Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

31 minutes ago, Neme said:

 Kompletna budala, ukratko.

Savo možda nije (još uvek) veliki trener ali budala nije sigurno.Čak šta više,s igurno jedan od najinteligentnijih fudbalera  i trenera koje smo imali.

Objektivno, igrali smo ozbiljno dobar fudbal prošle godine. Na nekoliko jakih evropskih utakmica smo bili ravnopravni.

Ove godine je drugačije, deluje da je dosta igrača nezadovoljno... neki statusom u ekipi, neki bi da odu pa se šlepaju na utakmicama.

Ne opravdava ga ovo ali da ga ne menja AS,  baš bi mi teško pao odlazak.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, John Terry said:

Ali mi nije jasan jedan Savo Milosevic. Njemu ne treba mulj, on ima i novac i ime i moze sutra da ode iz zemlje i nikada se ne vrati. Cemu onda onaj performans. Ako ti je zabranjeno da se posteno takmicis, kazi ko ti je pretio. Ako znas da te sudije kradu, pruzi dokaze, pokreni nesto. 

 

1 hour ago, John Terry said:

Razumes sta je poenta. Liga nam se urusava konstantnim protestima svih kako su pokradeni. A FSS cuti. Pa sta ako kiksnes u ligi, hvala bogu imamo 50 klubova u prvoj ligi iako ih nema ni 10 kvalitetnih, pa je dugo prvenstvo.

 

23 minutes ago, John Terry said:

A to zasto trpe... jedino objasnjenje je da mnogo vole svoje maticne klubove, jer da bi se vratio iz Italije u srpski fudbal (kao sto je to Dejan uradio) ili treba da si mnogo glup ili da si mnogo emotivan.

Ja to vidim ovako - u našem fudbalu i oko njega su u velikoj većini jako, jako loši ljudi. Govorim o upravama, savezu i ''sportskim radnicima''. Svako ko sa strane uđe u tu priču zna da mora da živi sa mnogo toga lošeg. E, tu je kvaka.

 

Mislim da su Savo, ludi Lalat i Stankela suštinski pošteni ljudi, sa svim manama koje imaju. Naprave oni svinjariju, prećute svašta što vide čime imaju ulogu pasivnog ili poluaktivnog saučesnika, ali nisu ''igrači'' kao Terza ili jedan Vučela. Nije lako živeti i opstajati u tom svetu ako nemaš stomak kao dotični, niti svako ume da se nosi s tim pritiskom. Kad tome dodaš onaj redovni pritisak rezultata, navijača, medija, nije ni čudo što gledamo takve scene. U takvoj situaciji, najmanja iskra čini da prolupaju u potpunosti, a obično je to u najglupljoj situaciji, kao Savo preksinoć. 

 

Mislim da su oni i dalje u našem fudbalu jer ga vole i jer žele da urade nešto. Kao i u politici, moraš da ulaziš u koalicije ili da sarađuješ sa svakakvima, ali količina zla koja se kreće u našem fudbalu je ipak prevelika pa pojede one koji joj nisu dorasli. Savo je prozivan da je pljuvao savez pa je ušao u njega, a posle je Paunović govorio da je on uz pokojnog Bunju najzaslužniji za Novi Zeland. A onda se desi da ga jedan Vesić ne pusti u Skupštinu grada na proslavu. Takve stvari uništavaju sve koji nisu kao ovi gmazovi. I da neko od njih progovori ništa se ne bi desilo. Dok značajnom broju ne dopizdi ništa se neće promeniti.

 

Pričam baš danas sa ćaletom jednog vašeg bivšeg omladinca. Kaže, ili da plaćaš da igra ili da ti se nakači neki idiot ''menaĐer'' koga ćeš da trpiš celu karijeru. Kaže - svuda u Evropi se krimosi bave fudbalom, samo što se u svetu to radi u rukavicama, kulturiška, a kod nas najsirovije moguće. Kome to treba ako nije socijalno očajan?

 

A sudije su najslabija karika. I oni imaju mnogo putera, pojedinci koji su ok ne mogu sami, a kao grupa su idealni da se svi istresu na njih.

 

Inače, Savo je u potpunosti izgubio kontrolu nad timom, vidi se već par nedelja da ga ne jebu dva posto. Kada je tim tako raštimovan prva asocijacija mi je da je problem u novcu. Ako nije to, onda je problem autoriteta. Da li je Đumi ipak bio toliko zaslužan za sve?

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Patriota iz kauca said:

Sale kralj.

Nažalost -6 je nedostižno ali zbog njega ću imati volju da gledam Partizan.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

Zasto bi -6 bilo nedostizno?

 

Jedini razlog kog mogu da se setim je da Crvena zvezda ima zagarantovanih preko 90 bodova, ali onda mrka kapa, jer nema sanse da ovaj tim Partizana ima preko 90 bodova. Tako da je u tom slucaju sansa za titulu slicna kao sansa Vojvodine, TSC ili Cukarickog. Nijedna pomenuta ekipa ne moze da ima 80/90 ili 90/104 bodova.

