Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

8 minutes ago, tomas.hokenberi said:

"Dovesti do savršenstva" nije najbolji izraz i ne govori dovoljno dobro koliko je to otišlo u 3LPM. Npr. u doba SM i kasnije je partijski kadar uglavnom bio "unutrašnji" iz firme i struke. Sada se dovode roštiljdžije i ćumurdžije sa kupljenim diplomama i megablejači sa "menadjerskim" diplomama koji nemaju blage veze sa onim čime se firme bave i jedini posao im je da usisavaju novac u korist SNS i povezanih tajkuna.

 

 

pa dobro rostiljdzije i cumurdzije ali ako su partijski sta ima veze...dobri su i oni.

 

kazem to je nasledno...ako je sloba dovodio svoje bankare -duduke,  pa eto ovaj nema bankare vec te sa rostilja...

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mama_mia said:

 

 

pa dobro rostiljdzije i cumurdzije ali ako su partijski sta ima veze...dobri su i oni.

 

kazem to je nasledno...ako je sloba dovodio svoje bankare -duduke,  pa eto ovaj nema bankare vec te sa rostilja...

Ne pada mi na pamet da branim SM. Ali ja se ogranicavam na jedan segment sa kojim imam iskustva, elektroprivredu, nemam pojma šta se dešavalo u bankarstvu i finansijama. Do 2012 prvi niži ešaloni menadžmenta  su, uglavnom, i kada su bili partijski kadar bili ljudi iz struke i ponikli iz firme. Sada je i to otišlo sve u 3LPM. Ovo nije samo "kvantitativno" gore, ovo je i "kvalitativno" gore. Mnogo gore.

 

A globalno utisak mi je da je sve gore nego 90-ih osim sledećeg:

  • Još uvek nemamo hiperinflaciju
  • Nemamo (još uvek) međunarodne sankcije
  • Trenutno nismo u ratu
Edited by tomas.hokenberi
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Laki Juan said:

Nemam ja ništa protiv njega, ali se izlupetao za vakcinu, migrante, covid....

Što se tiče DJB, ni protiv njih nemam ništa protiv, za Hanu bih glasao sa obe ruke.

Idemo malo offtopic sad ali u cemu je fazon sa obozavanjem te Hane? Nemam nista protiv devojke, naprotiv. Izgleda pristojno, ali daleko je od neke fatalne zavodnice na koju padaju muskarci a vidim i na yotube kanalu je obozavaju i svasta pisu. Na stranu sto u onoj youtube emisiji vrti 10 gostiju a od toga je svaki drugi degenerik. Nekakvi kvazi muzicari, youtube blejaci, propali glumci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Laki Juan said:

Pa ne padaju svi muškarci na fatalne zavodnice. Lepa, prirodna devojka.

Lepa, prirodna. Slazem se. Samo sto se napravio hype veliki oko nje. Dovoljno je da pogledas bilo koji njen klip. Naravno, u eri silikonskih praznoglavica lepa i prirodna devojka nam dodje kao neka egzotika. Da se razumemo, nista protiv nje. Samo imam zamerku na goste koje dovodi u svojoj emisiji. Previse nekakvih vlogera, kvazimuzicara, youtubera. 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, wrach said:

Ja ne kapiram sto svi toliko hejtuju DJB i Raduleta? Ispade covek losiji i od AV i SNSa kako ga blatite ovde.

 

Za razliku od mnogih nas o radi nesto kako bi dokazao neregularnost ovih "izbora" 

 

On uradi odredjen broj korisnih stvari, ali se to ukrsti sa vecim brojem gluposti. Svakako nece biti covek koji ce menjati ovu zemlju na bolje. Prevario me je, moram priznati, glasao sam dva puta za njega, ali sta da radim, namera mi je bila dobra.

 

Ko je sada kod njega u timu? Svi su se razbezali. Dakle, Dosta je bilo cine on, Branka koja nema prakticno nikakvo obrazovanje sem kursa iz tarota, Hana koja vodi emisiju na youtube-u (ne znam samo zasta je ona strucna) i advokat Biljic kojeg su vec vise puta poklapali na Tvireru. To je ceo DJB koji se pojavljuje, uz mozda jos par random likova. Svi ostali su pobegli, clanstvo im je sve manje i manje, ne mogu da pokriju ni petinu izbornih mesta, a hoce da menjaju Srbiju. I to sve nakon 6% i mesta u skupstini, gde su prakticno bili najjaca opoziciona stranka.

