Jump to content

F.C.Barcelona


Mile1

Recommended Posts

Fudbalski klub Barselona je spanski fudbalski klub iz Barselone,glavnog grada autonomne pokrajine Katalonije.Fudbalski klub Barselona je osnovan 1899 od strane momaka koji su ziveli u Barseloni i koji su hteli da popularisu ovaj sport u ovom gradu.Joan Gamper je bio prvih 25 godina u klubu gde je bio igrac,direktor i na kraju predsednik kluba.Klub je tih godina rastao rapidno tako da je imala 2,732 clana u klubu 1909 godine.1919 godine je na gol stao Ricardo Zamora koji je imao nadimak Diving one i za mnoge navijace on je najbolji golman u istoriji kluba.U periodu od 1954-1957 godine je gradjen stadion Kamp Nou gde i dan danas igraju na tom stadionu.Prvu utakmicu na tom stadionu su dobili 4-2 gde je Eulogio Martinez postigao prvi gol na tom stadionu.Taj stadion je ujedno i najvecu stadion u Evropi(99.345 kapacitet).1969 godine Agusti Montal Costa je postigao predsednik kluba i upravo je njegov slogan'Barca is more than a club'.1973 godine je dosao i Johan Krojf koji se smatra stvaraocem tika-taka igre i on je uveo pravilo da se takav model igre od klinaca pa do seniorskog kluba tj.taktika 4-3-3.U periodu od 1978-1988 godine je bio bas uspesan za klub.Gde su 1979 godine osvojili prvi evropski trofej u svojoj istoriji.O ovoj dekadi je doslo dosta velikih igraca poput Quini,Maradona,Suster,Alexanco,Julio Alberto,Urruti,Marcos...kao i dosta dobrih menadzera Helanio Herrera,Latek,Menoti i Venables.Takodje u ovom periodu je sklopnjen vise milionski ugovor za Tv prava.1988 godine sa Krojfom kao trenerom Barca se je igrala najbolji fudbal u to vreme.1992 godine je Barcelona i osvojila prvu Ligu Sampiona u svojoj istoriji gde su dobili Samdoriju koji je trenirao nas Vujadin Boskov.Mnogi smatraju da je to bio pravi Dream Team gde su igrali Zubizareta,Bakero,Begirstain,Landrup,Koeman,Stocikov,Romario,Euzebio,Nadal,Gvardiola,Amor,Juan Carlos,Ferrer,Nando,Alexanco.U sezoni 1998/99  je ostala u istoriji SD Barcelona posto su osvojili 4 titula sampiona drzave u razlicitim sportovima(fudbal,kosarka,rukomet i roller hokej)

2003 godine na celo kluba seda Juan Laporta koji je bio veoma uspesan predsednik.2006 godine potpisuju ugovor za Unicefom i na taj nacin pomazu siromasnima kao i onima koja je pomoc preko potrebna.Takodje i u toj godini su osvojili drugu Ligu Sampiona u svojoj istoriji.Najvece zasluge za taj trijumg je pokupio Ronaldinjo i Xavi.Posle Rajkarda novi trener kluba postaje Gvardiola 2008 godine koji u pocetku nije belezio dobre rezultate i cak je bio pred smenom sa mesta trenera.U toj godini su osvojili jos jednu Ligu Sampiona kao i internacionalni kup.u sezoni 2010/11 osvaju 4 LS u svojoj istoriji najvise zaslugama Messija i ekipe.posle toga slede 3 godine turbulencije postavljanja Martina na mesto trenera potresi oko predsednika kluba hapsenje i tako dalje.2014 godine umesto Martina je seo Luis Enrike koji je vec sada ima 2 trofeja i treci trofej moze da osvoji u subotu gde igraju protiv Juventusa.

 

                                                                                      Trofeji

Prvak Spanije 26 puta

Kup Spanije 30 puta

Superkup Spanije 13 puta

Kup Prvaka Spanije 1x(1945)

Kup Eva Duarte 3 puta

Liga Kup Spanije 2 puta

Prvenstvo Katalonije 23 puta

Kup Katalonije 8 puta

Mditeranska liga 1 x

Katalonska liga 1x

Svetsko Klupsko Prvenstvo 2 puta

Liga Sampiona 5 puta

Kup pobednika kupova 4 puta

Kup sajamskih gradova 3 puta

Uefa supekup 4 puta

Latinski kup 2 puta

                                                                                                                       spacer.png

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bruka i sramota.

 

Alba x2 i onda reakcija celokupne odbrane kod 4. gola. Kao ekipa iz nizerazrednih takmicenja.

