Jump to content

NBA FANTAZI DINASTIJA 2020/21


Recommended Posts

 Pozdrav svima.

 

Citam sta pisete na forumu vec godinama i mogu samo da vas pohvalim za odlicno druzenje i odlicno fantazi takmicenje koje odrzavate.

 

Izvinjavam se ako sa ovom porukom remetim vec postojeca fantazi takmicenja, nije mi to namera. Iskreno, voleo bih da se oprobam i u vasem takmicenju sa kategorijama jer to nisam ranije igrao pa ako bude mesta u nekim najnizim ligama, tu sam da popunim mesto 😉

 

Voleo bih takodje da prezentujem moje fantazi takmicenje koje pokrecem za sledecu sezonu, u pitanju je NBA FANTAZI DINASTIJA. Slobodno se prijavite ako zelite da igrate i ovo takmicenje.

 

Spoiler

Do sada sam organizovao jedno drugo NBA fantazi takmicenje koje je vise po uzoru na evropu gde imamo rangove. Prvo ide NBA konferencija sa tri divizije, prva divizija je kao prva liga, druga divizija je kao druga liga i treca divizija je kao treca liga. U toj ligi su NBA klubovi a onda slede jos tri ranga takmicenja a to u sklopu evropske konferencije. Cetvrti rang je evroliga, peti rang je eurokup a sesti rang je fiba liga sampiona. Sve je to NBA takmicenje ali je improvizovano da smo mi menadzeri klubova a posto ima 30 NBA klubova onda smo prosirili i na evropske. Imamo samo do dve, najvise tri divizije tako da nismo jos prelazili na evropu. Svaka od liga ima i svoju razvojnu ligu i tamo koristimo originalne klubove iz G lige a za tu ligu se na draftu uzimaju igraci od 150. renkinga pa na dalje. Te igrace isto mozemo da koristimo u NBA ligi.

 

Od sada cu se ipak vise posvetiti ovoj NBA dinastiji a za staru ligu cu voditi samo neke osnovne statistike.

 

Za razliku od ovog predjasnjeg, NBA DINASTIJA ce biti original NBA takmicenje, gledacemo da sve bude kao u pravoj NBA ligi a to cu vam objasniti u nastavku detaljnije.

 

 

 

 

NBA-FANTAZI-DINASTIJA.png

 

 

 

UVOD:

 

U DYNASTY LIGI ce te imati ulogu pravog menadzera u pravom NBA klubu u pravoj NBA ligi. Svi cemo imati isti ogranicen budzet od 120.000.000$(SELERI KEP), pa ce svi imati istu sansu da izgrade klub. Svaki klub ce imati po par super zvezda, par dobrih igraca, par prosecnih i ostatak koji tek treba da se dokaze. Sve ce izgledati kao prava NBA liga i bice pravo umece da se napravi dobra ekipa i da se odrzava godinama ali ce biti puno opcija da se to i ostvari, ruki draft, FA draft nakon svake godine, trejdovi, vejveri, probni dvonedeljni ugovori, buyout opcije, akademije, duzina potpisanih ugovora, itd. Aukcijski draft ce se odraditi pocetkom prve sezone(novembar 2020) i od tada vise nece biti kompletnog drafta. Svake godine ce se raditi draft za rukije a to cemo odraditi pre pravog NBA drafta, a imacemo i manji aukcijski draft za slobodne agente ciji je ugovor istekao.

 

Bicemo podeljni u dve lige na yahoo sajtu jer u ligu ne staje preko 20 ljudi. Sva podesavanja ce te raditi na yahoo sajtu. Svi cemo imati razlicite igrace u timu pa cu napraviti po jos 5 timova u obe lige. U te timove cu staviti sve igrace koji su uzeti u suprotnoj konferenciji pa da na slobodnim agentima vidite cistu sliku ko je slobodan. Stavice se 30+ mesta u tim pa ce biti mesta za vecinu tih igraca, samo one najbolje necu staviti u te dodatne timove jer nece biti mesta za sve, a njih ce te znati na pamet da su vec uzeti. Svaki novi potpis, izbacivanje igraca na vejv, dvonedeljni ugovor, sve se to prvo pise na forum pa ce te dobiti odobrenje u roku od najvise 24 sata. Tako cemo sve pratiti na forumu i svi ce biti upoznati o svim transakcijama. Bice jedan deo samo o tome.  Videcete dalje u opisu lige kako cemo pisati rezultate i ostale stvari u vezi lige.

 

 

 

PRIJAVA:

 

Sve sto vi treba da uradite da krenete sa takmicenjem u ovoj ligi je sledece;

 

  • Da se prijavite i napisete ime kluba kojeg zelite. Svakih nedelju dana ce se praviti preseci pa ce prijavljeni da potpisu za taj klub kojeg su odabrali.
  • Da odradite aukcijski draft pre sezone koji ce trajati dve do tri nedelje, bice spori draft pa ce svi imati vremena za njega. Bice odrzan na forumu u vise rundi, sve je osmisljeno u detalj i bice jako zanimljivo i pravedno a to cu objasniti neki drugi put jer ima jos dosta do toga pa ga mozda i usavrsim jos malo.
  • Da namestate po 30 utakmica u toku nedelje (10-15 minuta posla nedeljno).

 

 

 

 U ove dole tabele cu zapisivati menadzere koji su potpisali sa klubom, to ce biti nakon svakog preseka koji je na svakih nedelju dana.

 

Za sada je uzet DETROIT Pistons, NEW YORK Knicks, SAN ANTONIO Spurs, ATLANTA Hawks i CHICAGO Bulls. Za sve ostale klubove mozete da se prijavljujete.

 

Prvih 30 menadzera koji se prijave ce dobiti mesto u DYNASTY LIGI a ostali ce morati na listu cekanja. Ako neko bude neaktivan a ne javi se da ce odsustvovati, menadzer na cekanju moze da preuzme klub zauvek. Ako menadzer javi da nece biti neko vreme aktivan, da li samo u toku sezone ili jednu celu sezonu, menadzer na cekanju ce preuzeti klub samo tu jednu sezonu ako to zeli.

 



ZAPAD-LOGO.png

ZAPAD-PACIFIC.png

ZAPAD-DOUTHWEST.png

ZAPAD-NORTHWEST.png

 

 

 

ISTOK-LOGO.png



ISTOK-ATLANTIC.png

ISTOK-CENTRAL.png

ISTOK-SOUTHEAST.png

 

 

 

MALO UPOZORENJE ZA DEO O FINANSIJAMA:

Da prvo objasnim nesto pre citanja ovolikog teksta. Sve ovo sto procitate ne morate da pamtite, skoro sve ce biti aktuelno tek za godinu dana kada istekne prva sezona. Tek onda cemo kombinovati seleri kep i praviti strategije za kasnije. Sve sto vam treba ce te dobiti na tacni. Svako ce dobiti jednu tabelu sa platama vasih igraca i tamo ce te videti njihov rast za narednih par godina. Na kraju godine ce svako dobiti savet sta sve moze da ucini sa timom, da li treba da placa taksu za seleri kep, da li mora da oslobodi budzet sa trejdom ili nesto trece, sve ce vam biti objasnjeno i odradicemo ovu prvu sezonu polako da svi udju u stos.

 

Opet ponavljam, sve to ce tek biti aktuelno za godinu dana kada istekne prva sezona a dotle ima i previse vremena da svi skontaju sta i kako.

Poruku o finansijama (seleri kep izuzetci) i fantazi dodatku cu postaviti drugi put da bi prvo shvatili ovaj osnovni deo.

 

U ovoj ligi ce sve biti odradjeno u detalj, pratice se sva statistika, klubovi, menadzeri, igraci. Bice medalje po rundama za klubove sa najboljim skorevima, bice MVP nagrade za igrace, najbolji po kategorijama, odbrambena, napadacka i mvp petorka meseca, isto to i na kraju godine. Belezicemo koeficijente za klubove kao sto belezim u drugoj ligi koju vodim. Bice i timska statistika i sve sto mozemo da izvucemo od statistike.

 

Evo ga primer koeficijenta iz druge lige koju organizujem. Racunamo ukupan broj fantazi poena na kraju lige, pobede, pozicije po rundama po broju osvojenih poena, kos razlika, poicija na kraju regularnog dela sezone i poredak nakon plej of-a.

 

KOEFICIJENTI-NBA.png

 

 

 

SISTEM TAKMICENJA:

 

-VRSTA TAKMICENJA:Dinastija

-TIP LIGE: (H2H points)

-DUELI: Nedeljni, mozemo da menjamo igrace pre svakog meca.

-BROJ KLUBOVA 30

-SLOBODNIH MESTA U LIGI: Na starom takmicenju nas bude oko 20 ali ne znam koliko ce njih hteti u ovo novo, pa moze da se prijavi ko god zeli.

-MESTO ODRZAVANJA: (Yahoo)

-TIP DRAFTA: Aukcija

-SALARY CAP: 120.000.000$

-VELICINA TIMA: 15 igraca koji ulaze u seleri kep, do 3 mesta za povredjene i igrace bez ugovora, par mesta za rukije nakon ruki drafta.

