Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

1 hour ago, Green23 said:

Nisi razumeo, na obrađenim biračkim mestima, ima 4.2 miliona glasača.

 

Moguce. 

 

U principu moze da tera koliko hoce, realno 45% kakp su i predvidjala istrazivanja. 

 

U principu mozda oko 800k manje u odnosu na prosle. 

Link to comment
Share on other sites

Kako, pa bice tu opozicije, sad kad naprave poslanicke klubove Vulinovi, Ljajicevi, Karicevi, Draskovicevi, Popovicevi, penzioneri, pa onda Palma, pa kad dodje i do nekog tradicionalnog raskola (prosek 1 po sazivu)...Ihaj, ima da prsti od opozicionog delovanja!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jonathan 1. said:

Nazalost, opet nam krezavi i nepismeni kroje vlast i sudbinu i opozicija ce morati naci nacin da dopre do tog dela birackog tela, makar morali kao Tadic nekad da pricaju i slikaju se sa kravama. 

Ovo sa Tadicem i pricom sa kravama,ne da nece doneti glasove opoziciji nego ce jos vise doprineti glasovima SNS..

To ti tvrdim kao neko ko je sa sela i potice iz seljacke porodice...

Nemoguce je da opozicija nema nekoga ko se bar malo razume u agrar da lepo dodje i kaze ljudima da ne kazem seljacima 😄 kakav je program opozicije u odnosu na SNS...ljude (seljake 😄 ) interesuju veoma konkretna pitanja vezano za poljoprivredu i poboljsanje zivotnih uslova na selu...

Upravo je to mazenje krava i nosenje sajkaca beogradskih "intelektualaca" doprinelo da opozicija nikada ne dobije na popularnosti u ruralnim sredinama...

Vecina mojih komsija jesu ljudi skromnog obrazovanja,ali nisu toliko glupi da ne vide kada neko pokusa da ih pravi budalama....

 

U vezi toga,vraticu se na devedesete,kada je pokojni Djindjic u par navrata dolazio u moje mesto...

Naravno da nije mazio krave po stalama i setao sajkace,nego je sa opstinskim odborom seo i sa mestanima pricao o veoma konkretnim problemima...

Ljudi cene kada neko prica sa njma o tome pa makar se i ne slagali mnogo vise nego kada ih razni "ljubitelji krava" ubedjuju kako im je selo srcu milo,a promene sest boja lica i trude se da ne povrate ili se onesveste od smrada stajskog djubreta....

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mare80 said:

Ovo sa Tadicem i pricom sa kravama,ne da nece doneti glasove opoziciji nego ce jos vise doprineti glasovima SNS..

To ti tvrdim kao neko ko je sa sela i potice iz seljacke porodice...

Nemoguce je da opozicija nema nekoga ko se bar malo razume u agrar da lepo dodje i kaze ljudima da ne kazem seljacima 😄 kakav je program opozicije u odnosu na SNS...ljude (seljake 😄 ) interesuju veoma konkretna pitanja vezano za poljoprivredu i poboljsanje zivotnih uslova na selu...

Upravo je to mazenje krava i nosenje sajkaca beogradskih "intelektualaca" doprinelo da opozicija nikada ne dobije na popularnosti u ruralnim sredinama...

Vecina mojih komsija jesu ljudi skromnog obrazovanja,ali nisu toliko glupi da ne vide kada neko pokusa da ih pravi budalama....

 

U vezi toga,vraticu se na devedesete,kada je pokojni Djindjic u par navrata dolazio u moje mesto...

Naravno da nije mazio krave po stalama i setao sajkace,nego je sa opstinskim odborom seo i sa mestanima pricao o veoma konkretnim problemima...

Ljudi cene kada neko prica sa njma o tome pa makar se i ne slagali mnogo vise nego kada ih razni "ljubitelji krava" ubedjuju kako im je selo srcu milo,a promene sest boja lica i trude se da ne povrate ili se onesveste od smrada stajskog djubreta....

 

I onda glasaju za Vuleta? 😂😂😂

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Treba napraviti razliku izmedju price o promenama koje treba da krenu iz Beograda,o tome kako Beogradjani glasaju itd.sa jedne i o potrebi decentralizacije Srbije sa druge strane.
To su dve razlicite stvari,prica je kompleksna i mislim da joj nije mesto na ovom topiku.

