Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

7 minutes ago, Jonathan 1. said:

ali kada bi se stvorio jasan pokret leve orijentacije i sa jasnom socijalnom politikom, veliki deo biraca bi se okrenuo tom pokretu.

Mislim da je NDBGD i GF kao krovna organizacija nesto sto bi se moglo klasifikovati kao levica....

Oni kao neki novi ljudi u politici mogu mobilisati neki mladji i urbaniji sloj stanovnistva apstinenata....

Medjutim taj pokret je tek u povoju,a trebaju im definitivno kadrovski malo iskusniji ljudi,ne nuzno clanovi drugih politickih partija... vec sam ranije pisao da bi trebalo da pokusaju da ostvare saradnju sa npr. nekim profesorima BU kojima su bliski njihovi stavovi...

Kako bilo,tesko da ce bilo kakva leva opcija privuci glasace SPS jer oni na kraju krajeva ne podrzavaju SPS iz nekih ideoloskih razloga vec iz koristi...

Bilo koja potencijalno leva opcija ne bi trebalo ozbiljno da racuna na radnike iz javnog sektora jer oni ce uvek podrzavati stranku koja je na vlasti...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nicklord said:

U Paraćinu ipak nije gotova frka. Ponavlja se glasanje u jednom selu od 800 birača, gde je izašlo 500 što je više nego dovoljno da izgubi SNS većinu (bukvalno je 30ak glasova razlika). Takođe, postoje dve struje u SNSu i lik koji drži Eurolin ima 10ak svojih i preti da će izaći iz SNSa i otići kod Pauna (sa kojim je bio dobar pre) ako mu se u suštini ne saviju svi ostali i on ne dobije sve poluge vlasti

http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a612412/SNS-osvojio-i-Paracin.html

Odakle ti da je razlika bila par stotina glasova?

Link to comment
Share on other sites

Neuzvraćena ljubav je dala prve rezultate 🙂

 

http://rs.n1info.com/Izbori-2020/a612892/Sarovic-podelio-snimak-za-koji-tvrdi-da-je-dokaz-izborne-kradje.html

 

Radikali tvrde da je ovo primer izborne krađe. Šta se tu stvarno događa nemam pojma. Jedino što pije vodu je da su ovi nepismeni pa da im ova pomaže da zaokruže šta treba ali opet nije jasno zašto ona na kraju ubacuje listiće. Nemam pojma, ali ovo mora da ispita policija i da vidimo šta je u stvari na filmu.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nicklord said:

U Paraćinu ipak nije gotova frka. Ponavlja se glasanje u jednom selu od 800 birača, gde je izašlo 500 što je više nego dovoljno da izgubi SNS većinu (bukvalno je 30ak glasova razlika). Takođe, postoje dve struje u SNSu i lik koji drži Eurolin ima 10ak svojih i preti da će izaći iz SNSa i otići kod Pauna (sa kojim je bio dobar pre) ako mu se u suštini ne saviju svi ostali i on ne dobije sve poluge vlasti

 

Jel to onaj sto drzi autobusku stanicu ?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Amigo said:

 

Malo to drugacije gledas, u svakom drustvu postoji jedna jasno profilisana ideoloski ljevicarska partija, sto Socijalisticka Partije treba da bude.

Zato sam i napisao da treba da se modernizuje.

 

Vecina partija u Srbiji uopste nisu partije nego pokreti, nejasno profilisani, osim mozda ovih sto hoce kralja, sto je posljedica nezrelih demokratskih drustava.

 

Jovo Bakic  je sad usao u SDU koji ce da promeni ime.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Jovo je dosta levo orijentisan,nozda i previse za moj ukus,ali sve i da hoce ne moze ispasti budala kao Sergej....

 

Njegove procene kako će se ovo završiti na kraju su najrealnije i pravo u centar, bar što se mene tiče. Ali svojevremeno je podržao Belog, samo zato što je nov, i ta procena mu je i više nego diletantska. Nakon toga NDMBGD, čini mi se. Mislio da uđe u Levicu Srbije, pa se predomislio, pa postao član Samoodbrane, pa izašao, a sada navodno ima priču sa nekom novom strankom. To priča već par meseci. Čak je pred koronu pričao da je za izlazak na izbore, dok je prošle godine tvrdio da je to suludo.

