Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

Eto uprkos tome što je Zelenović vrv imao kontrolu dosta bolju nego što opozicija može da ima na republičkom nivou, sns je opet uspeo da pokrade ogroman broj glasova. 

 

Jedino što ovde izborna komisija nije njihova produžena ruka, pa ovo nije prošlo. 

 

Svakako i dalje težak posao pred Zelenovićem da dobije ponovljene izbore. SNS ce se u potpunosti koncentrisati na njih. 

Link to comment
Share on other sites

To je vrlo interesantna odluka. Sad je najvažnije i da dokažu da su imali argumente za to poništenje jer ako ih ne budu imali to će biti demotivacija za njihove glasače i proći će gore nego na ovim izborima. Ako uspeju da daju neke kredibilne dokaze javnosti onda bi mogli i da ga pobede na tim ponovljenim jer SNS neće moći da se zakloni iza vođe kao što je to urađeno na objedinjenim izborima. Izlaznost će sigurno biti manja pa je pitanje i čiji glasači će više da budu nezainteresovani.

 

Priča o tome kako zato što oni kontrolišu grad i imaju svoje ljude na izbornim mestima SNS ne može da radi te stvari i da tamo postoje uslovi za izbore je najobičnija alibi priča. Morao je nešto da kaže da opravda to što krši svoj potpis da će bojkotovati. 2014. i 2016. je opozicija imala na svim mestima kontrolore pa ih je ovaj preveo žedne preko vode.

Link to comment
Share on other sites

Ja,ako je tacna ova informacija o Sapcu mislim da nije stvar u tome da su otkrivene vece nepravilnosti,nema sanse da bi se SNS obazirao na to...

Pre ce biti da je SNS shatio da je "prepobedio" (al ga sklepah 😀) na ovim izborima i da je zbog iluzije pluralizma pametnije "ostaviti" Sabac Zelenovicu...

Moguce je da ce SNS na novim izborima za Sabac namerno "smanjiti gas"...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, mare80 said:

Ja,ako je tacna ova informacija o Sapcu mislim da nije stvar u tome da su otkrivene vece nepravilnosti,nema sanse da bi se SNS obazirao na to...

Pre ce biti da je SNS shatio da je "prepobedio" (al ga sklepah 😀) na ovim izborima i da je zbog iluzije pluralizma pametnije "ostaviti" Sabac Zelenovicu...

Moguce je da ce SNS na novim izborima za Sabac namerno "smanjiti gas"...

https://www.danas.rs/politika/izbori-2020/ponisteni-izbori-u-sapcu/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mare80 said:

Ja,ako je tacna ova informacija o Sapcu mislim da nije stvar u tome da su otkrivene vece nepravilnosti,nema sanse da bi se SNS obazirao na to...

Pre ce biti da je SNS shatio da je "prepobedio" (al ga sklepah 😀) na ovim izborima i da je zbog iluzije pluralizma pametnije "ostaviti" Sabac Zelenovicu...

Moguce je da ce SNS na novim izborima za Sabac namerno "smanjiti gas"...

 

Pa nije ih SNS ni poništio, to je gradska izborna komisija a u njoj većinu ima gradska vlast. E sad ne znam da li je ta odluka i konačna ili SNS to može da sruši na nekom višem nivou.

Link to comment
Share on other sites

Na pokrajinskim izborima se desila jedna stvar koju sam priželjkivao. A to je strahovit pad LSV. Naime 2016. LSV je sam dobio 61.979 glasova u zbiru sa ovima sa kojima je išao ove godine je imao 66.922 glasa (6.94%). Na ovim izborima, doduše po nepotpunim rezultatima, cela ta kolicija je dobila 35.750 glasova (4.85%) što je sjajna vest za tog lažnog autonomaša koji samo brine o broju fotelja koje će dobiti. Ako se nastavi ovaj trend za 4 godine će i on ispod cenzusa ili će se blamirati kao čedica ulaskom na manjinske liste.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Klotzen said:

To je vrlo interesantna odluka. Sad je najvažnije i da dokažu da su imali argumente za to poništenje jer ako ih ne budu imali to će biti demotivacija za njihove glasače i proći će gore nego na ovim izborima. Ako uspeju da daju neke kredibilne dokaze javnosti onda bi mogli i da ga pobede na tim ponovljenim jer SNS neće moći da se zakloni iza vođe kao što je to urađeno na objedinjenim izborima. Izlaznost će sigurno biti manja pa je pitanje i čiji glasači će više da budu nezainteresovani.

 

Priča o tome kako zato što oni kontrolišu grad i imaju svoje ljude na izbornim mestima SNS ne može da radi te stvari i da tamo postoje uslovi za izbore je najobičnija alibi priča. Morao je nešto da kaže da opravda to što krši svoj potpis da će bojkotovati. 2014. i 2016. je opozicija imala na svim mestima kontrolore pa ih je ovaj preveo žedne preko vode.