 

Posvadjali su se sa opozicjom vise nego sa vlascu, niko nece sa njima, a sami svakako nikada nece napraviti neki uspeh i formirati vlast, tako da ne vidim kako oni misle da ostvare to sto zele. A pritom je i diskutabilno sta zele da ostvare. Kad se pojavio vrteo je pricu oko partokratije, drndao o tome non stop, zatim besplatne knjige itd. da bi na kraju presao na antimigranti pricu, Nemacka je zla, oni su SuVeReNiStI. Lol. 

 

Pritom je pred svaki od poslednja tri izborna ciklusa vukao pogresne poteze. NIje podrzao niti jednog predsednickog kandidata, dobio samo 2% i opadanje rejtinga. Na gradksim usao sa Dverima, takodje fail, nisu ni do 4% dogurali. Sada pricao o bojkotu, kako su svi koji izadju izdajnici, pa onda izasao i prc, ni 3% (mada i ovo sto je ovoiko dobio mislim da mu je solidan uspeh).

 

A tu je i naravno ostavka koju je podneo 2018. zbog losih rezultata, da bi ga na kraju ipak kao molili da se vrati na celo stranke. koja inace ne postoji formalno. Pritom ga pljuju svi koji su ga napustili kako se za sve pitao u stranci, da se ponasao nenormalno itd itd....A imas i one afere za utaju poreza, koju i dalje nije objasnio.

 

Tako da, podrzavam svako raskrinkavanje izborne kradje s te neke strane, ali bih voleo da se ta stranka sto pre ugasi, tacnije da im podrska opadne skroz.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marejosip said:

, oni su SuVeReNiStI. Lol. 

Kakva je to uopste ideja? Slabo kapiram sta Radule pokusava da promovise (sto i nije strano posto verujem da ni on,a ni oni oko njega ne kapiraju )...

Jel to neka ideologija DSS sa Aliekspresa....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Kakva je to uopste ideja? Slabo kapiram sta Radule pokusava da promovise (sto i nije strano posto verujem da ni on,a ni oni oko njega ne kapiraju )...

Jel to neka ideologija DSS sa Aliekspresa....

 

Pa to je onaj fazon ne treba nam Nemačka, ne treba nam niko, ua globalizam, ua EU, da zavisimo sami od sebe itd. 

Pokušava verovatno da bude neki nacionalista, al kao "štreberskija", progresivna verzija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, tomas.hokenberi said:

Ne pada mi na pamet da branim SM. Ali ja se ogranicavam na jedan segment sa kojim imam iskustva, elektroprivredu, nemam pojma šta se dešavalo u bankarstvu i finansijama. Do 2012 prvi niži ešaloni menadžmenta  su, uglavnom, i kada su bili partijski kadar bili ljudi iz struke i ponikli iz firme. Sada je i to otišlo sve u 3LPM. Ovo nije samo "kvantitativno" gore, ovo je i "kvalitativno" gore. Mnogo gore.

 

A globalno utisak mi je da je sve gore nego 90-ih osim sledećeg:

  • Još uvek nemamo hiperinflaciju
  • Nemamo (još uvek) međunarodne sankcije
  • Trenutno nismo u ratu

 

ovo nema potrebe ni da pojasnjavas, naravno da ne mislim da branis milosevica

 

nadovezala sam se jer proslost ima tendenciju da bude malo zamagljena pa tako imamo ono cuveno

` da bas u ovom trenutku nikad ovako lose nije bilo`,

a kad razmislis stalno je bilo.

 

Losizam kao nasledje, zato i reagujem,

i zato ne mogu nikada da kazem `eto za vreme slobe pa i nije bilo tako lose kako je sada` meni je sve sto je lose - lose,

bez gradacije.