 

All in all, dobar je kao analitičar i komentator, ali mislim da nije za političara. Ozbiljan političar nikad ne bi mogao da podrži klovna Belog, na stranu sve ostalo...

Link to comment
Share on other sites

On 6/23/2020 at 3:55 PM, Mama_mia said:

 

nista manje naivno nije u svakom postu u obracanju meni, naglasavati da tema nije kosovo,

to pocinje da izgleda kao da se upali neki odbrambeni mehanizam ako se kosovo pomene na temi kao sto su izbori u srb, za mene interesantno i pomalo zacudjujuce

 

naravno da tema nije kosovo po naslovu, moglo bi se reci da kosovo i onda kada bukvalno nije tema -

zapravo leluja kao damoklov mac iznad naslova svake teme domace politike (zar ovo vec nisam konstatovala odavno, naravno bez odjeka)

 

 u tom smislu par dana pre i nekoliko sati posle izbora srbija je imala posetioce iskljucivo sa temom kosova na dnevnom redu

a av se odmah nakon jedva pobrojanih glasova vec raspada izmedju rusije, usa i eu ... zbog cega?

 

...pa zbog damoklovog macca...

 

bez tog resenja srbija ne moze da se pomakne i to je cinjenica.

Osim ako (srbiju) ne preuzme Boskic uz pomoc Djilasa,

pokazu srednji prst eu i trumpu..... i odjasu na istok u radjanje sunca...

 

 

ps. moguce je da je moj stav oko sps naivan, sto mozda i nije neki stav, tek samo povrsni zakljucak

jer se nisam bavila psihologijom sps dublje

vec samo povrsno pa mi se ucinilo da sps ne bi podrzao nista sto se tice nezavisnog kosova...ok ako bi, onda to je to.

 

Zaista me ne interesuje sta ce biti sa Kosovom u ovom trenutku, u situaciji kada vec 6 godina nemamo slobodne izbore nego zavisimo na koju nogu je ustao vrhovni komandant.

 

Da li ce naredna vlast priznati Kosovo ili ce se tvrdoglavo drzati rezolucije 1244, to je na biracima da slobodno procene, a na politicarima je da im ukazu na costs and benefits svakog resenja.

 

SPS je isto sto i SNS - firma koja sluzi za bogacenje clanova firme. Ucitavati tu neki stav o Kosovu dovoljno govori o naivnosti koja polazi od toga je jedino lose sto Vucic radi to sto ne priznaje Kosovo.

 

On 6/23/2020 at 11:05 AM, McLeod said:

Za one koji tvrde da su ovi izbori doneli nesto novo, i bar demistifikaciju ko je prava opozicija, ko ima podrsku a ko ne, pa da ce sad Zivkovici, Cede i Canci u penziju, podsetio bih na fenomen Beli i trece mesto na predsednickim izborima.

 

Da li se Vuk Jeremic (clan jedine prave opozicije) povukao posle toga?

 

Bosko Obradovic jedva presao cenzus u cenzus koaliciji protivprirodnog bluda sa Radulovicem (clan jedine prave opozicije) i nikom nista.

 

Deset kombi stranaka clanova jedine prave opozicije ne bi pobedili na izborima u svojim mesnim zajednicama, po cemu je jedan Ceda gori od nekog Janka Veselinovica, ako izuzmemo prodavanje Vucicu? A i gde je garancija da neki oportunista poput Veselinovica ili odbacene Noge ( 😄 ) nece postati sledeci Bakarec? Sporazum sa narodom? 😄

 

Kad se probudite, imate labavi SZS koji nikada nece imati vecu podrsku nego danas, a ne rade nista da to materijalizuju, koji ce se vrlo verovatno raspasti, neke leve pokrete i ledinu nicega koju nema ko da popuni,ali idu BG izbori, bice to ok 🤣

 

Ovde ima nekih tacnih i nekih pogresnih podataka.

