Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

On 6/19/2020 at 1:31 AM, Doc Holiday said:

Jedinog normalnog, koji je zemlju hteo da dovede na put o kome sad pisem su ubili ko zeca...  
 Da se Srbija upristojila nakon 2000te , da je krenula pravim iskrenim  EU putem,   ne pre svega ulaskom u EU nego dovodjenjem sistema vrednosti EU u Srbiju

+1000. Srbija treba da ide Evropskim putem ne zbog Evrope, nego zbog same sebe. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

PSG nije trebalo da izlazi na izbore na ovaj način, potpuno nepripremljen, u smislu loše organizacije prikupljanja potpisa (ne sme se dozvoliti da te drugi prozivaju kako si skupio potpise, a ti (Sergej) ga gledaš belo jer nemaš odgovor). Takođe, u zemlji Srbiji, moraš imati kontrolore na svim biračkim mestima. Sećam se da je, za prošle predsedničke izbore, bila onlajn mapa gde su upisivani rezultati za svaku opštinu ko je koliko osvojio glasova (rezultate slali kontrolori SJ-a). Procenat prebrojanih glasova je stao na 75%, na ostalim mestima Janković nije imao kontrolore. To je tad još bila i organizacija. Ovo sad, gde oni traže kontrolore oglasima, to je vrlo neozbiljno. 

Edit: jedina svrha izlaska je da dođu do 3%, pa da probaju da se opozicionim glasačima nametnu kao alternativa likovima iz SZS-a, što znači da ovo jesu izbori za opoziciju, a ne za vlast.

Edited by stray_cat
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Stray_cat  Ocigledan cilj PSG jeste ulazak u skupstinu. Apsolutno nema sanse da se sa ovim rukovodstvom PSG upusti u sukob sa SZS oko prevlasti i uticaju na opoziciono biracko telo. Sergej ovakav kakav je dozivece secu sopstvene glave u PSG  u odredjenom roku posle izbora. Mnogo je zanimljiviji inzenjering sa Sapicem eksperimentalnim kunicem koji je ocigledno prihvatio da kroz sistem u godinama koje dolaze se nametne kao drugi i na taj nacin eliminise SPS.  PSG nema infrastrukturu po Srbiji nema je ni DJB koji je vec jednom stradao. Dakle obe stranke koje su izalse tj. napustile bojkot nemaju infrastrukturu tako da je fenomenoloski vrlo zanimljivo da i kao takvi verovatno prelaze cenzus.

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, LosmiSK said:

Igrom slucaja sam sinoc blejao sa naprednjacima na nekom rodjusu i lik koji im sakuplja glasove i radi na ''ulici'' mi kaze da se Sergej prodao i da mu je on licno sakupljao glasove za  izbornu listu.

 

Toliko o Sergeju, novom Prletacevicu za ove izbore, govno!!

Ovde verovatno aludiraš na Belog? I možeš li objasniti kako se on to prodao?

 

Ista će priča ići kao i za njega, jer ako neki režimski medij pohvali nekog od njih, to u glavama birača tog pokreta "Eto, prodao se", a to je ono što oni žele. Oni nažalost u nit poznaju prosečnog birača na izborima, i tačno znaju kako da manipulišu njime...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

 Srbija treba da ide Evropskim putem ne zbog Evrope, nego zbog same sebe. 

 

to je davno prevazidjena fraza, na kraju je i sasvim odbacena

 

meni izgleda da je stvar obrnuta - zbog same sebe srb nikada ne bi u eu, ali ako bas mora i ako je evropa toliko zeli ....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mama_mia said:

 

to je davno prevazidjena fraza, na kraju je i sasvim odbacena

 

meni izgleda da je stvar obrnuta - zbog same sebe srb nikada ne bi u eu, ali ako bas mora i ako je evropa toliko zeli ....

Ma jeste obrnuta - to je i problem

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, marejosip said:

 

Znam da sada vec prelazimo na diskusiju o nezavisnosti koja nije nuzno vezana za ove izbore, ali zeleo bih da dovrsim svoju misao i nadovezem se na tvoj post, pa ako se nastavi rasprava prebacice se na odgovarajucu temu.

