Jump to content

VN Austrije 2020, 5. jul


Radoye

Recommended Posts

1 minute ago, Borko said:

Mi smo treci najbrzi u kvalifikacijama barem 🙂

Sains je morao da abortira krug zbog Botasa!! Mogli smo 4-5 lagano

 

Sto bi znacilo da smo brzi i od RBR ako se izuzme faktor Maks.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisu krugovi za brisanje, bilo je na pocetku objasnjenje, mogu sva 4 tocka biti iza bele linije, ali ne mogu iza ivicnjaka, a on je imao u svakom momentu neki od tockova na ivicnjaku (ovaj crveno-beli deo).

 

Sto se Ferarija tice, ovo je posledica onog tajnog sporazuma sa FIA-om. Oni gube oko 6 desetinki u prvom sektoru koji traje 16 sekundi, gde ima samo jedna krivina i gde je snaga agregata kljucna. Ocito su oni radili nesto ilegalno tad, sad vraceni na legalni motor/gorivo/ulje, sta god, i kao posledica toga evo ih u midfildu.

 

Botas mi ubi sve fantazije, grrrr :smiley7:

Link to comment
Share on other sites

Ako sezona bude kao kval, i ako Bot moze nesto da uradi, mozda vidimo neku unutrasnju borbu u Mercedesu ali sumnjam...

Ali zato izgleda da cemo imati pravi rat za ostale ozicije, mozda je RedBull siguran na P3 i P4 ali i McLaren i RacingPoint deluju opasno. 

Ferrari... jbt... haos. 

 

Moj Williams nesto bolji nego prosle sezone ali tesko da ce tu biti bodova u ovako kratkoj sezoni. 

Link to comment
Share on other sites

Ako sezona bude kao kval, i ako Bot moze nesto da uradi, mozda vidimo neku unutrasnju borbu u Mercedesu ali sumnjam...
Ali zato izgleda da cemo imati pravi rat za ostale ozicije, mozda je RedBull siguran na P3 i P4 ali i McLaren i RacingPoint deluju opasno. 
Ferrari... jbt... haos. 
 
Moj Williams nesto bolji nego prosle sezone ali tesko da ce tu biti bodova u ovako kratkoj sezoni. 
Sutra će opet Lewis da obriše patos sa njim.

A Williams bi mogao do bodova kad bi imao dva pilota.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Uzalud se nadas kume Botasovom otporu. Ovo mu je jedna od omiljenih, ako ne i omiljena staza u kalendaru. Secas se sta je radio sa Vilijamsom ovde. Njegova forma zavisi od staze do staze i zato ne moze ugroziti Hamiltona.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Downforce said:

Noris je ozbiljan kapital. Navijam i za McL sutra da bude sto bolji rezultat.

Oba vozaca su nam izvanredna. I dalje smatram da je Sains (koji je morao zbog Botasa da odustane od kruga) trenutno nesto bolji, i njegova izdaja je zaista unistila mogucnost da godinama imamo kontinuitet u vozackoj postavi, pritom su to dva odlicna vozaca koja se medjusobno gotive

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MetalHead said:

Moj Williams nesto bolji nego prosle sezone ali tesko da ce tu biti bodova u ovako kratkoj sezoni. 

 

Cini mi se da ste jako blizu i Alfa Romeu i Hasu, Rasel moze s tim do bodova. Ne bih Latifija uzimao za merilo kvaliteta bolida.

1 minute ago, Borko said:

izdaja

 

Spanac jbg. 😉 😜

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Radoye said:

 

Cini mi se da ste jako blizu i Alfa Romeu i Hasu, Rasel moze s tim do bodova. Ne bih Latifija uzimao za merilo kvaliteta bolida.

 

Oba su osakacena kao Ferari, isti razlog ocigledno. A tek ce da tonu kako sezona odmice. Jedino ako Ferari smisli nesto novo sa motorima, al tada ce biti kasno

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na manji broj trka doneto je pravilo o "pro rata" koriscenju komponenti, drugim recima proporcionalno ce se smanjiti broj komponenti zavisno od broja trka, e sad tamo gde je trebalo biti recimo 3.2 tu ce pretpostavljam morati dozvoliti 4 i slicno, ali  dok ne saznamo tacan broj trka ne mozemo znati da li ce neke komponet dobiti dopust i kraci zivotni vek ili ce ostati identican.

Link to comment
Share on other sites

Ako sam dobro ispratio Verstapen ima opciju da zapocne trku sa srednjim mekim, dok Mercedes zapocinje sa mekim gumama ? Cini mi se da Verstapen ima istu strategiju kao i prosle godine sa jednim  zaustavljanjem, ako sam dobro ispratio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zvezdinho said:

Ako sam dobro ispratio Verstapen ima opciju da zapocne trku sa srednjim mekim, dok Mercedes zapocinje sa mekim gumama ? Cini mi se da Verstapen ima istu strategiju kao i prosle godine sa jednim  zaustavljanjem, ako sam dobro ispratio.

Nema opciju, vec mora da zapocne trku sa zutim, jer je sa njima postavio najbrze vreme u Q2. A koja ce strategija biti, videcemo.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Zvezdinho said:

Pa to. Bice jedno zaustavljanje. Ovi sa mekim morace 2 puta da se zaustave. Bice zanimljiva trka ako Max bude na nivou. 

 

Ne mora da znaci da ce biti zaustavljanje manje, s obzirom da svi moraju da voze dve razlicite smese guma. Mozda Maks bude isao zuto-crveno-crveno.

Ono sto mu start na tvrdima nudi je veca fleksibilnost u odabiru taktike, ostali su manje-vise zaglavljeni u rani prvi stop dok Maks moze da ceka neku zutu zastavu ili slican oportun trenutak za svoj prvi stop.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Zvezdinho said:

Ako sam dobro ispratio Verstapen ima opciju da zapocne trku sa srednjim mekim, dok Mercedes zapocinje sa mekim gumama ? Cini mi se da Verstapen ima istu strategiju kao i prosle godine sa jednim  zaustavljanjem, ako sam dobro ispratio.

 

Konačno neko ovde ko zna o pravilima manje čak i od mene 😂

Edited by 5_Webber
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Alek The Great said:

A mozda bude isao zute-bele, mozda cak i zute-crvene. Sve ce to zavisiti od toga koliko mu traju zute i naravno od toga kako startuje.
A mozda i bude kise i onda sva taktika pada u vodu.

 

Prosle godine njegov prvi pit stop je bio u 31.krugu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...