 

Vuk Jeremic nije dobio nekoliko hiljada glasaca, nego vise od 5%. Zasto bi se povlacio zbog toga?

 

Obradovic i Radulovic nisu presli cenzus. Imali su oko 3,9% u Beogradu. Pri cemu je zanimljiva tvoja ocena o protivprirodnoj koaliciji - tako ju je ocenio i Radulovic pre dve godine ("Iako su medju nama mnoge problemske razlike", bla bla) sad da pitas Radulovica sta je pogresno u programu Dveri rekao bi da su previse mlaki.

 

Oko SZS i jedne kolone (ovo nije odgovor na tvoj post, nego na neki drugi gde si pomenuo jednu kolonu) - razlika izmedju opozicione kolone i SNS koalicije nije u ideologiji, nego u njihovoj sustini. SNS koalicija je koalicija okupljena oko promovisanja kulta licnosti lidera te koalicije, kao i oko moci, vlasti i novca. Tu imas centralizovano vodjstvo bez ikakvih disonantnih tonova.

 

Jedna kolona je svest stranaka u toj koloni da je prvi cilj vratiti slobodne izbore i demokratiju, pa tek onda razvrstavanje po ideologiji i programskim razlikama. Sad, zasto to razni Olenici i Canci odbijaju da shvate ili ne ih ne interesuju demokratija i slobodni izbori, a Jeremici i Obradovici bar na recima shvataju u kakvoj smo poziciji - to je jedan od razloga propasti gradjanske opcije u Srbiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

Zaista me ne interesuje sta ce biti sa Kosovom u ovom trenutku, u situaciji kada vec 6 godina nemamo slobodne izbore nego zavisimo na koju nogu je ustao vrhovni komandant.

 

Da li ce naredna vlast priznati Kosovo ili ce se tvrdoglavo drzati rezolucije 1244, to je na biracima da slobodno procene, a na politicarima je da im ukazu na costs and benefits svakog resenja.

 

SPS je isto sto i SNS - firma koja sluzi za bogacenje clanova firme. Ucitavati tu neki stav o Kosovu dovoljno govori o naivnosti koja polazi od toga je jedino lose sto Vucic radi to sto ne priznaje Kosovo.

 

Takav pristup, nije bitno ko bi došao, za koga bi glasali, bitno je samo da ovaj ode, smo imali 2012, tada ga je Mama_mia zdušno podržavala, tvrdila je da će sve samo od sebe doći na pravo mesto samo da Tadiću vidimo leđa. Nije mi ni tada bilo svejedno ko će doći na vlast, a nije ni sad, nije mi svejedno da li ćemo imati sukobe sa susedima, da li ćemo tražiti prijatelje samo u Rusiji, eventualno Kini. Nije mi dovoljno da neki budući lider bude izabran demokratski, na slobodnim izborima, Vučić je do vlasti, podpredsednik vlade, došao slobodnim izborima, ali od njega sem mogao da očekujem samo ovo što i imamo. Ne treba mi drugi Vučić.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, goldberg said:

SNS koalicija je koalicija okupljena oko promovisanja kulta licnosti lidera te koalicije, kao i oko moci, vlasti i novca.


Okupljena je na prvom mestu i iskljucivo zbog novca i vlasti, krono kapitalizam


https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/crony-capitalism

 

http://www.businessdictionary.com/definition/crony-capitalism.html

 

a kult licnosti je prigodno dodat da olaksa ostvarenje prvog  jer se uklapa u folklor srpske politike i unutrasnje psiholoske potrebe «licnosti» kao i individua koje se loze na takve likove. 

 

I to je najveci razlog zasto gradjanske stranke ne uspevaju, a takodje i sto nema prosvecenog vodje, ako se bez «tate» vec ne moze.

 

 

 

Dzaba zezate Meka. Po meni je on sustinski u pravu. 
 