 

 

 

 

LIGA NUDI SLEDECE:

 

ORIGINALNI FORMAT NBA LIGE (30 klubova, dve konferencije, 6 divizija)

 

ORIGINALNI BROJ UTAKMICA NBA LIGE (82 meca u toku regularne sezone)

 

ORIGINALNI RASPORED NBA LIGE (Mecevi kod kuce i na strani, vise uzastopnih meceva kuci ili na strani, back to back sa istim protivnikom u dve nedelje itd.)

 

ORIGINALNI REZULTATI NBA LIGE (Imacemo rezultate duela kao pravi rezultati na kosarkaskim utaikmicama, 110:105, objasnicu kasnije)

 

ORIGINALNI PLAYOFF NBA LIGE (Nakon nedeljnih duela u regularnom delu sezone, od plej ofa igramo sa petorkama po jedan mec u serijama do dve i tri pobede)

 

ORIGINALNI RUKI DRAFT I LUTRIJU (Bice objasnjeno u tekstu)

 

ORIGINALNI ROSTERI I DUELI SA SVIM POZICIJAMA (U dozvoljenih 30 meceva ce te morati staviti po 6 utakmica za svaku poziciju.)

 

 

Sve ovo dole ce biti objasnjeno u poruci o finansijama.

 

ORIGINALNI SELERI KEP

 

ORIGINALNI NACINI POSLOVANJA KLUBA (UPROSTENO I MODIFIKOVANO ZA FANTAZI)

 

ORIGINALNI TREJDOVI, FA, WAVE, 2 WEEK TRIAL, BUYOUT

 

 

 

 

DODATAK FANTAZIJU - VIRTUELNI BUDZET

(Sve ovo ce biti objasnjeno u poruci o dodatku)

 

Dobicete sve podatke o zaradi na kraju godine i sve sto treba je da odlucite u sta zelite da ulozite taj novac. nema nikakvih obaveza sem par minuta godisnje da odlucite u sta zelite da obrnete zaradjen novac u toku godine. Ovaj budzet nije deo seleri kepa i od njega ne mozete da kupujete nove igrace.

 

 

ZARADA:

 

ZARADA OD OSTVARENIH POBEDA I PLASMANA U LIGI.

 

ZARADA PREKO NAVIJACA U HALI.

 

ZARADA PREKO SPONZORSKIH UGOVORA.

 

 

POTROSNJA:

 

PLACANJE LUKSUZ TAKSE NA PREKORACENJE SELERI KEPA

 

ULAGANJE U IZGRADNJU DODATNIH MESTA U HALI(veci kapacitet vise zarade)

 

ULAGANJE U IZGRADNJU KOSARKASKIH AKADEMIJA SIROM SVETA(ako bude slobodan agent iz zemlje u koju ste ulozili, mozete ga podici sa slobodnih agenata za male pare iz virtuelnog budzeta da vam bude u akademiji tu godinu i mozete da ga potpisete sledece godine na minimalan ugovor. To ce biti slabiji igraci za koje bi inace morali da platite po milion do dva iz seleri kepa a ovako ga drzite jednu godinu u vasoj skoli kosarke)

 

 

 

Sledi poruka u kojoj cu objasniti ove stvari sto nudi liga.

 

 

Link to comment
Share on other sites

DINASTY LIGA - DETALJNO OBJASNJENJE

 

 

 

ORIGINALNI FORMAT TAKMICENJA KAO U NBA LIGI.

 

Spoiler

 

Kao sto sam vec spomenio, gledacemo da liga bude sto realnija NBA ligi. Sve opcije koje mozemo cemo ubaciti u ovu ligu a da ne preteramo da ne bude komplikovano, modifikovacemo uslovima fantazija.

 

Da pocnem od formata lige. Imacemo svih 30 klubova u ligi, podeljenih u dve konferencije. U svakoj konferenciji ce biti po tri divizije. Kod rasporeda i broja utakmica cu objasniti kako ce funkcionisati takmicenje izmedju svih ovih klubova.

 

 

 Grafika tabela ce izgledati otprilike ovakva, to sam vec postavio u prijavi. Sve ce biti odradjeno na forumu kroz tabele jer cemo biti podeljeni u dve lige na yahoo jer ne stane vise od 20 ljudi u ligu, ali to nije nikakav problem, sve je spremno.

 



ZAPAD-LOGO.png

ZAPAD-PACIFIC.png

ZAPAD-DOUTHWEST.png

ZAPAD-NORTHWEST.png

 

 

 

 

ISTOK-LOGO.png



ISTOK-ATLANTIC.png

ISTOK-CENTRAL.png

ISTOK-SOUTHEAST.png

 

 

 Ovo je skroz uprostena tabela, bice ovde dodata i kos razlika i jos par stvari.

 

ZAPAD-POREDAK.png

 

ISTOK-POREDAK.png

 

 

 

 

 

ORIGINALNI RASPORED I BROJ UTAKMICA KAO U NBA LIGI.

(IMACETE DO 100 UTAKMICA PO SEZONI)

 

 

Spoiler

 

Sledeca stvar ce isto biti zanimljiva i drugacija od prijasnjih takmicenja. Broj duela cemo namestiti da bude kao i u pravoj NBA ligi, svako ce odigrati po 82 meca u toku regularne sezone.

 

To je vrlo lako izvodljivo. Posto ovo nije kompletna realnost, samo delimicna jer pratimo rezultate pravih NBA igraca, mozemo da namestimo da u toku nedelje igramo po 4-5 duela sa razlicitim klubovima. Rezultat vaseg tima u jednoj nedelji zavisi od skora vasih igraca i to nema nikakve veze sa vasim protivnikom jer on ne utice na vas skor, on utice samo na svoj skor. Bas zbog toga mozemo da racunamo vise duela od jednom.

 

 

 U primeru cu navesti raspored takmicenja za moj bivsi klub iz druge lige koju organizujem. U pitanju je LAL koji je u ZAPADNOJ konferenciji, divizija PACIFIC.

 

U DYNASTY ligi bi igrao po 5 puta sa svakim protivnikom iz svoje divizije. Pet puta sa SAC, LAC, GSW i PHO. Po 4 puta bih odigrao sa po jednim klubom iz ostalih divizija u mojoj konferenciji. Svake godine ce se rotirati protivnik, u ovom primeru sam dobio da 4 puta igram sa SAS iz divizije SOUTHWEST, i 4 puta sa UTA iz divizije NORTHWEST. Sa svim ostalim klubovima iz svoje zapadne konferencije cu odigrati po 3 duela a sa svim klubovima iz istocne konferencije cu odigrati po 2 duela. Ovako cu nakupiti 82 utakmice u toku regularnog dela sezone.

 

NBA-DINASTI-LIGA-BROJ-UTAKMICA.png

 

 

 

Vec sada je gotov celokupan raspored za svaki klub u ligi. Neko ce imati po 3 meca u nedelji, neko po 4-5 a nekad cak i do 6 utakmica. Kao sto sam rekao vec ranije, bice mecevi kod kuce i mecevi u gostima, 41-41, i to je vec odredjeno za sve nedelje i sve klubove. Imacete nekad po 5-6-7 gostovanja za redom, nekad isto toliko kod kuce, nekad ce biti back to back mecevi sa istim klubom u roku od dve nedelje, sve ce biti slicno pravoj NBA ligi.

 

Evo ga celokupan raspored utakmica za prvu nedelju takmicenja.

 

WEEK 1 - Dueli izmedju klubova iz zapadne konferencije.

 

ZAPAD-PAROVI-PRVOG-KOLA.png

 

 

WEEK 1 - Dueli izmedju klubova iz istocne konferencije.

 

ISTOK-PAROVI-PRVOG-KOLA.png

 

 

WEEK 1 - Dueli izmedju konferencija.

Tu sam ubacio primer kako bi to izgledalo sa brojem navijaca i sa originalnim skorem kao na pravim NBA utakmicama. Sve ce to biti objasnjeno kod dela o tim opcijama.

 

istok-protiv-zapada-week-1.png

 

 

 

 

 

Ovo sa domacinstvima je napravljeno zbog opcije u virtuelnom budzetu gde zaradjujete od navijaca u vasoj hali.

 

Kopiracu sad taj deo ovde a to je svakako objasnjeno u FANTAZI DODATKU kojeg cu postaviti neki drugi put zajedno sa finansijama, mislim da vam je ovo dovoljno za sada.

 

ZARADA OD NAVIJACA.

 

Svi klubovi ce na pocetku dobiti arene kapaciteta 5.000 mesta. Poseta na utakmicama ce zavisiti od forme ekipe u toku sezone. Simulacija broja navijaca ce se raditi na random . org sajtu i to ce oduzeti po 15 minuta mesecno pa nije problem a bice zanimljiv detalj u ligi.

