Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

17 hours ago, goldberg said:

Oni su se odlucili na bojkot jer su svesni da bi na izborima mogli da dobiju najvise 15% glasova.

 

 

kako ovo tačno nazvati a da ne kažem da je glupost i zamena teza?

iz ovoga proizilazi da je motivacija opozicije za bojkot to što ne mogu da dobiju respektabilan broj glasova

 

ako već dumaš kao maksim, naglasi da je to tvoje privatničko mišljenje ili nešto levo

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, djole said:

Pa iskreno, da je SzS na 25+%, misliš da bi bojkotovali? Ja ne mislim.

To ne menja činjenicu da su uslovi katastrofalni.

 

možda bi i dobili 25+% da su izbori regularni, zato je ova goldberg lajna zamena teza, i to bazična. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, goldberg said:

Pitanje Kosova je tu sporedno, mozda je spomenuto dva ili tri puta u toku ove godine, ako i toliko.

 

16 hours ago, dulematic said:

 

Tim strankama što izlaze na izbore je kosovsko pitanje poslednja rupa na svirali, samo čist interes.

 

da, slazem se da je u pitanju cist interes, sto samo znaci da je naivno postavljati pitanje kosova kao nesto sporedno - jer upravo cinjenica da to pitanje ne spominju cesto ni bojkotasi ni oni koji izlaze na izbore znaci da se iz interesa o tome ne izjasnjavaju...

 

medjutim, verovatno ste procitali da je vec juce jeremic u bojkot kampanji, negde u kragujevcu cini mi se - upravo pitanje kosova postavio kao jedan od glavnih razloga za bojkot

pa djilas koji kaze da kosovo ne moze da se odvoji od srb i postane clanica un, jer odmah to pravo mora da se da i RS.

zatim, vucic koji na nekoj tv na kojoj je gostovao takodje govori o kosovu i podrsci koju ocekuje u parlamentu

zatim danas lavrov-vucic, o cemu? pa o kosovu:

 "Želim da kažem našem narodu: Teška vremena su pred nama, ali moramo da budemo ujedinjeni. Ovo su možda i najteža vremena od priznanja Kosova pre 12 godina", kazao je Vučić.

 

kako se izbori priblizavaju tema kosovo je sve nezaobilaznija (naravno da je uvek bila tema iako precutkivana)

zato kazem da je naivno razmisljanje da kosovo uopste nije ono sto potresa srbiju, da srbija ima druge prece probleme...naravno da ima i druge probleme, te druge probleme ce moci da resavaju tek kada rese ovaj.

 

Znaci mogu oni da sanjaju svoje interese koliko zele... Ali prvo kosovo.

 

Uopste nemam dilemu da oni to znaju jako dobro.

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Clash said:

Ako bi vam uperili pistolj u glavu da morate glasati za tri ponudjene opcije, za koga bi glasali?

 

Ja ovako:

1.PSG 

2.SNS

3.isti kurac ko god 

Ja sam u fazonu da ne izlazim ali sam na klackalici. Videcemo, daleko je nedelja. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da kad Srbija reši sve druge probleme rešiće i problem Kosova!

 

Demokratska  Srbija sa jakim institucijama, slobodnim medijima, boljim ekonomskim i političkim rejtingom u svetu  lagano će rešiti problem bilo koje vrste pa i Kosovo.

Srbija pod diktaturom Vučića ne može da reši ni saobraćajnu gužvu u Beogradu a ne pitanje Kosova.

Dakle prvo svoje dvorište da se dobro počisti i održava čisto  nadalje pa onda u rešavanje ostalih problema.  

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Pa iskreno, da je SzS na 25+%, misliš da bi bojkotovali? Ja ne mislim.

To ne menja činjenicu da su uslovi katastrofalni.

 

Uopste u tome nije poenta. Uslovi su neregulatni za izbore, i sve stranke koje izlaze na izbore pod ovakvim uslovima to rade samo da bi zaradile parce hleba u skupstini. Nikakva zelja za promenama tu ne postoji jer su promene nemoguce. SNS ce imati 60 do 65% na ovim izborima.

 

Elem, da pitam nesto sto me zivo zanima. Interesuje me stav ljudi koji se dvoume da li ce izaci ili ne. Ima li se za koga glasati uopste, onako iskreno?

55 minutes ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Znaci Vucic osvaja vecinu i sastavlja vladu bez ikoga

 

Sanse nema da sam sastavi vladu. Mogao je to i prosli put ali je pozvao Dacica. Da bi imao kog da krivi i da ne bi snosio svu odgovornost.

 

Sto se mene tice, dvoumicu se do zadnjeg trenutka, ali trenutno ne izgleda da cu glasati. Jednostavno ja prvi put ne vidim ozbiljnu politicku opciju u Srbiji. Mislim da smo i zvanicno postali sprdacina od drzave.

