Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

 

Quote

 

SRS: Aleksandar Vučić potpuno ugasio demokratiju u Srbiji

Srpska radikalna stranka (SRS) izrazila je danas zabrinutost zbog „potpunog gašenja demokratije u Srbiji“ do kojeg su doveli „neregularni izbori režima Aleksandra Vučića“.

 

https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/srs-aleksandar-vucic-potpuno-ugasio-demokratiju-u-srbiji/

 

 

Radikalima došlo iz dupeta u glavu tek sada kada su doživeli fijasko.

Link to comment
Share on other sites

Quote

"Obrađeni su rezultati sa ukupno 8.199 biračkih mesta, nisu sa 234. Glasalo je ukupno 3.159.748 birača na ovim izborima", rekao je Dimirtijević, koji je naveo da je pravo glasa imalo 6.584.376 birača.

 

Na predsedničkim izborima 2017. godine glasalo je 3.655.365 birača. Vučić je dobio 2.012.788 glasova. 

Ove godine je dobio 1.917.421, ako se doda 60% od 50% izašlih sa biračkih mesta na kojima su izbori poništeni, to je oko 1.980.000 glasova. 

 

 

Edited by Jurgen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Jurgen said:

 

Na predsedničkim izborima 2017. godine glasalo je 3.655.365 birača. Vučić je dobio 2.012.788 glasova. 

Ove godine je dobio 1.917.421, ako se doda 60% od 50% izašlih sa biračkih mesta na kojima su izbori poništeni, to je oko 1.980.000 glasova. 

 

 

Naravno da nije. Posle "Korona prevare" koja je sad kristalno jasna i najtvrdokornijim pristalicama SNS-a na ponovljenim izborima SNS ce doziveti debakl. Izlaznost, plus procenat glasova. Ovo je definitivno pocetak pada naprednjaka sa vlasti.

PS. Pod "Korona prevarom" podrazumevam obmanjivanje javnosti o situaciji sa epidemijom radi uspeha vladajuce stranke na izborima. 

Edited by Jonathan 1.
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Jonathan 1. said:

Naravno da nije. Posle "Korona prevare" koja je sad kristalno jasna i najtvrdokornijim pristalicama SNS-a na ponovljenim izborima SNS ce doziveti debakl. Izlaznost, plus procenat glasova. Ovo je definitivno pocetak pada naprednjaka sa vlasti.

PS. Pod "Korona prevarom" podrazumevam obmanjivanje javnosti o situaciji sa epidemijom radi uspeha vladajuce stranke na izborima. 

 

Šta tačno nije? 

 

Ja samo prenosim zvanične RIK-ove rezultate. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Jurgen said:

 

Šta tačno nije? 

 

Ja samo prenosim zvanične RIK-ove rezultate. 

1. Zvanicni rezultati nisu validni. Izbori su pokradeni

2. Na ponovljenim izborima SNS ce doziveti debakl zbog laganja i manipulacija vezanih za epidemiolosko stanje a cije posledice se svaki dan osecaju i vide. 

 

Ne znam ko za ove moze da glasa na bilo kojim sledecim izborima. 

 

Glasao bih za bilo koga protiv.

 

Djilasa, Tadica, Lutovca, Jeremica, Josku Broza. ko god bude buduci kandidat opozicije bolji je od ovoga sto sad imamo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Od tih 2 miliona koji ce se pobuniti imas one koji su kupljeni i nece se pobuniti. Imas one koji su ucenjeni, i nece se pobuniti. Imas one koji su na drugi nacin, posredno povezani sa njima, pa da ne bude nezgodnih pitanja, ni oni se nece pobuniti.

 

A ostatak, onaj koji iskreno glasa za njega, najvecim delom se takodje nece pobuniti, jer kao sto si rekao, za njih je korona prevara i mnogo ih zabole ako je Vucic muljao sa podacima jer ih je zabolelo i mnogo drugih, mnogo vecih stvari od ove.

Edited by McLeod
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Evo malo matematike na osnovu ovog zadnjeg saopštenja RIK :

 

Izlaznost 47,9% bez 234 izborna mesta na kojima su izbori poništeni. Na tih 234 izborna mesta ima nešto malo preko 202k birača. Ako izađe 100k na kraju ćemo imati izlaznost 49,5% a ako izađe po meni realnijih 80k izlaznost će biti 49,2%. Da bi dostigli izlaznost od 50,3% u koju su se kleli Faraon i Miladin Kovačević treba da izađe nešto preko 152k birača na ova 234 mesta što je izlaznost od 75% a to u ponovljenim izborima mislim da se nikad nije desilo. Jedino nije jasno da li je u toj cifri i Šabac sa svojih 100 izbornih mesta ili nije, to nisam našao kao podatak a vrlo je bitno jer ako jeste onda svi ovi nemaju ni teoretske šanse. Šabac ako se ponovi tu će se glasovi polarizovati i teško će iko od tih malih dobiti išta tamo.

 

Što se tiče ovih što očekuju da ih vođa ubaci u skupštinu evo šta im treba. Za izlaznost od 100k glasača :

 

POKS - 12.062 glasača (hiljadarke su ujedno i procenat)

DJB - 22.167

DSS - 24.449

SRS - 30.316

 

Na izlaznost od 80k :

 

POKS - 11.988 glasača (14.9%)

DJB - 22.031 (27.5%)

DSS - 24.299 (30.4%)

SRS - 30.130 (37.6%)

 

U principu mogu svi da se pozdrave sa cenzusom. POKS jeste blizu ali da im "namakne" toliki broj glasova Faraon bi morao toliko da krade da to ne bi moglo da se sakrije. Oni ako nisam nešto prevideo nemaju bolji rezultat od nekih 5% a ovde im treba 2,5 do 3 puta više od toga. Mislim da je to labudova pesma pogotovo ako je šabac u ovoj cifri od 234 mesta mada mislim da nije jer koliko čujem SNS će poništiti tu odluku GIK i ti izbori su završeni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

Ovo je ipak najjače...

 

9 minutes ago, RatzenStadt said:

E, da...kako ocekujete da opozicija resi problem kupljenih glasova? Cesto se potcenjuje taj broj. Edukacijom (ovo je priznacete jako tesko) ili jacom ponudom? Mislim da nema trece opcije.

Nikako, niko nema keša za to, osim ako ne ulete stranci ko 2000.

Rešenje je ili da nestane love usled neke još veće krize, pa ne bude kajmaka za svakoga u interesnoj grupi, ili normalna opozicija, veliki rad na terenu i buđenje  apstinenata svih usmerenja...

  • Like 1
  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Umro sam kad sam pročitao ovo za Vranje. Mađari toliko dole nisu došli ni na letovanje. 

 

A šta na sve to kaže Boriszav Sztankovics? Mi a bánatos picsáért kellett ezt tenned? [neka pomogne neko ko zna mađarski, nisam siguran da li je ovo tačno]

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, DJ_Vasa said:

 

A šta na sve to kaže Boriszav Sztankovics? Mi a bánatos picsáért kellett ezt tenned? [neka pomogne neko ko zna mađarski, nisam siguran da li je ovo tačno]

Vazi.
Pa da me banuju zbog prostackog izrazavanja :lala2:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroLaki said:

Umro sam kad sam pročitao ovo za Vranje. Mađari toliko dole nisu došli ni na letovanje. 

 

Prema poslednjem popisu, u Vranju zivi 5 osoba madjarske nacionalnosti.

 

 

 

Sto sugerise da medju njima treba traziti krivca za ovu namestaljku.

Edited by Laki21 koji lebdi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...