 

U toku prvog meseca ce svi imati istu sansu da imaju posetu od 1 do 5000 navijaca jer nema prethodnih rezultata pa da po tome odredimo zainteresovanost navijaca. Na sajtu cu upisati najmanji broj koji ce biti 1 i najveci koji ce biti 5000. Kompjuter ce simulirati posetu i to ce nam biti poseta za prvi mesec. Za svaki mec ce biti odradjena simulacija pa tako za jedan mec mozete imati 400 navijaca a u drugom 4200.

 

Nakon tog prvog meseca dolazi zanimljiviji deo. U zavisnosti od rezultata vaseg kluba, ubacivacemo dve cifre po uspesnosti. Ako ste u proslom mesecu imali skor 18:2, to je 90 posto pobeda, onda ce simulacija u drugom mesecu biti uvek od 90-100 posto kapaciteta. Kucao bi na sajtu za najmanji broj 4500 a za najveci 5000 i onda bi dobili nesto izmedju. Tako bi bilo celog tog meseca. Onaj ko bude imao 2:18, sto je 10 posto uspesnosti, on ce dobiti u simulaciji brojeve od 500-5000, onaj koji bude imao 5:15, tj. 25 posto, on ce dobiti brojeve od 1250-5000 i sve sto bude kompjuter simulirao ce mu se pisati kao poseta. Na ovaj nacin svako moze da ima i maksimalnu posetu ali je onima sa losijim rezultatima u opticaju i manja poseta ako broj u simulaciji bude blizi manjem broju.

 

 Ovo oko cene karata ce jos biti izracunato u detalj da bude kompatibilno sa svim ostalim stvarima.

 

 

Prosecna cena karte za utakmice u regularnom delu sezone bi bila 5 dolara. U regularnom delu sezone svako igra po 41 mec kod kuce. Maksimalna zarada u regularnom delu sezone je 41 utakmica x 5000 mesta x 5 dolara = 1.025.000$.

 

Prosecna cena karte za utakmice u plejof-u bi bila 10 dolara. U plejof-u ce bolje plasirani da imaju prednost domaceg terena pa ce moci da imaju par utakmica vise od drugih kao domacini. Maksimalan broj utakmica kao domacin u plejof-u ce biti 10 utakmica. Maksimalna zarada u plejof-u bi bila 10 utakmica x 5000 mesta x 10 dolara = 500.000$

 

 

 

 

ORIGINALNI REZULTAT DUELA KAO NA PRAVIM NBA UTAKMICAMA.

 

 

Spoiler

 

Jos jedna novina ce biti rezultat duela. Posto cemo imati priliku da svi namestimo po 30 utakmica(za sada je takva odluka), to ce donositi rezultat od otprilike 800-1100 poena po ucesniku duela. Svaki skor koji nakupimo na YAHOO sajtu cu ubaciti u tabele koje su spremne sa svim formulama i svi ti skorevi ce biti izdeljeni sa 8 i onda cemo dobiti rezultate koji ce varirati od recimo 90-140, moze biti i vise a i manje a to su rezultati koji su isti kao na pravim NBA mecevima pa ce i to doneti dozu realnosti ovoj nasoj ligi.

 

 

Raspored bi izgledao ovako kao sto sam postavio dole u tabeli. U prvoj rundi sam dao primer kako bi izgledali rezultati. Originalno sam postigao 952 poena u 30 utakmica koje su moji igraci odigrali. Kada se to podeli sa 8 dobijemo skor od 119 poena.

 

Moji protivnici(LAL) u prvoj nedelji bi bili sledeci. GSW iz moje divizije, to bi nam bio prvi mec od planiranih pet. Sledeci protivnik ce mi biti SAS, on je klub iz druge divizije u mojoj konferenciji i njega sam izvukao da igramo 4 duela u ovoj sezoni pa ce nam ovo biti prvi od ta 4 duela. Treci klub iz moje konferencije je MIN i sa njom je planirano 3 duela a ovo ce nam biti prvi od njih. Iz istocne konferencije cu imati samo jednog protivnika u prvoj nedelji i to ce biti TOR, posle toga nam ostaje da odigramo jos jedan mec jer sa istocnom konferencijom igram po 2 duela.

 

PRIMER-SVIH-DUELA-U-NEDELJI.png

 

Nakon sto se zavrsi nedelja upisujem rezultate. Vidite da sam ja osvojio  119 poena, GSW je osvojio u prvoj nedelji 94 poena i to mu nije bilo dovoljno za pobedu, SAS je takodje imao manje poena od mene, 103, jedino je MIN imala vise od mene i zabelezila je pobedu u prvoj nedelji duela sa 131 osvojenim poenom. TOR kao jedini klub istoka je imao 118 poena i za jedan poen je izgubio duel od mene. Ovako ispada da posle prve nedelje imam skor od 3:1. Nakon svake nedelje ce se taj skor sabirati i na kraju cemo dobiti realne skoreve kao u pravoj NBA ligi od po 64:18, 60:22, 28:54, itd.

 

 

 

 

 

 

PRIBLIZNO ORIGINALNI PLAYOFF NBA LIGE.

 

 

Spoiler

 

Regularni deo sezone ce trajati 16 nedelja umesto 18 kako je u drugoj mojoj ligi. Ovo je iz razloga da bi imali vise vremena za sto realniji plej of. U plej of bi se plasiralo po 8 klubova iz obe konferencije. Igrao bi zapad protiv zapada i istok protiv istoka bas kako je i u pravoj NBA ligi. Prvi sa osmim, drugi sa sedmim, treci sa sestim i cetvrti sa petim. Imali bi jos nekih 6-7 nedelja da odigramo ceo plej of. Bilo bi cetiri runde, 1/4 finale konferencija, 1/2 finale konferencija, finale konferencija i NBA finale. U tih 6-7 nedelja cemo imati  max 12 dana prosecno za svaku rundu, igraci ce imati oko 25 utakmica i moci cemo da pravimo prve petorke za duele u serijama. Videcemo da li ce biti best of 3 -3 -5 -5 ili 5-5-5-5. U prvom primeru ce to biti max 16 duela a u drugom do 20 duela a kao sto sam rekao, igraci ce nam imati jos nekih 25 utakmica pa cemo moci sve to uklopiti. Sve je ovo vec provereno ranije u proslim ligama i moze da prodje vrlo lako. Sve sto treba da uradite je da javite na forum vasih pet igraca za prvi duel u seriji, pa posle mozete da pisete odmah i za druge duele. Usput odlucujete ko ce da igra, mora da bude igrac za svaku poziciju a ako zatreba zamena ubacite je, sve ce ici svojim tokom. Ima sasvim dovoljno prostora da biramo petorke za sve te duele i da ucinimo zavrsnicu neverovatno interesantnom sa duelima od po 5 na 5 igraca gde svi igraju po jedan mec.

 

 Primer plej ofa ali ce to jos biti sredjeno.

 

PLEJ-OF-ZAPAD-GOTOVO.png



PLEJ-OF-FINALE-GOTOVO-161616.png

PLEJ-OF-ISTOK-GOTOVO-444.png

 

 

plej-of-rezultati-222.png

 

 

 

ORIGINALNI RUKI DRAFT I LUTRIJA.

 

 

Spoiler

Klubovi koji se ne plasiraju u plej of ce ici na lutriju za dobijanje draft pika. Necemo raditi kao sto radi NBA liga, mi cemo malo obrnuti sistem. Necemo dozvoliti tankovanje zarad sto boljeg pika na sledecem draftu pa da imamo cirkus u toku lige i poklanjanje pobeda. Kod nas ce najbolje proci prvi klub koji ispadne iz plej ofa. Deveti tim po konferencijama ce dobiti po 8 loptica za draft lutriju. Svaki naredni ce dobiti po jednu lopticu manje pa ce poslednji da ima samo jednu lopticu na draft lutriji. Eventualno ce biti nesto tipa 8,6,6,4,4,2,2. Klubovi iz plej ofa ce se rasporediti po ucinku u sezoni. Draft bi odradili malo ranije nego sto bude pravi NBA draft. Tako necemo znati ko ce koga uzeti nego cemo mi po svom nekom razmisljanju uzeti igraca sa drafta. Imacemo kao i u pravom draftu dve runde od po 30 pikova. U trejdovima ce se moci ubacivati u kombinaciju i pikovi sa ovog drafta. Bice pravilo da se ne sme trejdovati pik prve runde u vise uzastopnih sezona.

 

 

 

DRAFT LUTRIJA - OBJASNJENJE.