Edited by Laki John Terry
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mama_mia said:

kako se izbori priblizavaju tema kosovo je sve nezaobilaznija (naravno da je uvek bila tema iako precutkivana)

zato kazem da je naivno razmisljanje da kosovo uopste nije ono sto potresa srbiju, da srbija ima druge prece probleme...naravno da ima i druge probleme, te druge probleme ce moci da resavaju tek kada rese ovaj.

 

Znaci mogu oni da sanjaju svoje interese koliko zele... Ali prvo kosovo. 

 

 

 

Jeste, čim rešimo Kosovo plate idu na 900€, ulazimo u EU, nema više nacionalizma, nema više korupcije i živećemo lepo i srećno do kraja života. 

 

Jer to je ono što mi je bitno za budući život. Da teritorija na kojoj praktično nemamo gotovo nikakvog uticaja bude priznata i da na svom Huawei telefonu nemam više znak pitanja umesto zastave. To je ono što mi je prioritet, nema šta. Ovo što nam je država trula po svakom mogućem pitanju, to nema veze, podajmo Tačiju i građanima Kosova nezavisnost i verujmo u bolju budućnost koja će od toga nastati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki John Terry said:

Elem, da pitam nesto sto me zivo zanima. Interesuje me stav ljudi koji se dvoume da li ce izaci ili ne. Ima li se za koga glasati uopste, onako iskreno?

Iz mog ugla, pretnja bojkotom ima smisla kada postoji koncenzus oko te ideje, ali ne samo to vec i odredjeno jako politicko magnetno polje koje tu ideju plasira kao autenticna pre svega prosperitetna opcija. U tom ambijentu bi svakako aktivna kampanja bojkota donela sinergijski efekat.

U Srbiji je sve svetlosnim godinama udaljeno od ove pozicije.

Za mene licno tragikomicno i nedopustivo je obaranje cenzusa u izbornoj godini, to sve govori o tipu vladavine tj. tipu drustva koji se kreira. Ova stavka svakako opredeljuje razum da se ostane kuci, ali ipak nije samo ovaj sloj prisutan u smesi koja se zove odluka. Takodje unapred se sve zna oko pitanja pobednika. Motiv da se glasa iz mog ugla sa viskom opozicionog sluha  jeste da se pogura neka jasno artikulisana opoziciona prica u skupstini. Kada bi se sve to razlozilo dolazimo na dve opozicione liste koje su izasle. PSG i DJB- suverenisti. Obe imaju ogranicenja ali ipak sama cinjenica da recimo zelim da pomognem da postoji jasna opozicija u parlamentu bi me opredeljivala izmedju PSG i Suverenista i to onaj trenutni povodljivi impuls koji je sklon variranju. Da li sam nekad na izborima pomogao nekoj listi glasom jesam, tako da mi ne bi bio prvi put.

Link to comment
Share on other sites

gle, `predizborno` kosovo je probudilo i spo

 

Srpski pokret obnove (SPO) saopštio je danas da će se zalagati za snažnu i demokratsku Srbiju na Zapadu u punopravnom članstvu Evropske unije, za mirno i kompromisno rešenje za Kosovo i pozvao građane da glasaju na izborima 21. juna.

https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/spo-pozvao-da-se-glasa-za-sns-21-juna/

 

 

zatim novi optimizam i o novoj eri za kosovo i srb sa istog sajta:

 

Specijalni izaslanik predsednika SAD za pregovore Kosova i Srbije Ričard Grenel izjavio je da sastanak delegacija Beograda i Prištine u Beloj kući najavljen za 27. jun pruža mogućnost i otvara vrata ekonomskom razvoju i investicijama.

 

onda hladan tus, Vucic:

Ako je potrebno da budem jasan i nedvosmislen, kada je reč o pitanju da li ćemo da kažemo da pristajemo da priznamo Kosovo u zamenu za obećanje da budemo članica EU, naš odgovor je njet

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

 

Znaci Vucic osvaja vecinu i sastavlja vladu bez ikoga

 

 

i prosle izbore je dobio sa vise od 50% pa je ipak primio u vladu i Dacica...

43 minutes ago, Perkos2 said:

Ja mislim da kad Srbija reši sve druge probleme rešiće i problem Kosova!

 

Demokratska  Srbija sa jakim institucijama, slobodnim medijima, boljim ekonomskim i političkim rejtingom u svetu  lagano će rešiti problem bilo koje vrste pa i Kosovo.

Srbija pod diktaturom Vučića ne može da reši ni saobraćajnu gužvu u Beogradu a ne pitanje Kosova.