 

 

 

na ovoj temi i nema potrebe da se raspravljaju pros and cons oko nezavisnosti

 

posebno sto ovi izbori ne mogu da dovedu direktno do toga

 

Ovi izbori ako ne budu ponisteni ili se nesto drugo dogodi.... bi trebalo da dovedu do konsenzusa za adaptaciju ustava.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mama_mia said:

 

na ovoj temi i nema potrebe da se raspravljaju pros and cons oko nezavisnosti

 

posebno sto ovi izbori ne mogu da dovedu direktno do toga

 

Ovi izbori ako ne budu ponisteni ili se nesto drugo dogodi.... bi trebalo da dovedu do konsenzusa za adaptaciju ustava.

 

 

 

 

 

Pa to je ono što i pričamo, da ovi izbori ne menjaju ništa što se Kosova tiče i da je razlog što se ono spominje samo jer neki misle da im to može doneti plus u kampanji. 

 

Ja mislim da uopšte nije nerealno da Vučko sa manjinama dobije tu potrebnu većinu, tako da mu za eventualnu promenu ustava sps možda ni ne bude potreban.  Al valjda onda idu novi izbori ako se to desi? Nisam siguran šta se onda dešava. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, marejosip said:

 

 Nisam siguran šta se onda dešava. 

 

nisam ni ja

 

da li ako dobije vecinu, parlament moze da izglasa korekciju ustava?

 

pritom, ne mogu da zamislim da dacic tako nesto podrzi

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bojkotujem ali nacelno nikada ne glasam, i to ne iz nekog politickog, ideoloskog ili etickog, nego iz prakticnog razloga. Prosto, verovatnoca da ce moj glas imati ikakvog pozitivnog uticaja na bilo sta u mom zivotu je toliko mala da ne vredi vremena i benzina koje cu uloziti da odem do birackog mesta (bas kao sto kladjenje na ishod bacanja (stadndardne, sestostrane) kockice vredi dolar samo u slucaju da pogodak placa vise od 6 dolara). O Svetoj nedelji odvojim nekoliko sati u kojima radim nesto sto nedvosmisleno ima pozitivan ocekivani drustveni i licni efekat (ne moram ni to, lezanje u krevetu ceo dan bi odradilo posao, nego da imam nesto malo bolje da prilozim kada me ljudi kritikuju da ne glasam iz lenjosti) - naucicu nesto novo vezano za posao, ili cu otici da istreniram, ili cu zvati rodbinu da vidim kako su ili cu zameniti sijalicu na ulazu u zgradu ako je crkla ili cu pomoci zeni da trenira paralelno parkiranje itd, isl...

 

A da nisam prakticni ovog puta bih verovatno bio politicki apstinent, posto ici na te izbore ima smisla koliko i ici na one izbore koji su se odrzavali za vreme komunisticke tiranije u Srbiji.Situacija je slicna, samo sto danas umesto jedne postoji vise malih komunistickih paritija koje su medju sobom podelile institucije, javna preduzeca, gradove i lokalne samouprave kojima suvereno komanduju i preko kojih sisaju glasove u zamenu za poslove/prezivaljavanje. Situacija je u nekom smislu jos nadrealnija, jer za vreme komunizma si za mesto direktora morao biti istaknuti partijas, dok danas i cistacica mora da bude clan, da prati partijsku liniju na Fejsbuku i da obezbedi jedan broj "sigurnih glasova"...

Edited by bohumilo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Mama_mia said:

 

nisam ni ja

 

da li ako dobije vecinu, parlament moze da izglasa korekciju ustava?

 

pritom, ne mogu da zamislim da dacic tako nesto podrzi

 

 

 

 

Oni mogu da izglasaju akt o promeni Ustava, ali moraju u roku od 60 dana da raspišu referendum za promenu Ustava.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Green23 said:

Oni mogu da izglasaju akt o promeni Ustava, ali moraju u roku od 60 dana da raspišu referendum za promenu Ustava.

 

ok hvala

znaci tako ide procedura ako se postuje

 

a sto se tice ovoga sto je bohumilo napisao, da i ja kazem da je ovo jedna od retkih mogucnosti da sedim u srb i da mogu da glasam

ali ne glasam ne zbog boskic-djilas-jeremic bojkota vec zbog toga sto se i dalje osecam zarobljeno i ne idem u guzve

 

ni glasacki listic mi vec dugo niko ne salje ...i zbog toga cu ih bojkotovati :lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

Oko procedure o promeni Ustava

 

Quote
PROMENA USTAVA

 

Predlog za promenu Ustava i usvajanje promene Ustava
Član 203.

