Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

7 minutes ago, Kronostime said:

Ne, geni igraju ulogu u fizickom izgledu i eventualnoj sklonosti nekim oboljenjima.


Definisu malo vise. Da li si po prirodi fajter ili oprezan i tome slicno. Nije pogresno nijedno, samo da si svestan ko si  i na koji nacin moras kroz zivot. 
 

I ja stajem ovde. Za drugu je temu.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, McLeod said:

Hoces da kazes da nas karakter ne grade i geni?

Ne postoje u smislu u kome ti tvrdis...

Ne postoji gen za korupciju,gen za obozavanje Vodje itd itd...

To je lako proveriti...uzmi za primer decu Srba odraslu na zapadu...imaju li oni genetsku sklonost ka tim stvarima....

Ponasanje nekog naroda ili drustva je uslovljeno istorijskim procesima kroz koje je taj narod ili drustvo prolazio...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mare80 said:

Ne postoje u smislu u kome ti tvrdis...

Ne postoji gen za korupciju,gen za obozavanje Vodje itd itd...

To je lako proveriti...uzmi za primer decu Srba odraslu na zapadu...imaju li oni genetsku sklonost ka tim stvarima....

Ponasanje nekog naroda ili drustva je uslovljeno istorijskim procesima kroz koje je taj narod ili drustvo prolazio...

 

 

Ne znam samo gde sam ja to tvrdio?

 

Postoji ovo sto kaze Plavi Golub, ali kao sto rekoh koga zanima neka cita.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AgroLaki said:

Nema direktnih potomaka Obrenovica odavno, pre će  biti da ih je Aca Bugojno ubacio kao probni balon, prvo za njegovo ustoličenje, pa onda i za nadgradnju na naslednu monarhiju sa Danilom Prvim i Acom Rošavim kao velikim vezirom.


Putin style, pre. 

Link to comment
Share on other sites

On 6/30/2020 at 4:46 PM, LosmiSK said:

Moj otac je umro 2013g i dobio je i za ove izbore poziv.

 

 

 

Da bi tvoj tata bio izbrisan iz biračkog spiska moraš da ideš u opštinu, kod referenta za biračke spiskove sa izvodom iz matične knjige umrlih -može da bude stariji od 6 meseci . Tvoj tata nije izbrisan možda zato što je preminuo u bolnici na drugoj opštini ili u banji, inostranstvu...

 

Ako ne možeš da ideš u opštinu pošalji putem pošte zahtev za brisanje i priloži izvod iz knjige umrlih ili skeniraj taj izvod i pošalji mejl Službi za informisanje i naglasi da je to za referenta koji vodi biračke spiskove. 

 

Ovo je jedini način brisanja ljudi iz biračkih spiskova, po osnovu smrti. 

 

Ukoliko iz nekih nepoznatih razloga ne postoji izvod iz matične knjige umrlih, kod nadležnog referenta u opštini podnosi se zahtev za naknadni upis u knjigu umrlih.

 

On 7/1/2020 at 11:07 AM, McLeod said:

Ludi Radule zna da ima šanse da predje cenzus ako se ponište izbori na svim ovim mestima.

 

" Ludi" Radule je podneo prigovore za 2700 biračkih mesta u Srbiji. To je više od trećine biračkih mesta. RIK je odbacio 456 prigovora ali šta je sa odlukom suda? 

 

Ovde nije reč o tome da "Ludi" Radule i njegova stranka pređe cenzus. Da smo normalna zemlja to bi značilo da se izbori u celosti poništavaju. Da je u pitanju 27 ili 270 biračkih mesta moglo bi se reći da želi da pređe cenzus..ali reč je o ogromnom broju biračkih mesta. 

 

 

13 hours ago, mare80 said:

POKS mi je zanimljiv fenomen iz jednog razloga...

Svima je jasno da su 100% SNS projekat....

Medjutim...znam likove koji podrzavaju ovu ili onu stanku ma koliko mala bila i lose prosla na izborima...LDP,, one Vaciceve budale, UDS ,Metla  itd,itd....

