Jump to content

VN Austrije 2020, 5. jul


Radoye

Recommended Posts

3 minutes ago, Jurgen said:

Hamilton ponovo na isti način donosi podijum Meklarenu. Mislim da je kazna od 5 sekundi preblaga, Albon ga je već pretekao. 

 

Da je dobio drajvtru bilo bi prestrogo. Mogli su da mu daju 10s umesto 5 ali onda bi izgubio samo jos jednu poziciju (u principu nebitno, samo 2 boda razlike - iako bi "moj" Sains profitirao). Albonu ionako nista vise nije moglo pomoci. Momak ima bas kuratu srecu.

Link to comment
Share on other sites

Ono sto Hamiltona ovde u neku ruku pere je sto nije namotavao volanom ulevo na Albona i ne vozi neku nenormalnu putanju. Al' nije ni Albon namotavao na njega, i on vozi normalnu putanju plus sto nema vise kuda dalje prema spolja da pobegne dok Hamilton ima pola staze slobodno desno od sebe ali da bi mogao tamo morao bi da koci. Albon ovde apsolutno nista pogresno uradio nije i iako ne postoji namera Hamiltona da izazove udes ipak je on kriv i sasvim zasluzeno je kaznjen. Hamilton je morao ovde da popusti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono sto Hamiltona ovde u neku ruku pere je sto nije namotavao volanom ulevo na Albona i ne vozi neku nenormalnu putanju. Al' nije ni Albon namotavao na njega, i on vozi normalnu putanju plus sto nema vise kuda dalje prema spolja da pobegne dok Hamilton ima pola staze slobodno desno od sebe ali da bi mogao tamo morao bi da koci. Albon ovde apsolutno nista pogresno uradio nije i iako ne postoji namera Hamiltona da izazove udes ipak je on kriv i sasvim zasluzeno je kaznjen. Hamilton je morao ovde da popusti.
Pogledaj treći replay, tačno vidiš kako lomi apex pod uglom, u tom trenutku je Albon već u qrtzu a desno ima mesta za još bolid i po. Kurtonski do yaya. Da je ovo napravio Kvyat ili Perez, 'ajde ko ga yebe, ali Mr. 6x se tako brani od klinca, megajajarski.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad samo pomislim da ima ljudi koji su platili doček 2020. Godina koja će biti prekretnica u mnogo čemu,nadam se da će ipak na kraju biti više dobrih nego onih drugih stvari.

 

Trka. Konačno se vratila F1. Konačno. Trka izuzetna, prava F1!

 

Utisak dana, naravno Ladno. Bravo sine!

Sa druge strane, vrlo sam ljut na Luisa. Za 40+ miliona godišnje pederluci prema Albonu dve trka uzastopno su nedopustivi.

Mnogo mi je žao Albona.

 

Ferari...više sreće nego bilo čega. Leklerk je zaradio platu, ali Vetela je bilo mučno gledati.

 

RP, ni meni se ne sviđa copy paste bolidi, jer to ubija smisao F1.

 

Dobro je. Bar je F1 tu, kakva takva, ali je tu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim, slazem se da je Hamilton morao da prikoci da bi mogao da ode vise desno, tu nema spora. Ali bas na tom onbordu ne vidim nista nenormalno, ne otvara volan, to je regularna putanja kada ulazis s unutrasnje strane. Problem je samo sto je Albon vec bio ispred njega na toj putanji jbg.

 

Ima mali milion slucajeva koji su mnogo kurtonskiji od ovoga, skoro svako Maksovo preticanje se zavrsava otpustanjem volana i teranjem protivnika van staze, Hamilton to nije ovde radio. Al' jbg svakako je kriv za ovaj udes.

Link to comment
Share on other sites

Mislim, slazem se da je Hamilton morao da prikoci da bi mogao da ode vise desno, tu nema spora. Ali bas na tom onbordu ne vidim nista nenormalno, ne otvara volan, to je regularna putanja kada ulazis s unutrasnje strane. Problem je samo sto je Albon vec bio ispred njega na toj putanji jbg.
 
Ima mali milion slucajeva koji su mnogo kurtonskiji od ovoga, skoro svako Maksovo preticanje se zavrsava otpustanjem volana i teranjem protivnika van staze, Hamilton to nije ovde radio. Al' jbg svakako je kriv za ovaj udes.
Izvinjavam se, drugi replay 0:16.

Jbg, ovom krivinom prolaziš 120 km/h, nije ovo Eau Rogue. Nove gume, to je morao da prodje kao po šinama a ne da ga odnese inercija napolje. Baš sam se nadrkao, a to znaš da nisam antiham pljuvač.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kad samo pomislim da ima ljudi koji su platili doček 2020. Godina koja će biti prekretnica u mnogo čemu,nadam se da će ipak na kraju biti više dobrih nego onih drugih stvari.
 
