Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

 

Spoiler

117308056_1371867199678360_1765393552535

 

Pratim manje više redovno sastav parlamenta u Srbiji (SFRJ-SRJ-SCG) od doba Marka Orlandića, Dušana Čkrebića, onog sa tužnom pričom, preko raznih Sokolovića, Radomana Božovića i Vlajaka Stojiljkovića, živopisnih Tigrova i Šuvakovića i ostalih levičara... Nikada parlament nije imao ovakvu ekipu i nikada izbori nisu organizovani na ovaj način, pokradeni na ovaj način i iskorišćeni da se ubace ovakvi likovi unutra.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, RatzenStadt said:

Stvarno se svasta moze videti u novom sastavu. Da se covek bas zapita...

Najmladji u parlamentu ima 21 godinu. Poslanik SNS-a.

 

Stasavaju njihovi mladolideri, obučeni u sns-ovskim akademijama, sa jednim jedinim ciljem, da zaštite postojeći piramidalni i feudalni poredak. SNS je zaobišao relevantne državne i pojedine privatne fakultete za regrutaciju kadra za javne poslove i državni aparat i izvršio zločin prema Srbiji pošto iz vaninstitucionalnih sns-ovskih akademija™ sigurno ne može izaći obrazovani kadar on par sa regularnim akademcima. Sa tim obukama i diplomama oni mogu da rade jedino u Srbiji i zato će grčevito braniti stečene pozicije.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ima li zemlje u Evropi sa ovako nakaradnim parlamentom?

 

Dve vladajuce stranke + poslanici manjina imaju zajedno 239 od 250 poslanika u skupstini.

 

Evo, gledam da li smo jedini osim Belorusije sa ovakvom sprdnjom od parlamentarizma i rekao bih da jesmo.

 

Madjarska: Fidesz - KDNP 132 poslanika, opozicija: 65

Turska: AKP 291 + MHP 50, opozicija: 245

Nemacka: Vlast: 398, opozicija: 311

Moldavija: Vlast 50, opozicija: 38

Grcka: Vlast 158, opozicija: 152

Crna Gora: Vlast 42, opozicija 39

 

Sto je najgore, cak i da SZS nije bojkotovao izbore, odnos bi bio SNS+SPS 185, SZS 35, ostatak manjine. Tako da je bojkot izbora samo u potpunosti razoblicio karakter jedne diktatorske vlasti koja svojim karakterom ni ne pripada ovom kontitentu jer se ovakav parlamentaran zivot ne moze videti skoro nigde u Evropi - moze samo u Aziji i Africi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ipak ne razumem da se za ovakav raspad opozicije ne upute kritike i opozocinim liderima?

Da li su oni cinili sve najbolje sto su mogli?

Pitam jer sam misljenja da kritika vlasti zbog neuspeha opozicije nece napraviti opoziciju boljom.

Mozda je ovo i neka vrsta prekretnice u opozicionom bloku, nesposobni lideri i njihove partije ce da nestanu, tako da ce da se moci da osposobi zdrava snaga u sledecih nekoliko godina, koja ce moci da okupi veci broj ljudi iza sebe.

Svi znaju za SNS, ali meni uopste nije jasno koja je to vodeca opoziciona partija :smiley33:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Ryu said:

 

Stasavaju njihovi mladolideri, obučeni u sns-ovskim akademijama, sa jednim jedinim ciljem, da zaštite postojeći piramidalni i feudalni poredak. SNS je zaobišao relevantne državne i pojedine privatne fakultete za regrutaciju kadra za javne poslove i državni aparat i izvršio zločin prema Srbiji pošto iz vaninstitucionalnih sns-ovskih akademija™ sigurno ne može izaći obrazovani kadar on par sa regularnim akademcima. Sa tim obukama i diplomama oni mogu da rade jedino u Srbiji i zato će grčevito braniti stečene pozicije.

 

Tačno, bukvalno im je to cilj. To im je u jebenom programu sekte, mada nigde ne piše. A mi kojima to smeta smo uradili tačno šta da to sprečimo? Četvorimo dlaku opoziciji, smetaju nam ovi i oni, kenjamo sa foruma i tvitera, dok ovo zlo već godinama pomera granicu dna, davi državu sa guranjem ovakvog ološa sa dna kace i na još 1000 načina... a mi se još nismo dogovorili sa sobom šta mi u stvari hoćemo i koga... 