A nisu ni neki od vas u krivu. Onima koji hoce drugacije bukvalno ostaje da se isele kako je ona ultrapakosna poruka SNS bota porucila (serovao @Doc Holiday)

 

Ovo meni lici kao na ljude koji idu iz jedne patoloske veze u drugu jer ne znaju za bolje,ili digli ruke od sebe ili su se jelte navikli pa uzivaju.

 

Sta god da je cini coveka koji ima osecaj kakve takve veze sa tim prostorom i osecaj lojalnosti beskrajno tuznim kad vidi.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Div said:

Nije mi ni tada bilo svejedno ko će doći na vlast, a nije ni sad, nije mi svejedno da li ćemo imati sukobe sa susedima, da li ćemo tražiti prijatelje samo u Rusiji, eventualno Kini. Nije mi dovoljno da neki budući lider bude izabran demokratski, na slobodnim izborima, Vučić je do vlasti, podpredsednik vlade, došao slobodnim izborima, ali od njega sem mogao da očekujem samo ovo što i imamo. Ne treba mi drugi Vučić.

 U slucaju da dodje do ujedinjenja opozicije u jednu kolonu u sta ja iskreno sumnjam,tesko da  ce se doci do pitanja o geostrateskom pozicioniranju Srbije odmah...

Ta koalicija opozicionih stranaka bila bi toliko heterogena da bi bilo pravo cudo da potraje vise od par meseci po dolasku na vlast...

Tek sledeci izbori bi mogli da odrede pravac kojim ce Srbija ici...

Po meni najveci problem u eri posle vlasti SNS vidim u tome da ce biti sigurno stranaka koje ce rado primiti preletace, na stranu pobednika,sto vise od svega dovodi u opasnost da ovakva parazitska organizacija kao SNS prezivi pod drugim imenom...

Medjutim, daleko smo mi jos od toga,trenutno nas je SNS resetovao na sredinu devedesetih....

 

29 minutes ago, Plavi Golub said:

Okupljena je na prvom mestu i iskljucivo zbog novca i vlasti, krono kapitalizam

Mozda ce ti ovo biti zanimljivo,,,

Analiza je o Crnoj Gori,ali bukvalno clanak se moze 100% odnositi i na stanje u Srbiji....

https://talas.rs/2020/06/23/kriza-crnogorske-ekonomske-stvarnosti/

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Div said:

 

Takav pristup, nije bitno ko bi došao, za koga bi glasali, bitno je samo da ovaj ode, smo imali 2012, tada ga je Mama_mia zdušno podržavala, tvrdila je da će sve samo od sebe doći na pravo mesto samo da Tadiću vidimo leđa. Nije mi ni tada bilo svejedno ko će doći na vlast, a nije ni sad, nije mi svejedno da li ćemo imati sukobe sa susedima, da li ćemo tražiti prijatelje samo u Rusiji, eventualno Kini. Nije mi dovoljno da neki budući lider bude izabran demokratski, na slobodnim izborima, Vučić je do vlasti, podpredsednik vlade, došao slobodnim izborima, ali od njega sem mogao da očekujem samo ovo što i imamo. Ne treba mi drugi Vučić.

 

 

Ne slazem se da je ista situacija 2012. i 2020.

 

Tadic i DS nikada nisu ni mogli, a ni zeleli da imaju apsolutnu moc. Postovali su demokratiju, organizovali su slobodne izbore i gledali da na tim izborima uvek budu nezabiolazni faktor bez kog se ne moze praviti vlast.

 

SRS/SNS je partija koja nije pravljena da bi vladala u nekoj koaliciji. Jedino kako oni mogu da vladaju je uz represiju i suspenziju svih mogucih sloboda, uz unistavanje konkurencije i svodjenje politickog zivota u zemlji na vlast i konstruktivnu opoziciju.

 

Vucic nije dosao na vlast nikakvim slobodnim izborima. Nikolic je pobedio na izborima, Vucic je izgubio beogradske izbore i onda je izvrsio puc, postavio samog sebe za vodju i organizovao izbore koji su bili sve samo ne legitimni, slobodni i demokratski i prograbio svu vlast koju vise ne moze da izgubi na izborima, jer to nisu izbori nego cirkuska predstava.

