Jump to content

Pošta Srbije & Uprava carina


Sen

Recommended Posts

Zašto je "Aliexpress" drastično poskupeo poštarinu za Srbiju

 

 Iz udruženja Efektiva navode da je do ovoga došlo zbog masovnih krađa takozvanih pošiljki malih vrednosti na putu ka kupcu u Srbiji, zbog čega su kineski prodavci ustanovili da im se više ne isplati da srpskim kupcima jeftino šalju robu.

 

"Znači Kinez proda robe u Srbiji za 10.000 evra, od 'Aliexpressa' dobije 7.000 evra, a ostalih 3.000 evra 'Aliexpress' isplati oštećenim kupcima u Srbiji za robu nestalu na poštanskoj carini Srbije (ili nekom drugom mestu), ali i malim lokalnim poštama širom Srbije"

 

Iz Efektive navode da su uputili dopis Pošti Srbije i tražili sastanak povodom ovog problema, a da će isto tražiti i od Uprave carina.

 

"Ne isključujemo ni mogućnost krivičnih prijava, jer ovde se radi o organizovanom kriminalu koji se verovatno meri milionima evra", navode iz Efektive.

http://rs.n1info.com/Biznis/a623414/Zasto-gradjani-Srbije-ne-mogu-da-kupuju-na-Aliexpresu-uz-besplatnu-postarinu.html

 

Neki od komentara:
 

Quote

Kako sam se više puta žalila pošti zbog nedostavljanja pošiljki. I dobila informaciju da oni te pošiljke ne mogu da prate jer nisu preporučene i ne znaju šta se dešava sa njima u Srbiji. Kasnije sam saznala od poštara koga lično poznajem da problem nije samo kradja vec i nerad u samoj pošti. Naime poznato je izgleda svima da postoji problem u delu prijema i razvstavanja pošiljki ali nikog ne interesuje da to reši. P. S. Postoji opcija na AliExpress-u, bar sam je ja imala, da se pošaljka prati do ulaska u zemlju,tj zna se datum kada pošiljka uđe u Srbiju. P. P. S. Već više od 2 meseca čekam preko 20 paketa da mi se dostave.

 

Quote

U Pošti su nervozni jer ih te sitne pošiljke zatrpavaju, a nemaju od njih nikakvu materijalnu korist. Koliko puta mi nisu ni ono ceduljče ostavili u sandučetu, naravno niko ne dođe po paket i on se vrati u Kinu. Kad odem da se žalim kažu što nisi DHL-om naručio, oni bi ti doneli na kućnu adresu.

 

Quote

Meni se to desilo.. Skuplje (i kvalitetnije) stvari mi uopšte nisu stigle, a neki nakit i sitnice od po dolar jesu.. Redovno sam obilazil poštu i ništa... Baš sam bila zabrinuta hoće li mi poverovati da nisam primila pošiljke i vratiti novac i naravno Aliekspres je sve ispoštovao, novac vraćen i hvala im na tome. A nama Srbima preostaje da se pitamo...

 

Quote

Istina! Par narudžbina nisam dobio, a piše da mi je isporučeno! Pošta prebacuje na carinu a carina na poštu... Sve narudžbine preko 1000 dinara mi oporezuju, ocarine, naplate nekakvo otvaranje paketa i dostavu, tako da se ne isplati ni naručivati ništa, a iz pošte su prebacili krivicu na carinu koja je, kada sam im se obratio putem E-maila, zahtevala da im se obratim pismenim putem tj. da im pošaljem pismo!! Srednji vek!

 

Quote

Pošta Srbije je glavni krivac za ovo. Ko zna koliko paketa nisam dobio a usli su u Srbiju. Komsija iz susedne ulice mi moj doneo paket, kaze nasao u njegovom sandučetu. Javasluk bez presedana

 

Quote

Meni se takođe nekoliko puta desilo da mi ne stgne i siguran sam da je u pitanju kradja posiljke. Konkretno novembra prosle godine porucim neku sitnu elektroniku sa ebay-a i ne stigne mi. Kontaktiram prodavca on mi posalje opet posiljku i dan danas mi nije stiglo. U ovoj zemlji samo maline i lopovi uspevaju.

 

Quote

Kradu se male pošiljke već godinama, kinezi nisu glupi.

 

Quote

Prepušteni smo dobroj volji Pošte. Sve više je aktuelno, uzmi sve što ti život pruža. Takvo stanje u Pošti bilo je i do kraja devedesetih. Vidimo da se vraćaju stara dobra vremena, za Poštu i prilika za dodatnu zaradu. Šta ćeš, ljudi prosto vole da otvaraju te paketića. Kao poklon Deda mraza za Novu godinu. U medicini su već ozakonjeni pokloni osoblju, ovde su možda dobili prećutnu saglasnost.

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ovo se događa još od devedesetih. Ovi u vrhu pošte to sigurno znaju ali decenijama ne žele to da spreče. Moji drugari su naručivali muziku iz SAD 90-ih i samo vam stigne otvorena pošiljka zapakovana u kesicu sa pismom da se vaša pošiljka otvorila u putu i da u koverti nije ništa ostalo kad je stigla kod nas. Ili vam uopšte ne dođe pošiljka. Ja sam početkom 2000-ih naručio kasetu iz UK, uredno mi ljudi vratili pare i izvinuli se ali ne žele sa našom poštom ništa da imaju.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...