 

 

Spoiler

U draft lutriju ce ici 14 poslednje plasiranih klubova. Lutriju cemo odraditi tako sto cu postaviti na forum sve loptice sa klupskim grbovima ali ce te loptice biti zatamnjene(kasnije sledi objasnjenje). Izabracemo nekog ko nece ucestvovati u lutriji i on ce da bira loptice. Cim ja posaljem zatamnjenje slike na forum, on mora odmah napisati odgovor na forum sa brojem lopte koju je izabrao. Tako cemo spreciti bilo kakvo varanje jer cu ja odmah znati koga je izabrao a on ce to saznati tek kad prosvetli sliku. Kada izabere prvu lopticu, skinuce sliku sa foruma na svoj komp. Otvorice je u fotosopu ili nekom slicnom programu i odradice BRIGHTNES na sliku i tada ce se tek pojaviti slika kluba kojeg je izabrao. Nakon sto javi klub koji je izabrao i ja potvrdim da li je to taj, saljem sledecu poruku sa lopticama ali cu izbaciti sve loptice koje su predstavljale klub koji je izvucen za prvog pika. Nakon toga se ponavlja postupak, javlja broj loptice, skida sliku na komp, otvara je u fotosopu i nakon sto odradi brightnes, pise na forum ko je dobio drugi pik. Tako cemo ici sve do 14. pika i to bi bila lutrija za ruki draft.

 

 

 

VELICINA ROSTERA.

 

 

Spoiler

 

Tim cemo skupiti na aukcijskom draftu a svako ce imati po 120 miliona dolara u budzetu i nece smeti da prekoraci tu cifru kad bude pravio tim. Tim ne sme da bude ni manji od 90 posto budzeta, mora da bude 108 miliona minimum a maksimum 120 miliona. Bice par izuzetaka gde ce se moci malo prekoraciti seleri kep ali o tome u sledecoj poruci o finansijama. Svaki klub ce morati da ima po 15 igraca u svom timu. Postojace i par rezervnih mesta(3 za sada) na koje cemo moci staviti ozbiljno povredjene igrace i igrace koji trenutno nisu pod ugovorom sa NBA klubom a draftovali smo ga ili pokupili sa slobodnih agenata. Cim taj igrac na rezervnom mestu dobije ugovor sa nekim NBA klubom, njegov ugovor pocinje da bude deo seleri kepa. Bice par mesta za rukije nakon drafta i par mesta za igrace na dvonedeljnoj probi. Sve ovo je objasnjeno u finansijama.

 

 

BROJ UTAKMICA U DUELU, UZ KORISCENJE SVIH POZICIJA KAO I U REALNOSTI.

 

Moracemo dobro paziti koga dovodimo u tim. Bice sve kao i u realnosti i moracemo paziti na pozicije koje imamo u timu. U toku nedeljnog duela cemo imati po 30 utakmica a mora se staviti po 6 utakmica za svaku poziciju, PG(6), SG(6), SF(6), PF(6), C(6). Ako je na primer Harden PG,SG a Marej isto PG,SG, ako njih dvojicu stavite po 4 meca u jednoj nedelji, to ce biti ukupno 8 meceva sa njih dvoje. Tu ste pokrili 6 meceva na recimo PG i 2 meca na SG, ili obrnuto, 6 meceva na SG i 2 na PG, moze da bude i 4 meca na PG i 4 meca na SG, nema veze sto je i na PG i na SG bilo 4+4=8, sve te duple pozicije mozete pripisati kojoj god poziciji zelite, samo da skupite od svih pozicija po 6. Pet pozicija po 6 utakmica je jednako 30 utakmica na kraju duela. Ovako ce biti jos zanimljivije jer cemo svaku poziciju morati dobro da popunimo kao u realnosti a ne da imamo po 10 centara u ekipi od 15 igraca ili jednog centra i kompletnu small ball ekipu.

 

Ako se desi da usled povreda i izostanaka nikako ne mozete da namestite po 6 utakmica za neku poziciju, jedino onda mozete da dodate igraca koji je na poziciji pored ove koju ne mozete da popunite.

 

Ako nemate dovoljno PG, stavite zamenu sa SG.

Ako nemate dovoljno SG, stavite zamenu sa PG ILI SF.

Ako nemate dovoljno SF, stavite zamenu sa SG ILI PF.

Ako nemate dovoljno PF, stavite zamenu sa SF ILI C.

Ako nemate dovoljno C, stavite zamenu sa PF.

 

 

 

 

RASPORED TAKMICENJA - otprilike

 

Spoiler

 

SEZONA 2020/21

 

 

  • NOVEMBAR 2020. - AUKCIJSKI DRAFT - TRAJANJE(dve do tri nedelje).
  • NOVEMBAR / DECEMBAR 2020. - VEJV PERIOD POSLE DRAFTA, KOMPLETIRANJE ROSTERA.
  • DECEMBAR 2020. - MART 2021. - REGULARNA SEZONA(WEEK 1 - WEEK 16).
  • TREJD PERIODI U SEZONI - WEEK 4, WEEK 9 i WEEK 14.
  • APRIL 2021. - PLAYOFF.

 

 

 

 

 

SEZONA 2021/22

 

 

  • JUN 2021. - LUTRIJA ZA DRAFT PIKOVE.
  • JUN 2021. - RUKI DRAFT - TRAJANJE(par dana).
  • AVGUST / SEPTEMBAR / OKTOBAR 2021. - DRAFT ZA SLOBODNE AGENTE.
  • JUL / OKTOBAR 2021. - OFF SEASON TREJDOVI.
  • OKTOBAR 2021. - FEBRUAR 2022. - REGULARNA SEZONA(WEEK 1 - WEEK 16).
  • TREJD PERIODI U SEZONI - WEEK 4, WEEK 9 i WEEK 14.
  • MART 2022. – PLAYOFF.

 

  •  
Edited by Ivo.Srbija
Link to comment
Share on other sites

Ima par razloga zasto sam za sada stavio tako, a to je tek prva ideja i ima vremena da se promeni to pravilo.

 

 

Pre par godina sam upao u fantazi umesto neaktivnog clana koji je imao skor 0:4 i samo 8 igraca u rosteru od mogucih 15+2 u ligi sa 16 ucesnika. Imao je samo par dobrih igraca, najbolji igrac ekipe je bio tad Pol Dzordz a jedini centar Jaret Alen. Imao sam u ekipi Marjanovica koji nije ni igrao, Alen Crabe, Olinik, povredjeni Barton koji je propustio skoro celu sezonu. Nastavio sam da gubim sa tom ekipom i dosao sam do 0:7. Posle toga sam upecao na slobodnim agentima gomilu igraca koji su kasnije eksplodirali bar na nedelju, dve ili tri i to sam koristio da pravim trejdove i da se iskobeljam iz neizlazne situacije. Obozavam trejdove i tako sam i preokrenuo tu moju prvu sezonu i od totalnog autsajdera sam na kraju dosao do titule jer sam posle tih 0:7 na kraju imao 14:9 u sezoni.

 

E sad jedan od razloga sto sam stavio da imamo tri trejd perioda je sto potrosim ogromnu kolicinu vremena na trejdove kad znam da mogu da ih radim kad god zelim pa krenem da pravim 100 kombinacija i onda nekad potrosim po ceo dan dok pregovaram sa nekim ljudima i tako u nedogled 😄 Ovako sam mislio da cu postedeti malo i sebe pa cu znati tacno kad su rokovi za trejd, na svakih otprilike mesec dana i to je to.

 

Drugi mozda i vazniji razlog je sto u nasim starim ligama se niko nije otimao za trejdove. Evo kopirao sam na dno poruke nasih poslednjih 12 trejdova iz sezone 18/19, 11 su moji. Pre ovih 12 je bilo par gde su ucestvovali i drugi ali je jako malo ljudi spremno da se odrekne svojih igraca. Bilo je tu par trejdova koji su preokrenuli sezonu. Prvo sam uzeo povredjenog Bukera jer je nervirao starog vlasnika a moji Alen i Porter nisu odigrali nista do kraja, jedan bio i povredjen. Posle iskoristio to sto je Mudiaj(FA) imao dve nedelje od 25-50 fantazi poena a Holis oko 25-30. Trazio sam centra i uz Lopeza mi "uvalio" i Kleja 😄 jer je ovaj bio u ocajnoj formi a znao sam da ce izaci iz krize kad tad. Kasnije je bilo jos dobrih trejdova, cak i nerealnih iz necije perspektive ali uvek je to bila situacija kad su neki igraci dominirali pa se ljudi popale i uzmu. Na kraju je i Janis dosao kad je Siakam eksplodirao pa na kraju napravio rotaciju za Lebrona jer se Lebron borio za plej of ali je i to brzo proslo, pa mi na kraju ni jedan ni drugi nisu doneli Bog zna sta. Na kraju sam bio osakacen sa povredama, Horford odmara, Lebron odmara, Ingram out, JJJ out, CJ MCColum out. Na kraju sam za veliko finale morao dovesti nekog sa slobodnih agenata i ubodem Karija, ali Set Karija 😄 Covek doneo odlicnih 90 poena za duel, u proseku 22.5 poena,  Lebron je isto doneo 90 u tom finalu jer je odmarao. Na kraju sam pobedio za 60 poena i taman je taj slobodni agent presudio koliko toliko.