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mama_mia said:

 

ovo nema potrebe ni da pojasnjavas, naravno da ne mislim da branis milosevica

 

nadovezala sam se jer proslost ima tendenciju da bude malo zamagljena pa tako imamo ono cuveno

` da bas u ovom trenutku nikad ovako lose nije bilo`,

a kad razmislis stalno je bilo.

 

Losizam kao nasledje, zato i reagujem,

i zato ne mogu nikada da kazem `eto za vreme slobe pa i nije bilo tako lose kako je sada` meni je sve sto je lose - lose,

bez gradacije.

 

 

Od svakog lošeg postoji i gore. U doba SM je bilo gore pored pomenute tri stavke i to što je ljude lako "gutao mrak" (pitanje je samo vremena kada će se AV osetiti dovoljno nedodirljivim da i tu pretekne 90-te).  Medjutim u domenu, kradje, korupcije i nestručnosti era AV je otišla toliko daleko da im niko od prethodnika nije ni do kolena.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

  Medjutim u domenu, kradje, korupcije i nestručnosti era AV je otišla toliko daleko da im niko od prethodnika nije ni do kolena.

 

 

mozda ima resenje:

 

Predsednik Stranke slobode i pravde (SSP) Dragan Đilas uputio je danas otvoreno pismo predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, u kojem piše da je Vučić kriv za svaku osobu zaraženu korona virusom u poslednja dva meseca.

„Odgovoran si zato što si dozvolio teniske turnire, koncerte, rad noćnih klubova, zato što si pred skupštinom Srbije pravio miting na koji si doveo na hiljade svojih pristalica“, ocenio je Đilas.

Hitno se mora formirati vlada stručnjaka koju neće činiti političari nego ljudi iza kojih ćemo stati svi, bez obzira na političku opredeljenost. Vlada spasa, vlada koja će sa podrškom celog naroda ući u rešavanje zdravstvenih, ekonomskih ali i svih ostalih problema sa kojima se kao društvo susrećemo“, kazao je Đilas u otvorenom pismu.

 

 

...ipak napisati otvoreno pismo vucicu i u njemu traziti da se formira vlada spasa, nije mi bas ni logicno ponajmanje izvodljivo,

hocu da kazem - nece to njemu vucic da resi...

 

 

Edited by Mama_mia
https://www.danas.rs/politika/djilas-u-otvorenom-pismu-vucic-krivac-za-zarazene-i-umrle-od-korona-virusa/
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Jonathan 1. said:

Lepa, prirodna. Slazem se. Samo sto se napravio hype veliki oko nje. Dovoljno je da pogledas bilo koji njen klip. Naravno, u eri silikonskih praznoglavica lepa i prirodna devojka nam dodje kao neka egzotika. Da se razumemo, nista protiv nje. Samo imam zamerku na goste koje dovodi u svojoj emisiji. Previse nekakvih vlogera, kvazimuzicara, youtubera. 

 

Ko jos gleda Hanine emisije zbog gostiju. Svasta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 11:09 PM, mare80 said:

Kakva je to uopste ideja? Slabo kapiram sta Radule pokusava da promovise (sto i nije strano posto verujem da ni on,a ni oni oko njega ne kapiraju )...

Jel to neka ideologija DSS sa Aliekspresa....

 

Ma kakav DSS.

 

Quote

In Europe, such political movements aim at a "Europe of the nations" so that every country could see its independence and differences respected. Supporters of the doctrine regard themselves as Euro-realists opposed to the Euro-federalists and call for a confederal version of a European Union. Thus, souverainism is opposed to federalism and typically involves nationalism, particularly in France where the parties lean on it.

 

Partije koje se u Evropi smatraju suverenistickim:

 

Quote

 

Ukratko, uglavnom partije ekstremne desnice, sto je sada i DJB.

 

E sad, ima i gora stvar od toga da je DJB partija ekstremne desnice, a to je da se DJB samo tako predstavlja - Radulovic je trgovac koji samo prodaje novu robu na politickom trzistu, glumac koji moze da glumi predsednika neke opskurne "Francuska Francuzima" stranke danas, a da sutra propagira strucnost ispred politike.