Dakle prvo svoje dvorište da se dobro počisti i održava čisto  nadalje pa onda u rešavanje ostalih problema.  

 

  Da je Srbija normalna , ovako bi i bilo.... A da je normalna , onda bi mozda i imala izgleda da dobije vise i sa Kosovom...

     medjutim...  situacija jeste takva da dok se ne resi problem Kosova,   Srbija nema sanse da krene bilo gde...  i nema sanse da ikad bude normalna

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Doc Holiday said:

 

 

  situacija jeste takva da dok se ne resi problem Kosova,   Srbija nema sanse da krene bilo gde...  i nema sanse da ikad bude normalna

 

 

vidis da ja to ponavljam vec bilioniti put ali ne vredi, ljudi su ubedjeni da srbija treba da resi prvo sve ostalo

a da je kosovo kao fudbal - najvaznija sporedna stvar na svetu....

 

ma kakvo kosovo, koga briga...daj da resavamo nezaposlenost, odliv mozgova, prosperitet, institucije....Ne dragi moji. Prvo cete restiti kosovo.

(ovo ne kazem ja vec oni od kojih zavisi sve ono sto se zeli postici)

Link to comment
Share on other sites

I šta će se tačno desiti kad Srbija prizna Kosovo,  možeš li da opišeš neki sled dogadjaja čija će inicijalna kapisla biti priznanje Kosova a koja će rezultirati napretkom u ostalim aspektima života?

Da me ne shvatiš pogrešno, ja bi priznao Kosovo koliko sutra, ali ta mantra da nas samo to deli od napretka i ulaska u EU po meni nema nikakvo uporište.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

vidis da ja to ponavljam vec bilioniti put ali ne vredi, ljudi su ubedjeni da srbija treba da resi prvo sve ostalo

a da je kosovo kao fudbal - najvaznija sporedna stvar na svetu....

 

ma kakvo kosovo, koga briga...daj da resavamo nezaposlenost, odliv mozgova, prosperitet, institucije....Ne dragi moji. Prvo cete restiti kosovo.

(ovo ne kazem ja vec oni od kojih zavisi sve ono sto se zeli postici)

 

pogresno si  me razumeo....

 da je Srbija od pocetka ( mislim na period nakon 5.10.2000)  postala normalna zemlja i Kosovo bi bilo reseno na daleko povoljniji nacin po Srbiju... i ne bi postali deponija evrope, kako za losu robu  , otpad , tako i za nepozeljne migrante.
  Ali posto ocigledno Srbija nije normalna , ona je tu gde jeste... i resenje Kosovskog problema ce biti takvo kakvi smo i mi...
  

  I nazalost, cak i kad se bude resilo pitanje Kosova ( naravno za Srbiju na najgori moguci nacin ) , ipak Srbija nece postati normalna zemlja....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, dulematic said:

I šta će se tačno desiti kad Srbija prizna Kosovo,  možeš li da opišeš neki sled dogadjaja čija će inicijalna kapisla biti priznanje Kosova a koja će rezultirati napretkom u ostalim aspektima života?

Da me ne shvatiš pogrešno, ja bi priznao Kosovo koliko sutra, ali ta mantra da nas samo to deli od napretka i ulaska u EU po meni nema nikakvo uporište.

 

a zasto bas ja da opisem sled dogadjaja kao da licno vladam iz senke i povlacim poteze, mogu samo da se zamislim kao pregovarac i gledam sta mogu da dobijem ili izgubim...

I sta jedino ne gubimo a da vec nismo izgubili priznavanjem kosova? Pa inat i veru u ruse.

 

no,sto se tice priznavanja, nema nista od toga,

videla sam u novinama sta je rekao vucic a ja prenela, eno pise iznad, rekao je da nema nista od toga i pozeleo laku noc :lol_2:

5 minutes ago, Doc Holiday said:

 

pogresno si  me razumeo....
 

 

samo mi je jos i ovo falilo da sam te pogresno razumeO :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Sa cenzusom od 3%, nekoliko lista koje su ovako ili onako antiŠizojevski nastrojene, svesne da se bore za ulazak u parlament a ne pobedu, bez kontrolora na svim biračkim mestima, bez ikakve transparentnosti, kada biH morao da glasam - iracionalni izbor je SNS: kad je bal, nek je s' muzikom.

 

Prvi, koliko toliko racionalni pik bi trebalo da bude Radule i DJB, mada se pokazalo da je nesposoban da očuva mandate koje dobije (prošli put dobio najviše, svi mu pobegli osim astroBranke, znači kadrovska politika loša). Ali bačen mamac u vidu Hane Adrović u parlamentu treba ceniti.