Cela ta prica ne pije vodu,pominju se neki listici razlicite boje i sl sto se za one koji se malo razumeju u te stvari obicna glupost.

Da je tako drasticno bi razlikovao broj upisanih u knjige i broj listica u kutijama a o tome ni traga ni glasa.

Inace zadnju rec ima upravni sud a Zelenoviceva objasnjenja su stura i van svake logike i tesko da ce sud potvrditi odluku GIK-a

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Zvezdarac said:

Cela ta prica ne pije vodu,pominju se neki listici razlicite boje i sl sto se za one koji se malo razumeju u te stvari obicna glupost.

Da je tako drasticno bi razlikovao broj upisanih u knjige i broj listica u kutijama a o tome ni traga ni glasa.

Inace zadnju rec ima upravni sud a Zelenoviceva objasnjenja su stura i van svake logike i tesko da ce sud potvrditi odluku GIK-a

Čoveče, za oko 1000 glasova van biračkog mesta nemaju dokaza da su ih dali građani. Što na ovu izlaznost znači 1,6% ukupno izašlih birača. Još kada se dodaju i ostale.. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Sprivel said:


Listici razlicite boje su glupost, stampani kod kuce? Botino.

A dokaz je to sto su na oko drugaciji?

Ne bi proslo ni na jednom sudu a kamoli u Srbiji...nego lepo da nadju vestaka koji ce to da potvrdi to barem nije neka nauka

18 minutes ago, Green23 said:

Čoveče, za oko 1000 glasova van biračkog mesta nemaju dokaza da su ih dali građani. Što na ovu izlaznost znači 1,6% ukupno izašlih birača. Još kada se dodaju i ostale.. 

 

To mi je promaklo i moze da bude razlog za ponistavanje,a inace u komisiju idu predstavnici 3 razlicite liste prosirenog sastava...tako da je odgovornost na svima

Edited by Zvezdarac
Link to comment
Share on other sites

Da li se stvarno Mlađan Đorđević sprema za predsedničkog kandidata opozicije (ili bar SzS) na izborima 2022. ili pučisti iz DS-a lupetaju?

 

edit: Ne znam što sam ovo ostavio ovde, može da se prebaci na Vox populi.

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, djole said:

Da li se stvarno Mlađan Đorđević sprema za predsedničkog kandidata opozicije (ili bar SzS) na izborima 2022. ili pučisti iz DS-a lupetaju?

Ne znam da li je uopste bilo razgovora u opoziciji oko jedinstvenog kandidata za predsednicke izbore...

Sto se tice SZS , lako je moguce da budu forsirali Djordjevica,sto je po meni jako los potez iz vise razloga,pisao sam vec o tome...

Moje misljenje je da opozicija mora pokusati da se usaglasi oko jednog kandidata,koji nije imao neki znacajniji politicki angazman do sada...

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, djole said:

Da li se stvarno Mlađan Đorđević sprema za predsedničkog kandidata opozicije (ili bar SzS) na izborima 2022. ili pučisti iz DS-a lupetaju?

 

edit: Ne znam što sam ovo ostavio ovde, može da se prebaci na Vox populi.

Ne poznajem čoveka, ali po meni, ako je istina, jako loš izbor pošto je čovek nepoznat široj narodnoj masi. Zašto bi ljudi glasali za njega?

Ako opozicija hoće nešto da uradi, pri tome ne mislim nužno da pobedi, mora da pažljivo izabere kandidata koji bi mogao da parira Vučiću. Makar donekle.

Link to comment
Share on other sites

Da li ste vi stvarno toliko naivni ili je nešto treće u pitanju. U trenutku kad je uspeo bojkot niko iz SzS ne pomišlja na izlazak na izbore bilo koje vrste u Srbiji pod ovim uslovima a ponajmanje ko bi trebalo da bude kandidat na tim izborima. No neko namerno ubaci lažnu informaciju i sad će se o tome raspredati danima a blage veze nema sa istinom. ja bih predložio onog Olejnika on mi nekako deluje da jedini može protiv AV

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

Da li se stvarno Mlađan Đorđević sprema za predsedničkog kandidata opozicije (ili bar SzS) na izborima 2022. ili pučisti iz DS-a lupetaju?

 

edit: Ne znam što sam ovo ostavio ovde, može da se prebaci na Vox populi.

 

Odakle potiče ta informacija ?

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, djole said:

Neću ni da ulazim u njegove katastrofalne političke stavove, čovek je KUM DRAGANA ĐILASA. Šta mislite kako će to da prođe?

 

Sumnjam. Sem ako su stvarno budale. Bolje i da ne ističu kandidata do poslednjeg momenta, samo će navući sektaške tabloide da ga satanizuju. Možda taj Đorđević samo za to služi... will see...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...