 

Ukratko, prevarant, sarlatan i megaloman koji, na srecu, nema dovoljno finansijera da bi imao veci uticaj na ionako sludjeno biracko telo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RIK obkavio rezultate, glasalo se putem mejla. SNS nesto manje od dva miliona glasova. Sad, pitanje je koliko je bilo zapisnika poput ovog, gde bas nisi bili toliki idioti da stave veci broj glasova za SNS od broja izaslih biraca:

https://www.rik.parlament.gov.rs/extfile/sr/5f0197719fb2f/[email protected]_20200622_015008_138fa84df30a4e70dc5076cfc7fc2d7c.pdf

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 9:56 PM, Jonathan 1. said:

Lepa, prirodna. Slazem se. Samo sto se napravio hype veliki oko nje. Dovoljno je da pogledas bilo koji njen klip. Naravno, u eri silikonskih praznoglavica lepa i prirodna devojka nam dodje kao neka egzotika. Da se razumemo, nista protiv nje. Samo imam zamerku na goste koje dovodi u svojoj emisiji. Previse nekakvih vlogera, kvazimuzicara, youtubera. 

Ma bezveze, napravio se meme gde se debili u komentarima ispod njenih videoklipova takmice ko ce da napise vecu gadost.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Evo konačnih rezultata republičkih izbora :

 

1.

АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – ЗА НАШУ ДЕЦУ.

1.953.998

188

2.

ИВИЦА ДАЧИЋ – „Социјалистичка партија Србије (СПС), Јединствена Србија (ЈС) – Драган Марковић Палма“

334.333

32

3.

АЛЕКСАНДАР ШАПИЋ – ПОБЕДА ЗА СРБИЈУ

123.393

11

4.

Vajdasági Magyar Szövetség – Pásztor István – Савез војвођанских Мађара – Иштван Пастор

71.893

9

5.

Академик Муамер Зукорлић – Само право – Странка правде и помирења (СПП) – Демократска партија Македонаца (ДПМ) / Akademik Muamer Zukorlić – Samo pravo – Stranka pravde i pomirenja (SPP) – Demokratska partija Makedonaca (DPM) / Академик Муамер Зукорлић – Само право – Странка на правда и помиреније (СПП) – Демократска партија на Македонците (ДПМ)

32.170

4

6.

„АЛБАНСКА ДЕМОКРАТСКА АЛТЕРНАТИВА – УЈЕДИЊЕНА ДОЛИНА“  „ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE – LUGINA E BASHKUAR“

26.437

3

7.

СДА Санџака – др Сулејман Угљанин  SDA Sandžaka – dr. Sulejman Ugljanin

24.676

3

8.

ЗА КРАЉЕВИНУ СРБИЈУ (Покрет обнове Краљевине Србије, Монархистички фронт) – Жика Гојковић

85.888

0

9.

СУВЕРЕНИСТИ

73.953

0

10.

МЕТЛА 2020

72.085

0

11.

Др ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ – СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА

65.954

0

12.

СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ – ПОКРЕТ СЛОБОДНИХ ГРАЂАНА

50.765

0

13.

Милица Ђурђевић Стаменковски – Српска странка Заветници

45.950

0

14.

Милан Стаматовић – Здраво да победи – Драган Јовановић – Боља Србија – Здрава Србија

33.435

0

15.

УЈЕДИЊЕНА ДЕМОКРАТСКА СРБИЈА (Војвођански фронт, Србија 21, Лига социјалдемократа Војводине, Странка модерне Србије, Грађански демократски форум, ДСХВ, Демократски блок, Заједно за Војводину, Унија Румуна Србије, Војвођанска партија, Црногорска партија)

30.591

0

16.

ПОКРЕТ ЛЕВИЈАТАН – ЖИВИМ ЗА СРБИЈУ

22.691

0

17.

Група грађана: 1 од 5 милиона

20.265

0

18.

Чедомир Јовановић – КОАЛИЦИЈА ЗА МИР (Либерално демократска партија, ТОЛЕРАНЦИЈА Србије, БОШЊАЧКА ГРАЂАНСКА СТРАНКА – BOŠNJAČKA GRAĐANSKA STRANKA, СТРАНКА ЦРНОГОРАЦА, Влашка народна странка – Partia neamului rumânesc, Либерално демократски покрет Војводине, УДРУЖЕЊЕ ЈУГОСЛОВЕНА У СРБИЈИ, АМАРО – Акциона мрежа асоцијација и ромских организација, Удружење грађана „Румуни Хомоља“, Скаска)

10.158

0

19.

