Jump to content

F.C.Barcelona


Mile1

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Ferran Torres je presao iz Manchester City-ja u Barcu. Pominjao se taj transfer i ranije i ocigledno je da se na vrijeme krenulo u pregovore. Izgleda da je uradjen posao kako treba jer je Mateu Alemany otisao u Mancester i vodio pregovore sa City-jem a Ferran je odmah izrazio zelju za prelaskom u Barcu sto je prilicno olaksalo posao. Tu je i Pep koji oduvijek nije htio da bude prepreka igracima kada oni zele da promijene klub. Koliko je samo ovo razlicito u odnosu na period Bartomeuovog upravljanja klubom, tada je bilo mnogo nekorektnih postupaka prilikom transfera kada su cesto posao dogovarali sa agentima pa tek onda sa klubovima sto mozda nekada nije toliki problem ako znas sta radis i tako izvuces neku dobru poziciju prilikom dogovaranja posla ali Barca je najcesce debelo preplacivala transfere. Najbolji primjer za to je Dembele koji je placen koliko je placen, koji ima platu koliku ima, oba iznosa su ogromni a ovaj nije ni djelic toga opravdao, plus sto mu je bilo dozvoljeno neprofesinalno ponasanje. A Dembele sada trazi jos vecu platu za novi ugovor, njegov agent odugovlaci skoro godinu dana da kaze bilo sta konkretno ali zato daje podlogu medijima da Dembele ima velike ponude drugih klubova sto licno mislim da nije ni blizu istini. Koji ce ozbiljan trener dovesti ovako neozbiljnog igraca i jos mu dati platu 30 miliona evra na godisnjem nivou. Da takva ponuda zaista postoji vec bi se odavno znalo da on prelazi u taj klub koji mu to nudi ali bas me interesuje gdje ce preci i ko ce njemu i njegovom agentu dati ugovore koje traze. A valjda Laporta nece jos dugo dozvoliti bezobrazluk Dembelea i njegovog agenta koji ne zna da kaze da ili ne na ugovor koji mu nudi Barca vec samo nesto odugovlace, kao da ne znaju ni oni sta hoce. Koliko je njemu samo placeno u Barci neprofesionalno ponasanje, a i kada je navodno bio spreman toliko je nezainteresovano igrao da u nekada kljucnim sansama za gol nije uspijevao da uputi sut kako treba vec samo doda loptu protivnickom golmanu. A sada iako mu je nekako oprosteno takvo ponasanje i to sve debelo placeno, on misli da treba da ima i vecu platu.

 

Ferran Torres

FHtFo0vXMAI_QlI?format=jpg&name=small

Edited by OgX
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Zaista nisam ocekivao pobjedu u gostima protiv Mallorce. Mislim da Xavi nije mogao da racuna na 11 (a mozda cak i vise) igraca prvog tima. Luuk De Jong je odigrao prilicno dobro, postigao je gol a i nekoliko puta se nasao u odlicnim sansama za gol. Kakav je samo ono pokusaj "makazicama" bio, kakav bi to gol bio ali pogodio je precku, izuzetno snazno je sutirao. Tu su i ostali igraci, iz B tima, koji su morali da budu dio prvog tima s obzirom na izostanke igraca prvog tima. Jutgla je vec neko vrijeme tu, i moze se reci da igra sasvim ok. Mladi Akhomach, inace krilni napadac, se za sada dobro snasao. Generalno moze se reci da Barca, nakon dosta vremena, ima neku igru. Stvarno ne znam sta se sve desavalo dok je Koeman bio trener ali tada su igraci Barce izgledali kao neko ko ne zna da uputi sut ka golu u najosnovnijem obliku.

Link to comment
Share on other sites

Max Allegri je izjavio da Morata sigurno ostaje u Juventusu, tako da od tog transfera nista. Tesko da Juventus moze u ovom trenutku da dovede nekog napadaca koji bi zamijenio Moratu i zbog toga on ostaje u Juventusu.

