Jump to content

F.C.Barcelona


Mile1

Recommended Posts

On 5/8/2019 at 6:21 AM, mate mišo said:

 

Da, sad sam našao snimku, nisam skontao dok sam gledao ali bio je ofsajd, ni meni nije bilo jasno kako to da Messi nije odmah pucao.

 

Što se Dembelea tiče, on ove sezone po meni uopće nije bio loš, ali se slažem da još ni izbliza ne opravdava uloženo. Za Coutinha ne znam šta da kažem, skoro svaku utakmicu je igrač manje na terenu, mislim da je greška bila staviti ga u prvu postavu jučer. Možda najjači veznjak Barcelone (Arthur) da ne dobije ni 20 minuta u dvomeču, neshvatljivo.

Dembele je ove sezone bio odlican ali je ponovo izgubio dobar deo sezone zbog povreda. Nadam se da nece postati novi Geret Bejl, koji od 5 godina u Realu, jedva igrao dve, dok je ostatak presedeo na tribinama.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
On 7/16/2019 at 2:29 AM, DJORDJE said:

Tebi je Pike-Umtiti-Roberto-Alba losa odbrana? :classic_blink:

Prosle sezone imali su gol razliku +54, a jedino je Atletiko primio manje golova od Barcelone, ali je i postigao 35 manje, sto dosta govori i o stilu igre. 

Al se zato ta "moćna" odbrana pod palicom "velikog" fudbalskog barda Ernesta pokazala u polufinalu LŠ. Padali su na fore koje teško prolaze i na školskom dvorištu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...

nismo se nesto potrudili da pobjedimo ovu utakmicu ali inter se namjestio tako.
igrali smo u 5-3-2 formaciji sa dva wingbacka (firpo i wague) a u nekim trenucima je to licilo i na bielsinu 3-3-2-2 formaciju. tri francuza nazad (umtiti, todibo, lenglet) su funkcionisala poprilicno dobro, stim sto je lenglet opet bio nesiguran u par situacija. pretpostavljam da je valverde malo eksperimentisao sa 5 nazad (i ok je sljakalo) cisto da vidi kako je cuvati mrezu jer nismo znali proslih sezona he heeeeh

vecinu vremena dosta nepovezano ali igraci igraju jako rijetko ovu formaciju tako da je to ocekivano. ipak smo izasli sa prakticno drugim timom na megdan prvom timu intera koji je grizao za prolaz dalje. de jong je sjajan i cim je usao igra se podigla na nivo iznad a slag na torti je bila bravura malog fatija koji je rutinski rijesio onu situaciju na pas suareza kao da je licno messi 🙂


 

Link to comment
Share on other sites

Kljuc sezone lezi u skartiranju Pikea iz startnih 11, ali naravno to se nece dogoditi zbog njegove politicke angazovanosti prema kataloniji.Todibo brutalalna partija sacuvao je Lautara kao da ga nema.Umtiti je iimao neke greske prilikom dodavanja ali to se da korigovati uopste mu nije bilo lako prilikom cuvanja Lukakua.Slazem se sa tobom sto se tice De Jonga popdigao je igru za jedno 30% mogli su i ranije da rese mec da Perez nije bio sebican.Mnogo ovo bolje izgleda kada nema Dembelea i Pikea

Link to comment
Share on other sites

mozemo i o timu i transferima koji su uradjeni.

o prvom golmanu ne treba trositi rijeci. top 5 golmana trenutno i one dvije odbrane protiv atletika su dokaz da je u sjajnoj formi. Neto je sinoc odradio korektan posao.

Pique je citavu karijeru bio potcjenjivan ali jeste zaista u padu poslednjih godina mada tu su uradjeni odlicni transferi. ova tri musketara francuska su sjajan polog za buducnost. Umtiti ima svega 26 a subjektivni osjecaj je kao da igra seniorski fudbal vec 10 godina. Todibo od njih tri mozda ima i najveci plafon a Lenglet jos uvijek stuca sa par gresaka po mecu. Sto se tice bekova Firpo je tu da pravi konkurenciju Albi i nadam se da ce mu malo po malo uzimati minutazu. Desni bek nam je najgora pozicija u timu. Iako Semedo sve bolje i bolje igra nasa prva opcija je Serhio Roberto, taj eksperiment koji nam je Guardiola ostavio u amanet a koji trenutno radi u Manchesteru i sa Zinchenkom. Veznjaka pomjera na beka radi nekih ofanzivnih zamisli. I tu se iskreno nadam da ce Semedo preuzeti primat je Serhio je primarno cm.

transferi sto se tice sredine terena su jos bolji. De Jong je vec sada world class igrac, a Arthur je mozda jednu sezonu od toga. ja sam odusevljen Arthurom i on je vise Xavi tip igraca, a De Jong Iniesta sto se savrseno uklapa u sistem igre. fali nam taj cdm koji ce polako da mjenja i uci od busquetsa ali poprilicno sam siguran da ce se u potraznju krenuti nakon ove sezone. tu je i Rakitic i Busquets koji mogu na visokom nivou da igraju narednih godinu dvije.

i na kraju napad. Griezmann. siguran sam da smo ga pokupili jer je Atletiko bio u fazonu 'il ga sad uzmite ili necete nikako'. on se ne uklapa u tu Barseloninu filozofiju i koncepciju fudbala gdje lijevo u napadu po obicaju igra desnjak. mislim da ce se polako prebacivati na mjesto Suareza, ali posto Suarez igra jos jednu odlicnu sezonu mislim da ce pricekati to jos malo. iako me Griezmann iznenadio pozitivno zalaganjem na terenu. Dembele je posebna prica. on je jos zelen, nestrpljiv i neodgovoran decko. niti je svjestan svog talenta. igra jednako sa obje noge, nevjerovatno brz, sjajne promjene kretanja. tek mu je 22 i iskreno mu zelim da ce dostici makar neki Sterling lvl fudbala.

Edited by nemanjau5
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...