НАРОДНИ БЛОК – Велимир Илић – генерал Момир Стојановић

7.873

0

20.

НЕК МАСКЕ ПАДНУ – Зелена странка – Нова странка

7.805

0

21.

РУСКА СТРАНКА – СЛОБОДАН НИКОЛИЋ

6.295

0

 

1. Број бирача уписаних у бирачки списак

6.584.376

2. Укупан број бирача који су гласали

3.221.908

3. Број примљених гласачких листића

6.587.881

4. Број неупотребљених гласачких листића

3.365.973

5. Број употребљених гласачких листића

3.218.763

6. Број неважећих гласачких листића

118.155

7. Број важећих гласачких листића

3.100.608

 

Razlika između broja izašlih i broja iskorišćenih listića je 3145 ? Druga stvar je da zbir neupotrebljenih i upotrebljenih listića daje 3145 listića manje nego što je štampano. Jel postoji neka procedura da opravda ovo ili prosto negde nisu sabrali kako treba a RIK nije kontrolisao sam sebe ? Dakle izlaznost je 48,93% uz 3,67% nevažećih glasova tako da Vučić nije uspeo da namakne 50,X % a u isto vreme je pogušio svoje projekte u opoziciji.

 

Poređenje sa 2016.

 

SNS +130k

SPS -80k

SRS - 240k

DJB -150k

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Evo konačnih rezultata republičkih izbora :

 

1.

 

АЛЕКСАНДАР ВУЧИЋ – ЗА НАШУ ДЕЦУ.

 

1.953.998

 

188

 

2.

 

ИВИЦА ДАЧИЋ – „Социјалистичка партија Србије (СПС), Јединствена Србија (ЈС) – Драган Марковић Палма“

 

334.333

 

32

 

3.

 

АЛЕКСАНДАР ШАПИЋ – ПОБЕДА ЗА СРБИЈУ

 

123.393

 

11

 

4.

 

Vajdasági Magyar Szövetség – Pásztor István – Савез војвођанских Мађара – Иштван Пастор

 

71.893

 

9

 

5.

 

Академик Муамер Зукорлић – Само право – Странка правде и помирења (СПП) – Демократска партија Македонаца (ДПМ) / Akademik Muamer Zukorlić – Samo pravo – Stranka pravde i pomirenja (SPP) – Demokratska partija Makedonaca (DPM) / Академик Муамер Зукорлић – Само право – Странка на правда и помиреније (СПП) – Демократска партија на Македонците (ДПМ)

 

32.170

 

4

 

6.

 

„АЛБАНСКА ДЕМОКРАТСКА АЛТЕРНАТИВА – УЈЕДИЊЕНА ДОЛИНА“  „ALTERNATIVA DEMOKRATIKE SHQIPTARE – LUGINA E BASHKUAR“

 

26.437

 

3

 

7.

 

СДА Санџака – др Сулејман Угљанин  SDA Sandžaka – dr. Sulejman Ugljanin

 

24.676

 

3

 

8.

 

ЗА КРАЉЕВИНУ СРБИЈУ (Покрет обнове Краљевине Србије, Монархистички фронт) – Жика Гојковић

 

85.888

 

0

 

9.

 

СУВЕРЕНИСТИ

 

73.953

 

0

 

10.

 

МЕТЛА 2020

 

72.085

 

0

 

11.

 

Др ВОЈИСЛАВ ШЕШЕЉ – СРПСКА РАДИКАЛНА СТРАНКА

 

65.954

 

0

 

12.

 

СЕРГЕЈ ТРИФУНОВИЋ – ПОКРЕТ СЛОБОДНИХ ГРАЂАНА

 

50.765

 

0

 

13.

 

Милица Ђурђевић Стаменковски – Српска странка Заветници

 

45.950

 

0

 

14.