Ja kao stanovnik Vojvodine tradicionalno ne volEm Beograd,ali moram sa zadovoljstvom da konstatujem da su Beogradjani juce pokazali jedno dostojanstvo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Jurgen said:

I onda glasaju za Vuleta? 😂😂😂

Realno,ne smatra ih Vule nista vise budalama,nego sto ih je smatrao BoTa....

Osim toga, SNS na lokalu je u vreme kada se borio za vlast isao bas sa tom pricom o lokalnim problemima,dok je tadasnja vlast a danasnja opozicija zivela u oblacima racunajuci da su nesmenjivi jer ih podrzava EU... Kao da mog komsiju Miloja zabole ona stvar sto BoTa ima podrsku EU,njega interesuje kada ce da mu se asfaltira ulica....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pokusao sam da iskopam podatak o tome koji je procenat ljudi u Srbiji koji su clanovi neke partije. Taj broj je, prema poslednjim podacima koje sam nasao, negde oko milion ipo,tj preko 20% od ukupnog stanovnistva, oko 22% od broja biraca. U demokratskim zemljama Evrope, prema podacima sa Vikipedije - ovaj procenat je negde oko 1%!!! Sama SNS danas ima verovatno preko 800 000 clanova (podatak iz 2017. je bio 730 000, i u trendu stalnog porsta), i po tome je ubedljivo najveca politicka partija u Evropi (izuzimajuci npr. Rusiju) - npr. CDU, partija Angele Merkele, koja suvereno vodi nemacku vec dugi niz godina ima nesto preko 400k clanova, KOnzervativna stranka Borisa Dzonsona, koja je rasturila nezapamceno na prethodnim izborima u Velikoj Britaniji, ima oko 190k clanova itd. U cemu je kvaka, da li su Srbi vise zainteresovani za politiku? Pa nisu, u tim zemljama je izlaznost na izbore uvek barem oko 20% veca nego u Srbiji.

 

Razlog za ovakvu diskrepancu lezi u dubokom problemu koji Srbija ima svojim politickim zivotom - a za koji nisam video da ga je neko iz opozicije jasno identifikovao - ciji su pojave kao sto je "medijski mrak", "nefer izbori" i slicno samo epifenomen. Zovem sinoc svoje rodeitelje da vidim kako je protekao dan, za koga su glasali i slicno - majka za jednu partiju koja je u koalicij sa SNS-om, jer ju je komsinica i dobra prijateljica moje sestre molila da joj bude siguran glas (jos pre izbora), buduci da su njoj obecali zaposlenje u lokalnoj biblioteci ako skupi toliko i toliko "sigurnih glasova", a lista prodje dobro tu u lokalu...i to je paradigma Srbije, izbora i demokratije, a bog zna koliko je samo takvih slucajeva bilo juce, desetine, mozda istotine hiljada. 

 

Drugim recima, kljucni problem Srbije je nedostatak slobodne ekonomije, koja nije samo motor ekonomskog razvoja i prosperiteta nego i politicke slobode i pluralizama. Dok drzava i UDBA ne prestanu da budu centralni ekonomski akteri za koje polovina stanovnistva radi a druga polovina pokusava da im nesto proda preko mita ili namestenog tendera gledacemo ovo sto je bilo juce, potpuno svejedno bio na vlasti Vucic ili neko drugi, bio medijski mrak ili ne bio, krali se glasovi ili se posteno brojali itd; a ovo znaci da ce "opoziciju koja zbilja zeli da menja sistem" biti moguce raspoznati po tome sto ce se jezgro njenog programa sastojati od suocavanje sa komunistickim nasledjem, tj. otvaranja dosijea, rasformiranja/uvodjenja pod demokratsku kontrolu tajnih sluzbi, privatizacije svih drzavnih preduzecu i vecine drzavnih sluzbi i agencija itd itd...

Edited by bohumilo
  • Like 10
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Crni Bombarder said:

Ja kao stanovnik Vojvodine tradicionalno ne volEm Beograd,ali moram sa zadovoljstvom da konstatujem da su Beogradjani juce pokazali jedno dostojanstvo.