 

Edited by stray_cat
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stray_cat said:

Sa cenzusom od 3%, nekoliko lista koje su ovako ili onako antiŠizojevski nastrojene, svesne da se bore za ulazak u parlament a ne pobedu, bez kontrolora na svim biračkim mestima, bez ikakve transparentnosti, kada biH morao da glasam - iracionalni izbor je SNS: kad je bal, nek je s' muzikom.

 

Prvi, koliko toliko racionalni pik bi trebalo da bude Radule i DJB, mada se pokazalo da je nesposoban da očuva mandate koje dobije (prošli put dobio najviše, svi mu pobegli osim astroBranke, znači kadrovska politika loša). Ali bačen mamac u vidu Hane Adrović u parlamentu treba ceniti.

 

 

Kako mozes da pomenes glasanje za SNS i bilo kakav racio? Zna se ko glasa za SNS. Tema je zapravo ima li opozicije.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dulematic said:

I šta će se tačno desiti kad Srbija prizna Kosovo,  možeš li da opišeš neki sled dogadjaja čija će inicijalna kapisla biti priznanje Kosova a koja će rezultirati napretkom u ostalim aspektima života?

Da me ne shvatiš pogrešno, ja bi priznao Kosovo koliko sutra, ali ta mantra da nas samo to deli od napretka i ulaska u EU po meni nema nikakvo uporište.

 

  Odgovoricu ti ja ... A voleo bih da odgovor procita neko i iz DJB , zbog njihovog "Suverenistickog "  stava...

  Mantra i Radulovica i DJB i "Suverenista" je ta da nas ovakve nece EU...da joj sluzimo kao Nemacka kolonija , mesto jeftine radne snage, deponija za nezeljeni deo migranata itd...     TO  jeste cinjenica ....  Ali to je ZATO sto smo to MI to svojim ponasanjem dozvolili...    zato sto kod nas vladaju kriminalci 30 i kusur godina.... Jedinog normalnog, koji je zemlju hteo da dovede na put o kome sad pisem su ubili ko zeca...  
 Da se Srbija upristojila nakon 2000te , da je krenula pravim iskrenim  EU putem,   ne pre svega ulaskom u EU nego dovodjenjem sistema vrednosti EU u Srbiju...   Upravo o onom o cemu je upravo Radulovic pre govorio u njegovim tackama...  Sa dovodjenjem  EU sistema vrednosti bi dosao i bolji ekonomski standard... Recimo izmedju Slovenije i Hrvatske (Jer Srbija ima daleko vise  prirodnih resursa za napredak od Hrvatske recimo).  Tek  Onda i samo onda bi bili SUVERENI..  Onda i samo onda bi izbili svaki argument upravo tih Nemaca i ostalih da smo deponija i kolonija EU.  Na taj nacin bi doveli do toga da Albanci sa Kosova i mozda i  ne bi zeleli da "odu" totalno iz Srbije,  samim tim bi krenuo i proces ( jer cak i u najidealnijim uslovima vracanje ne moze bez procesa i vremena ) " vracanja"  Kosova u sastav Srbije u nekakvom obliku...  Izbili bi svaki adut iz ruku , i tih Nemaca koji nas zele za jeftinu koloniju..  Vec bi EU doveli sa tim nacinom na svrsen cin da postanemo punopravna clanica EU..    

   

  To sve zavisi iskljucivo od nas gde cemo biti i kako ce se okruzenje ponasati prema nama

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Doc Holiday said:

(Jer Srbija ima daleko vise  prirodnih resursa za napredak od Hrvatske recimo

Hm...

Vise je stvar (ne)sposobnosti hrvatske politicke elite nego manjka resursa u odnosu na Srbiju...

Nije ni tema...

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Slavisa iz Tavankuta said:

Ja sam vise to napisao oanko, jer kad na forumu preovladava opcija da nece izici tj bojkot izbora, nista se ne desi znacajno 😃

 

Meni zao sto necu biti u mogucnosti da glasam, Easyjet je kriv sto nece da me donese kuci. 

Easyjet? Zar su i tu Soros i Djilas umesali prste? :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Puna su usta priče o demokratiji i vladavini prava ali bi rado trpeli diktaturu jos 10 godina samo da prizna Kosovo. Da li bi za tih 10 godina AV rasprodao i dorçol i kragujevac nije ni vazno. samo da se prizna kosovo pa neka bude posle i smak sveta. Diktatorski rezimi kakav je ovaj danasnji u Srbiji ne bi trebalo da imaju pravo sklapanja bilo kakvih međunardnih ugovora. Da su Srbi pametni nakon svrgavanja diktatora trebali bi proglasiti ništavnim sve njegove potpise na bilo koji ugovor pogotovo po pitanju teritorija.

Edited by Perkos2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...