Jump to content

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.


goldberg

Izbori za narodne poslanike Republike Srbije 2020.  

113 members have voted

  1. 1. Za koga cete glasati?

    • SNS
    • SPS
      0
    • SRS
      0
    • SVM
      0
    • Sapic - SPAS
    • POKS
    • UDS
      0
    • Metla 2020
    • Srpska stranka Zavetnici
      0
    • PSG
    • Nek maske padnu - Zelena stranka - Nova stranka
    • Suverenisti
    • Ostali
      0
    • Ne izlazim na izbore


Recommended Posts

3 minutes ago, Perkos2 said:

 

Moram i malo da budem na strani McLeoda kad je centralizacija u pitanju, ni jedna od državnih kompanija nema račun van BG, svaki tender  rešava se u BG i šalju firme da rade po celoj Srbiji.  Nekad su postojali regionalni centri u tim firmama koji su imali kakvu takvu samostalnost a kod AV je sve navučeno u BG.  

Sve 5 al zar to nije razlog vise da oni glasaju za svoje lokalne pozitivne vodje ...tj izaberu svoje dobre ljude ?

ili ovako po Mc izgleda mi da se zadovoljavaju da kukaju na Bgd ... a onda izaberu nekog lokalnog serifa 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, djole said:

 

Čestitao gospodin Tusk 💪

 

Tuga i to velika. Bukvalno treba skinuti ovog i nikad ne uci u EU. Bukvalno nikad.

Jbte koje su ovo promene. Radikali pre bili protiv EU, sad cemo mi ex EU fanatici da im preuzmemo mesta, tj klasicni switch. 

 

Mislim, nece nas niko ni pitati za EU ulazak, ali treba ih oterati u 3pm.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jedibojan said:

dva pitanja:

1. da li neko zna kolika je bila izlaznost u Novom Sadu?

2. koja je po vama dugorocna perspektiva sps-a?

https://www.021.rs/story/Izbori-2020/246537/GRAFIKA-Novosadskim-naprednjacima-ubedljiva-vecina-odbornickih-mandata-u-Skupstini-grada.html

 

Navodno 42% 😄 Da nije spustio na tri, niko ne b usao sem vodecih.

 

Ista dok ne dodje do bune. Kupuju glasove, zaposljavaju....Isti kalup kao SNS, samo sa nesto ipak skolovanijim ljudima...ali moral im je slican

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, McLeod said:

 

To funkcionise isto onako kako funkcionise i podela vlasti u Srbiji - ima je na papiru.

 

A u realnosti funkcionise tako sto centralna vlast i recimo EU delegiraju sredstva, pa recimo imamo nepovratna sredstva u iznosu od 12 miliona evra jos pre 10 godina, namenjena za preradu otpadnih voda u Cvetojevcu i remont ne znam koliko kilometara kanalizacione mreze i pravljenje ne znam koliko kilometara nove, ali to stoji i vraca se Republici jer ne postoji projekat za to, a projekta nema jer smo pod a) nesposobni da ga napisemo, a pod b) boli nas kurac da ga pisemo jer iz tih fondova ne moze da se lapa, nego je transparentno.

 

Sve ostalo sto toboze ide u lokalni budzet takodje ide preko drzavnog budzeta, a to ide tako sto se napravi neki investicioni plan, gde ce recimo lokalnu/gradsku mrezu puteva da izvodi firma iz Beograda pod direktnom kontrolom nekog SNS tajkuna/poslusnika, koja tako izvlaci pare, u realnosti mi te pare ne vidimo nikad, a porez se sliva u centralnu kasu, tako da se svodi na to da treba i da budemo zahvalni sto je Beograd tako velikodusan da nam cak nama seljacima i asfaltira neke puteve. Eto tako funkcionise sve u ovoj zemlji.

Ovo su opet paušalne ocene, koje su samo delimično tačne. Da li će firma koja izvodi radove biti iz Beograda ili ne, više zavisi od političkih/ekonomskih veza nego od nečeg drugog, posebno ne lokacije gde se firma nalazi. Sav novac se sliva u državnu kasu, naravno osim onoga što po zakonu o porezima ostaje lokalnim samoupravama. Opet upireš prstom po inerciji, a ne znaš odgovor na pitanje koliko se novca na osnovu budžeta recimo izdvaja iz Kragujevca, a koliko se vraća kao plate državnim službenicima, zdravstvenim radnicima, penzionerima, i slično, zatim koliko se izdvajaju nenamenska sredstva, koliko se izdvaja na ime subvencija, pa tek onda sve ostalo. Zašto se nikada ne postave ova pitanja, nego se po navici upire prstom da bi se pronašao krivac koji je naravno uvek neko drugi? Šta recimo Valjevo i Šabac da kažu na sredstva koja se slivaju u Kragujevac?

 

Asfaltiranje, ako se ne radi o putevima državne kategorije, se finansira iz lokalnog budžeta.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, mare80 said:

Kredibilne izvore tesko...

RIK je objavio da je izlaznost 50,32%...

Verovatno su celu noc lupali glave da li da nasteluju izlaznost i dokazu da je bojkot neuspesan ili da poguraju jos neku "opozicionu" stranku u parlament...