Ali bukvalno nisam nikada upoznao osobu koja podrzava POKS... znaci niti poznajem takvog,niti sam od prijatelja cuo da takva osoba postoji...😀

 

Ja znam jednu li dve osobe koje su za POKS ili za taj skup pokreta i stranaka.

 

Bila sam član SPO-a desetak godina. Nisam lično upoznala Žiku Gojkovića i Mirka Čikiriza.

Znam da su oni  najpre bili "ugledni" članovi stranke i članovi Predsedništva i Glavnog odbora. Posle su se posvađali sa bračnim parom Drašković i postali su "mangupi u našim redovima". 

 

Ne znam da li sam ja prva otišla iz SPO-a ili njih dvojica sa nekolicinom svojih pristalica. Osnovali su neku svoju stranku i u nju je ušlo mnogo članova SPO-a koji su monarhistički opredeljeni.

 

U jednoj od stranaka te Koalicije nalazi se i unuk generala Draže Mihailovića, Vojislav Mihailović. Meni je iskreno žao što su u tu priču uvukli i njega..on je fin, tih, miran gospodin koji se nije bavio politikom sve dok ga Vuk Drašković nije nagovorio da uđe u SPO. Bio je kratko vreme gradonačelnik Beograda, a 2000 godine koliko mi se čini, kandidat SPO-a za predsednika Srbije ( SPO je izašao samostalno na izbore 2000.godine ). Naravno, osvojio je minoran broj glasova.

 

Tu je i Predrag Marković, nekadašnji predsednik Skupštine Srbije ( onaj što je noću izbacivao duhove iz Skupštine i kadio Skupštinu ) i za njega nisam iznenađena što je u toj nekoj stranci za kraljevinu. 

 

POKS u celini je projekat SNS-a, to je očigledno. Sam Žika Gojković je bio narodni poslanik SNS-a. 

 

Meni je njihov ulazak u Skupštinu beskrajno mnogo smešan. Monarhisti priznali Republiku !

 

Naravno da su je priznali kad muljaju zajedno sa SNS-om.  

 

3 hours ago, Don Laki Juan said:

Da li je moguće da nisu još prebrojali glasove?

 

Moguće je. U ovoj zemlji je sve, baš sve moguće.

Edited by Devojka Luke Razića
dopuna teksta
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Plavi Golub said:

Stoji. Ali nesto mora da moze da prekine tu spiralu inace dzaba sve.

Mora...

Medjutim,ne slazem se sa konstatcijom da spiralu treba "preseci"...

Sto je klatno progrsivnih ideja jace zamahnuto u napred,povratna reakcija je jaca i tezi da ga sto vise vrati nazad....

Drustveni progres nije proces koji je moguce izvesti u jednoj generaciji...

Sada dolazimo do pitanja koje je vezano za ovu temu :

Sta je za Srbiju danas drustveni napredak?

Imamo SNS na vlasti koji odbija samu ideju politickog pluralizma...

Sa druge strane imamo,stranke,pokrete,organizacije koje imaju razne ideologije,ili ih nemaju u opste,koje zahtevaju da im se dozvoli ravnopravna politicka borba....

Neke od tih organizacija imaju i da kazem i veoma regresivne stavove...

Dakle sta je za nas danas napredak?

Dozvoliti politicki pluralizam i omoguciti svima ucestvovanje u politickoj borbi...

Ili zrtvovati  isti u iscekivanju deus ex machina koji ce klatno progresa bez otpora pomeriti napred....

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

Mora...

Medjutim,ne slazem se sa konstatcijom da spiralu treba "preseci"...

Sto je klatno progrsivnih ideja jace zamahnuto u napred,povratna reakcija je jaca i tezi da ga sto vise vrati nazad....

Drustveni progres nije proces koji je moguce izvesti u jednoj generaciji...

Sada dolazimo do pitanja koje je vezano za ovu temu :

Sta je za Srbiju danas drustveni napredak?

Imamo SNS na vlasti koji odbija samu ideju politickog pluralizma...

Sa druge strane imamo,stranke,pokrete,organizacije koje imaju razne ideologije,ili ih nemaju u opste,koje zahtevaju da im se dozvoli ravnopravna politicka borba....

Neke od tih organizacija imaju i da kazem i veoma regresivne stavove...