 

Treci razlog je taj sto ovako drzimo situaciju pod kontrolom koliko toliko. Ima nas 30 u ligi i ako svako moze da pravi trejd kad god zeli, moglo bi da bude svasta. Mogli bi neki da menjaju igrace iz kola u kolo kako im odgovara, broj utakmica, protivnici itd. Ovako imas na svakih mesec i nesto trejd period i onda odradis sve sto ti treba, a izmedju toga igras sa svojim igracima i eventualno dovodis na dvonedeljne probe, ili potpises slobodnog agenta ili pokupis sa vejva. Bila bi i komisija koja bi odlucivala da li je trejd ok, a pored komisije bi i svaki ucesnik mogao da kaze da li je za ili protiv nekog trejda ali samo uz obrazlozenje zasto trejd nikako ne moze da prodje.

 

 

 

 

Ove sezone je bilo isto tako i to mi se ne svidja sto ljudi ne zele da se odvoje od svojih igraca sta god da se desi. Ove godine se povredio Kari jednom takmicaru a imao je Doncica. Pokusavao sam da mu dam vise igraca za Doncica jer bi to i njemu znacilo jer mu se smanjila rotacija sa par povreda ali je sve odbio na prvu 😄 Na kraju sam mu vec nudio i neke lose trejdove po mene da vidim dokle ce odbijati. Mogao je uzeti na primer Simonsa, Kolinsa, Midltona i tako neke nenormalne kombinacije ali nije hteo 😄 Na kraju sam ja odradio par trejdova i zavrsio sezonu sa 18:0 u regularnom delu sezone i opet osvojio ligu pa trazim neke nove izazove.  Taj skor sam imao i zbog toga sto sam uspeo pokupiti skoro sve najbolje slobodne agente, Devonte Graham, Tristan Tompson, Markus Moris, Karmelo Entoni, Burks, pa kasnije i Malik Bizli, Lee, Dieng.

 

 

 

Tako da, sto se mene tice, moze da se prosiri trejd period ako vecina tako zeli. Meni je izgubilo smisao jer sam video da drugi ne rade trejdove a ja zelim, pa potrosim mnogo vremena na pregovore i na kraju osvojim ligu pa mi to vise nije ni izazov.

 

 

 

 

 

Feb 28 6:47 AM Trade idemo.kontra.napad Wigan_Athletic default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
    Wigan_Athletic idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgLuka
Feb 27 10:59 AM       Trade idemo.kontra.napad Нека победи бољи default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
      Нека победи бољи idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgNikola
Feb 6 2:49 AM         Trade idemo.kontra.napad Blind Al default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
        Blind Al idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgAleksandar
Jan 25 4:32 AM     Trade idemo.kontra.napad Нека победи бољи default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
    Нека победи бољи idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgNikola
Jan 21 12:04 PM   Trade idemo.kontra.napad lukacz default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
    lukacz idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgLuka
Jan 19 11:04 PM   Trade idemo.kontra.napad Wigan_Athletic default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
      Wigan_Athletic idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgLuka
Jan 12 8:13 AM     Trade idemo.kontra.napad NBG Supersonics default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
        NBG Supersonics idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgAleksandar
Jan 5 6:10 AM   Trade Frenky NBG Supersonics 38872673081_8fbafb_64sq.jpgFrenky
      NBG Supersonics Frenky default_user_profile_pic_64sq.jpgAleksandar
Dec 26 12:40 PM     Trade idemo.kontra.napad Blind Al default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
    Blind Al idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgAleksandar
Dec 23 7:16 AM   Trade idemo.kontra.napad ФИРМА ИЛЕГАЛ default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
      ФИРМА ИЛЕГАЛ idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgSosa
Dec 23 7:10 AM   Trade idemo.kontra.napad Вуковар Јунајтед default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
      Вуковар Јунајтед idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgStrahinja
Dec 3 9:50 AM     Trade ФИРМА ИЛЕГАЛ idemo.kontra.napad default_user_profile_pic_64sq.jpgSosa
        idemo.kontra.napad ФИРМА ИЛЕГАЛ default_user_profile_pic_64sq.jpgIvan
Edited by Ivo.Srbija
Ne radi mi Z najbolje na tastaturi pa sam dodao par zzz :D
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Pozdrav ljudi.

 

Nismo poceli NBA dinastiju prosle sezone jer je bila skracena, a i hteli smo da vidimo na sta ce liciti takva sezona koja je od pocetka bila upitna zbog mnogo toga.

 

Imali smo vremena da smislimo format i ispalo je jos zanimljivije nego sto je bilo prvobitno planirano.

 

 

Da bi izbegli neaktivnost, prvobitno je smisljeno da podelimo dinastiju na 5 organizacija, svaka organizacija ima po 6 klubova, po jedan iz svake NBA divizije. Posto je ovo dinastija pa se timovi grade godinama, nije uopste problem da jedan covek ima vise klubova, jedino nema trejdova izmedju svojih klubova. Ovako ce se ljudi manje smoriti ako im je los tim, pa da ne moraju cekati godinama da izgrade nesto, imace raznih timova, neki ce se boriti za vrh, neki ce praviti rebilding.

 

Mi smo podelili klubove i svi imamo vise od jednog. Da bi bilo zanimljivije, moze se prijaviti jos ljudi, mozete voditi jedan klub, vise njih, ili da vise vas vodi neku organizaciju, ili jedan klub, pa da imate glavnog i pomocnog trenera, kako god zelite 😉

 

Izabrali smo i trenere iz sveta sporta, da malo nasminkamo ligu, ako vise vas vodi klub, jedan neka bude GM a drugi glavni trener 😄

 

LJUBISA-ORGANIZACIJA.png

 

 

Spremni smo da ponudimo neke od sledecih klubova, mozda ne bas sve na ovoj listi jer imamo takmicare za njih, ali su spremni da daju neke pa da bude vise ljudi, slobodno se prijavite.

 

1. PIK - UTAH Jazz - 52:20 - RUKI DRAFT - 30+60
2. PIK - PHOENIX Suns - 51:21 - RUKI DRAFT - 29+59
3. PIK - PHILADELPHIA 76ers - 49:23 - RUKI DRAFT - 28+58
4. PIK - BROOKLYN Nets - 48:24 - RUKI DRAFT - 27+57
5. PIK - DENVER Nuggets - 47:25 - RUKI DRAFT - 26+56
9. PIK - DALLAS Mavericks - 42:30 - RUKI DRAFT - 22+52
12. PIK - ATLANTA Hawks - 41:31 - RUKI DRAFT - 19+49
13. PIK - MIAMI Heat - 40:32 - RUKI DRAFT - 18+48
14. PIK - GOLDEN STATE Warriors - 39:33 - RUKI DRAFT - 17+47
18. PIK - INDIANA Pacers - 34:28 - RUKI DRAFT - 14+44
21. PIK - CHICAGO Bulls - 31:41 - RUKI DRAFT - 11+41
30. PIK - HOUSTON Rockets - 17:55 - RUKI DRAFT - 4+34

 

 

 

 

Pre nego sto ispisem par pravila, da se ne uplasite da je komplikovano. Posto smo gledali da bude sto realnije pravoj NBA ligi, ima mnogo sitnica koje su tu da nasminkaju ligu i da ucesnici uzivaju sto vise, ali sto se tice samih obaveza vas ucesnika, one su sledece;

 

1.) Odradite ruki i glavni draft.

 

2.) Namestite za NBA klub 25 meceva u toku nedelje.

 

3.) Napisete jednu petorku za koledz ekipu koju svaki NBA klub ima iza sebe, a u kojoj igraju NBA igraci koji su 25 godina ili mladji, a imamo i akademije u koje draftujemo 2 igraca iz NCAA, i 2 iz Evrolige(nebitne godine), pa mozete i njih staviti u petorku. Ovo radite samo jednom u dve nedelje, 6 puta u sezoni.

 

4.) Ako zelite potpisete dodatne igrace u toku sezone na redovan ugovor(3 dodatna mesta u rosteru), ili dovodite igrace na sedmodnevne ugovore koje na kraju nedelje izbacujete, odradite trejd ako zelite i to je to.

 

 

TO JE SVE.

 

Sa ova dva skora sto namestate, ucestvujete u cak 6 takmicenja.

 

Sa NBA skorom igramo NBA ligu, ukrstate se sa vise protivnika u toku nedelje, 2 sa drugom konferencijom, 4 sa svojom konferencijom i 6 meceva sa divizijom, 94 ukupno.

 

LIGA KUP koji je sa 4 grupe od po 6 klubova, 3 idu dalje pa nokaut faza.

 

SUPER LIGU u kojoj ucestvuje 8 najuspesnijih timova iz prosle sezone.

 

SUPER KUP DIVIZIJSKIH SAMPIONA, 6 divizijskih sampiona igra eliminacioni turnir, inace kod svakog od ovih takmicenja je drugaciji format a kao sto sam rekao, koristimo za sve njih samo onaj skor koji namestite u toku nedelje, DA NE BI IMALI PREVISE OBAVEZA.

