Jump to content

F.C.Barcelona


Mile1

Recommended Posts

Kessie i Christensen zvanicno predstavljeni kao novi igraci Barce. Lenglet je otisao u Tottenham na pozajmicu i konacno se pocelo sa transferima igraca na koje Xavi nikako ne racuna. Umtiti je trebao da ode u Rennes ali to je propalo tako da se trenutno ne zna sto se tice njega nista, ali ostaje taj status da je medju prvima na transfer listi.

 

Raphinha je ipak presao u Barcu iz Leedsa. Chelsea je bio ozbiljno zainteresovan ali Barca je uspjela da izjednaci tu ponudu pomocu bonusa. Mozda ne da je izjednaci ali slican je iznos kao sto je Chelsea ponudio. A i sam Raphinha je htio u Barcu, jos od februara ili marta mjeseca ove godine se pocelo raditi na ovom transferu.

 

Dembele je ipak potpisao novi ugovor. A kao sto sam i pretpostavljao, on nije imao ozbiljnih ponuda vec je cekao da mu Barca dadne neki precijenjen ugovor. Ipak nije bilo tako i sada se ta njegova plata valjda dovela u neki prihvatljiv okvir a tu su i bonusi pa nije problem da se to isplati ako opravda dobrim igrama na terenu. Ugovor je do 2024. sto isto nije lose, moze se to opet produziti na duze ako Xavi bude zadovoljan.

 

Sergi Roberto je produzio ugovor jer je Xavi to htio.

 

Vidjecemo sada. Treba sacekati da se prema najavama, aktivira tzv. drugi "economic lever" pa da se vidi sta dalje u pogledu prelaznog roka. Sa Lewandowskim su sigurno dogovoreni licni uslovi ali treba sa Bayernom dogovoriti transfer. Kounde je meta za stopersku poziciju a moguce da bi u taj transfer mogao biti ukljucen neki od igraca Barce. Azpi i Marcos Alonso su prema najavama dogovorili licne uslove sa Barcom ali ostaje da se vidi kako ce se to sa Chelsea-jem rijesiti, ne planira Barca tu neki ogroman novac izdvajati. 

 

Trenutno je glavna prica oko De Jonga jer on ne zeli da ide iz Barce a sve je dogovoreno sto se tice transfera sa Unitedom. Ocigledno, Barcelona bi novac od tog transfera ulozila u neke druge transfere zajedno sa novcem koji bi trebao biti dostupan od "economic lever-a". Ali eto vidjecemo, za sada je De Jong istrajan u tome da ostaje u Barci. Pominje se da ce biti izostavljen iz predsezonske turneje u SAD-u ali vjerujem da to Xavi nece dozvoliti kao sto nije dozvolio ni da se Dembele posalje na tribine zbog toga jer nije htio produziti ugovor.

 

Uglavnom, najbitnije je sada da se sredi koliko je moguce finansijska situacija u klubu kako bi klub mogao mirnije da funkcionise. Da se skinu FFP sanckije sa prilivom novca koji ce doci od "economic lever-a" a i da se platni budzet dovede u red. Nadam se da je Laporta i uprava na dobrom putu sto se tice izdvajanja za plate jer ovi novi igraci, kao i igraci koji su obnovili ugovore, su uklopljeni u taj plan koji je uprava zamislila sto se tice plata. 

Link to comment
Share on other sites

 

Ima u Lewi bar 2 vrhunske sezone ali ne mogu se otjeti utisku da je Bajern kao i uvijek odradio fenomenalan posao, 50 miliona na 34-godisnjeg napadaca kome istice ugovor sledece ljeto.

Malo me cudi da su dopustili Haland da im ode iz Njemacke a da ga ne dovedu ali ne sumnjam da ce dovesti dobru zamjenu. Mozda odu i na kratkorocno resenje u Ronaldu.