Predlog za promenu Ustava može podneti najmanje jedna trećina od ukupnog broja narodnih poslanika, predsednik Republike, Vlada i najmanje 150.000 birača.
O promeni Ustava odlučuje Narodna skupština.
Predlog za promenu Ustava usvaja se dvotrećinskom većinom od ukupnog broja narodnih poslanika.

Ako ne bude postignuta potrebna većina, promeni Ustava po pitanjima sadržanim u podnetom predlogu koji nije usvojen, ne može se pristupiti u narednih godinu dana.
Ako Narodna skupština usvoji predlog za promenu Ustava, pristupa se izradi, odnosno razmatranju akta o promeni Ustava.
Narodna skupština usvaja akt o promeni Ustava dvotrećinskom većinom od ukupnog broja narodnih poslanika i može odlučiti da ga i građani potvrde na republičkom referendumu.
Narodna skupština je dužna da akt o promeni Ustava stavi na republički referendum radi potvrđivanja, ako se promena Ustava odnosi na preambulu Ustava, načela Ustava, ljudska i manjinska prava i slobode, uređenje vlasti, proglašavanje ratnog i vanrednog stanja, odstupanje od ljudskih i manjinskih prava u vanrednom i ratnom stanju ili postupak za promenu Ustava.
Kada se akt o promeni Ustava stavi na potvrđivanje, građani se na referendumu izjašnjavaju najkasnije u roku od 60 dana od dana usvajanja akta o promeni Ustava. Promena Ustava je usvojena ako je za promenu na referendumu glasala većina izašlih birača.
Akt o promeni Ustava koji je potvrđen na republičkom referendumu stupa na snagu kada ga proglasi Narodna skupština.
Ako Narodna skupština ne odluči da akt o promeni Ustava stavi na potvrđivanje, promena Ustava je usvojena izglasavanjem u Narodnoj skupštini, a akt o promeni Ustava stupa na snagu kada ga proglasi Narodna skupština.

http://www.ustavni.sud.rs/page/view/sr-Latn-CS/70-100028/ustav-republike-srbije

 

:default_coffee:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mama_mia said:

 

....citajuci ovo sto je kopirao kronos, misli mi lete ka Referendumskom Lopovu

 

dodje mi da ga pronadjem i posaljem u iran da ga saceka hamilton

 

 

Referendum mora biti odžan, ali su "olabavili" propise referenduma pre nekih godinu i po dana, tako što od tada za prolaznost referenduma dovoljno da 50% + 1 izašlih glasa  "ZA", a do tada je bilo potrebno da 50% + 1 upisanih birača.

Link to comment
Share on other sites

Realno,posle ovih izbora imace SNS sa jos nekim strankama dovoljno poslanika  da pokrene proceduru za promenu ustava i bez SPS....

Sto se tice referenduma,ako do toga dodje primenjivace iste metode kao  za parlamentarne i predsednicke izbore tako da im je to najmanji problem...

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Green23 said:

Ovde verovatno aludiraš na Belog? I možeš li objasniti kako se on to prodao?

 

Ista će priča ići kao i za njega, jer ako neki režimski medij pohvali nekog od njih, to u glavama birača tog pokreta "Eto, prodao se", a to je ono što oni žele. Oni nažalost u nit poznaju prosečnog birača na izborima, i tačno znaju kako da manipulišu njime...

Ti i dalje mislis da je njemu onako doslo i da je sve sredio veoma brzo sirom Srbije. Druze,ovo je Srbija i ovde nista nije slucajno. To nisam pitao,ali pitacu. Ovo je 1/1

Link to comment
Share on other sites

Imao je Vučić i sada dovoljno ljudi da menja ustav ali ima tu još jedan problem. Praksa je da se Ustav menja kao rezultat dogovora svih relevantnih strana. Tu se ne misli samo na političke stranke nego i na stručnu javnost. A on sigurno ne može da obezbedi ni pregovore a kamoli podršku svih stranaka kao ni većine stručne javnosti. Jednostavno je do te mere iskopao rov da je sam sebi obesmislio dvotrećinsku većinu. A da donosi novi ustav u inat većini intelektualaca i milion nezadovoljnih koji neće biti u parlament to na zapadu ne bi prošlo bez posledica. Jedino ako da neke veće ustupke na Kosovu pa da mu zapad zažmuri na tako nešto.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Ti i dalje mislis da je njemu onako doslo i da je sve sredio veoma brzo sirom Srbije. Druze,ovo je Srbija i ovde nista nije slucajno. To nisam pitao,ali pitacu. Ovo je 1/1

Šta je sredio veoma brzo?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...