 

Coutinho bi mogao u Villu, pozajmica do kraja sezone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hoce platu koju vjerovatno ni Messi nije imao a po ko zna koji put se ponasa neprofesionalno. Pri tom sve ove godine je zaradjivao ogroman novac, kao da je top 5 na svijetu i njegov transfer iz Dortmunda u Barcu je bio ogroman a nisam siguran da je odigrao 50% utakmica a i to sto je igrao rijetko kada da je bio spreman i skoncentrisan na igru i klub. Sjecam se da se pominjalo da i kada je bio povrijedjen da ga oporavak od povrede nije ni interesovao pretjerano, zbog toga su mozda i trajali ti njegovi oporavci toliko dugo a zatim i ucestalo ponovno povredjivanje.

 

Koliko je jos bezobrazan, prije nekoliko dana se nasao da objavljuje neki tekst gdje kaze kako je bio svih ovih godina izlozen nekoj nepravdi, da nije odgovarao svih ovih godina nikome ali da sada mora. Tacno je da nije odgovarao jer je vjerovatno sve bilo istina sto se o njemu pricalo, o njegovoj nedisciplini koju mu je Bartomeu uvijek oprastao, zatim o njegovoj nezainteresovanosti tokom utakmica itd. A i to sto nije odgovarao svih ovih godina dok je u Barci pokazuje koliko nije bio zainteresovan nizasta sto se tice Barce i fudbala, bilo mu je potpuno svejedno ako mu neko zamjeri jer ne igra fudbal i ne trenira kako se ocekuje. Ali eto sada kada se pominje odstranjivanje na tribine sjetio se Dembele da nekome drzi predavanje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stize Adama Traore u Barcu. :classic_biggrin:

 

Kada se malo pogleda iz ove pozicije, da je on nekada postao stalni clan prvog tima Barce vjerovatno ne bi imao nista losiji ucinak od Dembelea koji je doveden za preko 120 miliona evra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da ce Spotify biti glavni sponzor na dresovima od sledece sezone.

 

A stigao je Aubameyang. Mozda nije najbolje rjesenje ali Barca je morala da dovede napadaca u ovom prelaznom roku jer na toj poziciji je bio samo Luuk De Jong a sada je tu i Auba. Vidjecemo u kakvoj je on formi ali nadam se da ce moci nekako da poveca efikasnost u pogledu postignutih golova i da Barca nekako uspije uci u top 4 na tabeli.

 

Dembele je ostao i pored opcija da napusti klub u januaru. Ne znam samo sta je bilo od onih silnih ponuda koje je njegov agent prezentovao da su vec odavno na stolu, to su valjda neke ogromne finansijske ponude koje je njegov agent na razne nacine plasirao u javnost. Sada je odluka na Xaviju da li ce mu dozvoliti da igra do kraja sezone ili ce biti van konkurencije za utakmice.

Link to comment
Share on other sites

Depay je imao dobar pocetak u Barci, a negdje pred kraj Koemanovog boravka na mjestu trenera je pao u formi a kasnije se povrijedio. Sada se oporavio i nadam se da ce biti bolji. Jeste Depay napadac ali on vecinom djeluje sa krilnih pozicija i generalno je najcesce na tim vanjskim pozicijama u napadu. Auba i De Jong bi trebalo da budu u samom vrhu u sredini, da igraju poziciju "devetke".

 

Fati se opet povrijedio, vjerovatno je out do kraja sezone. Ne znam sta je sa njim, ali ocigledno da postoji problem. Da li je to neadekvatan nacin oporavka ili nesto drugo ali vjerujem da ce ovaj put napraviti analizu i usmjeriti oporavak u pravom smjeru.

Edited by OgX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno, slaba vajda od Depaja. Samo Kuman moze dublje da dopre do njega i jedino tada obavlja bitnu funkciju u timu i imas vece koristi od njega. 

 

Volim ga ko brata rodjenog(cak sam i jednu sliku na ig posvetio njemu i Kimuju Rajkonenu), kupio me sa partijama na SP 2014. Holandjani znaju kako da ga koriste, samo se pokazalo da taj spoj postane disfunkcionalan na engleskom tlu. Odvratni konzervativci.

