Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

Iz nekog, meni nepoznatog razloga, bekovi ne izlaze iz naše škole? Otud višegodišnji problemi sa bekovima uopšte u srpskom fudbalu, ne samo kod nas. .

Možda je problem u mentalitetu. Oduvek je ovde bio nekako blam da igraš beka, tu se stavljaju oni koji nemaju kvalitet za krilo, nemaju konstituciju za štopera ili oni koji su najvredniji na treninzima a bez talenta.

Link to comment
Share on other sites

Daleko da mogu da znam šta je pravi razlog, mogu samo da pametujem, a tada mislim slično kao ti. Samo škartovi su gurani na beka. Nekako se uvek pričalo da je za beka važno da je brz i da može da šparta gore-dole. Ako pored toga iole ume s loptom, stave ga na krilo, a ako ima neki drugi kvalitet ide ka sredini. Da ne pominjem bekovsku - kada hitneš loptu u kukuruze. :classic_biggrin: Bek = cepanica. Zato sad i kukamo zbog nedostatka istih.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Barkley#34 said:

Daleko da mogu da znam šta je pravi razlog, mogu samo da pametujem, a tada mislim slično kao ti. Samo škartovi su gurani na beka. Nekako se uvek pričalo da je za beka važno da je brz i da može da šparta gore-dole. Ako pored toga iole ume s loptom, stave ga na krilo, a ako ima neki drugi kvalitet ide ka sredini. Da ne pominjem bekovsku - kada hitneš loptu u kukuruze. :classic_biggrin: Bek = cepanica. Zato sad i kukamo zbog nedostatka istih.

 

(kod mene u zavičaju) "Mali, idi bidni bek" ... Znaj da si završio sa ozbiljnom fudbalskom karijerom 😄

 

Mrzi me da pišem 😄 ali problem je u "losem treningu" ...  Posebno 90tih, svaka linija je imala deo treninga gde se uigrava i odrađuje vežbe i taktičke zamisli za tu liniju tima..  npr , poznajem "bekove"  😄 koji su bukvalno  komplet pripreme uvežbavali iznošenje lopte i centar šut 😴

 

Prateci malo mlađe kategorije super i prvoligaških ekipa, toga nema na treningu, pišem za bekovsku liniju...

 

Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...