 

Sa petorkom za koledz igrate March Madness turnir, i Koledz ligu, samo jedna petorka u dve nedelje, pozicije su PG, G, SG/SF, F/C, PF/C.

 

Za sve ovo vam treba mozda pola sata nedeljno, ako i toliko, zavisi ko koliko zeli da ulozi svog vremena, a dobija mnogo zabave i raznovrsnosti.

 

 

 

Sto se tice pravila, da objasnim samo par osnovnih za pocetak;

 

Da ne bi previse komplikovali oko drafta i licitacije, svaki igrac ima svoju fiksnu cenu a to je prosecan broj fantazi poena iz prosle sezone. Ovo je top 10 igraca iz prosle sezone po nasem points racunanju a to je;

 

3PT POGODAK: 0.5

DEFANZIVNI SKOK: 0.5

OFANZIVNI SKOK: 0.7

POEN: 1.0

ASISTENCIJA: 1.5

UKRADENA : 2.0

BLOKADA: 2.0

DABL DABL: 2.0

TRIPL DABL: 2.0 + 2.0 = 4.0

 

N. Jokic Den - PF,C - 48.360.000$

R. Westbrook LAL - PG - 48.340.000$

J. Harden Bkn - PG,SG - 48.310.000$

G. Antetokounmpo Mil - PF,C - 46.320.000$

L. Doncic Dal - PG,SG - 46.110.000$

S. Curry GS - PG,SG - 45.600.000$

D. Lillard Por - PG - 44.100.000$

L. James LAL - PG,SG,SF - 42.470.000$

K. Irving Bkn - PG,SG - 41.900.000$

J. Embiid Phi - PF,C - 41.890.000$

 

 

Redosled na draftu je proslogodisnji poredak nakon regularne sezone prave NBA LIGE. Snake draft je u pitanju, prvi u prvoj rundi bira poslednji u drugoj pa opet prvi u trecoj itd. Za ruki draft je odradjena lutrija, Detroit je dobio prvi pik, Toronto drugi, Orlando treci, itd.

 

Svaka fransiza ima 200 miliona u svom igrackom budzetu i za te pare treba da potpise 10 igraca na pocetku ove prve sezone, minimum da se potrosi je 150 miliona(postoje i sezonski potpisi pa ko zeli da ima u rezervi), od druge sezone ce se smeti prekoraciti igracki budzet do 5 miliona(200+5), a to placate iz virtuelnog budzetu u koji zaradjujete pare od pobeda, plasmana i jos par sitnica.

 

EDIT: Rukiji ne ulaze u igracki budzet prve godine, naredne tri su opcione i svi rukiji imaju fiksne cene u zavisnosti od pika, prvu rundu morate potpisati na bar jednu godinu nakon draft sezone, drugu rundu mozete otpustiti.

 

Igrace mozete potpisati na jednu, dve ili tri godine i to odlucujete nakon celokupnog drafta, s'tim da postoji pravilo da je maksimalan broj trogodisnjih ugovora 3, a morate imati i 3 jednogodisnja pa da se svake godine rotiraju igraci. Kroz draft lutriju najslabiji klubovi mogu dobiti i BONUS TROGODISNJE UGOVORE i mogu da ih iskoriste kad god zele, jos jedna mogucnost da nakupite ekipu trogodisnjih ugovora je kroz trejdove u kojima mozete menjati i ruki pikove za naredne sezone.

 

Nema rasta plata u toku visegodisnjih ugovora, koga ubodete prve godine, ako posle igra bolje, to je vas dobitak. Plate rastu jedino ako zelite da produzite igraca a svaki klub sme jednog igraca produziti nakon zavrsene sezone, jedino par najboljih timova mogu 2. Kod ovih plata ce biti mali rast, ako ste bili jako uspesan klub prosle sezone, rast plate ce biti samo 5 posto na njegovu trenutnu vrednost, a ako ste bili na dnu, onda je rast late za produzetak 20 posto, ako ste slabiji klub, teze je zadrzati igraca pa zato.

 

Imate pravo i na jedan otkaz u toku svake sezone i nakon toga igrac prestaje da bude deo vaseg budzeta, za svaki dodatni otkaz ide u slobodne agente i dok ga neko ne pokupi, placate za njega ugovorenu platu. Mozete i skratiti ugovor igracu, jednom po sezoni, ako ste uspesan klub onda je skracenje malo skuplje jer ovako stitimo igrace iz dobrih klubova, postotci idu od 20, 15, 10 pa do 5 posto za najslabije klubove. Ako igrac ima 20 miliona na dve godine, a zelite da mu skratitie ugovor a uspesan ste klub, mozete mu skratiti na jednu godinu ali onda tu jednu godinu ne placate 20 miliona nego dodajemo 20 posto na to pa placate za jednu godinu 24 miliona ali ste mu skratili ugovor.

 

 

SVA OVA PRAVILA OKO PRODUZETKA, SKRACENJA I OSTALOG, NE MORATE ZNATI ODMAH, TO TEK OD DRUGE SEZONE POSTAJE AKTUELNO, ZA SADA SAMO TREBA DA ZNATE DA NAMESTITE POSTAVU NA SAJTU I POSALJETE JEDNU PETORKU I TO JE SVE. TAKODJE, SVE CE TE DOBITI NA TACNI, BICE SVE U TABELAMA, KOME ISTICE UGOVOR, KO KOLIKO IMA PARA, ITD.

 

 

 

Igramo ligu na sajtu a ostatak je na forumu, sve tabele, rezultati, svi detalji oko transakcija, bice svi statisticki parametri od klubova, igraca, svega sto postoji, pa da vam bude zanimljivije.

 

Sve je transparentno, svaka draft lutrija ili zreb je potkrepljen dokazom, svako dobije kombinacije pre izvlacenja, dotle ste neaktivni na forumu, dok mi jedan od vas diktira brojeve, i na kraju mozete proveriti da je sve bilo kako treba, moze bilo ko da mi pomaze.

 

Imamo i nasu viber grupu pa se tamo mozemo dogovarati oko bilo cega, mozete me i nazvati kad god zelite pa da vam objasnim ako nesto nije jasno. Pored mene kao komesara, ostali iskusniji ucesnici su zamenici komesara pa i oni mogu da vam pomognu na sajtu ako mozda nemate vremena da ispratite sve neko vece, pa da vam oni ubace igraca, a ako vam ne odigra igrac a stavili ste ga u postavu, mozete slobodno da stavite zamenu, pa da svako ima 25 meceva na kraju nedelje, ako se desi da poslednjeg dana igrac ipak ne odigra, pre toga mozete navesti jednu zamenu, pa cemo dodatno da ubacimo i taj vas skor, sve ce biti fer i korektno 😉

 

Ako imate pitanja ili ste zainteresovani, javite se sto pre pa da se dogovorimo za draftove, moze ovde ili na privatnu poruku, kako god 😉

 

Edited by Ivo.Srbija
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Svaka čast na ideji, deluje vrlo zanimljivo :thumbsup: 

Mislim da bi mi bilo previše da igram sada i ovde jer već igram par liga, ali za narednu sezonu bih se rado priključio ako tada bude bilo mesta. 🙂

Ovde imaš par fantazi stručnjaka siguran sam da bi neki poput @Zvezdinho i @Dracarysmogli da pokažu svoje raskošne talente. 😄

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, major josip said:

Svaka čast na ideji, deluje vrlo zanimljivo :thumbsup: 

Mislim da bi mi bilo previše da igram sada i ovde jer već igram par liga, ali za narednu sezonu bih se rado priključio ako tada bude bilo mesta. 🙂

Ovde imaš par fantazi stručnjaka siguran sam da bi neki poput @Zvezdinho i @Dracarysmogli da pokažu svoje raskošne talente. 😄

Hvala brate Josipe 😉

 

Bice mesta za tebe sigurno, imam vise svojih klubova pa ako nista drugo, predacu ti neki 😉

 

Strucnjaka nikad dosta, bring it on 😄

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Džaba sve sitnice i pravila lige kada pogledam trejdove. Još o tome odlučuje komisija, s obzirom da si verovatno i ti deo komisije, onda razumem zašto su trejdovi i prolazili u ligi, gde si kako kažeš lagano osvajao, pa ti više nije izazov. Ja bih prestao da igram nakon par takvih trejdova. Vox lige nisu savršene, ali su ubedljivo najmanje loše. Sav statistički posao odrađuje ESPN, mi smo tu samo da glasamo za promenu pravila lige, draftujemo, dropujemo, pokupimo sa FA i trejdujemo, što se opet pitaju i ostali igrači lige da li će isti i proći. Ako je 50% lige za veto, trejd se poništava.

 

Plus taj faktor opstanka koji su posebno zanimljivi, jer i 18. ekipa koja je na tabeli, vlasnik ima za šta da se bori kroz celu sezonu, a to je opstanak u ligi. 13-a i 14-a ekipa se nada plej ofu, 10-11 se nada višem plasmanu na tabeli zbog prednosti usled nerešenog rezultata, 7-8 ekipa se bori za TOP4, jer ta 4 najbolja tima su slobodna u prvoj nedelji plej ofa, odakle se u drugoj nedelji ukrštaju sa timovima 12-5 pozicija.