 

Davno sam napisao, ima 2-3 godine sigurno, i dalje tvrdim da ce pad ove bagre da krene iz Beograda.

 

p.s. najlakse je okrivljivati druge, u ovom slucaju tj. na ovoj temi po Beogradu i Beogradjanima, a onda svakog petka popodne vrsiti invaziju na naplatnu rampu na Bubanj potoku... i nedeljom u suprotnom pravcu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zelenovic, 22.6.2020.

 

Quote

Prema podacima Republičke izborne komisije lista Aleksandar Vučić – Za našu decu u Šapcu je osvojila apsolutnu većinu, 37 mandata, Nebojša Zelenović - Šabac je naš ( Zajedno za Srbiju, Srpski pokret obnove) 23, Jelena Milošević – Novi tim za Šabac 7, a po jedan mandat izborile su manjinske partije – Ruska stranka – Slobodan Nikolić i Dr Dejan Pavlović – Evropska zelena partija.

 

Zelenovic, ranije:

 

Quote

"Ovo će biti jedini pravi izbori u Srbiji, u svim drugim gradovima i opštinama to će biti puko glasanje, ovde ljudi mogu da biraju, sa jedne strane građansku listu koju čine poznati Šapčani, a sa druge starne imaju politički aparat koji tera ljude da glasaju. I mi moženo da pobedimo, i ako to pobedimo ovo što se zove politički aparat, onda postoji šansa da se pobedi bilo gde u Srbiji", kaže Nebojša Zelenović.

 

Kako sad Zelenovic tvrdi da je bilo neregularnosti?

 

Pa zar nije kamen temeljac njegove odluke da izadje na izbore u Sapcu obrazlozenje da je u Sapcu nemoguce stelovanje rezultata izbora? Da sve pregleda gradska izborna komisija koja nije SNS?

 

Ovo je potpuni amaterizam i desilo se ono sto je bilo jasno - SNS ce imati i Sabac jer SNS ne moze da trpi da je negde u opoziciji. Jasno je to bilo i Zelenovicu i Paunovicu i zato ne znam zasto prvi pomenuti ne cestita SNS i povuce se sa mesta predsednika stranke jer je to jedino sto moze da uradi.

 

Naravno, on je izabrao da danas prica jedno, a sutra drugo po potrebi i tako urusio svoj kredibilitet.

 

Mislim da je situacija na politickoj sceni sada jasna - nema vise mesta partijama i pokretima koje prodaju ideologiju, a ignorisu diktatorsku prirodu rezima. Nikakve nove sablje, Srbija punim korakom ka Evropi, pricanje istina narodu u Srbiji, zabrane NVO, "mi smo nova lica, 30 godina nas jasu isti" nema prodju i dobro je sto je tako.

 

Ja se zaista ne cudim toliko ljudima koji su glasali za orke i Sarumana. Cudim se sta ima u glavi onih milion ljudi koje je dalo legitimitet ovom nakaradnom sistemu glasajuci za razne Zivkovice, Cede, Metle, za SRS, PSG za razne Sapice, Radulovice, UDS i tako dalje.

 

Srecom, pa ih nije bilo dovoljno ni za jednu stranku da predje i taj smesan cenzus od 3%. Srecom, pa cemo imati 250 poslanika vlasti ili one koje podrzavaju vlast i nijednog poslanika opozicije. I to je jedina pobeda bojkota - cemu vise mrcvarenje, cemu pristajanje na mrvice koje Saruman nudi, cemu pristajanje na vezanje jedne noge i jedne ruke ciji je rezultat bednih 30 - 40 poslanika (toliko je dobio SPS sa 10%)?

 

SZS i bojkot je jedini put ka promeni rezima i vracanju demokratije u Srbiji. Oni to rade vrlo lose, nesposobni su i nemaju dovoljno energije, ali zasto kazem da je ono sto oni rade jedini put? Pa zato sto treba, jednom za svagda prestati sa ignorisanjem realnosti i sa svadjama o kvalitetu pruge dok stojimo na istoj, a prema nama se krece brzi voz koji ne misli da stane.