Trka. Konačno se vratila F1. Konačno. Trka izuzetna, prava F1!
 
Utisak dana, naravno Ladno. Bravo sine!
Sa druge strane, vrlo sam ljut na Luisa. Za 40+ miliona godišnje pederluci prema Albonu dve trka uzastopno su nedopustivi.
Mnogo mi je žao Albona.
 
Ferari...više sreće nego bilo čega. Leklerk je zaradio platu, ali Vetela je bilo mučno gledati.
 
RP, ni meni se ne sviđa copy paste bolidi, jer to ubija smisao F1.
 
Dobro je. Bar je F1 tu, kakva takva, ali je tu.
 
Trka do yaya, nadam se samo da mi nisu pali kriterijumi posle 7 meseci, pa sam pao na dupe kad sam video bolide na pisti.

Spielberg je top pista, već jedva čekam idući vikend. Ne verujem da je Vettel zaboravio da vozi, teško da će ponoviti ovakav fail iduće nedelje. Mi jesmo objektivno u qrtzu, videćemo od Madjarske šta će biti, ali realno možemo da se borimo za podijum sa McL ako ispadne jedna Mečka i RBR.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, alberto.ascari said:

Nove gume
 

 

Hamilton nije imao nove gume, Mercedesi i Ceko nisu menjali, zato su ih tako i sustizali svi ovi sto su otisli po nove. Zato je ovo mozda jos i veca tragedija za Albona jer je na boljim gumama mozda imao dovoljno i Botasa da uzme.

Link to comment
Share on other sites

 
Hamilton nije imao nove gume, Mercedesi i Ceko nisu menjali, zato su ih tako i sustizali svi ovi sto su otisli po nove. Zato je ovo mozda jos i veca tragedija za Albona jer je na boljim gumama mozda imao dovoljno i Botasa da uzme.
Menjao je tokom prethodnog SC, imale su oko desetak krugova. Za belu, kao da je nova.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Merdze su menjale gume u 26 krugu i ostale do kraja na belim. Jeste bela, ali vec je imala vise od 30 kruga. Tako da u odnosu na sveze crvene nije pomogao ni bolji bolid. Gotovo sigurno bi pretekao i Botasa.
Aha sorry, imao sam utisak da su prezuli u 52-53 pod SC.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alberto.ascari said:

Aha sorry, imao sam utisak da su prezuli u 52-53 pod SC.

 

Pa to ti pricam, zato su svi tako lako oduvali Peresa i poceli da stizu Mecke. Nije mi jasno sto i oni nisu isli u boks, bila je sigurica da se ide na zute u tom trenutku, ne bi ni izgubili poziciju na stazi (dobro, bi od Ceka ako on ne ode u boks).

 

Ne bi Albon dosao u priliku da prestize Hamiltona da su bili na gumama slicne starosti.

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Radoye said:

 

Pa to ti pricam, zato su svi tako lako oduvali Peresa i poceli da stizu Mecke. Nije mi jasno sto i oni nisu isli u boks, bila je sigurica da se ide na zute u tom trenutku, ne bi ni izgubili poziciju na stazi (dobro, bi od Ceka ako on ne ode u boks).

 

Ne bi Albon dosao u priliku da prestize Hamiltona da su bili na gumama slicne starosti.

 

Vrlo jednostavno, obojica su bili u istoj sekundi i nisu mogli da odrade obojicu istovremeno, a nisu smeli jednog jer bi ovaj drugi to percipirao kao nefer prednost.

Link to comment
Share on other sites

Valjda sam jedini kojem je trka bila užasna. Ne samo trka nego i sve oko nje, a najmanje komorna atmosfera. I meni je dosadila dominacija Hamiltona i Mercedesa, ali ako će ih ovakvim smicalicama rušiti onda biram dosadnu regularnu trku nego vještački spektakl.

Čitav vikend titraju jajca Red Billu, od kazne Hamiltonu na treningu, preko prva dva nepotrebna Safety cara, pa održavanja trećeg safety cara bezrazložno dugo samo da Albon sačuva mekane gume za posljednji juriš, i na kraju kazna Hamiltonu za koju su se čudili na RTL-u gdje sam gledao. Imam osjećaj da će naredne nedjelje Hamilton i Bottas dobiti kaznu ako nekoga pogrešno pogledaju a budu li Mečke vodile safety car će izlaziti padne li šišarika s nekog drveta oko staze.

I kakva je svrha da voziš i gradiš prednost 60 krugova ako će radi neke gluposti i kreiranja vještačkog spektakla izvesti safety car u finišu i pokloniti pobjedu nekome ko ima najmekše gume zadnjih 10 krugova. 

Edited by Chico Serra
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...