Dakle sta je za nas danas napredak?

Dozvoliti politicki pluralizam i omoguciti svima ucestvovanje u politickoj borbi...

Ili zrtvovati  isti u iscekivanju deus ex machina koji ce klatno progresa bez otpora pomeriti napred....

 

 

 

 

 

bold: dešavalo se u istoriji i to skoroj. Pogledati pod Nemačka ili Japan pre i posle Drugog svetskog rata.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Stiletto said:

 dešavalo se u istoriji i to skoroj. Pogledati pod Nemačka ili Japan pre i posle Drugog svetskog rata.

Za Japan mogu da se slozim...

Sto se tice Nemacke, mora se posmatrati duzi vremenski period, od ujedinjenja u XIX veku  pa nadalje...

 

Link to comment
Share on other sites

Isto kao sto ti kazes to je nemoguce, treba polako, nece se to desiti u jednoj generaciji, ja kazem da odbijam da licno ucestvujem u glupostima poput samo da mi skinemo Vucica pa cemo da prodisemo i da tracim zivot na to.

 

Ako cemo traciti zivot na tako nesto, mnogo je bolje traciti ga na nesto sto je mnogo vece od Vucica umesto se nekog novog sestog oktobra probuditi i shvatiti da si ga protracio.

 

Licno to sigurno necu sebi dozvoliti, a ostali kako hoce.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, McLeod said:

Isto kao sto ti kazes to je nemoguce, treba polako, nece se to desiti u jednoj generaciji, ja kazem da odbijam da licno ucestvujem u glupostima poput samo da mi skinemo Vucica pa cemo da prodisemo i da tracim zivot na to.

 

Ako cemo traciti zivot na tako nesto, mnogo je bolje traciti ga na nesto sto je mnogo vece od Vucica umesto se nekog novog sestog oktobra probuditi i shvatiti da si ga protracio.

 

Licno to sigurno necu sebi dozvoliti, a ostali kako hoce.

Sada...ovo je prilicno fatalisticko gledanje na stvari...

Zasto bi uopste tracio zivot na politiku..imam porodicu,prijatelje,posao kojim nisam vezan za garnituru na vlasti...ne zavisim od njih...

Izadjem na izbore ukoliko mislim da izlazak ima smisla...ucestvujem u protestima iz istog razloga....

Ne zato sto verujem da ce se epohalna promena desiti,nego zato sto smatram da je to ispravno...

Ako bude bolje bude,ako ne bude uradio sam ono sto je bilo do mene...nije to protraceno vreme,raditi ono sto smatras da je ispravno...

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mare80 said:

Sada...ovo je prilicno fatalisticko gledanje na stvari...

Zasto bi uopste tracio zivot na politiku..imam porodicu,prijatelje,posao kojim nisam vezan za garnituru na vlasti...ne zavisim od njih...

Izadjem na izbore ukoliko mislim da izlazak ima smisla...ucestvujem u protestima iz istog razloga....

Ne zato sto verujem da ce se epohalna promena desiti,nego zato sto smatram da je to ispravno...

Ako bude bolje bude,ako ne bude uradio sam ono sto je bilo do mene...nije to protraceno vreme,raditi ono sto smatras da je ispravno...

 

 

To ti je onda jos gore. Jer je to klasicno kvazicinjenje. A pricamo sa druge strane kako ne moze vise ovako i kako mora da se izadje na ulicu.

Link to comment
Share on other sites

Pa u smislu Draganeeeeee ne radis sto sam ti reko.

 

Znaci izbori su besmisleni. Check.

 

Vlast je najgora ikada. Check.

 

Moramo postaviti kao apsolutni prioritet da je srusimo na bilo koji nacin po bilo koju cenu i ne zanima nas nista drugo osim rusenja, posle lako cemo. Check.

 

Moramo izaci na ulice. Check.

 

Moramo primeniti gradjansku neposlusnost. Check.

 

I onda ne radimo nista od toga osim sto kalimerisemo, sablaznjavamo se i virtuelno tapsemo po ledjima i eto ja cu da izadjem da zaokruzim ako treba nesto protiv Vucica i to vam je to od mene.

