Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

5 minutes ago, Alek The Great said:

Pa koliko je para uzeto od Czv posle 91-e kada je prodato pola tima?!
Ako si pratio moje dosadasnje postove nikada se ne bavim teorijama zavera jer na njih i ne mogu da uticem. Da li je ovo dosadasnje finansijsko poslovanje stvar nesposobnosti ili necijeg uticaja je nesto sto verovatno nikada necemo saznati. Ko zna mozda su ovi ljudi i genijalci - mozda bi neki drugi napravili veci dug, a opet mozda bi i vise krali. U svakom slucaju vec 15god se pominje dug - prvo je bio 10ak, pa 13, evo sada i preko 20 miliona. I uvek se pokusava da se smanji godisnji budzet i nikako da se to desi. Mislim da je trenutno mozda i preko 15 miliona. To je zaista previse za jedan srpski klub koji povremeno udje u grupe evropskog takmicenja i zavrsi isto u decembru. Nesto se zaista mora promeniti.

 

Fora je u tome što to niko ko može ne želi da promeni.

 

I Partizan i Zvezda su vlasništvo države. Država postavlja svoje ljude na čelo oba kluba. Čelnici države lapaju pare iz klubova preko ljudi koje su tu postavili od 1991. naovamo.

 

Javna je tajna da je Kasapin pola svojih ratova na prostoru pokojne SFRJ finansirao prodajom Zvezdine generacije iz Barija.

 

Fudbal je jedan od retkih profitabilnih poslova u ovoj državi, bilo prodajom igrača, bilo nagradama od UEFA. Ako nema šta da se proda i ne postigne se nešto u Evropi, uzme se kredit od banke a pod hipoteku se stavi stadion ili šta već koji klub ima. A od svih tih para (od Lige Evrope 5-10 miliona evra, od Lige Šampiona 15-20 miliona, od prodaje igrača samo Bog zna tačno koliko, plus raznorazni bankarski krediti), Vučelić i Terzić smotaju u svoje džepove i džepove onih koji su ih postavili na čelo Partizana i Zvezde jedno 90% ukupnog novca, dok domaće igrače i zaposlene u klubovima plaćaju na "dođem ti".

 

Ko normalan bi se odrekao tolike zarade?

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

A da li bi ti to smetalo da svake godine igramo LS? Racunam da bi i tada bili u buli jer bi bili pohlepniji. Mislim da ne bi ni znao ko je sta u Upravi.
A zar skupstina ne bira te ljude koji su postavljeni? A zar u toj skupstini nema i sportskih radnika pored nezaobilaznih politicara? A ko predlaze kandidature za skupstinu? Dolazimo onda do toga da je trulo od pocasnog predsednika, preko celog upravnog odbora JSD-a, veca zaposlenih i prijatelja kluba. Sa ovima smo zaglavili neko vreme i to je neminovno. Ako se ne varam ova skupstina je na snazi jos 2 godine, ali se bojim da se i posle toga nista nece promeniti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alek The Great said:

A da li bi ti to smetalo da svake godine igramo LS? Racunam da bi i tada bili u buli jer bi bili pohlepniji. Mislim da ne bi ni znao ko je sta u Upravi.
 

Naravno da bi smetalo. A ko je u upravi, kako da ti kažem. Da li se sećaš Zeke i Bjeke 2003. ili Đure Šnajdera 2010?

Da li se Zvezdaši i pored dve LŠ zaredom kunu u Terzu i Mrkelu ili ih mažu fekalijama?

 

Link to comment
Share on other sites



Ma ja znam ljude koji Terzica smatraju doktorom. Verovatno ima i onih koji ga pljuju. Nego, jel smo imali mi nekog normalnog predsednika, ikada?


Tandem Zecevic-Bjekovic je radio jako dobar posao na pocetku, generalno su se bolje snasli i 90-tih u onom mulju.

Ja nw znam iskreno ni jednog navijaca Zvezde da smayra Terzica nekakvim doktorom. Mozda neki klinac od 10 godina...


Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Alek The Great said:

To mu dodje na isto kao prosle godine kad se uzme u obzir i transfer Pavlovica. Nego, kao da se uopste ne radi da se on malo smanji.
Ja da sam predsednik ja bi odmah prodao 3-4 igraca i skinuo taj dug, smanjio ukupni budzet na 7-8miliona i igracki na maksimalno 3,5 milke pa sta se uradi.

To bi ti bio najbolji put da dug malo po malo nastavi da raste a prihodi počnu da teže nuli, jer bi verovatno ostao i bez Evrope a prodaja bi se smanjila. Negde u malom mozgu mi je priča da nam je budžet do 12 milki, a stvarnu visinu i strukturu niko ne zna.

 

Za trenutak da sklonimo na stranu činjenicu da su stvari u klubu i oko njega takve kakve jesu. Sam podatak o visini duga ne govori previše, jer se ne zna struktura istog (kome se duguje) niti ročnost (da li duguješ po osnovu nekih dugoročnih povoljnih kredita koje uredno otplaćuješ ili te jure zelenaši i drugi poverioci), a takođe dosta zavisi od imovine, redovnih i potencijalnih prihoda. Klubovi upravo upravljaju dugom u skladu sa tim, ne verujem da je neko na nuli ili blizu iste. Ne isplati se, jednostavno. 

 

E, sad, ovo nema veze na načinom poslovanja u Srbiji. Mislim da je neko ranije i pisao o tome da će se verovatno oba blizanca držati na 20-30 miliona duga, do privatizacije. Terzić upravo daje školski primer kako bi svaki veliki prihod koji uđe u klub bio pojeden, tako da su podaci o dugovima poluvirtuelni. 