 

Ne mere tako, rodjaci. Nece vam se svi sklanjati, samo zato sto vam na dresu pise Barselona.

 

I jos jednom se videla neverovatna zavisnost ekipe od Messija. Cim on nije na ocekivanom nivou, napad ne postoji.

 

Morace se na kraju sezone mnogo toga promeniti. Valverdea nikad nisam posebno cenio, a on je samo potvrdio da nije trener za velike utakmice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko u ovoj tmurnoj fudbalskoj noci po Barselonu da mi kaze razlog zbog cega je Barca odustala od Jovica? Nece Jovic, konkurencija pumpa cenu pa se odustalo. Meni je nestvarno za takav klub da izadje u javnost da se hvali pratimo igraca pa se utrkuje da saopsti na kojim mecevima ga sve prate a da ga na kraju i ne zavrse. Stvarno, nestvarno. Meni je Jovic idealan za Barsu.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NMX said:

Da ne solim rane...ali onaj neverovatan promašaj Dembelea u 90+3 u prvoj tekmi je verovatno odlučio...tad je Mesi hteo da ga ubije..sad verovatno još više 😄

Sta bi taj gol promenio?
Samo cinjenicu da bi se igrali produzeci u kojima bi Pool zabio jos gol ili dva.

Barca sa ovakvom igrom ne bi dala gol jos dva dana. Sramotna predstava,bas blamaza. Vidal - Raketa - Buskets bez imalo kreacije. Kutinjo pod Valverdeom od ubice iz Liverpula i ponajboljeg igraca Brazila na SP postao predmet sprdnje. Covek godinu i po dana nume da mu pronadje pravo mesto i ulogu.

Nisam cak ni simpatizer Barcelone. Obozavam Messija.
Zao mi je sto propusta jos jednu priliku za petim peharom LS u kolekciji. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Crni Bombarder said:

Sta bi taj gol promenio?
Samo cinjenicu da bi se igrali produzeci u kojima bi Pool zabio jos gol ili dva.

Barca sa ovakvom igrom ne bi dala gol jos dva dana. Sramotna predstava,bas blamaza. Vidal - Raketa - Buskets bez imalo kreacije. Kutinjo pod Valverdeom od ubice iz Liverpula i ponajboljeg igraca Brazila na SP postao predmet sprdnje. Covek godinu i po dana nume da mu pronadje pravo mesto i ulogu.

Nisam cak ni simpatizer Barcelone. Obozavam Messija.
Zao mi je sto propusta jos jednu priliku za petim peharom LS u kolekciji. 

 

Pa promenio bi, jebeš ga, nije isto da juriš 3 (što se dešavalo, sam Liverpul ako ništa drugo :kece:) ali da juriš 4..baš zajebano. Posebno bez dva od 3 najbolja igrača. 

 

Barsa mora na ozbiljan remont. Pod pretpostavkom da De Ligt dolazi, uz De Jonga, fali najmanje još jedan veznjak i jedan špic. A ove propale i nasilne kupovine tipa Dembele, Kutinjo i Malcom...rasterati odmah. Kutinjo mi je tu najveća enigma...propao čovek gore nego Cirbes u Zvezdi :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Na kraju kada se sabere ispade da je Vidal koji je placen oko 30 miliona evra najbolje pojacanje Barse u poslednjih 5 godina.Dembele,Kutinjo i Malcom zaista smesno ili je sve do Valverdea zaista nisam pametan.Ono sto je sigurno Pike,Buskec i Alba ulaze u igracki zenit i tu treba i traziti pojacanja naravno i zamena za Suareza.Od Jovica se odustalo zbog De Lihta kojem je cena skocila posle ovih partija u LS

Link to comment
Share on other sites

Ni Kutinjo ni Dembele nisu zaboravili da igraju fudbal.
Nemaju iza sebe neke teske povrede koje su ih nagrdile i fizicki limitirale. Zasto oni igraju ovako kardinalno lose u Barseloni i deluju kao da su prvi put dosli u kontakt sa ozbiljnim fudbalom je pravo pitanje.

Kutinjo je vec bio dokazan igrac na najvisem takmicarskom nivou fudbala. Dembele jedan od najvecih talenata. Novi trener ne bi trebalo olako da ih se odrekne.
Btw - sad kad Barca dovede Erika ten Haga iz Ajaxa za trenera :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Da ne solim rane...ali onaj neverovatan promašaj Dembelea u 90+3 u prvoj tekmi je verovatno odlučio...tad je Mesi hteo da ga ubije..sad verovatno još više 😄

 

Mesi treba da ubije sebe, jer je u 12. minutu imao bukvalno penal, a on hteo da glumi Maradonu umesto da uradi ono sto radi najbolje - hladnokrvno spremi loptu u gol sa 15-ak metara.