 

Posle ovoga cela opozicija treba da sedne za jedan sto i treba svima ponuditi ujedinjenje na jednoj listi - ko nece, on je saradnik rezima, saucesnik u unistavanju demokratije u Srbiji i oportunista koji otvoreno misli samo na svoje privilegije. I po takvima treba nemilosrdno gaziti, da sto manje ljudi uopste pomisli da su oni nekakva alternativa.

 

Zivot ide dalje i sve je prolazno, samo su u Srbiji politicari vecni. Zasto mi i dalje treba da gledamo Seselja, Canka, Zivkovica, Jovanovica, Comicku i ostale koji se grcevito drze politike i pozicija. Bukvalno parazitiraju baveci se politikom - treba insistirati da vise nikada ne vidimo i ne cujemo za ove pojedince, da Zivkovic sa manje od 10 000 glasova odjebe od politike, da to isto urade i ovi ostali.

 

Samo sa organizacijom, ujedinjenjem i pricom da rezim SNS nije legitiman i da postoje samo mi i oni mozemo nesto promeniti.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Belgrade said:

 

Davno sam napisao, ima 2-3 godine sigurno, i dalje tvrdim da ce pad ove bagre da krene iz Beograda.

 

p.s. najlakse je okrivljivati druge, u ovom slucaju tj. na ovoj temi po Beogradu i Beogradjanima, a onda svakog petka popodne vrsiti invaziju na naplatnu rampu na Bubanj potoku... i nedeljom u suprotnom pravcu.

 

Teška srca, uz prihvatanje neminovnih implikacija koje nosi, moram da ti dam jedan masivan plus... Ali ovo je posebna i komplikovana tema koja izuzetno lako može da ode u 100 neželjenih pravaca.

Link to comment
Share on other sites

Kao sto je Jurgen napisao pre nekoliko sati, sve zavisi od SPSa. Sapic ima 23 mandata, SNS 22 i SPS 4.

 

Juce je bas rekao razlika je 100-200 glasova izmedju njega i SNSa, ispostavilo se da ima 116 glasova vise.

 

Sticem utisak da ce SPS i Sapic ponovo da budu koalicioni partneri, ce vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Mogao je SNS jos 2016. da preuzme NBG i da sklopi koaliciju sa SRS i SPS. Oni najboolje znaju zasto su te dve stranke zavrsile kod Sapica.

 

Edit: Pogresio sam, SPS je bio ispod cenzusa. Zamenio sam ih sa DSom. Mislio sam da je DS bio ispod cenzusa. Pored tih stranaka je i ludi Radule presao cenzus, bio je pravio cirkus i zeleo je transparentnost podataka i tu je krenuo sukob izmedju njega i Sapica. Ladno su Radikali i DS bili vlast na NBG, a meni je taj podatak promakao.😄

Edited by Ta'veren
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ta'veren said:

Kao sto je Jurgen napisao pre nekoliko sati, sve zavisi od SPSa. Sapic ima 23 mandata, SNS 22 i SPS 4.

 

Juce je bas rekao razlika je 100-200 glasova izmedju njega i SNSa, ispostavilo se da ima 116 glasova vise.

 

Sticem utisak da ce SPS i Sapic ponovo da budu koalicioni partneri, ce vidimo.

Da ali je Vesić danas požurio da proglasi pobedu. Mnogo mu se žurilo iz nekog razloga. Pretpostavljam da nisu baš zadovoljni Beogradskim rezultatima, a realnona Novom Beogradu su jedino i imali neku konkurenciju.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nicklord said:

Ne razumem i dalje zašto su ljudi iz kruga dvojke krivi za to. Šta trebaju tačno da urade? Da kažu, "nećemo našu ogromnu platu od soma evra, dajte ljudima u KG" 

 

Ih pa mora neko da bude kriv. 

 

Kako jedna na fbuku napisa nisam ni za jednu stranku ali vi ste sigurno prodali zemlju unutrasnjosti, dosli u bg a kod Vucica ne moze da se krade.... ono lupi a da ne zna ni sta. 

 

Po srBskom biracu treba da budes go i bos, radis bedan posao, ali dobar domacin. 

 

Ovi tamo u krugu dvojke rade po fensi firmama, piju kapucino, ne znaju za srbskog seljaka, sve lopovi. 