 

Cenim da se optimizam koji naši šire dolazi od toga da su dobili 15-tak meleona od Kalabe i Uefe nakon učešća u LE. Nije bilo obeštećenja, stari dugovi mogu da se delom plate a delom reprogramiraju, a znaju da imaju bar dvojicu koje mogu sutra da prodaju i na to još moooožda još 4-5-6 M od LE. Dakle. objektivno bi dug mogao da se smanji na 10-15-tak miliona do kraja godine, a to ostavlja prostor da se još koji skrene ''tamo gde treba''. Jbg, lakše je na 12 ili 15 dodati tri ili pet nego na 31 još jedan milion. Zato su i zadovoljni.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Helmet said:


Tandem Zecevic-Bjekovic je radio jako dobar posao na pocetku, generalno su se bolje snasli i 90-tih u onom mulju.

Ja nw znam iskreno ni jednog navijaca Zvezde da smayra Terzica nekakvim doktorom. Mozda neki klinac od 10 godina...
 

 

Sad videh ovaj post. Počeli su dobro, kad su uspeli da generale sklone od kluba i krenu modernim tokovima. Devedesetih su iskoristili političku podršku, uložili su dosta u omladinsku školu, a i zarađivalo se dosta od onog Binga ili kako se već zvala ona lutrija, zaboravih. 

 

Dugovi političarima su, naravno, morali da se vraćaju, pa je Partizan opljačkan u drugoj polovini devedesetih slično Zvezdi iz 91-92. Bilo je tu velikih transfera - Mijat, Savo, Đani, Ćira, Kežman... Pored toga, izostala je podrška za stadion, pa je propuštena šansa da klub postane ozbiljniji i u širim okvirima (kao što vidimo, ta naizmenična pljačka dva kluba se i sad dešava). Oba kluba pritom, nisu ni imali sreće u drugoj polovini 90-tih - prvoj polovini dvehiljaditih, jer je ulazak u LŠ bio mnogo teži nego sada, a igrali bi neuporedivo ravnopravnije nego sada i fino bi zaradili. Koliko sam čuo, Zeka se kasnije sve više bavio drugim poslovima, ali najviše ga je, kao i klub, zajebao Bjeković, koga je pregazilo vreme pa je bacao pare na pogrešne igrače. Otud sunovrat nakon LŠ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od 12m za trasfera Pavlovića ni pola neće ući u klub dok se namire svi. Slično je za svaki transfer koji se obavlja u zadnjih par godina. Tako je npr. za transfer Radonjića iz Zvezde u Olimpik u klub ušlo oko 3.5m. Za nepoverovati je koliki se broj posrednika odjednom pojavi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Helmet said:

Tandem Zecevic-Bjekovic je radio jako dobar posao na pocetku, generalno su se bolje snasli i 90-tih u onom mulju.

Ja nw znam iskreno ni jednog navijaca Zvezde da smayra Terzica nekakvim doktorom. Mozda neki klinac od 10 godina...


Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

 

 

Taj tandem je nakon ulaska u LS 2003. uspeo da rasproda citav tim, a u napadu su igrali Grubjesic i Boya.

 

Sto se tice dugova, klubovi ce uvek biti tu gde jesu sa drzavom, ma sta uradili. Nece se dopustiti ni da dozive sudbinu brojnih vecitih sampiona i vicesampiona u regionu, a nece se dopustiti ni da mnogo napreduju. Sa privatizacijom je veci rizik, ali je moguc i veci napredak (jer niko nece pljackati sebe).

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

Sto se vise zaradjuje znaci samo da ce vise da se krade... to nema meru i ne zna da stane, jednostavno mogu da rade sta hoce, nit ih ko sta pita nit ko sta trazi, svi nabili glave u pesak i prave se blesavi

Od privatizacije nema nista, odreci se zlatne koke tek tako - nema sanse a opet kad se setim samo kako su mnoge privatizacije kod nas sprovedene jbm li ga sta je gore

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

Sa privaticizacijom je veci rizik, ali je moguc i veci napredak (jer niko nece pljackati sebe).

Pronađi na b92 sajtu analize o tome šta se sve dešavalo sa klubovima u susednim državama, mislim da je primer Rumunije najslikovitiji. Dok se ne promeni okruženje - pravna sigurnost, kontrola poslovanja i slično, velike su šanse da bi privatizacija u srpskim uslovima bila samo druga vrsta zla. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

 

. Sa privatizacijom je veci rizik, ali je moguc i veci napredak (jer niko nece pljackati sebe).

 

Privatizacija klubova pri sadašnjoj političkoj situaciji se neće desiti nikad, jer privatan vlasnik uzima sav prihod u svoj džep ali i snosi sve rashode iz svog džepa. Državni "vlasnik" (nominalno Vučela i Terza, u biti onaj koji ih je tu postavio) takođe uzima sav prihod u svoj džep, ali sve rashode snosi državna kasa. Ne postoji niko u državi Srbiji ko bi se odrekao takvog biznis modela.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vitas jedini preživeo rezove u odbrani [emoji23][emoji23][emoji23]
Idi bre Savo u peršun.
Kako ga samo nije sramota?!
Pa jedino da ubaci nekog klinca. Ako izbaci bilo kog stranca bili bi impotentni u napadu. Mozda jedino Asano je dolazio u obzir jer on bas protiv bunker ekipa u napadu i nema neki ucinak.
Miralemu za 4 dana istice ugovor, nadam se da je bar pokusan potpis.
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...