 

A ovde se drvlje i kamenje rusi na svakoga ko kaze da je taj put nemoguc. Pre cemo mi postati Japanci za 50 godina nego na taj nacin, ovakvim "cinjenjem" oboriti Vucica.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Znaci izbori su besmisleni. Check.

Ovakvi izbori...tacno....

2 minutes ago, McLeod said:

Vlast je najgora ikada. Check.

Tesko je porediti...ali recimo jako je losa.... tacno....

 

3 minutes ago, McLeod said:

Moramo postaviti kao apsolutni prioritet da je srusimo na bilo koji nacin po bilo koju cenu i ne zanima nas nista drugo osim rusenja, posle lako cemo. Check.

Hm...Jako nategnuto tumacenje mojih stavova... da tako mislim sada bi bio sa Nogom ispred skupstine... a lako nece biti,ali mozda ipak vredi pokusati...

 

6 minutes ago, McLeod said:

Moramo izaci na ulice. Check.

Na ulice se izlazi izmedju ovog ili onog razloga... Izaci da podrzis Srdjana Noga ili "Savski kej" nije isto obadva protesta su na ovaj ili onaj antivladini ali ocigledno se ne moze staviti znak jednakosti izmedju njih.... Previse uprosceno gledanje...

 

8 minutes ago, McLeod said:

Moramo primeniti gradjansku neposlusnost. Check.

Opet pitanje od koga ideja potice i zasto...

 

10 minutes ago, McLeod said:

I onda ne radimo nista od toga osim sto kalimerisemo, sablaznjavamo se i virtuelno tapsemo po ledjima i eto ja cu da izadjem da zaokruzim ako treba nesto protiv Vucica i to vam je to od mene.

Pa naravno da nije sve od mene...

Prvo,ne nosim doktorki cokoladu i sto grama kafe kada idem na neki pregled, ne bacam djubre po ulici, evo sa drugarima sam malo sredio ulicu,osisali travu i isekli trnje...

Dajem svojim postupanjem i stavovima primer ostalima,sto me automatski cini vise korisnim za drustvo od Cede,Canka,BoTe i ostalih....

 

30 minutes ago, McLeod said:

A ovde se drvlje i kamenje rusi na svakoga ko kaze da je taj put nemoguc. Pre cemo mi postati Japanci za 50 godina nego na taj nacin, ovakvim "cinjenjem" oboriti Vucica.

Naravno da ce Vucic pasti za par godina,na ovaj ili onaj nacin... Hoce li drustvo posle Vucica i SNS krenuti napred,stagnirat ili krenuti nazad i kojim tempom ce to biti to ne mozemo znati ni ja ni ti....moze se samo nagadjati...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ok evo ja ponovo postavljam to pitanje - cemu sve ovo ponovo i nanovo prolazenje kroz isto (kao da bukvalno svaka generacija bar jednom mora kroz to da prodje), ako posle pada Vucica ovo drustvo nece poci napred i necemo to postaviti kao prioritet? Nego rusimo Vucica pa sta bude bice a bice bolje svakako jer gore ne moze?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, McLeod said:

Ok evo ja ponovo postavljam to pitanje - cemu sve ovo ponovo i nanovo prolazenje kroz isto (kao da bukvalno svaka generacija bar jednom mora kroz to da prodje), ako posle pada Vucica ovo drustvo nece poci napred i necemo to postaviti kao prioritet? Nego rusimo Vucica pa sta bude bice a bice bolje svakako jer gore ne moze?

Kako mozes biti siguran da posle pada Vucica drustvo nece krenuti na bolje....

Sta uopste podrazumevas pod bolje?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Kako mozes biti siguran da posle pada Vucica drustvo nece krenuti na bolje....

Sta uopste podrazumevas pod bolje?

 

 

Podrazumevam demontiranje udbaskog ustrojstva koje vlada ovom drzavom.

 

Ako ce da bude utoliko sto ga necemo gledati i slusati i nervirati jer se izivljava nad nama, i sto nece bas ovako otvoreno da se krade, nego kraducka, to za mene nije dovoljno.

 

Televizor se lako ugasi, Informer se lako ne kupuje.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...