 

 

Edit: Kumanova Holandija i de Burova Holandija su dve razlicite Holandije. Barsa sjebala sebe, Depaja i Holandiju time sto su angazovali Kumana. 

 

Toliko sam siguran da bi sa Kumanom Holandija dobacila do polufinala EP. Nisam gledao svaki mec Kumanove Holandije, ali to su bile najbolje utakmice reprezentacije jos od cetvrtfinala SP u Juznoj Africi sa Brazilom(ako izuzmemo ubijanje Spanije u pojam 2014).

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Depay je bio u vrhunskoj formi u sezoni 19/20, kada je Lyon dogurao do polufinala LS. Ja sam se nadao da ce on moci tako da igra u Barci, posebno jer ima sansu da on bude taj najbitniji igrac u napadu Barce s obzirom na odlazak Messija.

Edited by OgX
Link to comment
Share on other sites

Dobro, ne mora igrati bas onako ali ovo kako je igrao u poslednjih mjesec i po u Barci je ispod svakog nivoa. Bukvualno mu nije nista islo kako treba, od najjednostavnije pas igre pa do realizacije gol sansi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Danas ce se odrzati skupsina gdje bi Sociosi trebalo da se izjasne oko odluka vezanih za ekonomsko stanje u klubu. Treba da podrze ili se usprotive prodaji odredjenih postotaka u klubu (ne vlasnista kluba vec TV prava i jos neki postotci vezani za Barca studios ali da ne idem sada u detalje), to bi bili ugovori na odredjeno vrijeme. Ako to podrze, onda bi Barca trebala da "skine" sankcije pod kojima je trenutno. To je pravilo 3:1, sto je bas tesko za poslovanje u smislu transfera i skoro cijelog funkcionisanja u klubu. Pravilo 3:1 znaci da ako npr. klub ostvari prihod od 100m evra (recimo da De Jong ode u United za 100m, a nadajmo se da ce De Jong ipak ostati u Barci) onda Barca od tog novca moze samo oko 30m da koristi za transfere. Ali nadajmo se da ce se ekonomska sitaucija trenutno popraviti sa ovim odlukama koje su planirane a koje Sociosi treba da podrze.

 

Mnogo toga zavisi od ovih odluka, vjerovatno nema nista od transfera ako se ne odobri ovaj set mjera. Mnogo toga je na cekanji, Lewa. Marcos Alonso, Azpi. Ovi transferi bi trebali proci ako bi se popravila ekonomska situacija. Za Koundea je iskazan valjda ozbiljan interes ali sve je na cekanju trenutno.

Link to comment
Share on other sites

Sto se tice prethodno pominjane skupstine i odluka za koje se glasalo, odobrena su oba zahtjeva uprave kluba za ekonomskim mjerama tako da se ocekuje uskoro da se pravilo 3:1 stavi van snage. 

 

Najvjerovatnije da je De Jong na putu da predje u United jer dva kluba vec pregovaraju a u Unitedu ce sigurno htjeti ispuniti zahtjeve Ten Haga. De Jong je u Barcu dosao kao veliko pojacanje. Nekako se sve poklopilo, imao je potpunu podrsku navijaca, imao je sigurno mjesto u prvom timu, zatim se ocekivalo da ako ne odmah onda ubrzo nakon svog dolaska u Barcu postane kljucni igrac i ocekivalo se da ima sve karakteristike najboljih igraca nekog kluba. Medjutim, nije dosta toga tako bilo iako se ne moze reci da je to pretjerano lose bilo ali daleko se vise ocekivalo. Nekako ukupni utisak njegovih igara u Barci je osrednji, dakle njegove igre su uglavnom bile osrednje a u samo nekim periodima je pokazivao ono sto je vecina ocekivala. Ne moze se reci bas ni da mu pozocija nije odogovarala, sto se nekada pominje kada igrac ne igra kako se ocekuje, jer je najvise vremena i provodio na pozicijama koje mu navodno najvise odogovaraju. On jeste postizao dosta golova uslovno receno i cesto se nalazio u gol sansama ali u tome, mozda cudno zvuci, i jeste bio problem sto se tice njegove pozicije. Moj utisak je da je pokusavao precestim odlascima u napadacke pozicije "bjezati" iz veznog reda jer tu nije mogao da se nametne u smislu organizacije igre i dirigovanja tempa igre, i tako da ulascima u gol sanse "pokrije" losije igre u veznom redu.