 

Милан Стаматовић – Здраво да победи – Драган Јовановић – Боља Србија – Здрава Србија

 

33.435

 

0

 

15.

 

УЈЕДИЊЕНА ДЕМОКРАТСКА СРБИЈА (Војвођански фронт, Србија 21, Лига социјалдемократа Војводине, Странка модерне Србије, Грађански демократски форум, ДСХВ, Демократски блок, Заједно за Војводину, Унија Румуна Србије, Војвођанска партија, Црногорска партија)

 

30.591

 

0

 

16.

 

ПОКРЕТ ЛЕВИЈАТАН – ЖИВИМ ЗА СРБИЈУ

 

22.691

 

0

 

17.

 

Група грађана: 1 од 5 милиона

 

20.265

 

0

 

18.

 

Чедомир Јовановић – КОАЛИЦИЈА ЗА МИР (Либерално демократска партија, ТОЛЕРАНЦИЈА Србије, БОШЊАЧКА ГРАЂАНСКА СТРАНКА – BOŠNJAČKA GRAĐANSKA STRANKA, СТРАНКА ЦРНОГОРАЦА, Влашка народна странка – Partia neamului rumânesc, Либерално демократски покрет Војводине, УДРУЖЕЊЕ ЈУГОСЛОВЕНА У СРБИЈИ, АМАРО – Акциона мрежа асоцијација и ромских организација, Удружење грађана „Румуни Хомоља“, Скаска)

 

10.158

 

0

 

19.

 

НАРОДНИ БЛОК – Велимир Илић – генерал Момир Стојановић

 

7.873

 

0

 

20.

 

НЕК МАСКЕ ПАДНУ – Зелена странка – Нова странка

 

7.805

 

0

 

21.

 

РУСКА СТРАНКА – СЛОБОДАН НИКОЛИЋ

 

6.295

 

0

 

 

1. Број бирача уписаних у бирачки списак

 

6.584.376

 

2. Укупан број бирача који су гласали

 

3.221.908

 

3. Број примљених гласачких листића

 

6.587.881

 

4. Број неупотребљених гласачких листића

 

3.365.973

 

5. Број употребљених гласачких листића

 

3.218.763

 

6. Број неважећих гласачких листића

 

118.155

 

7. Број важећих гласачких листића

 

3.100.608

 

 

Razlika između broja izašlih i broja iskorišćenih listića je 3145 ? Druga stvar je da zbir neupotrebljenih i upotrebljenih listića daje 3145 listića manje nego što je štampano. Jel postoji neka procedura da opravda ovo ili prosto negde nisu sabrali kako treba a RIK nije kontrolisao sam sebe ? Dakle izlaznost je 48,93% uz 3,67% nevažećih glasova tako da Vučić nije uspeo da namakne 50,X % a u isto vreme je pogušio svoje projekte u opoziciji.

 

Poređenje sa 2016.

 

SNS +130k

SPS -80k

SRS - 240k

DJB -150k

 

Srbija ima oko 2 miliona pa i malo preko osoba sa posebnim potrebama. Sta drugo iskomentarisati.

Link to comment
Share on other sites

90% gubitka SPSa se prelilo u plus SNSa, tako da Psihou ponestaje rezervoar rasta, sem da totalno ugasi SPS. Strasna je ovo brojka, ali može makar da se okruni, kada bi u opoziciji bili normalni ljudi a ne lopovi i budale.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, LayupFromTheMidget said:

Glasove Radikala je podelio raznim desnicarskim strankama od branitelja Kerova do Zavetnika, Metle,Radula i Poksa. to je oko 10% + Sapic.
PItanje je koliko bi Dveri uzele na ovim izborima, verovatno oko Cenzusa
 

Najstrasnije u celoj prici je sto mi vec godinama ako ne i 2,3 decenije nemamo biracko telo koje ce nagradjivati uspesnu vlast a kaznjavati losu, vec imamo strogo profilisane glasace koji ce kao po komandi glasati za SPS, SRS, SNS a ne vezuju se toliko ni za samu politiku, ideju. Glasaci SNS-a su nekad bili glasaci SRS-a, a pre toga podeljeno SRS-a i SPS-a. Dok su opozicioni glasaci prilicno razmazeni i od 1991. je trebao bager da ih podigne da podrze i bore se za bilo sta ovi su kao jedna disciplinovana vojska tupavih i polupismenih koja kao po naredbi glasa uvek za svog vodju (ne za partiju). Logika glasaca SNS-a je jednostavna. 