Edited by Miki28
typo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako vama, ali meni se čini da Barca opet preplaćuje svoje transfere. Za tim koji je u ozbiljnim finansijskim problemima, prilično problematično. Ok, Lewa je svjetska klasa i dalje, ali na godinu bi bio džabe, a i u finim je godinama. Šta tek reći za Rafinju. Taj dečko je još uvijek nedokazan i tek treba da pokaže neki kontinuitet. Ali valjda je takvo tržište.

No, postali su opet konkurentan tim, mada, španska liga više nije ona. Kad je Čavi s onim odronom na kraju osvojio 2. mjesto, to više govori o ostalim ekipama. Mada, vidjećemo koliko mogu u Evropi, prošle sezone je to bio trenutak istine za mladog trenera, gdje je Čavi pokazao svoje neiskustvo, ali u perspektivi, mislim da je sa njim Barca riješila pitanje trenera na duge staze. Nisam toliko pratio Barcu otkako je on stigao, pa ne mogu reći u čemu je njegova najveća prednost, da li jak autoritet kod igrača jer se radi o legendi svjetskog fudbala, ili bi stvarno mogao postati vrhunski trener (mada čim vodiš Barcelonu po automatizmu bi trebalo da si vrhunski trener 🙂 ). Vidjećemo šta ove sezone mogu u Evropi - to će biti najbolji pokazatelj, u Španiji se zna - borba sa Realom za titulu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cene karata za mec Real- Barcelona u Vegasu pocinju sa $450 za mesta na krovu, pristojna oko $600, a za dobra sedista nebo je granica. Na sve dodati i parking od $160. navodno bilo je i karata za $300, verovatno 5-6 komada.:ajme:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Cene karata za mec Real- Barcelona u Vegasu pocinju sa $450 za mesta na krovu, pristojna oko $600, a za dobra sedista nebo je granica. Na sve dodati i parking od $160. navodno bilo je i karata za $300, verovatno 5-6 komada.:ajme:

Top. Mogli bi da igraju svaki drugi dan, da se Katalonci izvuku iz problema, da uzmu nesto kesa.

Kako Laporta i druzina mazu ljudima oci pa to je nevjerovatno.

Link to comment
Share on other sites

Nema, kad Čavi pozove, poziv se ne odbija. Kako odbiti takvu legendu? Pitajte Julesa Koundea, zašto je odbio Čelzi, iako je mogao uzeti veće pare. Ali, kako će sve to Barca finansijski da ishandluje, to me živo zanima. Ta TV prava prodana unaprijed mu dođe kao rizičan kredit. Koje su to mutljavine.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Radoznalko said:

Pa, napisao sam već. Čavi ga lično zvao i obećao mu da će biti glavni igrač u odbrani Barselone.

Respect za to, ali ne vidja se cesto da igrac odbije duplo vise para, a da nije rec o nekom ko je vec u karijeri zaradio enorman novac, pa da ima taj luksuz. Nisu mi tu cista posla. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ne vjerujem da bi bas imao duplo vecu platu u Chelsea-ju ali za vjerovati je da mu je Chelsea nudio vecu platu od ove koju sada ima u Barci s obzirom da je Chelsea vjerovatno mocniji na tom polju u odnosu na Barcu u ovom momentu.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, MrTripleDouble said:

Cek, po pricama ovaj lik odbio skoro duplo vecu platu u Celsiju da bi presao u Barsu? 

Naravno, svi u Barsi igraju sada za sicu odnosno iz ljubavi i zelje da budu tu. Nesto mi poznato to ali dobro.

 

Tako i mozda najbolji napadac danasnjice prima oko 9 miliona platu godisnje kod njih.

 

Evo Bernardo Silva, isto i on za sicu ce igrati. Samo 80 miliona transfer ali plata duplo manja nego u Sitiju.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, OgX said:

Ne vjerujem da bi bas imao duplo vecu platu u Chelsea-ju ali za vjerovati je da mu je Chelsea nudio vecu platu od ove koju sada ima u Barci s obzirom da je Chelsea vjerovatno mocniji na tom polju u odnosu na Barcu u ovom momentu.

