohvale, treći ne trpe ni jedno ni drugo. Danas psiholozi savetuju trenere kako da pristupe svakom pojedincu, treninzi su individualno prilagodjeni i fizički i psihološki. 

Neverovatan napredak se video kod ove ekipe, koja je ostala bez Sadika oko koga se sve vrtelo i koji je bio bar 50% Savinog tima.

Zvezda je bolja trenutno, ali neće dugo. Osvajaće titule dokle god je naprdna marva na vlasti ali ova sezona je anomalija a ne pravilo.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako bi nam legao Jovetic, pa i sa jednom nogom. Uvaliti Lazara i dovesti ga. Agent im je isti. Samo da bude svestan cinjenice da ima 32 godine i da ce mu tesko neko ponuditi vise od milke godisnje s obzirom da je proslu i pretproslu sezonu igrao vrlo malo zbog povreda. Ponuditi mu trogodisnji ugovor vredan 2 milke i bonuse.
Da se nastavi trend vracanja nase "dece".

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zasto san?! Mi kao prvo moramo da se resimo nekih nebitnih igraca i njihovih plata. Pa da krenem redom - Stojke, Banjak, Ostojic, Miljkovic, Brezancic, Scekic, Suma, Markovic, Lola i Bajbek, mozda i Popovic i Stevanovic. Kad se tome doda i deo plate Svete Markovica dosli bi i do cifre od 2 i po milke. To je sasvim dovoljno da se dovedu 2-3 top igraca i 3-4 da popune roster. Jovetic, Leo i Golemic moraju da budu prioritet. Eventualno umesto njih Skuletic, Ivkovic. Mislim da se mora poceti od pocetka tj od golmana i odmah pruziti sansu klincima i time se resiti 2 od 4 bonusa. Mi jednostavno moramo i da pravimo rezultat i stvaramo igrace. Mozda bi trebalo i razmisliti i o Arandjelu Stojkovicu za poziciju zadnjeg veznog, vratiti Vlalukina da bude opcija na centralnom beku. Ima tu jos klinaca koji bi mogli da se probaju - Vlahovic, Bojat, Milovanovic...
Bojim se da bi visak mogli da postanu Denis Stojkovic, Colic, Lakcevic i Lutovac. Ne znam kakva je sudbina Luke Cucina.
Sve ovo mora da se resi sto pre. Mislim da prvu tekmu igramo tek 22.jula, ali pripreme pocinju prakticno 14.juna, zreb je 16.juna, a u Sloveniju se ide 24.juna. Videlo se koliko Stanojevic insistira na fizickoj spremi i bitno je da svi pocnu pripreme na vreme.8f2ad05e8c1b16bd8b84b19a23c25e3a.jpg54410278aaaddf18f5395b7315a0d017.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Zato što smo pored njihovih plata dužni i ružni da bismo obećavali nove milione. Dodatno, pitanje je koliko će onih kojima smo dužni hteti da raskinu ugovor a da nisu isplaćeni. Kao što rekoše kolege iznad, moguće je da će neki ostati dok im se veći deo ne isplati. A tek neće da dolaze ako znaju u kakvim smo dugovima. Nije Jovetić neki bezveze igrač, pa makar bio i rovit.

 

Što se tiče golmana, možda da proverimo u pionirima da li ima neki da sa njime uđemo u sezonu. Osetljivo mesto, ne ide da klincima prvi meč bude neki eliminacioni. Uostalom, i ove godine se videlo kako izgleda kada stavimo veliki pritisak na leđa mladom golmanu.

 

Jasno je da moramo i da pravimo igrače i da jurimo rezultat, ali je to lakše reći nego uraditi. Iskreno se nadam nekim lakšim protivnicima u kvalifikacijama i da se nekako ušunjamo u grupe, jer ako opet ispadnemo raspašćemo se.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mlad koliko nije još branio kod nas. Ja sam i pre bio za to da ne brani Stojković do 65. ali klupska politika je bila takva.

 

Neka počne neko od njih na domaćim utakmicama, ako se proceni da imaju kvaliteta, ali za kvalifikacije nem treba neko malo iskusniji (a to jeste problem, jer ni to nemamo).

Link to comment
Share on other sites

Partizan teško da će ikada dobiti golmana. Sećam se još pokojni Trba je govorio kako oni gledaju igrače po manjim mestima koji igraju u napadu i koji znaju fudbala, vremenom neko od njih ne zablista kroz mlađe kategorije pa neko postane bek, neko zadnji vezni... Većina ovih solidnih veznjaka i bekova su igrali u napadu u mlađim kategorijama. Ako se iko kod nas može i nazvati solidnim na poziciji beka u zadnjih 20 godina sem Ivana Obradovića.

 

Od tih mlađih golmana po meni je najbolji Marko Ilić ali on sigurno neće doći iz Belgije. Dok o onom klincu iz Napretka verovatno niko nikada neće ni razmišljati, nisam ispratio koliko su Jovanović i Rosić branili ove godine ali oni su ok rešenja.

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...