Već sam prestao da pratim i čitam ovakve vesti, a malo mi fali da prestanem da čitam i forume i tviter, jer ako je narod uspavan i ne želi da se bori sa očiglednim zlom, zašto bih se ja kao pojedinac nervirao? Srećan nam Vučić svima još 100 godina...

 

Naravno, ovo nije upućeno lično tebi, nego reagujem emotivno na devastiranje svega u ovoj jebenoj zemlji... 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Obesmišljena je uloga vlasti koja bi trebalo da radi u interesu svog naroda jer ona zna da politički ne odgovara i ne snosi posledice za svoje delovanje na izborima. SNS je poput Kine u međunarodnim odnosima formirao paralelne institucije i prema njima se upravlja dok zvanične poštuje isključivo protokolarno bez obavezujuće pravne snage. Na proteste Za ćaleta reagovano je brutalno. Iz perspektive vlasti, smanjena je energija za buduće proteste i poslata je poruka da će se do kraja braniti. I Vučić je u dva navrata poslao poruku da predaja nije opcija i to ne u kontekstu borbe protiv kovida. Pošto opozicija neće biti u parlamentu, ona će delovati van nje čime interese dela glasača nema ko formalno da zastupa i time će se politička borba odvijati nekonvencionalno.

Mi lično, kao pojedinci, možemo da reagujemo tako što ćemo ih sramotiti u javnosti, za sve gluposti koje će govoriti stigmatizovati ih, moramo podržati novinare u nezavisnom radu. Ne sme se dozvoliti da vlast deluje na ljude emocionalno. Moja majka radi kao učiteljica i na svakom roditeljskom sastanku prvo govori o osveti loših đaka i ponavljača, da ranije nisu mogli svi da imaju petice jer nisu sva deca ista u znanju, pa tek onda podeli knjižice. Pošto nastavnici i profesori imaju i prosvetiteljsku ulogu, njihov glas mora da bude najjači. Neka svako od nas radi u okvirima svog posla i profesionalne orijentacije i to bi predstavljao neku osnovu i početak. Do pandemije igrao sam basket sa dvojicom sns-ovaca, kad god sam mogao podsećao sam ih na povećanje javnog duga, zagađenja u kojima žive njihove porodice, veze za lekare, pitao kada će da kupe stan u BgH2O ako je to ponos ove vlasti i zašto ne.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Amigo said:

Ipak ne razumem da se za ovakav raspad opozicije ne upute kritike i opozocinim liderima?

Da li su oni cinili sve najbolje sto su mogli?

Pitam jer sam misljenja da kritika vlasti zbog neuspeha opozicije nece napraviti opoziciju boljom.

Mozda je ovo i neka vrsta prekretnice u opozicionom bloku, nesposobni lideri i njihove partije ce da nestanu, tako da ce da se moci da osposobi zdrava snaga u sledecih nekoliko godina, koja ce moci da okupi veci broj ljudi iza sebe.

Svi znaju za SNS, ali meni uopste nije jasno koja je to vodeca opoziciona partija :smiley33:

 

Ko da im uputi kritike ? Ili bolje da pitam ko to ne kritikuje opoziciju ? Opozicija kad dođe na N1 prođe ko bosa po trnju jer ih tamo izrešetaju sa pitanjima na koje ovi nemaju ili ne mogu da daju odgovore. Javnost ih takođe kritikuje, ovde na forumu imaš dovoljno primera. Vlast protiv njih vodi kampanju 24/7 cele godine i tako svih 8 godina sa svih televizija sa nac. frekvencijom. Koriste sve državne službe i institucije ne samo protiv opozicije nego i protiv javnih ličnosti koje nisu u politici a izraze se kritično prema nekom potezu vlasti. Ako je neko kritikovan u ovoj državi to je onda opozicija.

 

Upravo je glavno pitanje kako to da za ovih 8 godina mi nemamo ni jednu kritiku na račun vlasti unazad 8 godina u medijima sa nacionalnom frekvencijom ? Ni jedna emisija posvećena gomilama afera ove vlasti. Sa takvim ispiranjem mozga nije ni čudo što je opozicija izbačena iz skupštine. Čak i kada glavna opozicija bojkotuje ovi ostali nisu uspeli to da iskoriste i da se dokopaju parlamenta. Ovde su izbori šou program u kom se rezultati znaju onog trenutka kada se raspisuju. Ja razumem da ti to ne znaš jer ne živiš ovde a pod utiskom si foruma koji je sušta suprotnost onome što se događa u zemlji ali ....

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...