 

Naravno imao je odlicnih momenata u veznom redu, bilo je tu dosta dobrih utakmica, ali ukupni utisak je da nije ni blizu uspio da se nametne kao kljucni igrac tima. 

 

Znam da sam vec napisao da se nadam da ce De Jong ipak ostati u Barci ali ovo mi je neki utisak njegove forme u Barci sto ne znaci da on nece u narednom periodu postati mnogo bolji u svim aspektima igre.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sto se tice Lewandowskog, Barca nudi oko 40 miliona evra plus bonusi a Bayern nece da se javi ni na telefon. 😄 

 

Pretpostavljam da je tu problem koji postoji i u Bayernu jer na ovom slucaju Lewndowskog pokazuju neku cvrstinu jer je Salihamidzic bas bio na udaru navijaca nakon ispadanja od Villareala zbog toga sto su smatrali da ne radi dovoljno dobro na polju transfera. Sada vjerovatno u upravi Bayerna pokusavaju da malo ucvrste svoje pozicije pa tako odbijaju sve ponude za Lewandowskog koji je vec u par navrata u javnosti govorio da zeli otici.

 

On ima 34 godine, jos godinu dana ugovora sa Bayernom a oni odbijaju ponude od preko 40m evra. Meni je zapravo bas previse da se daje toliki novac za njega s obzirom na njegov trenutni ugovor u Bayernu. To se moze mozda ici na nekih maksimalno 30 miliona zajedno sa bonusima a i to je previse ali ako ga bas Xavi hoce onda eto da bude tolika maksimalna ponuda. Neka Bayern samo nastavlja da odbija ponude a onda kada pridje kraj prelaznog roka neka gleda sta ce sa Lewndowskim koji javno iznosi nezadovoljstvo u Bayernu. 

 

Jos jednom, bas je previse tih 40 miliona evra za Lewu, smatram ga za top klasu ali ipak 34 godine i u zadnjoj godini ugovora je. Zbog toga cijena treba da bude mnogo niza, ali eto Bayern valjda racuna na njega pa ga ne pustaju ni za 40+ miliona.

 

Leeds i Chelsea su postigli dogovor za transfer Raphinhe ali nije Chelsea jos postigao dogovor sa igracem jer on ceka da Barca pokusa upakovati neku ponudu Leedsu. Vidjecemo ali za sada Leeds odbija ponude Barce i po meni tesko da ce doci transfera, jedino ako Leeds bas pristane da ispuni zelju Raphinhe.

 

Izvor za ove informacije mi je F. Romano.

Edited by OgX
Link to comment
Share on other sites

Bajern trazi 60 milki i apsolutno su u pravu, zato sto je generacijski talenat. Iako Leva ima 34 i jos godinu dana ugovora, ipak je to igrac koji je obelezio proslu deceniju, i koji je kontantan, bez povreda, i izgleda da je od onih igraca koji mogu biti vrhunski i do 37-38 godina.

 

Tvrdi Bajern pazar, ali moguce je da ce popustiti i naci se na nekih 50 milki sa Barsom ili nekim drugim klubom. Imao sam osecaj da ce Chelsea uletiti u igru i mislim da bi im Leva ego ko budali samar.

Link to comment
Share on other sites

Bajern retko kada pravi greske kao sto je propust da zaradi na igracu poslednje godine ugovora. Lewandowski sigurno nece obnoviti ugovor sledece sezone , uzeli su Manea, verujem da ce ga pustiti kada stigne prava ponuda. Ostalo je jos dva meseca za pregovore.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...