 

Kapiras, mozda meni ne bude bolje, ali barem drugima da bude gore. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

SZS i bojkot je jedini put ka promeni rezima i vracanju demokratije u Srbiji. Oni to rade vrlo lose, nesposobni su i nemaju dovoljno energije, ali zasto kazem da je ono sto oni rade jedini put? Pa zato sto treba, jednom za svagda prestati sa ignorisanjem realnosti i sa svadjama o kvalitetu pruge dok stojimo na istoj, a prema nama se krece brzi voz koji ne misli da stane.

 

Posle ovoga cela opozicija treba da sedne za jedan sto i treba svima ponuditi ujedinjenje na jednoj listi - ko nece, on je saradnik rezima, saucesnik u unistavanju demokratije u Srbiji i oportunista koji otvoreno misli samo na svoje privilegije. I po takvima treba nemilosrdno gaziti, da sto manje ljudi uopste pomisli da su oni nekakva alternativa.

 

Ja o ovome pričam i pišem već godinama, kao jedinoj mogućoj i logičnoj opciji. Ne da se pobedi SNS sekta, nego da postoji minimum šanse da se makar načne negde. Sve ostalo je već viđeno i doživelo je kolaps. Svašta su ljudi predlagali - dve kolone, nova lica i stranke, lokalne pokrete, čekanje Godoa... da se ne zavaravamo, bar su sada stvari jasne. Sve je to doživelo jedan fijasko, i koliko god nam bilo teško da priznamo - jedina opozicija ovoj pošasti je Đilas i ekipa oko njega, uz NDMBGD koji je se u poslednji čas odlučio za bojkot i time sebe spasao nestajanja.

 

Rezultati "izbora" su za mene bili jedno veliko iznenađenje. Bio sam siguran da će Vučić da ubaci nekoliko ovih lažnjaka u skupštinu da mu glume opoziciju, kad je već dao pare na njih i skupio im potpise. Ali izgleda da su bili žrtva povećane izlasnosti koju je Vučić po svaku cenu hteo da nabije preko 50%, ili je u pitanju nešto drugo. U svakom slučaju, to je odlična stvar da se najzad rasčisti sa tim opskurnim likovima i strankama koji prodaju muda za bubrege, a sem parazitiranja u svim sistemima, nemaju nikakav kapacitet da dobace dalje od toga da budu nečije sluge zarad skupštinske plate i restorana. Sad mogu da nastave sa tim, ali na listi SNSa, gde je već poprilična gužva od takvih... 

 

Vučić je zapravo sinoć učinio uslugu svima koji su mislili i nadali se da će se borba za vlast dešavati unutar sistema i njegovih institucija. To je već dugo godina očigledno, ali je mnogima moralo da se nacrta da bi skapirali. Postoje dve strane - mafija koja je zarobila državu i njene institucije i narod koji je protiv toga. Bukvalno je izmestio političku borbu i definitivno na ulicu, jer je jasno da institucije ne postoje, a u skupštini više ne sedi ni jedan lik koji je bar na papiru opozicioni. Nisam siguran da je i sam Vučić zadovoljan ovim rezultatima, iako je sinoć pokušao da deluje tako u svom govoru. Ali je pomenuo da će u vlast uključiti i neke ljude sa lista koje nisu prešle cenzus, jer želi da stvori iluziju kako je on jedan demokrata koji nije bahat.

 

Stvari će se rešavati na ulici, kad tad, ili se neće nikad rešiti, kao što sam juče i napisao pre proglašenja rezultata izbora. Sve ostalo je vlast pokrila. Naravno, u vremenu ispred nas je sve na SZS i NDMBGD kao jedinoj relevantnoj opoziciji da odigraju pametno i naprave neku strategiju, kao što su uradili sa bojkotom i istrajali u tome uz sve pritiske iznutra i spolja. Jer sad je jasno da je to ubedljivo najbolji projekat opozicije u ovih 8 godina lutanja. Nema više zavaravanja nekim političkim programima i novim licima, čekanjem Godoa ili mistera savršenog... Bar bi trebalo da nema, za svakom ko iskreno želi da ova vlast ode. Nije isključeno da Đilas i ekipa sjebu stvar, ne bi im bio prvi put... ali stvari svakako bolje izgledaju danas nego juče, sa ovim rezultatima izbora, koliko god to delovalo kao hvatanje za slamku, ali tako je...

 

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...