 

Dođi ovde, pokaži se ako znaš i imaš fantazi u malom prstu, jer ovo su ti otprilike i najbolje lige na Balkanu generalno što se tiče fantazi NBA. Nigde nećeš naći 50+ timova koji ozbiljno igraju u više liga. U malo liga ćeš naći igrače koji će da zvrje noćima i kada vide da se negde otvorilo za nekog jakog igrača da ga pokupi u 3:08 ujutru, usled neke povrede startera.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dracarys said:

Džaba sve sitnice i pravila lige kada pogledam trejdove. Još o tome odlučuje komisija, s obzirom da si verovatno i ti deo komisije, onda razumem zašto su trejdovi i prolazili u ligi, gde si kako kažeš lagano osvajao, pa ti više nije izazov. Ja bih prestao da igram nakon par takvih trejdova. Vox lige nisu savršene, ali su ubedljivo najmanje loše. Sav statistički posao odrađuje ESPN, mi smo tu samo da glasamo za promenu pravila lige, draftujemo, dropujemo, pokupimo sa FA i trejdujemo, što se opet pitaju i ostali igrači lige da li će isti i proći. Ako je 50% lige za veto, trejd se poništava.

 

Plus taj faktor opstanka koji su posebno zanimljivi, jer i 18. ekipa koja je na tabeli, vlasnik ima za šta da se bori kroz celu sezonu, a to je opstanak u ligi. 13-a i 14-a ekipa se nada plej ofu, 10-11 se nada višem plasmanu na tabeli zbog prednosti usled nerešenog rezultata, 7-8 ekipa se bori za TOP4, jer ta 4 najbolja tima su slobodna u prvoj nedelji plej ofa, odakle se u drugoj nedelji ukrštaju sa timovima 12-5 pozicija.

 

Dođi ovde, pokaži se ako znaš i imaš fantazi u malom prstu, jer ovo su ti otprilike i najbolje lige na Balkanu generalno što se tiče fantazi NBA. Nigde nećeš naći 50+ timova koji ozbiljno igraju u više liga. U malo liga ćeš naći igrače koji će da zvrje noćima i kada vide da se negde otvorilo za nekog jakog igrača da ga pokupi u 3:08 ujutru, usled neke povrede startera.

 

 

 


 

Spoiler

 

Ne znam da li si preskocio ili nisam napisao, ali ja nisam bio nikakav komesar te prve lige u kojoj sam ucestvovao i pravio te trejdove i osvojio ligu.

 

Nakon tri nedelje je javljeno da je jedan ucesnik neaktivan, imao je skor 0:3, nakon te nedelje 0:4, u ekipi mu je bilo 9 igraca, a mogao si imati 15 + 2 IR.

 

Prijavio sam se, niko me nije ni znao od tih ucesnika na forumu, mislim nismo imali neke licne prepiske.

 

Tako da si pobrkao loncice, izvukao si iz konteksta nesto i kao da zelis da unizis te neke moje "uspehe" za koje me zaboli cosa, pa sam prekinuo tu tradiciju racunanja tih rezultata jer mi nije interesantno da igram sa neaktivnim i neozbiljnim ljudima, a bilo je tamo i odlicnih takmicara ali smo bili manjina.

 

Nastavio sam u toj ligi sa porazima do 0:7 jer nisam imao sa kim da igram, 9 igraca a pola povredjeno, doveo sa slobodnih agenata Mudiaja pre nego sto je poceo da donosi 40-50 poena u NYK-u,doveo centarski par Holmes Dzamajkl Grin jer sam bio na jednom centru, bilo je tu jos dobrih FA i sa njima dosaodo prvih par pobeda pa su se poceli javljati i drugi i zeleli su te neke igrace, dogovarali smo trejdove i komesar je odobravao kao i svi ostali takmicari, komesar je bio ozbiljan lik koji je imao NBA u malom prstu.

 

Jeste da neki od tih trejdova izgledaju smesno, recimo taj Mudiaj + Holis za Lopeza i Kleja, ali tada je Mudiaj donosio 40-50 par nedelja, Holis 25-30, Klej u krizi, Lopez solidan, ovaj se napalio, nije hteo cekati Kleja, istripovao nesto i zavrsili smo trejd. Ja trazio samo centra jer mi jetu skripelo, on sam dodao i Kleja za Mudiaja 😄

 

Posle dao Portera i Alena za povredjenog Bukera, popizdeo vlasnik jer je stalno povredjen, i tako, malo po malo sam od 0:7 dosao do 11:9 i 6. mesta na tabeli.

 

Posle se prosetao kroz plej of sa 300, 200 i 60ak razlike u finalu jer mi nije igrao Lebron i jos par ljudi pa sam imao manje meceva od protivnika.

 

Po meni ova prica nema poentu da velica moju titulu kao titulu, da sam ja najpametniji i najbolji, jer nisam, nego je ovo pokazatelj kako se igraju ove igre, igras od pocetka do kraja, jeste da nekad sreca ima prevelik uticaj ali ako zanemarimo to, trud se uvek isplati i onaj koji ulozi trud i vreme u ovo, moze da postigne rezultat, kad tad, ili da bar postize neke svoje male ciljeve, a sto je najvaznije, da ispostuje druge ljude i takmicenje, i da odigra do kraja pa da ne bude neregularno takmicenje.

 

 

 

Ti bi sad da objasnis kako je ovo vase mnogo bolje jer ima neizvesnosti za ispadanje i kako vi mozete ovo ili ono.

 

i sam sam rekao, svaka cast, svidja mi se sto postoji tradicija, sto igra vise ljudi, sto se takmicite i druzite, i sigurno je odlicno takmicenje i zanimljivo, ali u ovoj dinastiji ipak ima mnogo vise stvari koje mogu da se rade i to je samo za fanatike i iskusne igrace i ne mora svima da se svidja, kao i sve ostalo na svetu.

 

I ovde postoji neizvesnost u mnogim takmicenjima, imamo LIGA KUP, svake godine zreb, ucestvuje najboljih 12 izz konferencija, samo tri najlosija ne igraju ima jos par NBA takmicenja, super liga gde igraju dva najbolja skora po broju fantazi poena, istok + zapad, prvi posle RS istok + zapad, finalisti plej ofa istok + zapad, osvajac LIGA KUPA i branioc super lige, i super kup divizijskih sampiona, a na marc mednesu ispadaju na svake dve nedelje a pored toga i koledz liga.

 

Sto se same NBA lige tice, nema tankovanja, stavljas sve sto imas ako su zdravi, imamo sistem kopiranja svih skoreva svakog igraca pa kroz eksel u par minuta mogu da vidim ko je izostavljao jace igrace radi tankovanja pa tu sledi kazna na kraju seone i ispadaju iz lutrije. A ako si na dnu zasluzeno jer imas slab tim ili mnogo povreda, naredne godine ides na draft lutriju i mozes dobiti dobar pik za ruki draft pa da reorganizujes klub, najslabiji imaju zasticen top 4, top 6, top 8 itd.

 

Mozemo trejdovati i ruki pikove, swap pik i stavljati zasticen i nezasticen, sve je to izvodljivo i u fantazi ligi. Mozemo dodavati i pare iz virtuelnog, TREJDOVI SU TRANSPARENTNI, NA FORUMU PISEMO KO NAM JE ZA TREJD, A OSTALI PISU KOGA ZELE, KADA KRENU PONUDE, SVI NASTAVLJAMO SA LICITACIJOM, NA KRAJU TREJD PERIODA KOJIH IMA VISE U TOKU RS NBA LIGE, GLEDAMO KOJE SU NAJVISE PONUDE I TO SE ODOBRAVA. Ovo je iz razloga sto ce biti ekipa koje su jake i bore se zatitulu, a bice i onih koji ce dati nekog Jokica za nekog slabijeg igraca i par ruki pikova, pa da ne budu privatni dogovori pa da se ostali timovi koji se bore za titulu ostete, nego svi vidimo sta se nudi, pa nudis koliko zelis i kako zelis, MISLIM DA OD OVOG NEMA POSTENIJE.

 

 

Postoji i jedna luda ideja koja mozda mnogima moze da zvuci besmisleno, jer nema veze sa samo NBA ligom, ali kad vec imamo virtuelni budzet od pobeda i plasmana, dodali smo da ima svaki klub svoju arenu i svako pocinje od 5000 mesta.

 

Broj navijaca odredjujemo po prethodnom uspehu kluba, prvih mesec dana sezone po uspehu iz prosle sezone, pa ako je Milvoki sampion, dobija minimum od 90 posto popunjenosti hale, to je izmedju 4500 i 5000, pa kroz lutriju dobijemo da li ima na mecu kad je domacin 4500, 4503, ili 4967, kako god, ostali imaju po postotku pobeda iz prethodne sezone.

