Jump to content

VN Stajerske 2020, 12. jul


Radoye

Recommended Posts

16 minutes ago, Laki John Terry said:

Ljudi, gledajte umetnost trkanja u 18h, road america, indycar. 

 

F1 je mrtva.

Dođeš na F1 topic I pričaš da je F1 mrtva?

Posle jedne izuzetne trke i jedne sasvim ok u godini koja je sve samo ne normalna?

 

Bezobrazluk.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro, tumaci kako hoces. Nije bezobrazluk po meni, vec realnost. Kad je jedan tim toliko dominantan, gde tu ima drazi?

 

Nesto se trza Verstapen, Ferari samo sto nije krenuo da vozi unazad... odgledaj jednu trku indycar sampionata, videces cistokrvnu borbu vozaca. Nema ni blizu toliko dominantnih timova. Odusevices se.

 

Ali ok, ako je vec tako, izvini ako te je ovo uvredilo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki John Terry said:

Pa dobro, tumaci kako hoces. Nije bezobrazluk po meni, vec realnost. Kad je jedan tim toliko dominantan, gde tu ima drazi?

 

Nesto se trza Verstapen, Ferari samo sto nije krenuo da vozi unazad... odgledaj jednu trku indycar sampionata, videces cistokrvnu borbu vozaca. Nema ni blizu toliko dominantnih timova. Odusevices se.

 

Ali ok, ako je vec tako, izvini ako te je ovo uvredilo.

Ja sam ti bio prijavio post, bez zelje da ulazim u diskusiju, ali posto si nastavio, dve stvari:

 

1. Nije lepo da dodjes na zurku i da pricas kako ce kod tebe za 2 sata biti bolja. Prosto nije pristojno.

2. F1 se prati iz razlicitih motiva, samo jedan od njih je trkanje, pa cak i ako trka ili sezona nije najbolja, sama cinjenica da je to tehnoloski vrhunac automobilske industrije je cini izuzetno zanimljivom i zivom.

Edited by momohyoideus
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Meni je kao potpunom F1 laiku ova trka bila bas top.

 

Jbg, stoji da jedan tim dominira, ali ne vozi se samo da bi se videlo ko ce da dobije. Perez je odvezao odlicnu trku, Lando je u poslednjem krugu skocio 3 pozicije, bilo je bas dosta drame, narocito na kraju.

 

Imo, to je i draz sporta. Cak i kad je evidentno ko pobedjuje, mogu da se nadju druge interesantne stvari i da dogadjaj ponovo bude zanimljiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hamilton odlicno odvezao, trkao se sam sa sobom. Botas i Mecka takticki nadmudrili Verstapena i RB. Bilo je i za ocekivati jer je i sef tima RB rekao da su ovaj vikend Mečke brže od njih.

Verstapen, kakva je to vozacina,iako je znao da ce ga Botas preteci u sledecem krugu hteo je da zacini trku. Svaka mu cast, ovaj decko ce biti sampion. Bravo.

 

Lando, coveka otkrila Austrija 😀, sve pohvale, decko na obe trke briljirao. Meklaren ponovo na mestu.

Fors Indija, pardon kako se vec zove (Racing Point/Mecka junior/Mercedes B...)..., jako dobri, jako dobri, zao mi je sto je ta prica copy paste ali Perez zasluzuje sve pohvale, dok Stroll pokazuje da i limitiran vozac moze napraviti rezultat sa solidnim bolidom.

Albon odradio trku.

Ricardo dobar, on je klasa od vozaca ali je steta sto taj Reno(l) se muci, zlatna sredina i nista vise.

 

O mom Williamsu, ne treba trositi reci, mi smo zakucani na dno desetkom ekserom, nema nam pomoci 😂

 

p.s. posle razbijanja glave i nerviranja, danas onako iz zezanja uplatih F1TV i napokon odgleda trku ko covek i pravi navijac. Preporodio sam se.😃

Link to comment
Share on other sites

Mozda indycar nije tema ali morate priznati da je poražavajuće da u F1 treba da pronalazimo sami zabavu u neizvesnoj borbi za peto mesto i tome kakvo će sranje da naprave Fetel i Lekler...

1-2 su izvesni već posle prve dve trke.

3-4 su izvesni takođe.

Ako je borba između roze mercedesa i meklarena za peto mesto biti najveća neizvesnost ove sezone, i to koliko će Ferari duboko da potone, mogu samo da se zahvalim na preporuci za Indy car 😀

 

 

EDIT moderacija: Hajde sad stvarno dosta, svaki sledeci post koji je van teme bice brisan!

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Prošle sezone smo imali neizvesnost i sa Ferarijem i njihovom unutrašnjom borbom, a uspevali su da barem na podijumu čak i za prva dva mesta na nekim trkama ugroze Mercedes (pošto nije bilo neizvesnosti ko će biti šampion). 

Sada imamo Mercedes koji je za klasu bolji od Red Bulla i Red Bull koji je za klasu bolji od svih ostalih.

Pritom u okviru timova je vrlo jasna podela ko je prvi vozač i tu neće biti nikakve borbe ili neizvesnosti.

Naravno neće u svakoj trci biti isti poredak ali čini se da je prilično jasno da će na kraju poredak vozača biti:

Hamilton Botas Ferštapen Albon...

Tek od petog mesta imamo neizvesnost. 

Kolko god prethodne sezone bile loše čini mi se da će ova biti gora od svih 😞

Zaista se nadam da grešim.

I ono što je najgore od svega je to što me je sad pomalo čak i sramota što sam napisao post u kojem se nešto pravim pametan, a taj poredak je već svima toliko očigledan da je bilo suvišno i komentarisati... Zaista bedno stanje u F1...

Edited by 5_Webber
Link to comment
Share on other sites

Cinjenica je da je u prethodne dve sezone Ferari bio dovoljno jak da ozbiljno preti Mercedesu, a da su se ove godine samoubili. No, razlike se smanjuju, vidimo da RBR (dok je zrdav i sa svim delovima pricvrscenim kako treba) nije toliko daleko iza Mercedesa a za Red Bulom ni ostali ne zaostaju bas previse - ove godine smatram da i pink Mercedes i Meklaren mogu legitimno do podijuma bez da neko iz top 2 tima ima kvar ili udes. Hamilton je zver i naravno da je u najboljem bolidu na gridu neprikosnoven. Sa druge strane i Maks je zver i dovoljno je dobar da cak i u drugom po snazi bolidu moze ispred Botasa u Mercedesu. A i Perez i oba Meklarena mogu legit ispred Albona u RBR (za Strola vec ne smem da tvrdim).

 

Ono sto mene ohrabruje je sto smo u ove dve trke imali veliki broj duela tocak uz tocak, preticanja pa vracanja pa opet preticanja i duele koji traju kroz 3-4 krivine, promene pozicija do same linije cilja - iako je pobednik manje-vise poznat ja ne mislim da su ove dve trke bile dosadne, cak naprotiv.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Trke jesu bile ok, ali posmatraču koji je laik treba dosta snage i želje da uspe da pronađe razonodu kada uopšte nema borbe za šampiona ili za konstruktore, ili barem malo neizvesnije borbe za podijum. Ja stvarno jedva čekam srećnija vremena kada Hamilton ode u penziju i nadam se da neće odmah doći neka nova zver ☺ ili ako dodje da bar ne bude u najjačem bolidu ☺

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...