Ne drzi me za rec, ali cini mi se da sam na nekom relevantnom sajtu procitao da mu je Celsi nudio 12m, za razliku od Barse koja je nudila 6. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bartomeuovo "smanjenje" plata. Ovi igraci koji su pristali na te njegove ugovore su samo u prvoj godini imali blago manju platu nego ranije a kasnije im je skoro uduplana plata u odnosu na te prvobitne ugovore. 

 

Odmah sam mislio da je ta prica o nekom zrtvovanju igraca za klub smijesna u smislu tih plata.

 

Jedini za kojeg se moze reci da se podredio klubu i stavio u njegovu sluzbu u tom smislu je Dani Alves koji je igrao za platu od jednog evra.

 

Dakle, odmah da budem jasan. Nije da negodujem protiv igraca, oni imaju svoje ugovore i imaju pun osnov u tom smislu cak mislim da i nemaju nekog razloga da im se to gleda kao neko zrtvovanje za klub u smislu tih plata ako zele ili ne zele da pristanu na neke izmjene, njihovo je da opravdaju ocekivanja na terenu. Ali ne bi oni pristali ni na kakvo smanjenje plata tako brzo, to je opet izgleda bio neki pokusaj Bartomeua kratkorocno da se spasi.

Link to comment
Share on other sites

 

Mediji Barselone rade u fullu. Jos ce im igraci vracati pare hahahahaha. Komedija.

 

Evo Pike i Buskets ce uzeti smanjenje plata.

 

 

Evo ga, ocekivano. Bully ball Barselone

 

 

Strasno je da se na ovom nivou ovakve stvari rade a da nema ko da kontrolise. Kako treba preglrdati te knjige Barse i da se izbace iz lige pa da se nauce pameti. 

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, OgX said:

Bartomeuovo "smanjenje" plata. Ovi igraci koji su pristali na te njegove ugovore su samo u prvoj godini imali blago manju platu nego ranije a kasnije im je skoro uduplana plata u odnosu na te prvobitne ugovore. 

 

Odmah sam mislio da je ta prica o nekom zrtvovanju igraca za klub smijesna u smislu tih plata.

 

Jedini za kojeg se moze reci da se podredio klubu i stavio u njegovu sluzbu u tom smislu je Dani Alves koji je igrao za platu od jednog evra.

 

Dakle, odmah da budem jasan. Nije da negodujem protiv igraca, oni imaju svoje ugovore i imaju pun osnov u tom smislu cak mislim da i nemaju nekog razloga da im se to gleda kao neko zrtvovanje za klub u smislu tih plata ako zele ili ne zele da pristanu na neke izmjene, njihovo je da opravdaju ocekivanja na terenu. Ali ne bi oni pristali ni na kakvo smanjenje plata tako brzo, to je opet izgleda bio neki pokusaj Bartomeua kratkorocno da se spasi.

Ma nebitno koja je uprava, oni su predstavljali fudbalski klub Barselonu i treba da odgovaraju kako klub tako i to pojedinci. 

Sto je najgore, ovo je tek vrh brijega a ko zna cega jos ima i sta ce se jos saznati u narednom periodu.

 

Ej bre dovodili ste ograce sakom i kapom, davali basnoslovne novce za te transfera pa jos plus i plate da bi odbili konkurenciju i sada se tek vidi kako ste radili. Griezman, Coutinho, Dembele, De Jong itd itd.

 

Jedan Messi je imao 1,4 miliona nedeljnu platu, Griezman, Coutinho, Pique, Busquets po 500+ hiljada Sramotno.

 

Englezi su glupi, nemaju para pa su njihovi najplaceniji igraci na po 300k do 400k nedeljno. Ma vazi.

 

Jos one utaje poreza igraca tamo. Katastrofa

Edited by Miki28
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...