 

Sansa Partizana je u deljenju bodova ili da Crvena zvezda ima maksimum 30 pobeda od 38 u prvenstvu. Ako je to nemoguce, onda navijacima Partizana ostaje ili da prestanu da prate domaci fudbal ili da prate zato sto zele da gledaju nesto drugo (evropski mecevi, razvoj mladih igraca, dobra igra, atraktivni stranci).

 

3 hours ago, dekifisher said:

Problem je u tome što se naprdna marva sa vaše strane toliko osilila da više, osim derbija, vi u domaćici niste odigrali poštenu utakmicu nekoliko godina.

 

Veruj mi da znam zagriženije Zvezdine navijače od tebe, koji ne gledaju domaće utakmice više. Naravno svi su igrali fudbal aktivno.

Ono što ne razumem je kako jedan Deki Stanković to trpi!? Razumem za karijeriste tipa Milojevića, ili prevarante kao što je Grof.Kako je moguće da jedan Dejan Stanković ćuti? 

 

To svakako moze da bude jedan od problema.

 

Drugi problem je sto nisi gledao ili se ne secas kako je to izgledalo kada Partizan ne moze da izgubi mec. Ima na PDF Fudbal moj post gde je okacena statistika, a ona je otprlike ovakva:


 

Quote

 

2011/12. 30 26 2 2 (od toga jedan poraz od Zvezde, uz pobedu)

2010/11. 30 24 4 2 (od toga dva remija kad je vec sve bilo gotovo i dva poraza od Vojvodine, uz dve pobede protiv Zvezde)

2009/10. 30 24 6 0 (dve pobede protiv Zvezde)

2008/09. 33 25 5 3 (pri cemu je jedan poraz zabelezen kad je obezbedjena titula)

2007/08. 33 24 8 1 (dva remija i poraz protiv Zvezde - pretpostavljam da ova titula onda nije legitimna?)

 

 

Ja ovde vidim da samo sezona 2008/09. odskace i koliko toliko nije ekstremna.

 

Sve ostale sezone su prilicno slicne sadasnjim sezonama Crvene zvezde. Pritom, imaj u vidu da me ne zanima da li je i koliko jedan tim bio bolji od drugog - ne moze u jednom slucaju sezona bez ijednog poraza da bude anomalija i dokaz necega, a u drugom posledica suvog kvaliteta ekipe.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goofy said:

Metalni, nemoj Đukića u to društvo molim te ...

 

9 hours ago, Patriota iz kauca said:

Ni Jokanovića iz drugih razloga.

Dve dimenzije iznad svih ostalih trenera ovde.

 

Jedini su pored Nikolica licili na trenere i imali neke trenerske karijere i van Srbije, pa zato... Meni su oni ostali u ok secanju, a ne kao neke trenerske prevare poput Batice, Tomica, Drulovica... Eto to mi je bio neki rezon 🙂 

 

 

4 hours ago, dekifisher said:

Ono što ne razumem je kako jedan Deki Stanković to trpi!? Razumem za karijeriste tipa Milojevića, ili prevarante kao što je Grof.Kako je moguće da jedan Dejan Stanković ćuti? 

 

Mozda je i on bankrotirao? 😕 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Barkley#34 said:

 

 

Ja to vidim ovako - u našem fudbalu i oko njega su u velikoj većini jako, jako loši ljudi. Govorim o upravama, savezu i ''sportskim radnicima''. Svako ko sa strane uđe u tu priču zna da mora da živi sa mnogo toga lošeg. E, tu je kvaka.

 

Mislim da su Savo, ludi Lalat i Stankela suštinski pošteni ljudi, sa svim manama koje imaju. Naprave oni svinjariju, prećute svašta što vide čime imaju ulogu pasivnog ili poluaktivnog saučesnika, ali nisu ''igrači'' kao Terza ili jedan Vučela. Nije lako živeti i opstajati u tom svetu ako nemaš stomak kao dotični, niti svako ume da se nosi s tim pritiskom. Kad tome dodaš onaj redovni pritisak rezultata, navijača, medija, nije ni čudo što gledamo takve scene. U takvoj situaciji, najmanja iskra čini da prolupaju u potpunosti, a obično je to u najglupljoj situaciji, kao Savo preksinoć. 

 

Mislim da su oni i dalje u našem fudbalu jer ga vole i jer žele da urade nešto. Kao i u politici, moraš da ulaziš u koalicije ili da sarađuješ sa svakakvima, ali količina zla koja se kreće u našem fudbalu je ipak prevelika pa pojede one koji joj nisu dorasli. Savo je prozivan da je pljuvao savez pa je ušao u njega, a posle je Paunović govorio da je on uz pokojnog Bunju najzaslužniji za Novi Zeland. A onda se desi da ga jedan Vesić ne pusti u Skupštinu grada na proslavu. Takve stvari uništavaju sve koji nisu kao ovi gmazovi. I da neko od njih progovori ništa se ne bi desilo. Dok značajnom broju ne dopizdi ništa se neće promeniti.