 

Na svakih mesec dana se gleda na kolikom su postotku, pa tako neko ko ima 10 posto pobeda, dobija lutriju za navijace od 500 do 5000, on isto moze da ima dobru posetu, ali ima i veliku mogucnost da ima malu jer mu lutrija pocinje od samo 500 navijaca, a to je zato sto je klub sa losim rezultatima i manja je zainteresovanost navijaca.

 

Recimo moja tri kluba su u top 5 najlosijih poseta, tako sam odradio lutriju, em su oni slabi pa nisu imali povoljan pocetak lutrije, em nisam imao ni srece, ali je sve transparentno i fer i nema varanja.

 

 

Od ovoga se takodje zaradjuje u virtuelni budzet, pa ljudi mogu da nadogradjuju arene do 30.000 mesta.

 

Posto svako ima 47 duela kao domacin, i 47 kao gost, domaci teren ima prednost, a to je da na svakih 1000 navijaca dobijas 1 poen prednosti, maksimalni kapacitet je 30.000 sto iznosi 30 poena prednosti, a skorevi ce biti oko 600 poena, tako da ce i na maksimalnom kapacitetu prednost biti 5 posto za domacina od ukupnog skora ako mu je hala puna, sto nije strasno, kao da umesto 25 igraca stavis 26, a tako dosta ljudi i igra, namesti postavu od 10 igraca pa neko ima 33, neko 37, mi igramo tako da svako ima 25, pa je fer i posteno.

 

Sve ovo je odradjeno u ekselu i sve formule su spremne, samo se prekopira skor sa sajta i dobija se rezultat duela pa za par minuta imamo sve sto nam treba.

 

 

Da zakljucim sa tim virtuelnim budzetom. Nije tu samo da bi imali dodatan posao.

 

Sa njim imas cetiri taktike, ili ces ulagati u halu i imati jak domaci teren, ili ces cuvati pare pa trositi na produzetak ugovora jer samo kod produzetka ugovora moras pokriti trenutnu platu igraca iz virtuelnog budzeta, i tek onda ga potpisati sa igrackim budzetom, ili mozes da nekad prekoracis budzet ako u dopuni tima imas igraca kojeg moras imati, a imas u igrackom budzetu recimo 20 miliona, a on kosta 23, smes prekoraciti do 5 miliona, za jedan prekoracen lacas 6 iz virtuelnog, za 2-14, za 3-24, za 4-36, za 5-50 miliona iz virtuelnog, ili u akademiju u koju biras igraca iz NCAA i Evrolige a oni igraju za koledz timove pored NBA igraca koji su 25 ili mladji, pa sa pocetna 2 mesta u akademiji, dolazis do 8 i vise igraca za rotaciju, a od koledz takmicenja takodje zaradjujes u virtuelni pa i tu mozes inkasirati nekih 15ak miliona, dok zarada u jednoj sezoni jednog NBa kluba moze da dostigne nekih 60 miliona ali je to skoro pa nemoguce jer treba savrsena sezona.

 

 

 

I sam sam razmisljao da li to ima smisla, da neka poseta utice na skoreve, ali ako vec pravimo ovako ozbiljno takmicenje, onda neka bude sto realnije a maksimalna prednost sa arenom i navijacima moze dostici 5 posto ukupnog skora, tako da taman ce navijaci biti 6. igrac ponekad i resice po neki duel, a ima ih 94, pa ni to nije problem.  Tako da i nije ovo za svakoga, sa ovim ne mislim nista lose, jednostavno nije, mozda je ovo samo za ludake kao sto smo mi 😄

 

Smorio sam sad sa ovim romanom, cekam rucak pa da mi prodje vreme 😄

 

I da, to za ljude koji u 3 ujutru zvrje po netu, mi smo u 2 ujutru radili i draftove, licitirali za trenere za ovu dinastiju, zrebali i svasta nesto, tako da sto se toga tice, za dinastiju su ostali samo najbolji, ne brini za taj deo 😉

Edited by Ivo.Srbija
Link to comment
Share on other sites

Ja govorim samo o trejdovima.

 

Tabela trejdova koju si postavio je smehotresna. Ne znam u kom svetu Siakam i to čak iz sezone 18/19 kada nije imao moćne statse kao naredne dve sezone i Barton vrede kao jedan Janis i to u MVP sezoni. Još dosta trejdova je tu u igri u kojima bih mogao pisati, ali je ovaj sasvim dovoljan.

 

Džaba sve sitnice, igra do tančina maltene kao u real life, kada se ne može bez toga da se neko prevesla.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2021 at 5:55 PM, Dracarys said:

Ja govorim samo o trejdovima.

 

Tabela trejdova koju si postavio je smehotresna. Ne znam u kom svetu Siakam i to čak iz sezone 18/19 kada nije imao moćne statse kao naredne dve sezone i Barton vrede kao jedan Janis i to u MVP sezoni. Još dosta trejdova je tu u igri u kojima bih mogao pisati, ali je ovaj sasvim dovoljan.

 

Džaba sve sitnice, igra do tančina maltene kao u real life, kada se ne može bez toga da se neko prevesla.

 Jebem li ga, u zivotu nisam zeleo da nekog uvredim ili preveslam na fantaziju, znam da je glup osecaj kada su mi znali nuditi svoja tri najlosija igraca za moja dva najbolja pa se razmisljam da li me zajebavaju ili nemaju pojma.

 

Ovom jednom kazem da mi treba centar, pitam sta zeli za Lopeza, kaze dacu ti ga samo 2 za 2, Lopez + Klej za Mudiaja i Holisa, ja rekoh ok, video komesar, videli svi. Kazem ti, u to vreme su ovi moji donosili mnogo vise nego njegovi a on u krizi rezultata, a da je los potez, ne moze biti losiji i izgleda nenormalan jer se nakon par nedelja okrenula situacija, ali sta da ja radim sad, da odbijem u tom trenutku a preuzeo ekipu sa 0:4 bez igraca, prvi put igram fantazi, igramo se jbg 😄

 

Samo razdvoji to ranije takmicenje i ovo sada, tada je bio drugi komesar, ovo je sad nesto drugo, u potpunosti, video si da sada moze da se rade pravi trejdovi sa sve ruki pikovima, da ide sve transparentno, samo dodajemo ponude, pa ko najvise ponudi, a na kraju svako kaze da li je za ili protiv, uz obrazlozenje, sad nema dogovora iza kulisa.

 

Mozemo sad polemisati sta je tebi realno a sta nije, vecini ce delovati da nije i slazem se delimicno, ali Siakam je u to vreme trejda donosio 40-50 poena i to vec neko vreme, cak je imao i neki 60+ skor ako se ne varam, sezonski prosek u points ligi mu je bio oko 30, Janisu 45 poena prosek, Barton je donosio kao i uvek, 20-30, Bijombo bio strimer koji je u par nedelja donosio 20+, trejd rival ostao bez postave, znaci nema ni 10 igraca za postavu koliko je trebalo da se stavi na pocetku nedelje, dogovorili smo se da prosiri rotaciju sa par dobrih igraca a ja dobio super zvezdu, kada sam pitao komesara da li je ovo dosta, kaze da on vise od toga ne bi ni dao, jbg, ja bih realno dao jos malo, ali sta cu, necu da radim na svoju stetu kad je vec pristao jer je bio u bezizlaznoj situaciji bez igraca a i ja imao kadrovskih problema 😄

 

Ti mozda gledas na osnovu kategorija, pa ti deluje da su skoro svi trejdovi smesni, nije to isto nikako, ali opet ponavljam, u pravu si da ima smesnih, onaj sa Mudiajom recimo, ali sta da radim, prvi kontakt sa NBA fantazijem, preuzeo ekipu koja ima 0:4 pa otisao i na 0:7, raspadam se, i za pokupljenog slobodnog agenta se otima covek i daje Kleja u krizi, seems legit 😄

 

 

Ne bih vise o ovome, smorio sam masu, vrtim pricu, bilo pa proslo, bila je ok zezancija, od 0:7 do titule, kakva god da je, borilo se do kraja. Naredne godine sa valjda jednim trejdom osvojio sa 19:0 skorom, takodje i dodatnu ligu sa nas 6 najaktivnijih, i razvojnu ligu koju smo igrali uporedo sa slabijim igracima iz NBA lige.

 

Sad jebem li ga, da li su se bas svi toliko losi takmicari skupili na jednom mestu, ili ja imam vise srece nego pameti, ali nesto mora da jeste 😉 A i kazu da su poinst lige za amatere, treba se okusati i u kategorijama 😉

 

 

Ovo vase bi bilo zanimljivo pikati bas zbog toga sto ima vise liga, pa mozes napredovati a moras cuvati i guzicu da ne ispadnes, nadam se da sledece godine nece biti i D liga pa da ne ispadnem odmah u nizi rang 😄 dok se ne uhodam, jer nisam ranije igrao 13 kategorija i nisam se spremao uopste za kategorije ali znam igrace u detalj.

Edited by Ivo.Srbija
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...