 

I to bi bio game over.

 

Naravno, slicna tekma kao tamo, Barselona dobila 3-0 Liverpul se ispromasivao, ovde obrnuto.

 

Nisu imali sanse kao oni u Barseloni, ali 2-3 jako dobre, koje obicno pretvaraju u golove.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Crni Bombarder said:

Ni Kutinjo ni Dembele nisu zaboravili da igraju fudbal.
Nemaju iza sebe neke teske povrede koje su ih nagrdile i fizicki limitirale. 

 

Dembele je imao neku povredu na pocetku prve sezone u Barseloni i propustio, cini mi se, skoro celu tu sezonu.

 

7 hours ago, McLeod said:

 

Mesi treba da ubije sebe, jer je u 12. minutu imao bukvalno penal

 

Ako mislimo na istu sansu (ono kad je 4-5 igraca Barselone bilo u sesnaestercu), to je bio ofsajd.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miskooo said:

 

Dembele je imao neku povredu na pocetku prve sezone u Barseloni i propustio, cini mi se, skoro celu tu sezonu.

 

 

Ako mislimo na istu sansu (ono kad je 4-5 igraca Barselone bilo u sesnaestercu), to je bio ofsajd.

 

Da, sad sam našao snimku, nisam skontao dok sam gledao ali bio je ofsajd, ni meni nije bilo jasno kako to da Messi nije odmah pucao.

 

Što se Dembelea tiče, on ove sezone po meni uopće nije bio loš, ali se slažem da još ni izbliza ne opravdava uloženo. Za Coutinha ne znam šta da kažem, skoro svaku utakmicu je igrač manje na terenu, mislim da je greška bila staviti ga u prvu postavu jučer. Možda najjači veznjak Barcelone (Arthur) da ne dobije ni 20 minuta u dvomeču, neshvatljivo.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mate mišo said:

 

Da, sad sam našao snimku, nisam skontao dok sam gledao ali bio je ofsajd, ni meni nije bilo jasno kako to da Messi nije odmah pucao.

 

Ma to je bilo jasno jos uzivo, nego je sad uvedeno ono glupo pravilo da se akcija zavrsi pa tek onda digne zastavica. To sto u nekim situacijama moze da se desi uklizavanje i povreda nekog igraca ne interesuje mnogo glave koje su uvele to pravilo.

Link to comment
Share on other sites

Kutinjo sigurno nije zaboravio kako se igra fudbal. Tu je nesto drugo posredi.

Ali se slazem da je svaku utakmicu igrac manje za Barcu. Toliko je bedan na terenu, da verujem kako veliki broj navijaca Blaugrane ima potrebu da udje na teren i propisno ga isamara...kao da nema 'm' od muskosti..k'o neka placipicljiva devojcica. Sa stavom "jadan sam i ne mogu nista da promenim"..pa dobro..takve i treba pregaziti. Sto je Liverpul i uradio.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Miskooo said:

 

Ma to je bilo jasno jos uzivo, nego je sad uvedeno ono glupo pravilo da se akcija zavrsi pa tek onda digne zastavica. To sto u nekim situacijama moze da se desi uklizavanje i povreda nekog igraca ne interesuje mnogo glave koje su uvele to pravilo.

 

Nisam razmišljao u tom smjeru, istina je to što pričaš. Ipak, u situacijama gdje je baš blizu ima mi logike da se pušta jer šta ako pomoćni pogriješi i digne zastavicu kad nije ofsajd a iz te akcije (bi) uslijedi(o) gol...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mate mišo said:

 

 Ipak, u situacijama gdje je baš blizu ima mi logike da se pušta jer šta ako pomoćni pogriješi i digne zastavicu kad nije ofsajd a iz te akcije (bi) uslijedi(o) gol...

 

I to je istina, al ipak primaju lepu kintu da sude. Ovako i ti i ja mozemo da sudimo i cekamo var.

Link to comment
Share on other sites

Samo da ne bude kao Kutinjo ali opet je mnogo bolje da su pokusali dovesti Jovica sto se finansijskog dela tice.Navodno procurela infomracija i da Beek stize u paketu sa De Lihtom.Mada dzaba sve ako Valverde ostane za trenera

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...