 

Pričam baš danas sa ćaletom jednog vašeg bivšeg omladinca. Kaže, ili da plaćaš da igra ili da ti se nakači neki idiot ''menaĐer'' koga ćeš da trpiš celu karijeru. Kaže - svuda u Evropi se krimosi bave fudbalom, samo što se u svetu to radi u rukavicama, kulturiška, a kod nas najsirovije moguće. Kome to treba ako nije socijalno očajan?

 

A sudije su najslabija karika. I oni imaju mnogo putera, pojedinci koji su ok ne mogu sami, a kao grupa su idealni da se svi istresu na njih.

 

Inače, Savo je u potpunosti izgubio kontrolu nad timom, vidi se već par nedelja da ga ne jebu dva posto. Kada je tim tako raštimovan prva asocijacija mi je da je problem u novcu. Ako nije to, onda je problem autoriteta. Da li je Đumi ipak bio toliko zaslužan za sve?

 

Savo je sve, samo ne "pošten" ... Ima on previše putera na glavi , ali postoje stvari koje nisu za 4um ( iako mislim da sam o pojedinim pisao na bivšem nam forumu).

 

Na žalost, Savo je bio aktivan igrač u pojedinim dešavanjima koje su dovele do degradacije vaše omladinske škole.

 

 

Edited by John Dies at the End
Link to comment
Share on other sites

Znam, sećam se da si pisao i verujem ti.

 

Bold zaslužuje objašnjenje i sigurno ''pošten'' nije najbolji termin. Više ih posmatram kao ljude koji ne mogu da odole a da ne umoče prste u med, pa onda umuljaju i pola ruke (ili se dese i gore stvari) ali ne mogu to da iznesu kao što može jedan Vučelić, na primer. Otud i nervoza, histerični ispadi, gudrovina... Više govorim o karakteru ličnosti nego o delima koje čine.

Link to comment
Share on other sites

Mene je Savo zesce razocarao. Mislio sam, u ono vreme, pre ne znam vise koliko godina, kad je imao onaj duel sa prvorodjenim na B92 u utisku nedelje, da je konacno pravi covek za nas FSS, naslednik Velibora Vasovica koji je , nazalost umro pokusavajuci da uradi nesto za nas fudbal.

 

Medjutim, kasnije godine su donele veliko razocaranje jer se jednostavno slizao kao i svi ostali.

 

Poznaju sva trojica gorepomenutih nas fudbal dovoljno dobro da se ne prave naivni. Oni ovo tolerisu, iz nekog razloga, da li prodaju svoje ime (mislim na Dekija i Savu) a zauzvrat dizu rejting korumpiranoj ligi, ili nesto drugo, ne znam.

 

Sa stanovista zagrizenog navijaca Zvezde ili Partizana, bitno je ko osvaja titulu, pa makar liga bila ovakva.

 

Sa stanovista normalnog ljubitelja fudbala i sporta, potpuno je nebitno, jer ovakve titule nemaju tezinu kada vidis kako se dobijaju. FSS i rukovodstva Zvezde i Partizana su kancer naseg fudbala. Urusavaju i unistavaju ono zdravo telo dva velika kluba, i to je zapravo prava katastrofa. Nisu ni drugi vlasnici ili vodje klubova nesto bolji, da se razumemo, ali su srazmerno novcu koji imaju i manjeg uticaja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, John Terry said:

FSS i rukovodstva Zvezde i Partizana su kancer naseg fudbala.

1/1. Svi ostali bi bi ih sledili (ne bi imali drugog izbora) kada bi se oni unormalili.

 

Međutim, imajući u vidu koliko LŠ donosi novca, bitka za šansu za ulazak u istu će biti još nemilosrdnija. Sliično je i sa procentima od prodaje mladih igrača. Ogromne pare na relativno malo i ne tako dugo ulaganje. Pošto su sve to puleni vlasti koja ima mnogo koristi od toga a i sama tako funkcioniše, ne vidim da će se stvari promeniti u skorije vreme.

Link to comment
Share on other sites

Stanojević i Duljaj ! to već deluje dosta ozbiljno ali s'obzirom na bandu koja je u upravi FK Partizan pitanje je koliko će i oni izdržati na klupi crno belih. Izuzetno važno za Partizan je da se i u omladinskom pogonu vrate Moca i Prekazi kako bi se povratio rad sa mladima a ne da se ucenjuju klinci od 16 godina u zavisnosti ko im je menadžer.  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni said:

Kako se balvanima iz uprave isplati plata Boacija i ostalih, pucanje oara na La Paru, Garsiju, a Gavrica koji ima manje od 21 i koji je, pogotovu ove god zbog pravila od 2 mlada igraca u prvih 11, gledaju da najure za sicu. Kakva odvratna uprava, bezmozgovici i secikese. Sve najgore im zelim.

Ljutice Bogdana je levo kad se skrene sa Autokomande.:default_coffee:

  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...