 

3 hours ago, Plavi Golub said:


Okupljena je na prvom mestu i iskljucivo zbog novca i vlasti, krono kapitalizam


https://dictionary.cambridge.org/dictionary/english/crony-capitalism

 

http://www.businessdictionary.com/definition/crony-capitalism.html

 

a kult licnosti je prigodno dodat da olaksa ostvarenje prvog  jer se uklapa u folklor srpske politike i unutrasnje psiholoske potrebe «licnosti» kao i individua koje se loze na takve likove. 

 

Sasvim dobar opis vladavine SNS oligarhije.

 

3 hours ago, Plavi Golub said:

I to je najveci razlog zasto gradjanske stranke ne uspevaju, a takodje i sto nema prosvecenog vodje, ako se bez «tate» vec ne moze.

 

Nisam napisao da gradjanske opcije ne uspevaju, nego da su propale.

 

Jasno mi je zasto koalicija koja bi se zasnivala na gradjanskim vrednostima nema sanse da u dogledno vreme bude prva na izborima, ali postoji prostor za 5%, 10%, pa mozda cak i do 15%.

 

Od 2018. najjaca gradjanska opcija je NDBG, a cak i oni nisu centar ili levi centar nego bas levo.

 

Svi pokusaji gradjanske opcije u Srbiji da se pravi da Vucic ne postoji i da ovo nije diktatura na poslednjim izborima zavrsili su se fijaskom. LDP, UDS, DS pod Sutanovcem, PSG, Nova stranka, sve je to bilo daleko cak i od smesnog cenzusa od 3%.

 

3 hours ago, Plavi Golub said:

Dzaba zezate Meka. Po meni je on sustinski u pravu.

 

Pa ok, ima dosta smisla u onome sto pise McLeod, ima tacnih stvari.

 

Opozicija jeste u losem stanju, ali to je posledica tradicionalne nesloge koja vlada u srpskoj politici. Mora da bude jasno svima da opozicija prvo mora da pocne da pobedjuje bar negde na izborima jer je situacija sve losija i losija i uskoro cemo imati 50 nijansi SNS bez ikakve opozicije.

 

Pobeda bi bila vise od milion glasova za opoziciju na parlamentarnim izborima, nemogucnost Vesica i gradskih orka da formiraju vlast u vecim gradovima, drugi krug predsednickih izbora. Jer, rezultati izbora 2014 su bolji od rezultata izbora 2016, a rezultati izbora 2016 su mnogo bolji od rezultata izbora 2020.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, goldberg said:

Ne slazem se da je ista situacija 2012. i 2020.

 

Ni ja se ne slažem da je situacija 2012. i 2020. ista, nisam tako nešto ni tvrdio, rekao sam da smo 2012 imali pristup, daj samo da "opomenemo" Tadića, ne procenjujući dobro posledice "opomene". 

Vučić je postao potpredsednik vlade koja je imala većinu u skupštini osvojenu na legitimnim izborima. Itada je imao neprimereno veliku moć, pored predsednika i premijera, njegova je bila zadnja, kasnije je sve samo logičan sled događaja.
 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, goldberg said:

Nisam napisao da gradjanske opcije ne uspevaju, nego da su propale.


Ja sam to napisala. Meni je to jasno kao tako.  

Ljudi nisu bili spremni da sacuvaju ni neki privid koji su par godina dobili i prodali su to bud zasto. U tome im jesu pomogli politicari. 
Kad se nekome nesto bilo olako uzme, nije to posebno ni cenio.

 

5 hours ago, goldberg said:

Pa ok, ima dosta smisla u onome sto pise McLeod, ima tacnih stvari.

 

Konkretno mislim na onaj deo njegovih postova koji je vise psiholoski opis kako birackog tela, tako i politicara.

 

Svakog ko se tu bavi politikom ceka preparirano biracko telo u kome ce najmanji problem biti «ozloglaseni» penzosi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...