Glasam za Vucica jer je:

1. Pravi vodja  (vice na novinare, saradnike, vole ga i ulizuju mu se, plase ga se ali mu se kao velikom patrijarhalnom vodji i dive)

2. Pravi domacin (ume da zavrne slavinu i da stedi ali hoce i da da sirotinji drzavne pare, tj. njegove)

3. Brine se o narodu (obilazi gradilista, otvara vrtice i parkove, otvara fabrike)

4. Oko sebe je okupio prave narodne ljude (Djuka, Babic, Vucicevic Informer, Djuric) koji hoce i da vicu i da opsuju, koji se izrazavaju kao i prosecan glasac SNS-a ne neki idiotskim intelektualnim izrazima koje mi obican narod ni ne razumemo. 

5. Dao nam je posao i leba za nase porodice (Ne moram da se potucam kod privatnika, da znam nesto da radim, da se mucim, Vucic je dobar i dao mi je posao jer sam u stranci)

Zapravo, poenta price je da sve ono cega se mi normalni ljudi zgrazavamo, prosecan glasac SNS-a obozava. Prostakluk i neotesanost je za glasaca SNS-a pravo narodsko ponasanje. 

I svi ti bizarni SNS likovi su prosecnom glasacu SNS-a simpaticni. Nekako su slicni njemu. 

Vucic je bez dvoumljenja politicki maher prve kategorije koji je do tancina proucio politicko trziste Srbije i ponudio bas ono sto vecina voli i hoce. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najgore u celoj prici je taj kult ovna predvodnika, slepca koji ide prvi, a svi ga prate, pa kad se ispostavi da je ovaj slepac, traze novog.

 

Cak je i Hrvatska, koja ima dosta svojih problema pojam demokratije za nas - maltene sve stranke su nekoliko puta menjale predsednike i nijedna nije izrazito liderska (osim stranke Ivana Pernara :lol_2:).

 

Kod njih Bernardic podnosi ostavku nakon 20%, kod nas Tadic nece da se povuce jer je "politika njegov zivot" i jer "je greska to insistiranje na novim ljudima i odbacivanje nas koji znamo kako se vodi politika".

 

Najvise pominjana recenica kod nas u narodu je "Dobar je on, nego ovi oko njega ...".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 7:17 PM, tomas.hokenberi said:

A globalno utisak mi je da je sve gore nego 90-ih osim sledećeg:

  • Još uvek nemamo hiperinflaciju
  • Nemamo (još uvek) međunarodne sankcije
  • Trenutno nismo u ratu

Gde se u ovu racunicu uklapaju socijalisticki braonkosuljasi koji su, nakon pregledanja licnih dokumenata, iz vozova i autobusa izvodili gradjane ove zemlje i streljali ih ili klali samo zato sto su bili muslimani? Gde je evidentiran strah tih ljudi da li su oni sledeci na listi za etnicko ciscenje? Gde je uracunata drzavna/policijska represija nad kosovskim Albancima, koja je samo uvrhunila u masovnim grobnicama u Batajnici i hladnjacama po Dunavu koje su isplivale nakon 5. oktobra? Gde su uracunati Ivan Stambolic ili Slavko Curuvija ili clanovi SPO-a itd koje su tajne sluzbe likvidirale kao politicke protivnike vlasti? Gde su uracunate stotine ljudi koje je rezumska sluzincad proterala iz njihovih stanova i iz zemlje (ili cak i ubila) zato sto su bili Madjari ili Hrvati ili politicki protivnici socijalistickog kana i njegove umobolne zene (poput bivseg gradonacelnika Bogdana Bogdanovica)? Gde su ubrojane opljackane stare devizne stedise? Gde je ubrojan zivot sa platom od 2 do 40 maraka, nestasice struje, benzina, brasna, secera, ulja?...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...