Jump to content

FK Partizan 2020/21


Barkley#34

Recommended Posts

8 hours ago, Alek The Great said:

Ogranicenje stranaca favorizuje ekipu koja trenutno ima veci monopol nad domacim igracima. Trenutno je to CZv koja moze dovesti veci broj kvalitetnih domacih mladih igraca.
Ni ta regionalna liga nije u interesu tih ljudi. Moglo bi da se desi isto kao u kosarci. Ta liga daje izlaz u Evropu i popune je npr 3 hrvatska i 1 rumunski klub. Kako ce se popunjavati onda budzeti ako se ne igra u Evropi?! Rekao bih da je jedno resenje privatizacija, ali ako se uradi po spanskom modelu, kao sto se nagovestavalo, bojim se da nece puno toga promeniti.

 

Ne. Vaš problem je nastao kad je Vaš trener prve ekipe u dogovoru sa određenim menadžerima počeo da kadrira ( postavlja smenjuje trenere), da određuje tko će igrati i tko potpisati prvi profi ugovor...  Do tog trenutka FKP je imao omladinsku školu sa kojom niti jedna u državi nije mogla u istu rečenicu ( odličan plan razvoja mladih igrača, odličan skauting, ... Itd )

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ranzo said:

mi smo doveli kao pojacanje igraca koji nije mogao da igra ni u srpskoj ligi vojvodine ?!

tu se svaka prica zavrsava i o ovoj upravi i o klubu i o nekom planu

 

Niste ga doveli kao pojacanje, vec kao uslugu nekom. Tog je uvek bilo u svakom klubu, i uvek ce i biti, pa i u FKP i u FKCZ. 

 

Isto je bilo sa Dejanom Vidicem u Zvezdi. Tako ce i ovaj tu da bdue dve godine da se razdeli kes preko njega kome treba, a on ce posle dve godine da pojaca neku Macvu ili Radnik u najboljem slucaju. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, goldberg said:

Partizan ima problem jer je tesko napraviti tim da uspesno igra na dva fronta.

 

U LE se ekipa brani i igra na kontre, a u LLSL se ocekuje da stalno napada. Zato je Partizan tako dobro izgledao u grupi LE, a tako lose izgleda u LLSL. I to je problem, jer mozda je tebi svake sezone osigurana Evropa, ali to placas nekonkurentnom ligom i sezonom koja je osudjena na propast ako nisi prvi.

 

Barem bi u nekoj zajednickoj ligi isplivao i kvalitet Milosevica kao trenera i kvalitet napada Partizana i u toj ligi neko 2. ili 3. mesto uopste ne bi bilo neuspeh.

 

Sto se tice stranaca, to je problem i za Zvezdu. Sta kad odu Rodic i Gobeljic? Vec sad nemaju koga da dovedu kao zamenu za Degeneka. Cetiri stranaca je malo za iole ambiciozniju ekipu u Evropi. Partizan bi tu cak i mogao da bude u prednosti da lopovcine iz uprave ne prodaju svakog za koga postoji interesovanje.

Zajednicka liga sa Hrvatskom, FBiH, Crnom Gorom i Yenki Makedonijom ne dolazi u obzir iz svima znanih razloga. Svaka utakmica bi bila visokorizicna bezbednosno. Sa druge strane, tesko da biste vi i mi mogli da se nosimo sa vodecim klubovima Grcke, Bugarske i Rumunije (mislim na novac naravno). Kao sto je neko vec napisao tesko da bi smo videli Evropu (ako bi sistem bio slican ABA). A ovo obavezno forsiranje klinaca je samo bacanje prasine u oci. Riba od glave smrdi. Prioritet je da se otarasimo nakaradnog rukovodstva u FSS, Zvezdi i Partizanu i raznoraznih menadzera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, zorex said:

Ne brinite Grobari, stiže desni bek iz švajcarske druge lige da utegne odbranu! :Hail: 

Ima dosta kvalitetnih igrača u tom rangu takmičenja, eno ga Nsame je igrao tu ligu pa sad najbolji strelac prve lige Švajcarske. Ima tu još primera, uvek se može probrati, samo je pitanje dobre namere i stručnosti pojedinaca koji su zaduženi za skauting. Ta Lozana je izborila promociju i samo u toj ekipi ima 5 igrača koji bi bili insta starteri u Zvezdi i Partizanu.

Link to comment
Share on other sites

Bornijasevic je odličan igrač... Za ekipe koje se brane ( poput Napretka, Borca ... itd) i potreban je igrač koji zna da iznese loptu i "istrči" kontru.

 

Mnogo je bolji od Urošević-a, ali nije igrač koji donosi instat kvalitet i pravi razliku na terenu ( dosta dobar centar šut, solidan u odbrani )... Igrač za rotaciju.

 

 Ostojić na klupu, Miletić na štopera, Bornijasevic desno.

Link to comment
Share on other sites

Intervju sa Đuričićem - Đumijem. Iz izrečenog, polurečenog i neizrečenog možemo odmah da shvatimo da nemamo čemu da se nadamo.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/vesti/intervju-–-milan-djuricic-djumi-partizan-ima-najbolji-tim-u-drzavi/363437

 

Jedan detalj:

- Iznenadio me broj poruka navijača Partizana. Ne meri se desetinama ili stotinama, već hiljadama. Zahvaljuju na lepoj igri, atraktivnom stilu, jedan mi čak napisa da je bio najsrećniji posle remija sa TSC-om u Humskoj, jer smo igrom i šansama mogli da damo deset komada. Kaže: „Prvi put sam otišao sa stadiona srećan“. Suze mi krenuše... -

 

Jbt, ovo kao da sam ja rekao.

Link to comment
Share on other sites

To mu dodje na isto kao prosle godine kad se uzme u obzir i transfer Pavlovica. Nego, kao da se uopste ne radi da se on malo smanji.
Ja da sam predsednik ja bi odmah prodao 3-4 igraca i skinuo taj dug, smanjio ukupni budzet na 7-8miliona i igracki na maksimalno 3,5 milke pa sta se uradi.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Alek The Great said:

To mu dodje na isto kao prosle godine kad se uzme u obzir i transfer Pavlovica. Nego, kao da se uopste ne radi da se on malo smanji.
Ja da sam predsednik ja bi odmah prodao 3-4 igraca i skinuo taj dug, smanjio ukupni budzet na 7-8miliona i igracki na maksimalno 3,5 milke pa sta se uradi.

 

A kako onda da lapaš pare iz kluba za sebe i one koje su te tu postavili?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
A kako onda da lapaš pare iz kluba za sebe i one koje su te tu postavili?
Pa koliko je para uzeto od Czv posle 91-e kada je prodato pola tima?!
Ako si pratio moje dosadasnje postove nikada se ne bavim teorijama zavera jer na njih i ne mogu da uticem. Da li je ovo dosadasnje finansijsko poslovanje stvar nesposobnosti ili necijeg uticaja je nesto sto verovatno nikada necemo saznati. Ko zna mozda su ovi ljudi i genijalci - mozda bi neki drugi napravili veci dug, a opet mozda bi i vise krali. U svakom slucaju vec 15god se pominje dug - prvo je bio 10ak, pa 13, evo sada i preko 20 miliona. I uvek se pokusava da se smanji godisnji budzet i nikako da se to desi. Mislim da je trenutno mozda i preko 15 miliona. To je zaista previse za jedan srpski klub koji povremeno udje u grupe evropskog takmicenja i zavrsi isto u decembru. Nesto se zaista mora promeniti.
Link to comment
Share on other sites

  • Xpert locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...