Teska bolestina...

 

 

Kredbilni izvori, crta, bez nepravilnosti do 45%

 

Po Riku 50.32, tj polovina od po njima upisanih 4.2 miliona glasaca. Majko bozija, izgubismo 2.3 miliona glasaca od sinoc.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Kakva slika od sinoć hahahhahah

 

Čeda je još poodavno trebalo da se nađe na listi SNSa. Ne samo da botuje za njih po pinkovima i da bude meta napada DJ Žeksova i srpskih majki zbog mračne prošlosti. Mislim da će se već na sledećim izborima ova nepravda ispraviti...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ras kass said:

 

Kredbilni izvori, crta, bez nepravilnosti do 45%

 

Po Riku 50.32, tj polovina od po njima upisanih 4.2 miliona glasaca. Majko bozija, izgubismo 2.3 miliona glasaca od sinoc.

Nisi razumeo, na obrađenim biračkim mestima, ima 4.2 miliona glasača.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DownUnder said:

izvini opet ja ...ali sta to sprecava vas ili bilo koga da lokalno izberete prave ljude .... ili je lakse pricati i vaditi se na BGD ...ko je glasao u Kg beogradjani ili vi tamo 

 

1 hour ago, McLeod said:

 

Mislis lokalno prave ljude kao Zelenovica u Sapcu, pa da onda drzava kaze nema gradski budzet za tebe, pa da se dovijas s koca i konopca kako da zamenis sijalice u parku cetiri godine?

 

Mislis na takve ljude?

 

U cemu je poenta toga u Vucicevoj Srbiji?

 

Ovako razmisljaju ljudi kod mene u Rumenki, a nazalost i te kako ima logike.

Radikali su nam bili na vlasti do 2007/8-e i zbog toga godinama selo nije dobilo jedan jedini dinar od Novog Sada, jer je tamo bio DS i od tada je postignut usmeni koncenzus na nivou celog sela da ce da se glasa za stranku koja je na vlasti u gradu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, RatzenStadt said:

 

 

Ovako razmisljaju ljudi kod mene u Rumenki, a nazalost i te kako ima logike.

Radikali su nam bili na vlasti do 2007/8-e i zbog toga godinama selo nije dobilo jedan jedini dinar od Novog Sada, jer je tamo bio DS i od tada je postignut usmeni koncenzus na nivou celog sela da ce da se glasa za stranku koja je na vlasti u gradu.

A onda se vi pobunite ...hint ono selo a putem i tako to ...ili kazete Bgd je kriv za sve 

izvini alo nekako mi sve lici na ono mi necemo da uradimo nista ...cekamo Bgd da to odradi ..ali cemo da pljujemo bgd sto sve nije super ..

ukratko svi smo spremni da pljujemo opoziciju ali nismo spremni da nista uradimo ...ili ti treba 10 000 ;ludi na ulicama ...ali ne ja nego nekoi tamo a j cu da se prikljicim kad ih bude 1000. ooo a mozda ni tada jeer tu ima svega i svacega ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po meni, ovo je velika pobeda bojkota u Beogradu. Sa 35 posto izlaznosti 50, 55 procenata glasova. 65 posto Beogradjana je reklo ne izborima i jos 15 posto ne SNS-u. Vucic nema ni 20 posto podrske Beogradjana sto je odlican zamajac za buducu opoziciju. Valjda ce se probuditi i jedan deo primitivne, sendvicarske Srbije koja je i donela SNS-u pobedu na izborima. Nazalost, opet nam krezavi i nepismeni kroje vlast i sudbinu i opozicija ce morati naci nacin da dopre do tog dela birackog tela, makar morali kao Tadic nekad da pricaju i slikaju se sa kravama. 

Edited by Jonathan 1.
Link to comment
Share on other sites

Ali kako li se osećaju oni koji su svojevremeno glasali za jebenog Čedu kad je tek uleteo sa LDP pričom? Klasičan Theon Greyjoy srpske politike, nadam se makar da će ga AV izložiti najrazličitijim vrstama torture sad kad ga ima kao kućnog ljubimca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, ras kass said:

 

Kredbilni izvori, crta, bez nepravilnosti do 45%

 

Po Riku 50.32, tj polovina od po njima upisanih 4.2 miliona glasaca. Majko bozija, izgubismo 2.3 miliona glasaca od sinoc.

 

Ja ne znam koj moj i bistrimo politiku, bice kako ovaj kaze i cao. Srbija je u stvari Kukulovac. Jebo mater koroni , lepo sam mogao da pratim NBA igram fantazi, sad kad nema nista mora da se zamajavam sa ovom gluposcu.Odo sa politike, ajd cao. 

 

P.S. Meche pozdravi Olenika kad ga budes video.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ali kako li se osećaju oni koji su svojevremeno glasali za jebenog Čedu kad je tek uleteo sa LDP pričom? Klasičan Theon Greyjoy srpske politike, nadam se makar da će ga AV izložiti najrazličitijim vrstama torture sad kad ga ima kao kućnog ljubimca.

Javna je tajna da su Ceda i AV privatno u veoma bliskim prijateljskim odnosima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...